Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: przerywający silnik 1.4  (Przeczytany 1233 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Czesław Małek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 75
  • Skąd: R-rz
  • Posiadany samochód: Xsara I 1.4 SX IV.1998r.
  • Miejscowość: R-rz
przerywający silnik 1.4
« dnia: Grudzień 06, 2009, 22:35:59 »
Witam wszystkich :-)

Mam mały problem z moja Xsarcią, a mianowicie od pewnego czasu zaczęły się dziać dziwne rzeczy z silnikiem, momentami zaczyna robić się niebezpiecznie.

Otóż podczas jazdy silnik zachowuje się momentami, jak by coś odcinało mu dopływ paliwa... Nie dzieje się to zbyt często, czasami 2-3 razy w ciągu 5 minut, czasami i godzinę jazdy nic się nie dzieje. Myślałem, że paliwo kiepskie, więc zalałem do pełna na innej stacji, lecz dalej to samo... Usterka nie występuje, kiedy silnik jest jeszcze zimny. Zaczyna się, kiedy osiąga 70 stopni. Nadmieniam, że żadna kontrolka się nie świeci na desce...

Samochód ma przejechane zaledwie 60 tys km, więc o jakimś zużyciu jednostki napędowej raczej nie ma mowy. Wycieków żadnych nie ma, majonezu pod korkiem oleju też.

Na wolnych obrotach silnik pracuje równiutko, podczas przyspieszania ciągnie bez żadnych szarpnięć, tylko te nieszczęsne "odcięcia"... Jaka może być przyczyna, gdyż przejrzałem forum i w zasadzie wszystko może być powodem usterki:D może jakieś sugestie??

Pozdrawiam gorąco

Offline Kaśka Musielak

  • Administrator Honorowy
  • ******
  • Wiadomości: 4 966
  • Skąd: Wlkp
  • Miejscowość: Wlkp
Re: przerywający silnik 1.4
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 06, 2009, 23:00:35 »
wymieniałes mu kiedys swiece??

Offline Konrad Skiba

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 7
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II 2001r. 1.4 75KM
Re: przerywający silnik 1.4
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 07, 2009, 12:12:29 »
Witam
Ja mam podobny problem:
w czasie jazdy z predkosciami okolo 60-80km/h (nie sprawdzalem jak jest przy wiekszych predkosciach) nagle cos jakby "dlawi" silnik, jakby byl odciety doplyw paliwa i mimo wcisniecia gazu na max nic sie nie zmienia. Po redukcji biegu na nizszy i przygazowaniu silnik zachowuje sie ok. Tez myslaem,ze to paliwo ale kilka razy tankowalem na roznych stacjach i zawsze tak samo bylo. Swiece wymieniane byly rok temu i przejechane od tego czasu okolo 10tys km.
Poza tym w czasie jazdy, zauwazylem to w czasie skretu i redukcji biegu, nagle gasnie silnik. Ponadto w czasie jazdy czasami kontrolka hamulca i akumulatora na chwilke sie zaswiecaja, moze jakies inne tez-trudno mi uchwycic ten moment bo dzieje sie to bez jakichs wczesniejszych oznak i zawsze mnie zaskoczy to zjawisko.
 Poza tym w czasie postoju np w korku, wskazowka obrotow silnika skacze od 1500-200obr/min.
Zdarzylo sie nawet ze po zapaleniu (zimny silnik po nocy) silnik mial obroty 2000obr/min a kolektor spalin rozgrzal sie do czerwonosci.
Czy to cos z sonda lambda,z elektornika czy z czym??

Pozdrawiam

Offline Czesław Małek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 75
  • Skąd: R-rz
  • Posiadany samochód: Xsara I 1.4 SX IV.1998r.
  • Miejscowość: R-rz
Re: przerywający silnik 1.4
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 07, 2009, 15:40:32 »
Cytuj

Kaśka Musielak napisał:
wymieniałes mu kiedys swiece??


świeczki mam czyściutkie i suchutkie, wymieniane jakieś 10kkm temu. Jak wcześniej pisałem, objaw występuje tylko jak silnik jest rozgrzany. Wolne obroty sztywno się trzymają w granicach 900 rpm. nic nie faluje, czy coś.

Offline Marek Marecki

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 506
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1,4i + LPG 1999r
Re: przerywający silnik 1.4
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 07, 2009, 18:15:20 »
czujnik temperatury , cewka ma przebicie albo sonda wszystko da sie sprawdzic ja bym te rzeczy sprawdzil na poczatek.

Offline Tomasz Kubiak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 41
  • Posiadany samochód: Xsara I 2000r. 1.8
Re: przerywający silnik 1.4
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 10, 2009, 17:08:42 »
witam ja bym sprawdzil jeszcze kmputer od pompy paliwa jesli to jest 1.4 to  pewnie tak samo jak w peugocie znajduje sie za akumulatorem kolo serwo a jak nie to w skrzynce razem z komputerem od silnika kumpel tak mial ze jak sie styki zasniedzialy to przerywalo wystarczylo wd 40 i problem jak reka odjal;)
Jest: Xsara I 1.8 8V LPG
Byla:Xantia mk I 1.8 8v LPG