Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Montaz szyberdachu...  (Przeczytany 8402 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline michał Kamiński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 958
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: peueot 205, 206 i 207
  • Miejscowość: Lublin
Re: Montaz szyberdachu...
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 07, 2009, 10:23:55 »
co do szyb zgadzam się. Robiłem to sam i wiem ze nie warto samemu. Szyber też wstawiałem sam z ojcem i wiem ze warto. Nic sie nie fałdowało. Przecietą blachę zabezpieczasz i możesz całośc wkleić na klej do szyb lub zależy jakie jest tam rozwiązanie na uszczelce ładnie trzyma.

  • Gość
Re: Montaz szyberdachu...
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 07, 2009, 17:17:52 »
No może masz i racje, jednak zostanę przy montażu w serwisie, dlatego że jakbym brał sam szyber bez montażu to byłby droższy. A dzwoniłem po innych firmach w wawie i też mają droższe - i to o ponad 100 zł... także jakby na to spojrzeć z tej strony montaż mnie wynosi niecałe 200 zł.

Inna sprawa to można by taki szyber kupić używany, wtedy wychodzi o dobre 60% taniej

Offline Mariusz Hutnik

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 15
  • Skąd: bolesławiec
  • Posiadany samochód: ZX tonic 1,4i
  • Miejscowość: bolesławiec
Re: Montaz szyberdachu...
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 07, 2009, 22:31:19 »
Ja mam w swoim tonic'u oryginalny szyberdach uchylany i odsuwany do tylu. Jakis czas temu odmówił posłuszeństwa i jak naciskam włącznik to lekko sie rusza i słychać jakby jakies trybiki przeskakiwaly. Dalej nie idzie. Nie wiem jak sie za to zabrac...

Offline Mariusz Ilicki

  • Administrator Globalny
  • ******
  • Wiadomości: 1 942
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C4 GP 2.0 BlueHDi 14r., Pug 306 1.6 8v 00r., Xsara Picasso 1.8 16v 04r.
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Montaz szyberdachu...
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 07, 2009, 23:13:30 »
Zacznij od sprawdzenia mocowania silniczka szyberdachu. Wyjmujesz lampke oswietlenia wnętrza i wykrecacz dwa wkręty które ci sie pojawią. Zdejmujesz plastik i jak na dloni masz silniczek. U mnie kiedys był ptaki sam problem jak nie miałem jednej srubki mocujacej silniczek, powinny być 3.

Offline michał Kamiński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 958
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: peueot 205, 206 i 207
  • Miejscowość: Lublin
Re: Montaz szyberdachu...
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 08, 2009, 10:09:45 »
Mam identyczne objawy. U mnie mocowanie ok ale trybik na silniczku kaput. Trzeba cały silniczek zmieniać

Offline Mariusz Ilicki

  • Administrator Globalny
  • ******
  • Wiadomości: 1 942
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C4 GP 2.0 BlueHDi 14r., Pug 306 1.6 8v 00r., Xsara Picasso 1.8 16v 04r.
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Montaz szyberdachu...
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 08, 2009, 23:45:08 »
Jak bedziesz kpował (pewnie uzywke) wyrwij też jak sie uda srubki...u mnie jednej brak:)