Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Gdzie szukac poszczegolnych podzespolow  (Przeczytany 6512 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Adam Harych

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 692
  • Skąd: Przygodzice
  • Posiadany samochód: E46 zastąpiło Xsare, Volvo S40 1.9Di 102km, E46 320D 136km, Mercedes A-class 1.7CDI 90k
  • Miejscowość: Przygodzice
Gdzie szukac poszczegolnych podzespolow
« dnia: Wrzesień 21, 2008, 13:36:29 »
No wiec tak, przymiezam sie do zalozenia alarmu :), znalazlem instrukcje podlaczenia, ksiazke WKŁ od xsary rowniez mam... myslalem ze mam juz wsyztsko potrzebne do szczescia ale... no wlasnie... NBie bardzo wiem gdzie szukac:

-centralki od immobiliesera

-centralki od el.szyb (jesli jest)

-centralki od centralnego zamka

-jakiegos sterownika od kierunkow

Potrzebuje wiec waszej pomocy, jesli byscie wiedzieli gdzie moge w samochodzie znalezc poszczegolne rzeczy to byl bym bardzo wdzieczny poniewaz za tydzien wyjezdzam juz z domu a chcial bym sobie to zalozyc... Z gory serdeczne dzieki:)


Będę za nią tęsknił :)

Offline Piotr Skrzypek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 681
  • Skąd: Nowa Ruda
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II VTS 2.0 HDI 110 KM
  • Zainteresowania: Motoryzacja, Telekomunikacja, Informatyka
  • Miejscowość: Nowa Ruda
Re: Gdzie szukac poszczegolnych podzespolow
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 21, 2008, 21:40:54 »
Adamie po co ci alarm ? Według mnie strata kasy... Immobiliser wystarczy, a zreszta Xsarek nie kradną !!
Pozdrawiam - p Y p ( Piotr Skrzypek )
-----------------

-----------------
Potrzebujesz pomocy ? - dzwoń 603083506...

Offline Ireneusz Wilczek

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 590
  • Skąd: Zabrze
  • Posiadany samochód: Xsara 2 Break 2,0 HDi 90KM (2002)
  • Zainteresowania: wędkarstwo, komputery
  • Miejscowość: Zabrze
Re: Gdzie szukac poszczegolnych podzespolow
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 23, 2008, 23:52:38 »
Cytuj

Adam Harych napisał:
No wiec tak, przymiezam sie do zalozenia alarmu :), znalazlem instrukcje podlaczenia, ksiazke WKŁ od xsary rowniez mam... myslalem ze mam juz wsyztsko potrzebne do szczescia ale... no wlasnie... NBie bardzo wiem gdzie szukac:

-centralki od immobiliesera

-centralki od el.szyb (jesli jest)

-centralki od centralnego zamka

-jakiegos sterownika od kierunkow

Potrzebuje wiec waszej pomocy, jesli byscie wiedzieli gdzie moge w samochodzie znalezc poszczegolne rzeczy to byl bym bardzo wdzieczny poniewaz za tydzien wyjezdzam juz z domu a chcial bym sobie to zalozyc... Z gory serdeczne dzieki:)


Centralki od imo nie znajdziesz bo takowej niema - blokada zapłonu realizowana jest przez komputer i tylko ingerencja w oprogramowanie dobrej klasy fachowca może dać jakieś efekty.
Centralka el. szyb - jak wyżej.
Centralka zamka centralnego w np Xsarach II jest po lewej stronie za bezpiecznikami w kabinie kierowcy.
Podobnie przekaźnik/przerywacz/automat kierunkowskazów.
Xsara 2 Break 2,0 HDi 90KM (2002)

Offline Adam Harych

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 692
  • Skąd: Przygodzice
  • Posiadany samochód: E46 zastąpiło Xsare, Volvo S40 1.9Di 102km, E46 320D 136km, Mercedes A-class 1.7CDI 90k
  • Miejscowość: Przygodzice
Re: Gdzie szukac poszczegolnych podzespolow
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 24, 2008, 00:02:51 »
No to jak mam sie wpiac w petle immobiliesera ?? Moze inaczej, pod ktore kable moge podpiac alarm aby bylo polaczniee  alarmu do petli immo


Będę za nią tęsknił :)

Offline Marcin Mamijew

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 782
  • Skąd: Tanowo
  • Posiadany samochód: Xsara ...???
  • Miejscowość: Tanowo
Re: Gdzie szukac poszczegolnych podzespolow
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 24, 2008, 08:12:48 »
Ja bym tam ta opcje sobie odpuscil bo mozesz miec problemy.masz kluczyk z imo i to on rozkodowujee imo a jak sie podepniesz alarmem to wtedy alram bedzie mial ingerencje.Podpinaj wszystko oprocz imo.Przeciez zalezy Ci tylko na alarmie icentralnym z pilota:D a ja bym proponowal nie pod kierunki a pod pozycje - jak bylem na kursie 4 lata temu to mowili ze wymogi w uni tego wymagaja bo jak sie palaa awaryjki to znak ze cos sie stalo a nie ze komus alram wyje.Ale do dzis fabryka montuje na kierunki i o co tu chodzi???Ja osobiscie polecam pozycje;-)
P.S.
w dodatku na kierunku latwiej jest zrobic przez zlodziaja zwarcie w niektorych autach;P
Xsara VTS 99 2.0 by Musketier :-)
Piękna i bestia w dodatku szybka i wściekła :-)
Sprzedam czesci do citroen C5 mkI  - blacharskie i mechaniczne
Wgrywanie PL menu RT3, RT4, RT5 - 512159695

Offline Ireneusz Wilczek

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 590
  • Skąd: Zabrze
  • Posiadany samochód: Xsara 2 Break 2,0 HDi 90KM (2002)
  • Zainteresowania: wędkarstwo, komputery
  • Miejscowość: Zabrze
Re: Gdzie szukac poszczegolnych podzespolow
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 24, 2008, 11:27:37 »
Jeszcze nie spotkałem fachmana który wpiął by się centralką autoalarmu do immo w samochodzie z BSI - autoalarm jest obsługiwany napięciem 12V a BSI (magistrala + komputer) to 5V . Tak jak pisze poprzednik - immo jest obsługiwane przez pętlę indukcyjną w stacyjce a kod bierze z kluczyka i ta opcja w zupełności wystarcza, po kiego kija jeszcze podłączać imo do autoalarmu. Możesz coś takiego zrobić ale dodatkowo tylko po co dublować już istniejące zabezpieczenia. Jak coś później wysiądzie to nawet najlepszy fachman sobie z tym nie poradzi. Z podłączeniem pod kierunki i do CZ niema żadnego problemu to Ci zrobi początkujący elektronik to samo jeżeli chodzi o domykanie szyb - tylko że do tego potrzebujesz dodatkowego modułu a podłączasz z jednej strony do CZ a z drugiej poprzez moduł pod wyłączniki opuszczania/podnoszenia szyb, a moduł jest potrzebny po to że po wyłączeniu zapłonu prąd do wyłączników płynie jeszcze tylko przez około 30 sek i po tym czasie nie ma możliwości poruszyć szybą.
Xsara 2 Break 2,0 HDi 90KM (2002)

Offline Adam Harych

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 692
  • Skąd: Przygodzice
  • Posiadany samochód: E46 zastąpiło Xsare, Volvo S40 1.9Di 102km, E46 320D 136km, Mercedes A-class 1.7CDI 90k
  • Miejscowość: Przygodzice
Re: Gdzie szukac poszczegolnych podzespolow
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 24, 2008, 18:16:15 »
Male sprostowanie xsara 1 nie ma BSI z reszta sie zgodze. NIe bede podlaczal imo


Będę za nią tęsknił :)

Offline Adam Harych

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 692
  • Skąd: Przygodzice
  • Posiadany samochód: E46 zastąpiło Xsare, Volvo S40 1.9Di 102km, E46 320D 136km, Mercedes A-class 1.7CDI 90k
  • Miejscowość: Przygodzice
Re: Gdzie szukac poszczegolnych podzespolow
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 26, 2008, 00:11:27 »
Przegladam wlasnie ksiazke wydawnictwa WKŁ i jak byk na schemacie widnieje IMMOBILIzer polaczony 3 kabelkami do kompa. Wiec albo ksiazka klamie albo ktos tu sie pomylil... lecz nie tego chcialem dochodzic. Alarmem mam sie wpiac w czujnik otwartych ktorych kolwiek drzwi. Jak wiadomo czujniki te znajduja sie w kazdym zamku drzwi plus klapa. Lecz na zdrowy rozum wsyztskie one musza sie zbiegac do jednego meijsca. No wlasnie gdzie one sie wsyztski zbiegaja zebym mogl podpiac jeden kabelek od alarmu na ktory bedzie przychodzil impuls o otwarciu ktorychs z drzwi badz klapy?


Będę za nią tęsknił :)

Offline Marek Będkowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 751
  • Skąd: Kleczew / niedaleko Konina
  • Posiadany samochód: Xsara II 1,6 Break + Ford Focus 1,6
  • Zainteresowania: auto, koty perskie, muzyka
  • Miejscowość: Kleczew / niedaleko Konina
Re: Gdzie szukac poszczegolnych podzespolow
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 26, 2008, 10:08:16 »
Cytuj

Adam Harych napisał:
Lecz na zdrowy rozum wsyztskie one musza sie zbiegac do jednego meijsca. No wlasnie gdzie one sie wsyztski zbiegaja zebym mogl podpiac jeden kabelek od alarmu na ktory bedzie przychodzil impuls o otwarciu ktorychs z drzwi badz klapy?


A co się takiego dzieje w aucie jak otworzysz którekolwiek drzwi? Podpowiem, że efekt jest znany także z lodówki :-D

Bez urazy, ale jeżeli zadajesz takie pytania to raczej na Twoim miejscu odpuścił bym sobie montaż alarmu. Łatwo to sknocić albo coś namieszać i jak się rozkraczy w trasie moze być nieciekawie.
Montowałem alarmy do kilku różnych aut ale do elektroniki w Xsarze podchodzę z należnym respektem.

Poza tym nikt rozsądny nie napisze na publicznym forum, żeby czerwony kabel przylutować tu a tu, zielony w żółte paski rozciąć i wstawić tam przekaźnik bo to by była instrukcja dla złodzei.

Offline Ireneusz Wilczek

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 590
  • Skąd: Zabrze
  • Posiadany samochód: Xsara 2 Break 2,0 HDi 90KM (2002)
  • Zainteresowania: wędkarstwo, komputery
  • Miejscowość: Zabrze
Re: Gdzie szukac poszczegolnych podzespolow
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 26, 2008, 23:04:45 »
Adam - zadajesz pytania i oczekujesz poprawnych odpowiedzi a w rubryczce z nazwą samochodu nie podajesz nawet czy masz Xsarę 1 lub 2 nie wspominając o roczniku. Niestety ale ostatnio zbiła mi się szklana kula i naprawdę nie jestem w stanie z imienia i nazwiska wywnioskować jakim jeżdzisz samochodem. Sorka - tyle w temacie.
PS. Jeżeli masz w samochodzie lampkę z wyłącznikiem zwłocznym to też wiele nie nawojujesz chyba że każdorazowo z włączeniem autoalarmu będziesz czekał aż ta lampka zgaśnie. Poza tym przy takim rozwiązaniu złodziej wejdzie Ci przez wybitą boczną szybę i zdemontuje Ci samochód bez otwierania drzwi. Załóż czujniki ruchowe na przednich słupkach i masz zabezpieczone całe wnętrze. Dodatkowo zabezpiecz przednią maskę włącznikiem krańcowym, otwarcie maski nie powoduje zapalenia się lampki oświetlenia wnętrza, natomiast tylna klapa też wymaga wyłącznika krańcowego.
Xsara 2 Break 2,0 HDi 90KM (2002)

Offline Adam Harych

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 692
  • Skąd: Przygodzice
  • Posiadany samochód: E46 zastąpiło Xsare, Volvo S40 1.9Di 102km, E46 320D 136km, Mercedes A-class 1.7CDI 90k
  • Miejscowość: Przygodzice
Re: Gdzie szukac poszczegolnych podzespolow
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 27, 2008, 02:10:52 »
Spoko sposko panowaie. Zwracam honor nie napisalem jakie mam autko moj blad i sie do niego przyznaje. Co do alarmu. Zwojowalem xsare i juz mam otwieranie i zamykanie z centralnego. Czujniki ruchu w trakcie montarzu i czujnik wstrzasow rowniez. Jesli chdozi o maske to takze sie robi a co do klapy to nie wiem czy podlaczac sie pod zamek klapy jesli jest taka mozliwosc czy poprostu zalozyc dodatkowy wylacznik krancowy.

Co do kabli to nie oczekiwalem odp typu zolty tu a czerwony tam... Wsyztsko idzie na dobrej drodze jutro moze skoncze to powiem czy napotkalem jesczze jakies bledy. Dzis wojowalem z centralnym caly dzien aby sie zamykalo auto po uzbrojeniu alarmu :0 no i zwojowalem wsyztsko dzial :)


Będę za nią tęsknił :)

Offline Marek Będkowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 751
  • Skąd: Kleczew / niedaleko Konina
  • Posiadany samochód: Xsara II 1,6 Break + Ford Focus 1,6
  • Zainteresowania: auto, koty perskie, muzyka
  • Miejscowość: Kleczew / niedaleko Konina
Re: Gdzie szukac poszczegolnych podzespolow
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 27, 2008, 11:02:26 »
Cytuj

Ireneusz Wilczek napisał:

PS. Jeżeli masz w samochodzie lampkę z wyłącznikiem zwłocznym to też wiele nie nawojujesz chyba że każdorazowo z włączeniem autoalarmu będziesz czekał aż ta lampka zgaśnie. Poza tym przy takim rozwiązaniu złodziej wejdzie Ci przez wybitą boczną szybę i zdemontuje Ci samochód bez otwierania drzwi. Załóż czujniki ruchowe na przednich słupkach i masz zabezpieczone całe wnętrze. Dodatkowo zabezpiecz przednią maskę włącznikiem krańcowym, otwarcie maski nie powoduje zapalenia się lampki oświetlenia wnętrza, natomiast tylna klapa też wymaga wyłącznika krańcowego.


Niektóre alarmy mają funkcję opóźnienia zadziałania własnie po to, aby zdażyła zgasnąć lampka z oóźnieniem wyłączenia.
A co do czujek ruchu i wstrząsu to wydawało mi się to oczywiste - co to za alarm bez tego?
P.S. W X2 (przynajmniej u mnie) otwarcie bagażnika powoduje zaświecenie się również lampek sufitowych we wnętrzu pojazdu, dziwne i niezrozumiałe ale tak jest. Tyle elektroniki napchli w to auto a nie chciało im się tego rozdzielić?

Offline Ireneusz Wilczek

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 590
  • Skąd: Zabrze
  • Posiadany samochód: Xsara 2 Break 2,0 HDi 90KM (2002)
  • Zainteresowania: wędkarstwo, komputery
  • Miejscowość: Zabrze
Re: Gdzie szukac poszczegolnych podzespolow
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 27, 2008, 19:17:42 »
Marku bo ja piszę skrótami myślowymi :) Podłączenie do drzwi jest potrzebne ale nie po to aby aktywować autoalarm tylko żeby go zdeaktywować. Każdy alarm ma funkcję samouzbrajania gdy zostanie wyłączony z pilota i nie otrzyma sygnału że kierowca - i tu mamy do wyboru 3 opcje - 1 nie otworzył drzwi pojazdu, 2 nie włączył zapłonu i 3 dowolna inna akcja zależna od pomysłowości montującego autoalarm. Najczęściej montuje się "pod drzwi" tak że z chwilą ich otwarcia alarm zostaje całkowicie odlączony. Niektórzy podłączają to pod stacyjkę ale jest to kłopotliwe bo po otwarciu drzwi z pilota musisz wsiąść do samochodu, włożyć kluczyk do stacyjki i włączyć zapłon na moment, dlatego najczęściej podłącza się tę funkcję pod wyłącznik drzwi lub pod lampkę oświetlenia wnętrza.
Xsara 2 Break 2,0 HDi 90KM (2002)

Offline Adam Harych

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 692
  • Skąd: Przygodzice
  • Posiadany samochód: E46 zastąpiło Xsare, Volvo S40 1.9Di 102km, E46 320D 136km, Mercedes A-class 1.7CDI 90k
  • Miejscowość: Przygodzice
Re: Gdzie szukac poszczegolnych podzespolow
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 28, 2008, 16:25:34 »
No to wszystko zalozone i dziala jak nalezy... fajny ten alarm bo ma bardzo duzo opcji i takich tam bajerkow, immo nie podlaczalem tak jak kaza;iscie zastanawialem sie tylko nad tym czy nie wpiac sie w pompe paliwa i przy uzbrajaniu odcinalo by obieg.... co o tym myslicie??


Będę za nią tęsknił :)

Offline Marcin Mamijew

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 782
  • Skąd: Tanowo
  • Posiadany samochód: Xsara ...???
  • Miejscowość: Tanowo
Re: Gdzie szukac poszczegolnych podzespolow
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 28, 2008, 16:40:48 »
Za to jest odpowiedzialny imo wiec Adas nie kombinuj bo pozniej bedziesz zalowal - to citroen ktory ma troche elektroniiki ktora potrafi i lubi czasem ie pochrzanic;-)
Po za tym jak ktos bedzie chcial Ci zwinac auto to napewno to zrobi i mu zadne alarmy i patenty nie przeszkodza.
Jak bylem na kursie to mowili ze dzis wychodzi najnowsze zabezpieczenie ktorego nieda sie zlamac - slowa specjalistow a tu max 2 miesiace i jeszcze lepsi specjalisci - zlodzieje wiedza jak to rozblokowac a ten co to zaprojektowal nigdy by do tego nie doszedl.-) Wiec...?
Xsara VTS 99 2.0 by Musketier :-)
Piękna i bestia w dodatku szybka i wściekła :-)
Sprzedam czesci do citroen C5 mkI  - blacharskie i mechaniczne
Wgrywanie PL menu RT3, RT4, RT5 - 512159695

Offline Adam Harych

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 692
  • Skąd: Przygodzice
  • Posiadany samochód: E46 zastąpiło Xsare, Volvo S40 1.9Di 102km, E46 320D 136km, Mercedes A-class 1.7CDI 90k
  • Miejscowość: Przygodzice
Re: Gdzie szukac poszczegolnych podzespolow
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 29, 2008, 01:07:51 »
Wiec lepiej zostawiac samochod otwarty:P Nie no wiesz zakladajac ten alarm nie kierowalem sie tym ze mi autko zwina bo jesli beda chcieli to i tak go ukradna. Bardizej nastawilem sie na drobnych zlodziejachow typu radio felgi i inne wartosciowe rzeczy pozostawione w samochodzie. A jak wiemy to juz cos :)


Będę za nią tęsknił :)