Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MkIII] Zagadkowe Menu „Comfort”.  (Przeczytany 3755 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krzysztof J. Filipek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 172
  • Skąd: Zawadzkie
  • Posiadany samochód: C5 (X7) 2.0 HDi 163 FAP BVM 6 Exclusive sedan szary A. D. 2009
  • Miejscowość: Zawadzkie
[MkIII] Zagadkowe Menu „Comfort”.
« dnia: Grudzień 27, 2015, 19:08:08 »
 Moje Menu „Comfort” zestawu wskaźników jest inne od tych, które widziałem w różnych instrukcjach obsługi. Czy wyświetla się komuś taki ekran?

Nie potrafię więc wyłączyć automatycznego hamulca postojowego. A z kolei wbrew temu co piszą na przykład w poniższej instrukcji, nie można przy tym ekranie  modyfikować „funkcji powitania kierowcy” (która u mnie ładnie działa). O co tu chodzi?

I jeszcze dodatkowe pytanie: na które koła działa hamulec postojowy? Obecnie mam ręczną skrzynię biegów. Pytam o to, bo w MkI miałem hamulec postojowy na przednie koła.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2015, 21:45:31 wysłana przez Krzysztof J. Filipek »

Offline Wojciech Kmera

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 657
  • Skąd: ok. Katowic
  • Posiadany samochód: Były: C5 II 2.2 HDi SX+, C6 2.7 HDi V6 Exclusive. Jest: C5 X7 2.0 HDi 163 Exclusive
  • Miejscowość: ok. Katowic
Odp: [MkIII] Zagadkowe Menu „Comfort”.
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 27, 2015, 21:50:35 »
Mam takie samo menu jak Ty i dołączam się do pytania. Hamulec ręczny jest na tylnej osi.
Fantômas se déchaîne...

Offline Krzysztof J. Filipek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 172
  • Skąd: Zawadzkie
  • Posiadany samochód: C5 (X7) 2.0 HDi 163 FAP BVM 6 Exclusive sedan szary A. D. 2009
  • Miejscowość: Zawadzkie
Odp: [MkIII] Zagadkowe Menu „Comfort”.
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 27, 2015, 22:01:09 »
No to się cieszę, bo myślałem, że już mam jakieś nietypowe oprogramowanie, tak jak mam nietypową polską instrukcję obsługi (bez mojego silnika), której nie ma na Citroen Service.
Dzięki za info o hamulcu. Może się kiedyś przyda.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2015, 22:13:31 wysłana przez Krzysztof J. Filipek »

Offline Marc Waldemar

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 248
  • Skąd: Krakow
  • Posiadany samochód: C5 X7 2009 Exclusive Tourer 2.0 HDI
  • Miejscowość: Krakow
Odp: [MkIII] Zagadkowe Menu „Comfort”.
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 27, 2015, 23:02:17 »
Cytat "W przypadku gdy opcja aktywacji i dezaktywacji automatycznego hamulca ręcznego nie jest dostępna w menu, mozna ja uruchomić w serwisie Citroena". Cokolwiek to oznacza warto przelecieć Diagboxem i sprawdzić..

Offline Michal Wladyniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 993
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Renault Megane Grandtour Limited 2015/C4GP 2.0 HDI EAT6 Shine 2017
  • Miejscowość: Kraków
Odp: [MkIII] Zagadkowe Menu „Comfort”.
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 28, 2015, 07:48:48 »
Większość samochodów nie ma aktywnej opcji wyłączania el ręcznego z pozycji menu. Można ją uruchomić za pomocą DB w kalkukatorze wskaźników.

Offline Krzysztof J. Filipek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 172
  • Skąd: Zawadzkie
  • Posiadany samochód: C5 (X7) 2.0 HDi 163 FAP BVM 6 Exclusive sedan szary A. D. 2009
  • Miejscowość: Zawadzkie
Odp: [MkIII] Zagadkowe Menu „Comfort”.
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 28, 2015, 13:29:55 »
Dziękuję Kolegom za odpowiedzi. Naprowadziliście mnie też TUTAJ i odsyłam tam zainteresowanych. Sprawa nie jest nowa i wywołała sporo emocji, a z pewnością i nowi Cytryniarze będą jeszcze ten temat gruntować. Poszukiwań odpowiedzi na forum nie ułatwia używana zamiennie terminologia hamulca ręcznego: postojowy, elektryczny, automatyczny (w różnych zestawieniach).