Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MK III] nieszczelność klimy  (Przeczytany 21537 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Arkadiusz Borzęcki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 910
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Gs300
  • Miejscowość: Warszawa
Re: [MK III] nieszczelność klimy
« Odpowiedź #75 dnia: Czerwiec 13, 2013, 11:06:06 »
Cytuj

Damian Iwaszkiewicz napisał:
W mojej C5-tce po nabiciu i odgrzybieniu klimy szału nie widzę,tym bardziej że ponoć na 650g czynnika brakowało 400g.Być może te typy tak mają.
Zapewniam cię że nie mają :) W moim też był taki objaw , skończyło się na wymianie skraplacza i profilaktycznie przewodu . Po wymianie w porównaniu do tego co było ,jest szał :)
był Ls 430,C6 2.7 HDI, Lexus GS 430, C5 2.0 HDI Exclusive 2009, C5 1.6HDi Break 2005 oraz Activa V6 :-)

Offline Norbert Sokolowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 512
  • Skąd: Bruksela
  • Posiadany samochód: DS5 2.0hdi 163km 2012
  • Miejscowość: Bruksela
Re: [MK III] nieszczelność klimy
« Odpowiedź #76 dnia: Czerwiec 13, 2013, 11:33:57 »
Czyli jednak.

Jakies opinie o serwisie Arkttika w Warszawie ?
Wymienial ktos z Was moze tam chlodnice klimy ?
C4 2005 >> C5 2009 >> DS5 2012

Offline Łukasz Wiśniewski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 419
  • Skąd: Świdnik
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 16V LPG kombi 2001r.
  • Miejscowość: Świdnik
Re: [MK III] nieszczelność klimy
« Odpowiedź #77 dnia: Lipiec 03, 2013, 04:09:27 »
Czy można bez problemu samodzielnie wymienić chłodnicę klimy? Nie chodzi mi o trudności w wyjęciu i włożeniu tylko o to czy np. nie może wyciec ten olej z układu czy uciec czynnik?
Bo rozumiem, że sama wymiana nie wymaga wyjmowania chłodnicy wody, wystarczy ją odgiąć?

Offline Norbert Sokolowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 512
  • Skąd: Bruksela
  • Posiadany samochód: DS5 2.0hdi 163km 2012
  • Miejscowość: Bruksela
Re: [MK III] nieszczelność klimy
« Odpowiedź #78 dnia: Lipiec 03, 2013, 09:32:15 »
Wyjmujac skraplacz rozszczelniasz caly uklad wiec odp jest tak mozna ale trzeba pozniej udac sie do klimiarza celem uzupelnienia gazu i czynnika i sprawdzenia szczelnosci calego ukladu. Ja bede to robil za 2 tyg juz zakupilem skraplacz i lezy u mechanika w PL :)
C4 2005 >> C5 2009 >> DS5 2012

Offline Łukasz Wiśniewski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 419
  • Skąd: Świdnik
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 16V LPG kombi 2001r.
  • Miejscowość: Świdnik
Re: [MK III] nieszczelność klimy
« Odpowiedź #79 dnia: Lipiec 03, 2013, 10:16:08 »
Aha to elegancko, bo nie zamierzam płacić 100zł czy więcej za wyjęcie i włożenie chłodnicy. Bo olej i czynnik i tak muszę pojechać, żeby nabili, bo w tym momencie i tak większość uciekła przez nieszczelną chłodnicę.
Także chodziło mi tylko o to czy można narobić jeszcze jakieś szkody przez samodzielną wymianę.
A przy wymianie chłodnicy warto wymienić osuszacz czy można dalej stary założyć razem z chłodnicą?

Offline Norbert Sokolowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 512
  • Skąd: Bruksela
  • Posiadany samochód: DS5 2.0hdi 163km 2012
  • Miejscowość: Bruksela
Re: [MK III] nieszczelność klimy
« Odpowiedź #80 dnia: Lipiec 03, 2013, 10:32:51 »
serwis i zdrowy rozsadek doradza wymiane przewodow gumowych a osuszacz bym zostawil stary :)
C4 2005 >> C5 2009 >> DS5 2012

Offline Artur Parzygnat

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 063
  • Skąd: Kwidzyn- Zmywakowo
  • Posiadany samochód: Peugeot 407 2.0 HDI 2006 Siemens- wóz drabiniasty
  • Zainteresowania: Bioenergoterapia
  • Miejscowość: Kwidzyn- Zmywakowo
Re: [MK III] nieszczelność klimy
« Odpowiedź #81 dnia: Lipiec 03, 2013, 11:57:44 »
Cytuj

Łukasz Wiśniewski napisał:
Aha to elegancko, bo nie zamierzam płacić 100zł czy więcej za wyjęcie i włożenie chłodnicy. Bo olej i czynnik i tak muszę pojechać, żeby nabili, bo w tym momencie i tak większość uciekła przez nieszczelną chłodnicę.
Także chodziło mi tylko o to czy można narobić jeszcze jakieś szkody przez samodzielną wymianę.
A przy wymianie chłodnicy warto wymienić osuszacz czy można dalej stary założyć razem z chłodnicą?


Radzę zachować daleko posuniętą ostrożność skoro jest jeszcze ciśnienie w układzie i wstępnie opróżnić układ poprzez zawór na przewodzie klimy. I twarz choćby okularami zabezpieczyć.
Były: Garbus 1200 Meksyk, Ford Taunus 1.6 kombi, Mazda 626 GD 2.0 Liftback automat, Ford Transit 130 2.4D , Mazda Premacy 2.0D, Nissan Primera P11 lift 2.0D, Citroen C5 MkI 2.0 HDI, Volvo 740 2.0 benz, Ford Mondeo MkIII 2.0 TDCI, Citroen C5 MkII 2.2 HDI automat.

Offline Arkadiusz Placzek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 10
  • Posiadany samochód: C5 2.0HDI 140(103 kW) EXSLUSIVE 2009
Re: [MK III] nieszczelność klimy
« Odpowiedź #82 dnia: Lipiec 03, 2013, 16:51:23 »
Witam u mnie byla standartowa naprawa chlonica klimy i przewod ,po napelnieniu klimka pieknie dziala .Ale moje pytanie jest takie ,w ktorym miejscu znajde odplyw wody ktora sie skrapla ,chcialbym sprawdzic czy wszystko ok bo mialem przypadek w megance ze mnie porostu "zalalo"(woda w kabine ),chial bym tego uniknac.

Offline Norbert Sokolowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 512
  • Skąd: Bruksela
  • Posiadany samochód: DS5 2.0hdi 163km 2012
  • Miejscowość: Bruksela
Re: [MK III] nieszczelność klimy
« Odpowiedź #83 dnia: Lipiec 03, 2013, 20:02:49 »
Z tego co wiem to jesli masz wilgoc w nogach u pasazera to wtedy jest problem bo gdzies tam jest "korek" i jak klima poszcza to jest mokro w tym miejscu.
C4 2005 >> C5 2009 >> DS5 2012

Offline Norbert Sokolowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 512
  • Skąd: Bruksela
  • Posiadany samochód: DS5 2.0hdi 163km 2012
  • Miejscowość: Bruksela
Re: [MK III] nieszczelność klimy
« Odpowiedź #84 dnia: Lipiec 29, 2013, 20:59:33 »
Wlasnie wrocilem z urlopu w PL i jestem tez po wizycie u znajomego mechanika, ktory dokonal wymiany skraplacza w mojej cytronecie.
Okazalo sie ze oczywiscie chlodnica zgnila - przy wymianie i czyszczeniu znalazlem pod skraplaczem min pety, kawalki plastiku, sterte lisci (chyba przyczyna wilgoci) i mase innego syfu.
Przy okazji wymiany zrobilem kilka fotek - polecam :)


Zdjecie 1


Zdjecie 2


Zdjecie 3


Zdjecie 4

** foty prosto z telefonu wiec full rozdzielczosc - sorki**

Obeszlo sie bez zdejmowania zderzaka - wystarczylo zdjec czarny fartuch nad zderzakiem i od spodu auta odkrecic oslony podwozia. Niestety trzeba miec kanal aby sprawnie operowac pod autem.
Sama wymiana kosztowala mnie skrzynke piwa + 0,75 debowa ale warto bylo !
Czas wymiany chlodnicy + olej + wszystkie filtry = 3,5 godziny (mechanik pierwszy raz naprawial C5 !!!) wiec trzeba mu wybaczyc ze sie grzebal ;)
C4 2005 >> C5 2009 >> DS5 2012

Offline Tomasz Stoszko

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 070
  • Skąd: Dżwirzyno
  • Posiadany samochód: renault kadjar 1,3 Tce był C5 x7 2,0 blue hdi crosstourer
  • Miejscowość: Dżwirzyno
Re: [MK III] nieszczelność klimy
« Odpowiedź #85 dnia: Lipiec 30, 2013, 11:20:43 »
Wcale nie trzeba kanału ,ja wyjołem chlodnice od gory ,takze bez demontarzu zdezaka

Offline Norbert Sokolowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 512
  • Skąd: Bruksela
  • Posiadany samochód: DS5 2.0hdi 163km 2012
  • Miejscowość: Bruksela
Re: [MK III] nieszczelność klimy
« Odpowiedź #86 dnia: Lipiec 30, 2013, 11:56:52 »
Moze i do samej wymiany skraplacza tak, ja wymienialem tez olej i filtr oleju, a tu juz kanal jest raczej wskazany, ale pewnie sa i tacy cyrkowcy co i to bez kanalu zrobia :) nie wiem nie znam sie :)
C4 2005 >> C5 2009 >> DS5 2012

Offline Dariusz Barcikowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 22
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MK3 2,0 HDI 2009
Re: [MK III] nieszczelność klimy
« Odpowiedź #87 dnia: Czerwiec 28, 2014, 09:27:14 »
Cytuj

Kuba Karlewski napisał:
To jakaś plaga! Po zimie stwierdziłem że klimatyzacja nie działa. Dodam że niecałe dwa lata te,u, na gwarancji została wymieniona chłodnica na nową.

Znalazłem w Krakowie rewelacyjny serwis (mogę polecić) który specjalizuje się tylko w klimatyzacjach i wiedzą co i jak. Pierwszą nieszczelność znaleźli momentalnie - na złączy przy przewodzie ssącym. Po tym próba ciśnieniowa i niestety... wg. zegara cyfrowego uciekło ok. 1/2 bara w ciągu kilku minut. Chłopaki szukali dalej (podłączyli ciśnienie i polewali takim specjalnym, pieniącym się płynem w miejscu nieszczelności). Nic to nie dało.

Po 2 godzinach udało się zdjąć plastiki od spodu silnika (płytę, drugi plastik przy samym zderzaku), zderzak z którym było najwięcej zachodu (a do tego ma spryskiwacze i czujniki parkowania) i masę spinek plastikowych - jednorazowych. (uwaga na plastik linki otwierania maski - ona także jest jednorazowa). Jeszcze tylko odkręcić wentylatory i.... okazało się że chłodnica ma 2 nieszczelności. Po 2 LATACH!!!



Witam,

Poproszę o namiar na ten serwis. Jeżeli ktoś jeszcze wymieniał chłodnicę w Krakowie poza ASO i może kogoś polecieć to poproszę o namiary.

Offline Kuba Karlewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 158
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: C5 III Tourer HDi 2.2
  • Miejscowość: Kraków
Re: [MK III] nieszczelność klimy
« Odpowiedź #88 dnia: Lipiec 03, 2014, 08:29:05 »
Wysłane na priv.

Ja natomiast odpukać w niemalowane, w tym roku jest dobrze. Chłodnica wytrzymała zimę. I ubyło tylko 100g gazu. Umyta ile się dało i gra.

Ale może to kwestia tego że 1 wentylator miałem uszkodzony (pracował tylko ten od strony pasażera czyli chłodzący silnik. Wrzucałem tu taki temat na forum).

sunnychris

  • Gość
Odp: [MK III] nieszczelność klimy
« Odpowiedź #89 dnia: Marzec 22, 2016, 21:14:48 »
Miałem to samo. Diagnoza mikropęknięcia na wężu sprężarka - chłodnica. Kupiłem nowy w serwsie za 150 PLN - ponoć jest nowa konstrukcja tych węży, inaczej jest ułożony i ma inne zakucie - ale pasuje idealnie.

Pozdr
Maras
No i mnie dopadła nieszczelności - od kilku dni słyszałem charakterystyczny szum w kabinie...  oddałem auto do serwisu klimy i na szczęście wąż, całość z ma kosztować 250 zł z nabiciem. Zobaczymy co będzie - we wtorek oddaje auto.

Wysłane z mojego E5823 przy użyciu Tapatalka


sunnychris

  • Gość
Odp: [MK III] nieszczelność klimy
« Odpowiedź #90 dnia: Marzec 29, 2016, 18:16:26 »
No i zrobione, nowy wąż założony 125ml oleju i 525g czynnika nabite.

Ps. W mk3 jest inaczej rozwiązana chłodnica i wentylator jest z tyłu - ponoć nie padają już co 2-3 lata.

Wysłane z mojego E5823 przy użyciu Tapatalka

Offline Piotr Leśniak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 152
  • Skąd: Chełm
  • Posiadany samochód: BYŁ - Citroen C5 Tourer 2.2 HDI Exclusive... JEST - Opel Insignia 2.0 CDTI ST Cosmo w automacie, Vespa GTS 125i.e.
  • Zainteresowania: Motoryzacja
  • Miejscowość: Chełm
Odp: [MK III] nieszczelność klimy
« Odpowiedź #91 dnia: Marzec 29, 2016, 21:36:34 »
I mnie dopadła nieszczelność chłodnicy klimatyzacji. Ponoć było tam mnóstwo liści i różnego syfu. Mechanik mówi, że wentylatory działają tam jak odkurzacz, wszystko zasysają i potem tan to gnije. I jeszcze jedno ile może kosztować ta chłodnica do 2.2 hdi bo mechanik krzyknął mi ok.600 stówek za samą chłodnicę, dobry zamiennik.

sunnychris

  • Gość
Odp: [MK III] nieszczelność klimy
« Odpowiedź #92 dnia: Marzec 29, 2016, 21:57:45 »
Zależy jaka... Od 350 za polski produkt do grubo ponad tysiaka. Przyzwoite są ponoć firmy THERMOTEC i dostaniesz to w okolicy 400 zł. Nie kupuj oryginału valeo.

Wysłane z mojego E5823 przy użyciu Tapatalka