Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Kontrolki, proszę o pomoc  (Przeczytany 2378 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marcin Wichura

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 13
  • Skąd: Bieruń
  • Posiadany samochód: Xsara Coupe 2.0 HDI VTR 2000r
  • Miejscowość: Bieruń
Kontrolki, proszę o pomoc
« dnia: Grudzień 22, 2009, 01:25:53 »
Witam wszystkich serdecznie na forum, jest to mój pierwszy post:) Bardzo proszę was o pomoc.

Jestem świeżo upieczonym i szczęśliwym właścicielem Xsarki HDI z 2000 roku, jest to mój pierwszy Citroen i drugie auto. Kupiłem ją tydzień temu w Holandii i przyjechałem nią do Polski. Mam z nią dwa problemy, pierwszy dotyczy kontrolek ciśnienia i hamulca ręcznego.

Mianowicie podczas zaciągania hamulca ręcznego zamiast kontrolki od tego hamulca zapala mi się kontrolka ciśnienia oleju (pytanie czy jest to kontrolka ciśnienia czy poziomu oleju bo już sam nie wiem różnie tu na forum piszą). Po przekręceniu stacyjki zapalają mi się wszystkie kontrolki prócz tej od oleju, dopiero zaciągnięcie go sprawia ze kontrolka się zapala. Po odpaleniu silnika kontrolka na zaciągniętym ręcznym nie gaśnie dopóki go nie zwolnię. Co dziwne po odłączeniu czujnika poziomu płynu hamulcowego na zapalonym silniku nie zapala się kontrolka od ciśnienia płynu. To samo dzieje się po odłączeniu czujnika poziomu oleju, także w tym przypadku kontrolka nie świeci się. Co może być przyczyną takiego zachowania kontrolek? Dodam że kontrolki od ABS, poduszek przednich i bocznych gasną po kolei. Także wszystkie czerwone kontrolki gasną w minimalnie różnych odstępach czasu, wyklucza to więc teoretycznie mostkowanie kontrolek.

Drugi problem to paląca się pomarańczowa kontrolka silnika. Zapaliła się ona podczas gwałtownego hamowania, od tej pory nie gaśnie. Czy jest to problem z zaworem EGR? Dodam że Xsarcia nie ma spadków mocy, co bywa częstym objawem awarii tego zaworu, nic takiego czegoś nie odczułem.

Raz jeszcze proszę was o opinie i pomoc.

I <3 >>

Offline Wojciech Wodzyński

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1 618
  • Skąd: Barycz
  • Posiadany samochód: Fiat Bravo II 1.4 T-Jet
  • Miejscowość: Barycz
Re: Kontrolki, proszę o pomoc
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 22, 2009, 07:56:04 »
Co do zamiany kontrolek to tu masz do poczytania:

WĄTEK I
WATEK II
WĄTEK III

Od siebie mogę dodać, że problem jest raczej nierozwiązywalny..

Offline Marcin Wichura

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 13
  • Skąd: Bieruń
  • Posiadany samochód: Xsara Coupe 2.0 HDI VTR 2000r
  • Miejscowość: Bieruń
Re: Kontrolki, proszę o pomoc
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 22, 2009, 12:42:26 »
Dzięki za odpowiedź, z tego co poczytałem dowiedziałem się że pomaga wymiana zegarów. Tak przynajmniej wypowiadał się jeden z pracowników serwisu w tym wątku:

elektroda

Rozumiem że  jeżeli moje auto pochodzi z maja 2000 roku to muszę szukać licznika wyprodukowanego po 18 stycznia 2000r? Czy zegar z Xsary II będzie też pasował?

Offline Sławomir Marczak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 45
  • Skąd: Tychy
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1.4i coupe millesime
  • Miejscowość: Tychy
zamienione kontrolki?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 23, 2012, 22:23:28 »
Witam, mam taki problem z moja xsara a wiec kiedy zaciagam reczny wtedy zapala sie kontrolka cisnienia oleju, jest takie wrazenie chocby te dwie kontrolki zamienily sie miejscami bo jak sie wlacza auto to zapala sie reczny po czym gasnie, szukalem rozwiazania ale ciezko znalezc cos sensownego, prosze o pomoc

Offline Marek Marecki

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 506
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1,4i + LPG 1999r
Re: zamienione kontrolki?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 23, 2012, 22:25:23 »
A odłaczenie klem od akumulatora na noc nie pomaga? To jest jakis blad ecu. Byl juz temat o tym ale nie pamietam jak go rozwiazano.

Offline Sławomir Marczak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 45
  • Skąd: Tychy
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1.4i coupe millesime
  • Miejscowość: Tychy
Re: zamienione kontrolki?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 23, 2012, 23:03:31 »
niestety nie pomaga, ja gdzies wyczytalem ze najlepiej przelutowac albo na kompie zmienic, tego pierwszego chcialbym uniknac jak nie znajdzie sie jakas chalupnicza metoda to bedzie chyba trzeba sie wybrac do elektryka;/ dziwny problem

Offline Jan Ferde

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 207
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: AR 159, Xsara II 1.6 16v
  • Miejscowość: Wrocław
Re: zamienione kontrolki?
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 23, 2012, 23:04:16 »
Łączę z istniejącym tematem.
 
Xsara