Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Citroen C5 mk 3 brak płynu lds  (Przeczytany 3852 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Adam Kałużny

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 24
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Mk.3 Exclusive
  • Zainteresowania: Lakiernictwo
  • Miejscowość: Koło
Odp: Citroen C5 mk 3 brak płynu lds
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 31, 2020, 08:26:05 »
Prawdopodobnie płyn nie był uzupełniany od nowości, a auto ma 10 lat. Widzę, że jesteście doświadczeni, więc pozwolę sobie zapytać o jeszcze jedna rzecz. Mianowicie od kupna auto ma problem z lewym lusterkiem. Prawe lusterko składa się bez problemu, natomiast lewe lekko się przesuwa i zatrzymuje, ale potrafi zaskoczyć i na jakies 8-10 razy lusterko się składa. Na serwisie powiedziano mi, że oba są zepsute. Wydaje mi się, że jakby naprawdę była konieczna wymiana to lusterka by w ogole nie reagowały. Mieliście może podobny problem?

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 886
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: Citroen C5 mk 3 brak płynu lds
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 31, 2020, 12:44:27 »
Przez 10 lat, jesli nie ma wycieków, to mogło ubyć ze 2-3 setki lds-u a nie 3 litry.
W lusterku pewnie połamane plastykowe zębatki, trzeba by je rozebrać i zdiagnozować.

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 075
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Citroen C5 mk 3 brak płynu lds
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 31, 2020, 13:30:06 »
Do dziś nie rozumiem jak w układzie z dwiema osobnymi pompami "kręcenie kierownicą" ma pomóc podnieść auto z gleby?
 To nie trzyma się kupy. Równie dobrze mógłby podnieść się bez kręcenia kierownicą...
 Jedyne racjonalne wytłumaczenie to rozgrzanie płynu przez wspomaganie prowadzące do jego zwiększenia objętości co skutkuje powstaniem niewielkiego nadciśnienia w zbiorniczku. Ten sam efekt można uzyskać szybciej podając nadciśnienie w zbiorniczek własnoręcznie...

 Nawet w Xantii nigdy nie musiałem "czarować" kręceniem kierownicą aby podniosła się po wymianie gruszek czy płynu.

Offline Adam Kałużny

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 24
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Mk.3 Exclusive
  • Zainteresowania: Lakiernictwo
  • Miejscowość: Koło
Odp: Citroen C5 mk 3 brak płynu lds
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 31, 2020, 13:39:40 »
Ale jakby były połamane to chyba by się nie zamykały w ogóle. Jeśli chodzi o kręcęnie kierownica to ciężko stwierdzić czy to był czynnik, który sprawil, że się naprawilo. W każdym razie samo podnoszenie nie zrobiło żadnej różnicy. Dopiero jak dorzuciłem kręcęnie kierownica to poszło. I wyglądało to tak, że jak przestawałem kręcić kierownica to się zatrzymywał, więc coś w tym musi być

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 075
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Citroen C5 mk 3 brak płynu lds
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 31, 2020, 13:46:15 »
Co do "czarów" z kręceniem kierownicą nie będę w to już wnikał. W razie kiedykolwiek takiego przypadku potraktuję to jako ostateczność gdyby nic innego nie pomogło. Nie mniej słyszałem już kiedyś o tym jeszcze za czasów gdy użytkowałem Xantię, jednak tam to miało racjonalne uzasadnienie.
Płyn gdzieś zniknął tak czy siak... Pytanie tylko gdzie.... Nie widzisz zmiany komfortu podróży czy innych dziwnych objawów?
 Może zalało elektronikę pompy wspomagania jak w Fabiach/Polo.? 3 litry tam raczej nie wejdą.

Offline Krzysztof Nosal

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 45
  • Skąd: Kraków, Dobczyce
  • Posiadany samochód: C5 3,0 HDi 2011, C5 3,0 HDi 2013, C6 3,0 HDi 2010, 407 3,0 HDi 2011
  • Zainteresowania: Motoryzacja
  • Miejscowość: Kraków, Dobczyce
Odp: Citroen C5 mk 3 brak płynu lds
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 31, 2020, 18:42:29 »
bez kręcenia kierownicą nie pójdzie, sprawdzałem u siebie. Nic prostszego wymyślić się nie dało żeby to do góry poszło. Możecie się dalej spierać ale to działa :)
całe życie z francuzami :)

Offline Jacek Wielebski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 457
  • Skąd: Ostrów Wielkopolski
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MKIII X7 2017r. 2.0 150KM BleuHDI - Exclusive
  • Miejscowość: Ostrów Wielkopolski
Odp: Citroen C5 mk 3 brak płynu lds
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 31, 2020, 20:48:19 »
Zamiast kręcić kierownicą kilkadziesiąt razy z nadzieją, że w ten sposób zassie nam płyn zanim się pompa zatrze to lepiej lekko dmuchnąć zbiornik i tyle. Nie rozumiem postów w stylu nie słuchaj nikogo tylko kręć kierownicą^^Efekt po podaniu ciśnienia jest natychmiastowy i mamy pewność, że pompa nie kręci się na sucho. No ale przecież zamiast logicznie pomyśleć i bliżej przyjrzeć się układowi to dawać takie kretyńskie rady bo "ja tak robiłem i było dobrze".

Kolego jak nie znasz zasady działania pompy hydraulicznej to nie komentuj, że się zatrze.
jak był wlany płyn w zbiornik do grawitacyjnie spływa do pompy, pompę napędza silnik bezszczotkowy, który tłoczy płyn przez pompę wspomagania do układu zawieszenia. Jak chcesz to możesz nawet podawać do zbiornika  co chcesz - Twoja sprawa
Układ po zalaniu płynu, zakręceniu zbiornika powinien się sam podnieść, dokładnie tak jak podniósł się Adamowi, i tak jak pisałem ja oraz Krzysztof.
Temat uważam za zamknięty.
Auto się podniosło itp...


Adam kręcenie kierownicą musi być by płyn LDS przepchnąć dalej.
Najpierw idzie z pompy do pompy wspomagania, i jak tam masz zapowietrzone dalej nie przejdzie, dlatego trzeba krecic kierownicą by odpowietrzyć układ wspomagania by płyn dalej mógł pójść do zawieszenia.


Adam co do lusterka zrób tak zdejmij wkład lusterka pod wkładem zobaczysz prowadnice a za nimi silniczek. Proponuje je nasmarować póki jeszcze działa silnik  białym smarem, układ tam jest zrobiony z tzw. Duraluminium który ma tendencje do śniedzenia.
A serwisom nie bardzo wierzę, w tej chwili nie ma serwisów są wymieniacze. A wiem co mówię pracuje tez w jednym serwisie i w 99% wszystko się wymienia, by robić targety by dostać później premie itp.... A i Tak za wszystko płaci klient.
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2020, 20:58:21 wysłana przez Jacek Wielebski »

Offline Adam Kałużny

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 24
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Mk.3 Exclusive
  • Zainteresowania: Lakiernictwo
  • Miejscowość: Koło
Odp: Citroen C5 mk 3 brak płynu lds
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 03, 2020, 07:57:41 »
Panowie moje oko zawiodło. Wyciek jest, lewy tył niestety, ale nie wygląda to jakoś tragicznie. Obstawiam, że jakaś pierdoła. Dzięki za pomoc z tym lusterkiem. Zdjąłem, wyczyściłem, oba działają i dziękuję serwisowi, który chciał mnie skasować za 2 lusterka 5600 zł

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 075
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Citroen C5 mk 3 brak płynu lds
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 03, 2020, 09:48:48 »
Ta pierdoła to tylny siłownik do wymiany.  ;) Niestety częsta sprawa w C5 X7 porównując do innych hydrowozów.

Offline Marek Paruzel

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 162
  • Skąd: Police
  • Posiadany samochód: Citroen c5 III 2.0 HDI
  • Miejscowość: Police
Odp: Citroen C5 mk 3 brak płynu lds
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 03, 2020, 10:22:06 »
Po tej zabawie w dolewanie proponuje koledze sprawdzić poziom LDS bo jego nadmiar może skutkować, że wycieki pojawią się również w innych miejscach. Problem w tym, że najlepiej to zrobić diagboxem.