Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Sterownik silnika - pomóżcie ocalić auto  (Przeczytany 2734 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tomasz Chęciński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 10
  • Posiadany samochód: ZX 1.4i
Sterownik silnika - pomóżcie ocalić auto
« dnia: Luty 27, 2016, 10:08:00 »
Witam,


Od 3 miesięcy moje auto nie chce współpracować. Krótka histroia. Spalona klawiaturka, sterownik i regulator napięcia na alternatorze. Problem jest ze sterownikiem. Mechanik go programował, ale raz auto odpala, potem je gasi i już więcej nie chce. Sterownik się kasuje... Były jeszcze takie jaja, że po zgaszeniu i ok. 15 min samoczynnie włączała się pompa paliwa i otwierała szyba pasażera na 2-3 cm. Wtedy też sterownik pusty. Teraz niby działa, ale twierdzi, że w po odpaleniu w 5 linijce kodu pojawiają się "ff" - już się nie kasuje. Ale mechanik twierdzi, że może się wysypać w każdej chwili. Ja się nie znam na programowaniu tego badziewia.


Czy ktoś tutaj wie gdzie może leżeć problem? Może jakiś inny serwis? Chociaż z tego co wyczytałem to ten koleś jest jednym z lepszych we Wro. (fury jakie u niego stoja i ilość klientów zdaje się to potwierdzać), ale sam już nie wiem...


Proszę o pomoc.


Auto ZX 1.4i - wtrysk magnetti, założone LPG BRC Just w lipcu 2015. 

Offline Marcin Ilcewicz

  • Administrator Globalny
  • ******
  • Wiadomości: 4 086
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: ZX 16V
  • Miejscowość: Kraków
Odp: Sterownik silnika - pomóżcie ocalić auto
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 27, 2016, 13:34:00 »
Komputer na allegro pewnie kupisz za kilka złotych.
nie widzę żadnego związku awarii szyb i ecu - problem może leży gdzie indziej.
pozdrawiam,
mrc


obecnie: zx 2.0i 16v, berlingo multispace, peugeot 407
dawniej: zx 1.9d audace, zx 1.6i, zx 16v, xantia 1.8i, 2x xantia v6, 306 cabrio, 406 coupe, laguna 2

Offline Tomasz Chęciński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 10
  • Posiadany samochód: ZX 1.4i
Odp: Sterownik silnika - pomóżcie ocalić auto
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 27, 2016, 17:03:32 »
Właśnie nie ma awarii szyb. To jest mega dziwne i już zostało ogarnięte. Każdy sterownik na allegro jest zablokowany i trzeba go odkodować i zaprogramować na nowo. I tutaj zaczynają się problemy z wywalaniem "ff" w 5 linijce kodu. A kiedy auto zgasimy i na nowo odpalić już nie idzie, bo sterownik się kasuje...