Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: 2.0 16v gaśnie  (Przeczytany 9094 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sławomir Dobosiewicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 269
  • Skąd: Różan
  • Posiadany samochód: był citroen zx 2.0 16v 94r. jest furio 93r.>2.0i , renault megane
  • Zainteresowania: moja cytryna, stare zegarki
  • Miejscowość: Różan
2.0 16v gaśnie
« dnia: Maj 31, 2008, 15:28:37 »
Witam,jestem tu nowy więc jeśli zrobie coś nie tak to przepraszam. Dwa tygodnie temu kupiłem zx 2.0 16v i mam problem, przy wrzuceniu na luz potrafi zdechnąc. Raz jest super, następnym gaśnie co światła. Komp błędów nie wykazuje. Pomocy co robić?

Offline Artur Paul

  • Moderator
  • **
  • Wiadomości: 771
  • Skąd: Kutno
  • Posiadany samochód: Citroën C5 3.0i V6 24v EXCLUSIVE
  • Zainteresowania: motoryzacja :D
  • Miejscowość: Kutno
Re: 2.0 16v gaśnie
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 31, 2008, 15:46:28 »
pali bez problemu ??
powiedz mi jakie masz obroty jak go odpalisz (powinien miec chwile wyzsze) pozniej zejsc powinien do poziomu (u mnie 850 - 900 na cieplym silniku... a na zimnym na postoju okolo 1000 - 1200)
sprawdz przewody... swiece, zobacz filtr paliwa moze byc zapchany albo pompa nie podaje paliwa =/ jest duzo opcji

Offline Sławomir Dobosiewicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 269
  • Skąd: Różan
  • Posiadany samochód: był citroen zx 2.0 16v 94r. jest furio 93r.>2.0i , renault megane
  • Zainteresowania: moja cytryna, stare zegarki
  • Miejscowość: Różan
Re: 2.0 16v gaśnie
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 31, 2008, 20:49:39 »
Raz muszę go chechłać i przez chwilę trzymać na gazie, innym razem pali bez problemu. Po zakupie wszystko wymienione, przepustnica przeczyszczona. Ciśnienie paliwa ok. Błędów w kompie brak. Przyśpiesza równo, bez szarpania. Na wysokich obrotach ok.

Offline Marcin Ilcewicz

  • Administrator Globalny
  • ******
  • Wiadomości: 4 086
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: ZX 16V
  • Miejscowość: Kraków
Re: 2.0 16v gaśnie
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 02, 2008, 17:49:07 »
autko bez LPG ?

za obroty na luzie odpowiedzialny jest silniczek krokowy
pozdrawiam,
mrc


obecnie: zx 2.0i 16v, berlingo multispace, peugeot 407
dawniej: zx 1.9d audace, zx 1.6i, zx 16v, xantia 1.8i, 2x xantia v6, 306 cabrio, 406 coupe, laguna 2

Offline Sławomir Dobosiewicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 269
  • Skąd: Różan
  • Posiadany samochód: był citroen zx 2.0 16v 94r. jest furio 93r.>2.0i , renault megane
  • Zainteresowania: moja cytryna, stare zegarki
  • Miejscowość: Różan
Re: 2.0 16v gaśnie
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 02, 2008, 19:37:46 »
Bez gazu i tak zostanie. Silniczek krokowy nowy, lambda ok.

Offline Paweł Hendrysiak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 314
Re: 2.0 16v gaśnie
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 03, 2008, 20:55:55 »
Może masz ten sam problem co ja - też nie krokowy ani sonda ani raczej nic typowego. W głównym forum ZX jest wątek o wysokich obrotach na zimnym silniku, tam gdybamy sobie co to może być.

Ja już wysokich nie mam, tylko czasem spadają i prawie gaśnie albo raz na jakiś czas nawet gaśnie. Poza tym auto jedzie jak najbardziej prawidłowo. Niestety póki co nie rozwiązane. Najbardziej podejrzane w tej chwili - czujnik temperatury silnika lub powietrza zasysanego (ale raczej ten pierwszy).

Offline Sławomir Dobosiewicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 269
  • Skąd: Różan
  • Posiadany samochód: był citroen zx 2.0 16v 94r. jest furio 93r.>2.0i , renault megane
  • Zainteresowania: moja cytryna, stare zegarki
  • Miejscowość: Różan
Re: 2.0 16v gaśnie
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 04, 2008, 15:17:45 »
Wczoraj podmieniłem z mojego 1.8 przekażnik pompy paliwa, i dzisiaj rano się zdziwiłem. 16v odpaliło bez dodawania gazu po czterech obrotach walu. Ani razu nie zgasł, ale jest problem 1.8 bez problemu chodzi na przekażniku z 16v. Co jest grane?

Offline Mariusz Olczak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 582
  • Skąd: Tomaszów Maz.
  • Posiadany samochód: był ZX 1.4i - TU3M KDY+gaz 5d. 92r avantage
  • Miejscowość: Tomaszów Maz.
Re: 2.0 16v gaśnie
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 04, 2008, 16:31:09 »
Może przekaźnik nie stykał a jak wyjąłeś jeden i wsadziłeś drugi to przetarły się te wsuwki od przekaźnika. Może ten sam efekt byłby jakbyś wyjął i wsadził jeszcze raz ten sam przekaźnik, albo po prostu przed wczesna radość i usterka nadal jest. :-)

Pozdrawiam.

Offline Sławomir Dobosiewicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 269
  • Skąd: Różan
  • Posiadany samochód: był citroen zx 2.0 16v 94r. jest furio 93r.>2.0i , renault megane
  • Zainteresowania: moja cytryna, stare zegarki
  • Miejscowość: Różan
Re: 2.0 16v gaśnie
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 04, 2008, 22:31:43 »
Tak jak napisałeś troche przesadzilem z tą radością. Dalej odpalam z gazem, ale już nie gaśnie. Na początku zapomiałem dodać że poprzedni właściciel, starszy pan,przez ostatnie cztery lata zrobił tym autkiem 500km.

Offline Artur Paul

  • Moderator
  • **
  • Wiadomości: 771
  • Skąd: Kutno
  • Posiadany samochód: Citroën C5 3.0i V6 24v EXCLUSIVE
  • Zainteresowania: motoryzacja :D
  • Miejscowość: Kutno
Re: 2.0 16v gaśnie
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 07, 2008, 14:25:27 »
no to naprawde mało :P

Offline Sławomir Dobosiewicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 269
  • Skąd: Różan
  • Posiadany samochód: był citroen zx 2.0 16v 94r. jest furio 93r.>2.0i , renault megane
  • Zainteresowania: moja cytryna, stare zegarki
  • Miejscowość: Różan
Re: 2.0 16v gaśnie
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 07, 2008, 14:59:16 »
Wczoraj wycieli mi kata, był zapchany.Została wstawiona strumienica. Teraz silnik wkręca się na obroty jak szalony. Ma lepszego kopa, nie gaśnie. Ale dalej zapala z pedałem gazu w podłodze. Powoli tracę nerwy, elektronika bez błędów. Byłem u kilku elektroników (lampki, komputery, oscyloskopy) i nic , a każdemu sie płaci. Ale jak popatrzę na niego to gęba sie śmieje. Żeby nie to spaliłbym go.

Offline Marcin Ilcewicz

  • Administrator Globalny
  • ******
  • Wiadomości: 4 086
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: ZX 16V
  • Miejscowość: Kraków
Re: 2.0 16v gaśnie
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 31, 2008, 02:51:29 »
daj spokój, powinni ukarać PSA za utrudniony dostęp do podzespołów w silniku :-)
pozdrawiam,
mrc


obecnie: zx 2.0i 16v, berlingo multispace, peugeot 407
dawniej: zx 1.9d audace, zx 1.6i, zx 16v, xantia 1.8i, 2x xantia v6, 306 cabrio, 406 coupe, laguna 2

Offline Sławomir Dobosiewicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 269
  • Skąd: Różan
  • Posiadany samochód: był citroen zx 2.0 16v 94r. jest furio 93r.>2.0i , renault megane
  • Zainteresowania: moja cytryna, stare zegarki
  • Miejscowość: Różan
Re: 2.0 16v gaśnie
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 31, 2008, 20:54:02 »
Silnik rozebrany, zrobiona głowica, dla świętego spokoju wymienione pierścionki. Tuleje były cacy. Ale problem został. Byłem jeszcze u kilku elektroników i nic. Ostatni coś znalazł, ale czy to właściwy trop? Jak zdejmę rurke z zaworu recylkulacji spalin silnik wchodzi na właściwe obroty, nie gaśnie, pracuje stabilniej. Zaworek? Już mi ręce opadają.

Offline Paweł Malinowski

  • Administrator Globalny
  • ******
  • Wiadomości: 2 255
  • Skąd: Ełk
  • Posiadany samochód: Same Peugeoty
  • Zainteresowania: SPORT MECHANIKA ŻEGLARSTWO
  • Miejscowość: Ełk
Re: 2.0 16v gaśnie
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 13, 2008, 16:10:43 »
U mnie zachowuje się zupełnie podobie i też mnie to drażni. Odpala dość długo i z gazem i te wolnie obroty chodzą podobnie i tez czasem gaśnie. I też nie mam pojęcia co to może być. Daj znac jak coś ustalisz. Ja ostatnio wymieniałem czujnik położenia wału i dalej to samo.....
Nasze Cytyny :
Mój Zx v6, był i nie ma....

Obecnie Peugeot 308 oraz 407 coupe v6

Offline Paweł Malinowski

  • Administrator Globalny
  • ******
  • Wiadomości: 2 255
  • Skąd: Ełk
  • Posiadany samochód: Same Peugeoty
  • Zainteresowania: SPORT MECHANIKA ŻEGLARSTWO
  • Miejscowość: Ełk
Re: 2.0 16v gaśnie
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 13, 2008, 16:15:31 »
Cytuj

Piotr Turczyn napisał:
Też mam podobny problem, tyle ze ja nie zapalam z gazem w podlodze, poprostu czasem mi gasnie ale to raczej wina krokowego i niedlugo go wymienie ale kur** takie dojscie jest ze chyba bede musiał przepustnice zdejmowac zeby sie go wyjac :/

Piotrek ja u siebie go wymieniałem i faktycznie trzeba przepustnicę odkręcać( poluzować i odchylić). Cała operacja zajmuje conajmniej godz. i marudna to robota.
Nasze Cytyny :
Mój Zx v6, był i nie ma....

Obecnie Peugeot 308 oraz 407 coupe v6

Offline radek lisowicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 35
  • Skąd: Nowy Targ
  • Zainteresowania: artur
  • Miejscowość: Nowy Targ
Re: 2.0 16v gaśnie
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 13, 2008, 17:22:07 »
A ja go wyciaglem bez sciagania przepustnicy:) Co prawda troche krwi sie przy tym ulalo ale warto bylo.. I bez 4packa do tego sie nie bierzcie!

Offline Paweł Malinowski

  • Administrator Globalny
  • ******
  • Wiadomości: 2 255
  • Skąd: Ełk
  • Posiadany samochód: Same Peugeoty
  • Zainteresowania: SPORT MECHANIKA ŻEGLARSTWO
  • Miejscowość: Ełk
Re: 2.0 16v gaśnie
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 13, 2008, 22:57:41 »
Wyjać go bez demontażu przepustnicy to nie problem, ale jak z powrotem założyć ten dolny przewód bez demontażu przepustnicy?? Gratuluje zwinnych rąk. Nic natomiast nie zminia faktu, że nadal nie jest dobrze, choć Twój problem Piotrze jest poważniejszy niż moj i Sławka, bo nam tylko czasem gaśnie i kiepsko (ale zawsze) pali. Szkoda, że nie mieszkasz gdzieś blisko mnie, bo moglibyśmy podstawić drugiego kompa do Twojej 16v, bo mam zapasowy ze swojego rozbitka, może po jego stronie leży przyczyna i nie wysterowuje Ci krokowego
Nasze Cytyny :
Mój Zx v6, był i nie ma....

Obecnie Peugeot 308 oraz 407 coupe v6

Offline Sławomir Dobosiewicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 269
  • Skąd: Różan
  • Posiadany samochód: był citroen zx 2.0 16v 94r. jest furio 93r.>2.0i , renault megane
  • Zainteresowania: moja cytryna, stare zegarki
  • Miejscowość: Różan
Re: 2.0 16v gaśnie
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 14, 2008, 17:12:19 »
Wszystko się wyjaśniło, na wyjściu silnika krokowego brak sygnału. Byłem z tym u trzech speców i nic , dopiero sam to znalazłem. Jak wiem co jest grane to teraz ich przycisne,  jak wzieli kase niech zrobią. Nawet kupiłem nowego krokowca za całe 500 zł , bo miałbyć walnięty.

Offline Grzegorz Spek

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 956
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Peugeot 306 2.0HDI 2001 r.
  • Zainteresowania: MTB, muzyka
  • Miejscowość: Poznań
Re: 2.0 16v gaśnie
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 14, 2008, 17:23:04 »
500 zł za krokowca? Oryginał czy ze złota? ;)
BYŁY:
Citroen AX First 1,4d '92
Citroen ZX Break 1.9 TurboD Avantage '94
Citroen ZX Aura 1,6i '92 ORGA 5545 240kkm+
Ford Fiesta Flair 1.3 LPG 1997 r
Peugeot 306 2.0HDI 2000 r.

JEST:
Hjundaj i30 1,6 CRDi, służbowy...

Offline Sławomir Dobosiewicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 269
  • Skąd: Różan
  • Posiadany samochód: był citroen zx 2.0 16v 94r. jest furio 93r.>2.0i , renault megane
  • Zainteresowania: moja cytryna, stare zegarki
  • Miejscowość: Różan
Re: 2.0 16v gaśnie
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 15, 2008, 09:42:50 »
Dokładnie to wygląda tak. Przed odpaleniem silnika otwieram przelot na krokowym, po włączeniu zapłonu się zamyka.  Ale jak uruchomie silnik to zostaje zamknięty nawet przy otwartej na maksa przepustnicy. Po niedzieli jadę do elektronika , może teraz coś z tego będzie. Co do ceny, to niestety do 1.8 8v i 2.0 16v zamienników brak. Zostaje tylko orginał Bosch.

Offline Sławomir Dobosiewicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 269
  • Skąd: Różan
  • Posiadany samochód: był citroen zx 2.0 16v 94r. jest furio 93r.>2.0i , renault megane
  • Zainteresowania: moja cytryna, stare zegarki
  • Miejscowość: Różan
Re: 2.0 16v gaśnie
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 15, 2008, 15:15:19 »
W przyszłym tygodniu będę z tym walczył, jak znajdę rozwiązanie to dam znać. Myślałem że tylko ja mam ten problem , pocieszające że nie . Może ktoś znajdzie rozwiązanie i poda dalej?

Offline Sławomir Dobosiewicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 269
  • Skąd: Różan
  • Posiadany samochód: był citroen zx 2.0 16v 94r. jest furio 93r.>2.0i , renault megane
  • Zainteresowania: moja cytryna, stare zegarki
  • Miejscowość: Różan
Re: 2.0 16v gaśnie
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 20, 2008, 09:53:11 »
I wszysko jasne, walnięty komp. W przyszłą środe wraca z urlopu facet który podobno sie tym zajmie. Tylko pytanie czy warto, czy lepiej poszukać innego ECU, czy zamontować zewnętrzny tak jak w tuningu.

Offline Sławomir Dobosiewicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 269
  • Skąd: Różan
  • Posiadany samochód: był citroen zx 2.0 16v 94r. jest furio 93r.>2.0i , renault megane
  • Zainteresowania: moja cytryna, stare zegarki
  • Miejscowość: Różan
Re: 2.0 16v gaśnie
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 20, 2008, 13:17:21 »
Moje ECU wyjeli, podłączyli do kompa. Wszystko szaleje.Przeszukałem całą sieć , szroty, brak kompa do tego modelu. Poczekam do środy na tego magika co jest na urlopie. Ciekawe ile czasu będę czekał żeby wziął zx na warsztat. W 16V czujnik MAP jest zabudowany w kompie, od tego ten wężyk. A numer mam ten sam.

Offline Sławomir Dobosiewicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 269
  • Skąd: Różan
  • Posiadany samochód: był citroen zx 2.0 16v 94r. jest furio 93r.>2.0i , renault megane
  • Zainteresowania: moja cytryna, stare zegarki
  • Miejscowość: Różan
Re: 2.0 16v gaśnie
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 20, 2008, 16:52:09 »
Szczęściarz. Dzięki za link. Pędem nabędę. Mam nadzieje że z wymianą kompa skończą sie moje problemy.

Offline Paweł Malinowski

  • Administrator Globalny
  • ******
  • Wiadomości: 2 255
  • Skąd: Ełk
  • Posiadany samochód: Same Peugeoty
  • Zainteresowania: SPORT MECHANIKA ŻEGLARSTWO
  • Miejscowość: Ełk
Re: 2.0 16v gaśnie
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 20, 2008, 16:58:21 »
Cytuj

Piotr Turczyn napisał:
Wlasnie rozbebeszylem moje ECU, myslem ze moze na oko bedzie widac cos zjaranego ale niestety wszystko igla tylko smrod taki straszny jak by cos wlasnie sie przyjaralo :/ a moze od wieków nie byl otwierany ;)

Do czego sluzy ten gumowy wezyk co idzie od ECU? bo jest zagiety i pękł ale przytne go i bedzie ok.

Tez masz moze takiego kompa o numerach 0261200218 ?

Piotrek ten wężyk jest od podiśnienia w kolektorze ssącymi wez niego nie będzie Ci chodził na wolnych obrotach. Podłącz to koniecznie i powinno być git.
Nasze Cytyny :
Mój Zx v6, był i nie ma....

Obecnie Peugeot 308 oraz 407 coupe v6