Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Popychacz klekocze  (Przeczytany 1052 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michał Drewnowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 16
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: XM 2.1 TD, 93 r.
  • Miejscowość: Łódź
Popychacz klekocze
« dnia: Luty 21, 2011, 13:03:11 »
Witam wszystkich!Po wymianie oleju na nowy (olej ten sam od lat elf turbodiesel 15W40)w moim XM 2.1td zaczęło coś klekotać w silniku.Mechanik stwierdził ze to jeden popychacz i zaproponował dodatek uszlachetniający np.LIQUI MOLY który zniweluje ten hałas.Czy to dobry pomysł?I jeżeli tak jaki ten dodatek kupić?Dzieki z góry za odpowiedzi.

Offline Witold Lubiniecki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 113
  • Skąd: solec-zdrój
  • Posiadany samochód: XM-2,1 TD-HA mk-1 1991r. HYUNDAJ PONY,Skoda 105,Seat 850, Zuk , Syrana Bosto, Syrena 104.
  • Zainteresowania: motoryzacja ogólnie
  • Miejscowość: solec-zdrój
Re: Popychacz klekocze
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 21, 2011, 15:14:55 »
Witam . Uzupełnij profil.
Tylko XM-y

Offline Tomasz Nowak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 134
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: XM 2.9 V6 '98r
  • Miejscowość: Częstochowa
Re: Popychacz klekocze
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 22, 2011, 00:21:09 »
Sądzę, że jednak nie jeden. U siebie jak rozbierałem też spodziewałem się 2-3 uszkodzonych a było 10, w końcu wymieniłem wszystkie. Ceny w sklepach są zaporowe (ja w moim sklepie mogłem mieć po 120zł/szt (Ruville), a normalnie są różnych firm po 180-250zł/szt około). Ostatecznie kupiłem z allegro po 30zł/szt, choć czasami zdarzało im się po odpaleniu porannym chwilę postukać.

PS. Na marginesie dodam jakbyś szukał, że takie same są w 2.5TD (XM, Boxer, Jumper).
Były: XM 2.1 TD 12V 93r
        Saxo 1.5 '97

Jest: XM 2.9 V6 + LPG Automat '98
        C4 1.6 16V + LPG '10

Offline Julian Donajski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 137
  • Skąd: Gorzów Wlkp.
  • Posiadany samochód: XM 2.1TD MkII automat 1995 HAII
  • Zainteresowania: święty spokój o ile istnieje
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp.
Re: Popychacz klekocze
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 06, 2011, 21:51:40 »
Cytuj

Tomasz Nowak napisał:
Sądzę, że jednak nie jeden. U siebie jak rozbierałem też spodziewałem się 2-3 uszkodzonych a było 10, w końcu wymieniłem wszystkie. Ceny w sklepach są zaporowe (ja w moim sklepie mogłem mieć po 120zł/szt (Ruville), a normalnie są różnych firm po 180-250zł/szt około). Ostatecznie kupiłem z allegro po 30zł/szt, choć czasami zdarzało im się po odpaleniu porannym chwilę postukać.

PS. Na marginesie dodam jakbyś szukał, że takie same są w 2.5TD (XM, Boxer, Jumper).

W sieci i na allegro znalazłem za mniej niż 50zł/szt. U siebie w sklepie mogę kupić za podobną cenę. Mam podobnie. Po zmianie oleju zaklekotał od razu i tak już zostało. Na zimnym stuka to normalne. Rozgrzał się to ustępowało ale po tej zmianie klekocze z przerwami ale cały czas. Czasem się zdarza, że jest cisza kilka dni by znów było słuchać. Niestety zmienia się też praca całego sinika i zaczyna kuleć, jak by nie dobrze nie palił na jeden z cylindrów. Słychać wtedy dość głośny metaliczny klekot. Zwiększenie obrotów do np 3 tyś i pracuje normalnie. Niestety słychać jeszcze klekot ale jakoś tak dziwnie, z przerwami. Zaklekoce 10 sek i cisza, po np pół minucie znów zaklekoce 10 sek i znów cisza. I tak cały czas. Bywa, że zaklekoce w trakcie jazdy po jakimś czasie a nieraz zrobię małą trasę i jest cisza a silnik pracuje jak zegarek. Dodawałem różne wynalazki do uciszania popychaczy, w tym LIQUI MOLY  i żadnej zmiany. Bez wymiany wszystkich popychaczy się nie obejdzie. U mnie stało się tak w tamtym roku w czerwcu, zaraz po zmianie oleju. W zasadzie podczas powrotu do domu z garażu. Zaczął dziwnie pracować i jak by delikatnie stracił na mocy. Zacząłem czytać o popychaczach. Gdzieś było zalecenie jak je odpowietrzać. O ile pamiętam 4 minuty na 2,5 tyś. obrotów. Zrobiłem tak i po około 2 minutach ucichło wszystko. Spokój był może ze dwa tygodnie i wszystko wróciło. Teraz bywa, że jest cisza jak jeżdżę po mieście. Zgaszę, gdzieś pójdę wrócę, odpalę i znów klekoce. Jak mu się chce... To i tak grat więc nie bardzo się tym martwię. Wytrwa to zrobię z tym porządek. Jeśli nie będę szukał innej głowicy albo silnika?
Pozdrawiam
XM2.1TD automat 1995
klient Media Markt

Offline Tomasz Nowak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 134
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: XM 2.9 V6 '98r
  • Miejscowość: Częstochowa
Re: Popychacz klekocze
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 07, 2011, 21:06:21 »
Na Twoim miejscu zainteresowałbym się tym (jeśli masz ok motor), bo taka sytuacja nie wpływa dobrze na wałek krzywkowy, zawory i ogólnie cały silnik. W popychaczu zaworek nie trzyma ciśnienia, przez co się chowa za mocno i powstaje luz, przez który styk krzywka popychacz zamiast "ślizgać się" po sobie, najpierw uderza jeden o drugi. Te specyfiki to zagęszczacze oleju, więc dość, że jak napisałeś nie pomagają na popychacze, to szkodzą reszcie. Co do cen napisałem, że ja kupowałem z allegro za 30zł/szt, choć od razu widać, że 1 klasa to to nie jest.
Były: XM 2.1 TD 12V 93r
        Saxo 1.5 '97

Jest: XM 2.9 V6 + LPG Automat '98
        C4 1.6 16V + LPG '10

Offline Michał Drewnowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 16
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: XM 2.1 TD, 93 r.
  • Miejscowość: Łódź
Re: Popychacz klekocze
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 08, 2011, 13:22:19 »
OK,dzięki,na allegro na razie nic takiego nie ma,będę szukał,chce to zrobić.
Silnik mam OK wiec na pewno bede to robil.

Offline Paweł Morga

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 189
  • Skąd: Sosnowiec
  • Posiadany samochód: XM MkII 2.0 TCT, XM MkII 2.1 TurboD, 607 2.7 V6 HDI
  • Miejscowość: Sosnowiec
Re: Popychacz klekocze
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 08, 2011, 16:07:16 »
Koledzy dużo roboty jest z wymianą popychaczy? U mnie też silnik trochę klekocze, a poza tym nie mam mu nic do zarzucenia :) Chciałbym to sam ogarnąć, ale zastanawiam się czy podołam. Ewentualnie ile mógłby krzyknąć sobie za to mechanik.

http://allegro.pl/popychacz-popychacze-peugeot-boxer-jumper-2-5-d-td-i1494895252.html tu są popychacze po 30zł/szt.

Offline Artur Sikorski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 200
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: C5 1.6HDI Break'05/CX 25TRD '87
  • Miejscowość: Wrocław
Re: Popychacz klekocze
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 09, 2011, 10:09:13 »
Cytuj

Paweł Morga napisał:
Koledzy dużo roboty jest z wymianą popychaczy? U mnie też silnik trochę klekocze, a poza tym nie mam mu nic do zarzucenia :) Chciałbym to sam ogarnąć, ale zastanawiam się czy podołam. Ewentualnie ile mógłby krzyknąć sobie za to mechanik.

http://allegro.pl/popychacz-popychacze-peugeot-boxer-jumper-2-5-d-td-i1494895252.html tu są popychacze po 30zł/szt.


To tak:
- sam popychacz to nie wszystko - komplet to popychacz,"pestka" i dźwigienka (z tego co pamiętam najdroższe były owe dźwigienki).
W każdym razie za komplet (po 12szt wszystkiego) zapłaciłem w zeszłym roku 720 zł.
Robota - demontaż "półgłowicy" i ocena stanu gratów - pestek, dźwigienek,popychaczy wałków - potrzeba wiedzy,narzędzi i doświadczenia żeby ocenić które z gratów można zakładać, a co należy wymienić. Nie podjąłem się robienia tego samemu.  Nie pamiętam ile zapłaciłem za robotę - ale kilka (4-6) stówek było.