Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Ten typ tak ma - uszczelka szyby klapy bagażnika ulega biodegradacji...  (Przeczytany 3110 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mariusz Majewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 154
  • Skąd: Szczecin
  • Posiadany samochód: Citroen C5 3.0 V6 ES9A Exclusive AM6 2005 r., Opel Corsa 1.4 TwinPort Easytronic 2005 r., Mercedes W203 200K SportCoupe A
  • Miejscowość: Szczecin
Jak w tytule postu.
Pacjent: C5 MK II 2005 r. liftback z wycieraczką.
Po osiągnięciu pełnoletności z rzeczonej uszczelki pozostały nędzne resztki. Nic nie cieknie - za to odpowiada na szczęście uszczelka klapy, ale słychać szum powietrza dochodzący właśnie stamtąd.
Czy macie jakieś "patenty" na tą przypadłość? Oczywiście - poza wymianą szyby kompletnej.
Niestety, konstruktor wymyślił sobie, że ta uszczelka stanowi nierozerwalną (w teorii) całość z szybą. :(
Może zastosować jakąś (jaką?) uniwersalną uszczelkę (nakładaną lub naklejaną)?

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 069
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Ten typ tak ma - uszczelka szyby klapy bagażnika ulega biodegradacji...
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 09, 2024, 07:06:33 »
U mnie jak zaczynała się na brzegu psuć potraktowałem ją super-glue i od kilku lat widzę że zatrzymało to jej rozpad.

Offline Mariusz Majewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 154
  • Skąd: Szczecin
  • Posiadany samochód: Citroen C5 3.0 V6 ES9A Exclusive AM6 2005 r., Opel Corsa 1.4 TwinPort Easytronic 2005 r., Mercedes W203 200K SportCoupe A
  • Miejscowość: Szczecin
Odp: Ten typ tak ma - uszczelka szyby klapy bagażnika ulega biodegradacji...
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 09, 2024, 11:34:04 »
Początkowo też tak robiłem ("na kropelkę"), ale obecnie nie ma już za bardzo co i do czego kleić.