Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [audio] Tuba czy głośniki?  (Przeczytany 6802 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

  • Gość
Re: [audio] Tuba czy głośniki?
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 24, 2008, 22:43:58 »
Witam

Ja u siebie w ZX wprowadzilem takie zmiany w audio:
wymienilem wszystkie kable od glosnikow z orginalnych na 1mm, do tego w drzwi i w tylne boczki wsadzilem 13cm pioneera oraz w boczki w drzwiach zaraz nad podlokietnikiem wywiercilem otwory na tweetery tez pioneer, w bagazniku wzmacniacz 400W oraz tuba 300W a jednostka sterujaca to bylo radio Alpine, wygluszylem drzwi i boczki auta(mialem 3drziowy ZX) oraz zastosowalem zwrotnice(glodniki w drzwiach 13cm-jako srenie,tweeret jako tweeter i 13cm w boczkach z tylu jako woofer) muzyka grala rewelacja ale uwazam ze nie tylko byla to zasluga glosnikow ale glownie radia, Alpine mial bowiem mozliwosc takiej korekcji dzwieku ze siedzialem prawie 2godziny i ustawialem dzwieki,2 systemy grania suba,ustawienia 3 czestotliwosci dzwieku z filtrem pasm itp poprostu kosmos...ale takiej muzyki za 1000zł nigdzie nie slyszalem.

  • Gość
Re: [audio] Tuba czy głośniki?
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 24, 2008, 22:47:05 »
P.S. jezeli chcesz dobrze sluchac muzyki pomysl o radiu, ja ten sam zestaw mialem najpierw podlaczony do JVC ale gral naprawde dobrze dopiero na Alpine

Offline Kaśka Musielak

  • Administrator Honorowy
  • ******
  • Wiadomości: 4 966
  • Skąd: Wlkp
  • Miejscowość: Wlkp
Re: [audio] Tuba czy głośniki?
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 24, 2008, 22:48:20 »
Gdybys jeszcze te tweetery przeniósł na słupki to było by prawie 100% sukcesu...a tak scene masz na dzwigni hamulca recznego...

Offline Grzegorz Malinowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 28
  • Skąd: Aleksandrów
  • Posiadany samochód: Citroen ZX 1,4 93r
  • Miejscowość: Aleksandrów
Re: [audio] Tuba czy głośniki?
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 21, 2011, 23:11:10 »
Jesli temat nie jest jeszcze zakonczony to powiem cos o moim "naglosnieniu" .W drzwiach glosniczki pioneera ,w puleczce 2 x magnat jajeczka + tuba 500 W blaupunktna wrac z 600 watowa dopalka blaupunkta.Gra to naprawde ladnie. Na poczatek troche bylo zabawy z ustawieniami bo tube dorzucilem dopiero po jakims czasie i troche mi te glosniczki w puleczce pomieszaly szyki ,ale nie wyciagne bo nie bede jezdzil z 2 dziurami ;p Jak narazie troche glosniczki w pulce przyciszylem tak samo te w drzwiach co dalo ladny efekcik basu , nie chodzilo  mi tu o typowe " ŁUP ! ŁUP !" tylko nawet przy cichym sluchaniu juz odczuwa sie lagodny basik.

Offline Krzysztof Szymczak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 918
  • Skąd: Kutno
  • Posiadany samochód: Jest: Citroen Zx 2.0i 16v "Wisienka" 1994 Był: Citroen Zx 3D 1.6i 1996
  • Zainteresowania: siatkówka, psychologia, ekonomia
  • Miejscowość: Kutno
Re: [audio] Tuba czy głośniki?
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 22, 2011, 07:44:06 »
Prosze o pomoc przy wyborze glosnikow 13 wolalbym 16 ale trzeba byloby robic wiele przerobek.....Chcialem kupic wzmacniacz tak zeby podpisac po niego glosniki przod+wzamacniacz z tylu zostawie glosniki fabryczne.....
Jesli chodzo o glosniki 13 mysle o powerbass lub hertz nie wie ktore
subufer bass reflex powerbass s-10 lub s-12 nie wiem ktory
wzmacniacz musi byc 2 czy 4 kanalowy jak chce tak podlaczyc?? Bo mysle o takim carpower 4/400 sam nie wiem czy potrzebny jest taki dobry i drogi czy wykorzystam jego mozliwosci...
Czy musze zmieniac przewody fabryczne od glosnikow??