Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Cytryna nie odpala  (Przeczytany 887 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Walkiewicz Józef

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 226
  • Skąd: Skarżysko-Kamienna
  • Posiadany samochód: Był ZX 1,4i 1996r. Jest XSARA II 1,6 16v 2004r
  • Zainteresowania: Zegarmistrzostwo, modelarstwo, mechanika
  • Miejscowość: Skarżysko-Kamienna
Cytryna nie odpala
« dnia: Listopad 30, 2010, 16:52:40 »
Witam, mam pierwszy od trzech lat posiadania cytrynki problem z odpaleniem. Wczoraj wieczorem postawiłem sprzęt pod domem i dziasiaj rano klops. Efekt jest taki, że silnik kręci i czasami "załapie" na dosłownie sekundę i gaśnie. Silnik działa na gaz i benzynę na obydwu jest to samo. Wcześniej nie miałem zadnego problemu nawet w ostatnia zimę kiedy były mrozy po 30 stopni sprzęt palił super. Myśłę, że być może jest coś z immobilizerem. Może coś w nim przymarzło jakiś stycznik. Klawiaturka działa prawidłowo i tu pytanie czy jest sposób na odłączenie tego ustrojstwa tak aby ominąć immobilizer. Chyba, że się mylę i jest jakiś inny feler. Proszę o pomoc.
Dzięki

Offline Walkiewicz Józef

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 226
  • Skąd: Skarżysko-Kamienna
  • Posiadany samochód: Był ZX 1,4i 1996r. Jest XSARA II 1,6 16v 2004r
  • Zainteresowania: Zegarmistrzostwo, modelarstwo, mechanika
  • Miejscowość: Skarżysko-Kamienna
Re: Cytryna nie odpala
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 01, 2010, 16:53:06 »
Sprawdziłem dzisiaj błędy generowane przez komputer i wyszło, że jest błąd nr 56 - uaktywniony układ immobilizera, sprawdz immobilizer wyłącz go, sprawdz stacyjkę.
Najchętniej to bym wyłączył ten immobilizer i by był spokój jak to zrobić. W przednim lewym nadkolu sa dwa podełeczka jedno czarne i jedno brązowe oraz przekaźnik, który z nich to immobilizer, co zrobić aby go rozłączyć albo najlepiej załkiem wyłączyć. Dodam, że zmieniłem kody do immobilizera i też nic to nie daje.
Tak się zastanawiam czy jest możliwe aby padł komputer?. Bo na schemacie widzę, że immobilizer jest w kompie. Sprawdziłem przekaźniki związane z cewka zapłonową i wygląda, że są dobre.

Offline Walkiewicz Józef

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 226
  • Skąd: Skarżysko-Kamienna
  • Posiadany samochód: Był ZX 1,4i 1996r. Jest XSARA II 1,6 16v 2004r
  • Zainteresowania: Zegarmistrzostwo, modelarstwo, mechanika
  • Miejscowość: Skarżysko-Kamienna
Re: Cytryna nie odpala
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 02, 2010, 13:17:15 »
Po dopytaniu fachowców wychodzi, że jet to jednak chyba ten immobilizer, i tu pytanie gdzie on jest czy w kompie tak jak pisałem wcześniej czy gdzies w innym miejscu.

Offline Walkiewicz Józef

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 226
  • Skąd: Skarżysko-Kamienna
  • Posiadany samochód: Był ZX 1,4i 1996r. Jest XSARA II 1,6 16v 2004r
  • Zainteresowania: Zegarmistrzostwo, modelarstwo, mechanika
  • Miejscowość: Skarżysko-Kamienna
Re: Cytryna nie odpala
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 02, 2010, 21:02:54 »
Zamarznięte przewody paliwowe i przymarznięty reguktor od gazu przy okazji skasowałem błędy i cytrynka ruszyła. Nie Kończę tematu ponieważ nadal jestem zainteresowany tym immobilizerem jakiś schemat albo jak go wyłączyć, ominąć, spiąć na "krótko". Jeżeli ktos ma jakieś rady to chętnie przyjmę.