Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: alternator ładowanie  (Przeczytany 1235 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adam bednarek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 10
  • Posiadany samochód: xsara 1.9d dw8
alternator ładowanie
« dnia: Październik 19, 2009, 19:16:10 »
Witam koledzy padło mi ładowanie xsara 1.9d(dw8) wymieniłem regulator napięcia i było ok około 2miesiące i znów to samo znowu to samo nowy regulator wytrzymał 1miesiac i problem powrócił. Mam pytanie czy wymienić alternator na nowy czy może regenerować stary. Może ktoś zna dobrego elektryka Wałbrzych i okolice.

Offline Jacek Mierzejewski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 121
  • Skąd: OSTRÓDA
  • Posiadany samochód: Była Xsara II + Saxo jest Peugeot 407 sedan 2008/2009 2.0HDI + Renault Clio II
  • Miejscowość: OSTRÓDA
Re: alternator ładowanie
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 20, 2009, 20:33:33 »
Witam

Zasadnicze pytanie - czy warto? Na te pytanie jest trudno nam odpowiedzieć, będziesz miał odpowiedź dopiero po weryfikacji części.
Na podstawie zużycia będziesz wiedział czy opłaci ci się regenerować stary czy kupić inny (nowy, używany)
Nieraz może być drobnostka np.: odlutowane uzwojenie, padnięta dioda; bądź bardziej drastycznie np.: przerwa na uzwojeniu (jest to do naprawienia) ale koszty mogą być znaczne.
Być może masz luźny pasek, nie podałeś wartości napięć ani nic więcej co mogło by naprowadzić nas na właściwy trop.
Co do drugiej części pytania powiem ci że jest ciężko znaleźć dobrego elektryka (większość potrafi podpiąć pod komputer i odczytać błędy) i na tym ich nazwa elektryk się kończy. Popytaj wśród znajomych, sąsiadów, kolegów na pewno ktoś miał styczność z godnym polecenia.

Pozdrawiam