Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Reflektory przednie Xsara II  (Przeczytany 2787 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Włodzimierz Śmieszek

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 718
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Xsara II Break 2.0 HDI 90 KM
  • Zainteresowania: CapsLock
  • Miejscowość: Kraków
Reflektory przednie Xsara II
« dnia: Wrzesień 16, 2011, 10:49:25 »
Witam
Mam mały problem. Muszę wymienić reflektor z prawej strony i nie wiem jaki kupić bo jest pewne zamieszanie.
Ja mam reflektor bez światła przeciwmgłowego bo jest w zderzaku i w związku z tym są 2 żarówki H7 i H1 ( nie licząc pozycji i kierunkowskazu) natomiast na citroenservice w/g vin znalazłem , że ma 3 żarówki H7, H1 i H3.
Pytanie, czy taki z trzema żarówkami będzie pasował, głównie chodzi o wiązki przewodów bo mocowanie powinno być takie samo (chyba, że się mylę).
Z góry dziękuję za jakieś porady

Offline Marek Ogrodowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 546
  • Posiadany samochód: xsara II 2.0 138 KM exclusive
Re: Reflektory przednie Xsara II
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 17, 2011, 22:32:41 »
Cześć,
u siebie wymieniałem lewy. W ASO chcieli 1tys. Kupiłem w Intercarsie w Łodzi za chyba 350 zł. Reflektory są tych samych producentów co Citroen, tylko na lampach nie ma loga cytryny (za następne 300zł zrobię). Mam takie same lampy jak Ty.  Kupiłem założyłem i śmiga. Nie bawiłem się w żadne przeróbki i alledrogo. Luknij do ich sklepu, tylko uważaj aby nie sprowadzili Ci innego. U mnie się pomylili. Trzeba koniecznie zobaczyć przed zakupem co jest w paczce.

 UWAGA TO NIE JEST REKLAMA SKLEPU.

Offline Wojciech Wodzyński

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1 618
  • Skąd: Barycz
  • Posiadany samochód: Fiat Bravo II 1.4 T-Jet
  • Miejscowość: Barycz
Re: Reflektory przednie Xsara II
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 17, 2011, 22:38:31 »
Z którego roku jest twoja Xsara? Mi wygląda na to, że ktoś wymienił przednie lampy i zderzek z modelu po lifcie.

Offline Marek Ogrodowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 546
  • Posiadany samochód: xsara II 2.0 138 KM exclusive
Re: Reflektory przednie Xsara II
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 18, 2011, 21:43:00 »
Xsary w sumie były trzy. Oficjalnie I i II. Ale na koniec produkcji był lift dwójki i tak zrobiła się nieoficjalnie trójka, która ma światła przeciwmgielne w zderzaku. W modelach z 2003 są części z dwójki i trójki (kładli takie jakie mieli w magazynie). Ten bałagan widać w światłach. Ja mam produkcję grudzień 2003 rejestracja styczeń 2004. Tam gdzie wcześniej jest światło przeciwmgłowe w reflektorze są zaślepki i za nimi świeci światło postojowe. Wygląda to jak oring np w BMW. Światło przeciwmgielne mam w zderzaku. Reflektor kupiłem firmy DEPO. Jest bez loga cytryny, jak wcześniej pisałem, ale pasuje idealnie bo Depo robi części do cytryny.

Offline Włodzimierz Śmieszek

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 718
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Xsara II Break 2.0 HDI 90 KM
  • Zainteresowania: CapsLock
  • Miejscowość: Kraków
Re: Reflektory przednie Xsara II
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 19, 2011, 09:20:04 »
Cytuj

Wojciech Wodzyński napisał:
Z którego roku jest twoja Xsara? Mi wygląda na to, że ktoś wymienił przednie lampy i zderzek z modelu po lifcie.


Z 2003 i na 100% nie było przerabiane.
Wysiliłem się i popatrzyłem dokładnie na reflektory :) i okazuje się, że w odbłyśniku obok żarówki świateł drogowych jest dziura na żarówkę, czyli wynika z tego, że reflektory są takie same w dwójce i tzw. trójce.