Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MKI] Jaki przypływomierz wybrać ?  (Przeczytany 613 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Miłosz Kiepas

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 15
  • Posiadany samochód: C5 2.2 HDI 2001r.
[MKI] Jaki przypływomierz wybrać ?
« dnia: Kwiecień 24, 2012, 20:23:10 »
Stoję przed zakupem przepływomierza. Nie wiem jednak jakiego producenta wybrać. Zapewne niejedna osoba kupowała nową przepływkę i może coś doradzić. Z góry dziękuję za informację.

Offline Tomasz Omiński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 278
  • Skąd: Polkowice
  • Posiadany samochód: C-elysee 1.6 Vti, Cactus 1.2 82KM
  • Miejscowość: Polkowice
Re: [MKI] Jaki przypływomierz wybrać ?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 25, 2012, 07:49:14 »
Ja kupowałem VDO Siemens czyli oryginał na Allegro.

Offline Krzysztof Połuch

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 134
  • Skąd: Selby, UK
  • Posiadany samochód: C5 kombi 2.0 HDI 02r,Accord 2.2I-CTDI Kombi 08r,Mondeo 1.8Pb Kombi 93r,Transit 2.4 TDi 03r. Camper
  • Zainteresowania: Jak sie posiada C5 to zainteresowania musza wiazac sie z jego naprawianiem ;-)
  • Miejscowość: Selby, UK
Re: [MKI] Jaki przypływomierz wybrać ?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 25, 2012, 12:50:29 »
Witam

Zerknij do tematu "Przeplywomierz" i zobacz przed czym sie ustrzec. Ja kupilem juz dwie przeplywki po 200zl jakies robione, tak po domowemu. Niby nowe. Wlutowane rezystory zamiast orginalnych blaszek. Nie wiem czy cos takiego jest dostepne w Polsce, ale skoro robia takie w UK to i ktos w Polsce szybko temat moze podlapac i takie cos rozprowadzac.

Jezeli chodzi o doswiadczenia z jazdy, to spisuje sie cos takiego OK. DLa mnie wazne aby autko smigalo. Spalania nie zauwazylem aby sie zmienilo. Mozliwe ze przyspieszanie nie jest takie jak powinno, ale trudno mi porownac. Po awarii przeplywki autko traci moc kompletnie, wiec kupujac takie "robione" to cieszylem sie, ze moge jezdzic normalnie.

Jezeli masz FAP, albo chcesz aby taka przeplywka sluzyla dluzej to kupuj orginal.

Pozdrawiam
Dziekuje mojej Cytrynce, za wspaniale 4 lata, ale zbliza sie czas emerytury. Wszystkie male usterki, sklaniaja mnie aby juz autku odpuscic. Czy ktos potrzebuje czesci, lub chce "anglika" w calosci ? DO Polski dojedzie spokojnie ;-)