Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Mechanizm opuszczania szyby elektrycznej w ZX 3d  (Przeczytany 3083 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Artur Grochowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 63
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Mercedes W124 E280
  • Miejscowość: Warszawa
Mechanizm opuszczania szyby elektrycznej w ZX 3d
« dnia: Marzec 24, 2016, 21:21:26 »
Mam wielki problem w mojej szesnastce.
Otóż, nie otwiera mi się szyba kierowcy, a ciepłe dni się zbliżają. Rozebrałem drzwi, okazało się, że siedzi mechanizm z jakiegoś innego modelu, na pewno nie taki jaki powinien być. Po podłączeniu silniczka przycisk otwierania i zamykania działa, silnik się kręci. Problem leży w tym, że prowadnica w ogóle nie pasuje i nie ma jak jej zamontować tak, żeby tą szybę trzymała (mam tu na myśli ten kawałek plastiku, który wchodzi w niewielki otwór w dolnej części szyby).
Codziennie przeglądam ogłoszenia w najpopularniejszym portalu aukcyjnym i takich mechanizmów do wersji 3d już nigdzie nie ma. Dzwoniłem też do sklepu z częściami i powiedzieli, że "nie ma i nie będzie" (na stronie internetowej je mieli). Jest jakaś szansa w ASO?
Udało mi się dowiedzieć, że mechanizm z 5d nie będzie pasować do 3d (niestety), w związku z tym pytanie moje, czy da się jakoś wyrzeźbić taki mechanizm do wersji 3d z innego modelu? Albo czy da się zmodyfikować mechanizm na korbkę na elektryczny (manualne do 3d jeszcze czasami się pojawiają na sprzedaż)?
Stworzyłem już ogłoszenie na naszym forum, że szukam takiego mechanizmu, niestety odpowiedzi brak. :(
Jeśli ktoś ma jakąś dokumentację jak taki mechanizm ma wyglądać to pięknie bym poprosił, pomoże mi to w szukaniu takiego na aukcjach (sprzedawcy często sami nie są pewni co sprzedają).

Udało mi się znaleźć coś takiego, sprzedawca nie jest pewien do jakiej wersji to jest: http://allegro.pl/citroen-zx-mechanizm-podnoszenia-szyb-nowy-wroclaw-i6062616739.html#thumb/1

Dozgonna wdzięczność za wszelką pomoc

Offline Mariusz Ilicki

  • Administrator Globalny
  • ******
  • Wiadomości: 1 942
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C4 GP 2.0 BlueHDi 14r., Pug 306 1.6 8v 00r., Xsara Picasso 1.8 16v 04r.
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Mechanizm opuszczania szyby elektrycznej w ZX 3d
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 24, 2016, 22:31:11 »
Artur ten mechanizm jest od wersji 5d a wyjęty z innej 16tki. Mocowanie do szyby na pewno pasowało...białe z zawleczką chyba.

Problemem może być brak prowadnicy szyby...taki czarny długi plastik który Ci dałem jakiś czas po kupnie auta.

Offline Artur Grochowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 63
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Mercedes W124 E280
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Mechanizm opuszczania szyby elektrycznej w ZX 3d
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 24, 2016, 23:27:41 »
Mam jutro wolne, rozkręcę drzwi jeszcze raz i zobaczę czy ta prowadnica siedzi bo nie zwróciłem uwagi.
Tak czy inaczej, właśnie tego plastikowego dynksu nie mogłem przypasować to otworu, brakuje mu dosłownie 2-3cm żeby "dosięgnąć".
Znalazłem w internecie jakieś ZX'y 3d na części, podzwonię i podpytam czy mają szyby w prądzie i czy mogą mi wyciągnąć mechanizm.
Jakoś w 1 tygodniu kwietnia odstawiam znowu auto na warsztat, ostatnio robiłem sobie ogólny przegląd i jest trochę rzeczy do porobienia, na szczęście nie koniecznie na teraz.

Offline Maciej Lipiński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 68
  • Skąd: Lućmierz/Łódź
  • Posiadany samochód: Były: 2 x Citroen ZX 1.9D, 2 x Citroen ZX Volcane TD Jest: Citroen ZX 2.0 16v
  • Miejscowość: Łódź
Odp: Mechanizm opuszczania szyby elektrycznej w ZX 3d
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 25, 2016, 07:18:48 »
http://olx.pl/oferta/chlodnica-citroen-zx-CID5-IDdhf3r.html#fb61e15b44


To jest to furio z którego brałem duzo części, jest 3-drzwiowy, mial elektryczne sterowanie szyb i o ile jeszcze nie zostal caly sprzedany to na pewno Ci chetnie ten mechanizm opchną :)