Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [swap] ZX Aura 1,6i -> 2.0 TurboCT  (Przeczytany 11990 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Grzegorz Spek

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 956
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Peugeot 306 2.0HDI 2001 r.
  • Zainteresowania: MTB, muzyka
  • Miejscowość: Poznań
Re: [swap] ZX Aura 1,6i -> 2.0 TurboCT
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 09, 2008, 23:03:22 »
O, i takiego postu mi brakowało.
1. XM z TCT jechać chyba nie będzie tak jak ZX - masa, masa i jeszcze raz masa, hydro no i zapomniałem o masie ;)
2. Fakt, przejechać się bym musiał, nie mam gdzie i z kim. W każdym razie ten motor powinien sobie poradzić bardzi fajnie z ZX'em.
3. A skrzynia z 16v nie da rady? Moc podobna tylko moment inny.
4. Zbieram informację, chcę wiedzieć jaki to ma sens, poznać zdanie każdego kto ma o tym pojęcie i wie z czym może być problem. W każdym razie dzięki za opinię. BTW ile za ten [color=ff0000]piii[/color] byś chciał? Z ciekawości pytam.
BYŁY:
Citroen AX First 1,4d '92
Citroen ZX Break 1.9 TurboD Avantage '94
Citroen ZX Aura 1,6i '92 ORGA 5545 240kkm+
Ford Fiesta Flair 1.3 LPG 1997 r
Peugeot 306 2.0HDI 2000 r.

JEST:
Hjundaj i30 1,6 CRDi, służbowy...

  • Gość
Re: [swap] ZX Aura 1,6i -> 2.0 TurboCT
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 09, 2008, 23:59:16 »
No dobra...
Mam tego nieodprężonego XUDa10
I miałem taki "zacny" plan zeby po prostu kolektory podmienić od TCT, oczywiście z intercoolerem....
Nie znam się na tym, dla mnie wygląda to na prostą operację
Tomek co o tym myślisz?

Offline Tomasz Dubas

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 299
  • Skąd: Jaworzno
  • Posiadany samochód: Złomy,złomy,jeszcze raz złomy.
  • Zainteresowania: Żona Neevor-a. ;-)
  • Miejscowość: Jaworzno
Re: [swap] ZX Aura 1,6i -> 2.0 TurboCT
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 10, 2008, 22:18:17 »
Cytuj

Marcin Jankowski napisał:
No dobra...
Mam tego nieodprężonego XUDa10
I miałem taki "zacny" plan zeby po prostu kolektory podmienić od TCT, oczywiście z intercoolerem....
Nie znam się na tym, dla mnie wygląda to na prostą operację
Tomek co o tym myślisz?


Po pierwsze to XUD to dieselki,i nawet nie było XUD10 ;-)
Masz najprawdopodobniej XU10J2 i jego pochodne,w zalezności od samochodu mozesz mieć wtrysk MM (xantia) lub gaźnik,albo wtrysk MM lub Bosch,nie kojarze czy były inne,
TCT ma inne wtryski,inną wiazkę,inny sterownik z czujnikiem ciśnienia/podciśnienia,inna pompa paliwa,inne odmy,inne przewody nagrzewnicy itd,itd.
Oczywiscie wszystko jest do przeskoczenia,ale wymiana samego kolektora nic nie da,a nawet moze pogorszyć sprawę,W TCT jest turbina sterowana elektrozaworkiem,wiec nie ma sztywnych obrotów włączania się,zestrojenie tego do zwykłego wolnego ssaka to rzeźba w g....
Pamiętajcie o tym że spalanie TCT jest sporo wieksze niż zwykłego,a instalka LPG to tylko sekwencja.
Pomysł ciekawy,jednak ja bym widzial ciekawsze rozwiązania w ZX-ie....;-)
Vizeks

Offline Piotr Woźniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 6 911
  • Skąd: Głogów
  • Posiadany samochód: SĄ: ZX 2.0i Volcane, Xantia II 2.0HDi 110 BREAK, BYŁ ZX 1.9TurboD AURA
  • Zainteresowania: a jak myślicie:D
  • Miejscowość: Głogów
Re: [swap] ZX Aura 1,6i -> 2.0 TurboCT
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 10, 2008, 22:50:37 »
Cytuj

Tomasz Dubas napisał:
Po pierwsze to XUD to dieselki,i nawet nie było XUD10 ;-)
Masz najprawdopodobniej XU10J2 i jego pochodne,w zalezności od samochodu mozesz mieć wtrysk MM (xantia) lub gaźnik,albo wtrysk MM lub Bosch,nie kojarze czy były inne,
TCT ma inne wtryski,inną wiazkę,inny sterownik z czujnikiem ciśnienia/podciśnienia,inna pompa paliwa,inne odmy,inne przewody nagrzewnicy itd,itd.
Oczywiscie wszystko jest do przeskoczenia,ale wymiana samego kolektora nic nie da,a nawet moze pogorszyć sprawę,W TCT jest turbina sterowana elektrozaworkiem,wiec nie ma sztywnych obrotów włączania się,zestrojenie tego do zwykłego wolnego ssaka to rzeźba w g....
Pamiętajcie o tym że spalanie TCT jest sporo wieksze niż zwykłego,a instalka LPG to tylko sekwencja.
Pomysł ciekawy,jednak ja bym widzial ciekawsze rozwiązania w ZX-ie....;-)

Do XU10J2 też tylko sekwencja... (ewentualnie BLOS jak u Marcina, ale to i w TCT ponoć daje radę...)
Jakie masz te pomysły na ZXa? Jeśli to nie tajemnica;-)
POZDR!
gg #7685801, mobile 793-297-901
Sprzedam VW Passat;) Variant TDI115 '00! info pod tel ^

Offline Grzegorz Spek

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 956
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Peugeot 306 2.0HDI 2001 r.
  • Zainteresowania: MTB, muzyka
  • Miejscowość: Poznań
Re: [swap] ZX Aura 1,6i -> 2.0 TurboCT
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 11, 2008, 00:34:20 »
Czekamy na propozycje :)
BYŁY:
Citroen AX First 1,4d '92
Citroen ZX Break 1.9 TurboD Avantage '94
Citroen ZX Aura 1,6i '92 ORGA 5545 240kkm+
Ford Fiesta Flair 1.3 LPG 1997 r
Peugeot 306 2.0HDI 2000 r.

JEST:
Hjundaj i30 1,6 CRDi, służbowy...

Offline Paweł Rybicki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 32
  • Skąd: łomża/warszawa
  • Posiadany samochód: xsara 1.4
  • Miejscowość: łomża/warszawa
Re: [swap] ZX Aura 1,6i -> 2.0 TurboCT
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 11, 2008, 03:03:14 »
To ja moze cos powiem, planujac zakup zx'a 16V (z ACAV mam nadzieje ze go dostane :)) ) widze w nim duzy potencjal i nie bede mial zamiaru go sprzedac bo za pare lat nie bedzie sie opylalo go oddac za grosze (wlasnego serca, pracy potu lez i pieniedzy) i juz teraz planuje ze jak bedzie on tym drugim autem to zrobic cos z niego ciekawego (do tego czasu fundusze sie uzbiera). Na poczatek zastanawialem sie nad wsadzeniem samego IC do tego silnika (i tu pytanie czy to ma sens :p czy da cos mocy wiecej czy za duzo bedzie zabawy) pozniej chyba bylyby hamulce (i tu czy sa jakies propozycje lepszych ?). Potem zawias i na koniec sprobowac go uturbic hmm... sadze ze to jest sesniejsze niz swap. Tylko najpierw musze znalezc te 16V :) hehe. Co do uturbiania wiem ze brazylijczycy to zrobili i osiagneli ponad 300 kucy czyli gra warta swieczki. Hmm ale gdybym mial silnik 167 konny to chyba pokusilbym sie o zrobienie identycznego jaki byl w xsarze kit car (tylko czy on byl na bazie tej jednostki ?)

Offline Grzegorz Różycki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 972
  • Skąd: Puławy
  • Posiadany samochód: C5 V6 Exclusive '06 BVA LPG, C5 V6 Exclusive '02 BVA LPG
  • Zainteresowania: motoryzacja w każdej postaci :-)
  • Miejscowość: Puławy
Re: [swap] ZX Aura 1,6i -> 2.0 TurboCT
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 11, 2008, 14:07:23 »
Cytuj

Hmm ale gdybym mial silnik 167 konny to chyba pokusilbym sie o zrobienie identycznego jaki byl w xsarze kit car (tylko czy on byl na bazie tej jednostki ?)


Chodzi Ci o silnik z rajdowej Xsary Kit Car? Tak on był na bazie fabrycznego XU10J4RS, ale to była baza homologacyjna - zgadzać musiał się bodajże blok silnika i pompa wodna. Reszta to była dowolność.  Nie wiem czy byłbyś zadowolony z jego charakterystyki. On miał owszem, chyba z 280 albo więcej koni, ale uzyskwiał swoje najlepsze osiągi przy niebotycznie wysokich obrotach rzędu 7-8 tys. Fajne jeśli chodzi o jazdę typowo sportową, mniej fajne do jazdy na codzień, szczególnie w korkach.
C5 MkII V6 2,9i (210KM) Exclusive Automatic '06 91kkm
Toyota Prius II 1,5VVTi (110KM) ECVT '09 177kkm
Kueschall Advance '14 (0KM) 0,5kkm

EfCiA

  • Gość
Re: [swap] ZX Aura 1,6i -> 2.0 TurboCT
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 01, 2008, 13:40:00 »
Dołącze sie do tematu Panowie
Nie ukrywam ze terminy jakie sie poslugujecie sa dla mnie narazie kodem.Osobiscie jestem zielony jezeli chodzi o francuzy.Na czym rzecz polega-Mam Zx-a kombi ktorego juz nie sprzedam za dobre pieniadze wiec chcialbym calkowicie ten model pod wzgledem mechaniki- silnika i zawieszenia zmienic.Autem jezdzila kobieta 5 lat, do wymiany jest silnik 1,1?w ogole nie jezdzi kopci - dramat.Myslalem o zakupie innego auta do przeróbek ale jak juz jest Zx to pomyslalem ze moze z nim cos podziałam.Moje pytanie do was jako zielony w temacie.Jakie jednostki silnikowe wchodza w do Zxa nie ukrywam ze chcialbym jak najmocniejsza niekoniecznie najwieksza ale takze jednostke dobrze znoszaca mody zwiazane z podnoszeniem mocy.Bede wdzieczny za jakiekolwiek info bo nie ukrywam projekt moze byc b. ciekawy
pozdr
bwr

Offline Marcin Błaszczyk

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 745
  • Skąd: Turek
  • Posiadany samochód: ZX 1,4 gaźnik Aura 92r
  • Zainteresowania: car audio, motoryzacja, fotografia, sport
  • Miejscowość: Turek
Re: [swap] ZX Aura 1,6i -> 2.0 TurboCT
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 01, 2008, 14:45:47 »
To jakiś silniczek z gamy zx 1,6 1,8 1,9 2,0 8V 2,0 16V tylko za tym idą kolejne koszta hamulce skrzynia i wiele innych rzeczy.

EfCiA

  • Gość
Re: [swap] ZX Aura 1,6i -> 2.0 TurboCT
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 01, 2008, 16:57:59 »
Licze sie z tym kolego, auto chcialbym jeszcze uturbic w niedalekiej przyszlosci lub moze jest juz jakis silnik z  T, moze niekoniecznie benzyna a diesel.Chodzi mi o to zeby wszystko bylo w miare plug&play.zeby sie obylo bez wiekszego ciecia spawania naruszania konstrukcji auta.Z poczatku myslalem o drifcie tyle ze tego co mi wiadomo nie bylo zadnych cytrynek z napędem na tył bądz 4x4 po 2 trzebabybylo przerabiac podloge pod wal.Pomozcie koledzy chce sobie po prostu sprawic zabawke ale nie wiem do konca czy baza Zxa bedzie dobra.Doradzcie badź tez odradźcie :)
pozdr
bwr

Offline Grzegorz Spek

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 956
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Peugeot 306 2.0HDI 2001 r.
  • Zainteresowania: MTB, muzyka
  • Miejscowość: Poznań
Re: [swap] ZX Aura 1,6i -> 2.0 TurboCT
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 01, 2008, 23:56:03 »
To wpakuj 1.9TurboD od innego ZX'a. Zmienisz skrzynie, przedni zawias, silnik i pojedzie. Krzysiek Palki zrobi Ci z tego silnika 120 KM i będzie rakieta.
BYŁY:
Citroen AX First 1,4d '92
Citroen ZX Break 1.9 TurboD Avantage '94
Citroen ZX Aura 1,6i '92 ORGA 5545 240kkm+
Ford Fiesta Flair 1.3 LPG 1997 r
Peugeot 306 2.0HDI 2000 r.

JEST:
Hjundaj i30 1,6 CRDi, służbowy...

  • Gość
Re: [swap] ZX Aura 1,6i -> 2.0 TurboCT
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 02, 2008, 13:13:02 »
Na dzień dzisiejszy, najlepszy pomysł to było by kupić od Michała Bieżnika całe autko 2.0 8V i wszystko poprzekładac.
Jest do sprzedania za niewielkie pieniądze i co lepsze jest z klimką, także miałbyś full wypas.
Oczywiście dochodzą do tego elektryczne szybki piękne welurowe fotele i inne pierdoły, które ewenualnie można by było przełożyć. Tylko czy to sie opłaca?

Offline Piotr Woźniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 6 911
  • Skąd: Głogów
  • Posiadany samochód: SĄ: ZX 2.0i Volcane, Xantia II 2.0HDi 110 BREAK, BYŁ ZX 1.9TurboD AURA
  • Zainteresowania: a jak myślicie:D
  • Miejscowość: Głogów
Re: [swap] ZX Aura 1,6i -> 2.0 TurboCT
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 02, 2008, 13:30:58 »
Plyg'n'Play to to nigdy nie będzie... Jak myślisz o drifcie to kup nissana 200SX....
gg #7685801, mobile 793-297-901
Sprzedam VW Passat;) Variant TDI115 '00! info pod tel ^

Offline Marcin Raczkowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 306
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: Było sobie Furio 1.8
  • Miejscowość: Lublin
Re: [swap] ZX Aura 1,6i -> 2.0 TurboCT
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 02, 2008, 20:29:52 »
Cytuj

Lech Nazgowicz napisał:
Licze sie z tym kolego, auto chcialbym jeszcze uturbic w niedalekiej przyszlosci lub moze jest juz jakis silnik z  T, moze niekoniecznie benzyna a diesel.Chodzi mi o to zeby wszystko bylo w miare plug&play.zeby sie obylo bez wiekszego ciecia spawania naruszania konstrukcji auta.Z poczatku myslalem o drifcie tyle ze tego co mi wiadomo nie bylo zadnych cytrynek z napędem na tył bądz 4x4 po 2 trzebabybylo przerabiac podloge pod wal.Pomozcie koledzy chce sobie po prostu sprawic zabawke ale nie wiem do konca czy baza Zxa bedzie dobra.Doradzcie badź tez odradźcie :)
pozdr
bwr
Przecież ty piszesz herezje o zxie do driftu :D człowieku kup sobie BMW320 i przerabiaj na drift a nie zxa z napędem na przód :D śmiech na sali... po 2 zdajesz sobie sprawe z kosztu uturbienia auta? wiesz ile to kosztuje czy myślisz o pączkach i dziurce z gniazdkiem?, kup sobie 200sx jak napisał Piotrek, nie dość ze napęd na tył to i turbo...

Samo zamontowanie turbiny i niektórych podzespołów to koszto około 9 000zł do silnika wolnossącego, nie licząc reszty :-)

  • Gość
Re: [swap] ZX Aura 1,6i -> 2.0 TurboCT
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 25, 2008, 18:40:09 »
Cytuj

Marcin Raczkowski napisał:
Cytuj

Lech Nazgowicz napisał:
Licze sie z tym kolego, auto chcialbym jeszcze uturbic w niedalekiej przyszlosci lub moze jest juz jakis silnik z  T, moze niekoniecznie benzyna a diesel.Chodzi mi o to zeby wszystko bylo w miare plug&play.zeby sie obylo bez wiekszego ciecia spawania naruszania konstrukcji auta.Z poczatku myslalem o drifcie tyle ze tego co mi wiadomo nie bylo zadnych cytrynek z napędem na tył bądz 4x4 po 2 trzebabybylo przerabiac podloge pod wal.Pomozcie koledzy chce sobie po prostu sprawic zabawke ale nie wiem do konca czy baza Zxa bedzie dobra.Doradzcie badź tez odradźcie :)
pozdr
bwr
Przecież ty piszesz herezje o zxie do driftu :D człowieku kup sobie BMW320 i przerabiaj na drift a nie zxa z napędem na przód :D śmiech na sali... po 2 zdajesz sobie sprawe z kosztu uturbienia auta? wiesz ile to kosztuje czy myślisz o pączkach i dziurce z gniazdkiem?, kup sobie 200sx jak napisał Piotrek, nie dość ze napęd na tył to i turbo...

Samo zamontowanie turbiny i niektórych podzespołów to koszto około 9 000zł do silnika wolnossącego, nie licząc reszty :-)


Stary zbastuj troche bajer - nie mozesz na mnie naskakiwac tylko dlatego ze chce zrobic cos innego niz wszyscy.Dajesz tutaj złą opinie swoja i klubu...Nie chce zmieniac zxa na nic innego rozumiesz podoba mi sie jego bryla.Nissana juz mam tak na marginesie takze mozesz mi pozazdroscic.Chce wprowadzic pare innowacyjnych pomysłów- nie wybijesz mi ich z głowy swoja teoria.W "gembie" mocny moze byc kazdy.Licze sie z tym ze sa to koszty nie male i rzeźby troche bedzie z tym autem ale nie obchodzi mnie to.Mam swoja pasje i pomysly a zazwyczaj staram sie je realizowac  a nie mowic ze sie nie da - wszystko sie da ale nie paplaniną...
Wesołych Swiat Wam Życze Panowie i dosiego Roku
Lech

Offline Marcin Ilcewicz

  • Administrator Globalny
  • ******
  • Wiadomości: 4 086
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: ZX 16V
  • Miejscowość: Kraków
Re: [swap] ZX Aura 1,6i -> 2.0 TurboCT
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 25, 2008, 19:39:39 »
ot i racja.. koszty
pozdrawiam,
mrc


obecnie: zx 2.0i 16v, berlingo multispace, peugeot 407
dawniej: zx 1.9d audace, zx 1.6i, zx 16v, xantia 1.8i, 2x xantia v6, 306 cabrio, 406 coupe, laguna 2

Offline Tomek Kowalewicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 242
  • Skąd: Poznań/ Kobylnica/ Leszno
  • Posiadany samochód: Xantia TCT, BX16, AX11 + BMW e32 735 V8
  • Zainteresowania: Citroeny ale głównie z hydro
  • Miejscowość: Poznań/ Kobylnica/ Leszno
Re: [swap] ZX Aura 1,6i -> 2.0 TurboCT
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 25, 2008, 19:43:33 »
ZX do driftu hahaaahaaa
żaden citroen do driftu się nie nadaje
proponuje jakąś e34 z silnikiem powyżej 3.0 litra co na dwójce zesmaży laczki w parenaście sekund ;] fajny widok ;]
Szukam AX GT 1.4 sprowadzony lub zarejestrowany(do 1200) albo bez prawa rejestracji ODZYWAC SIĘ !

Offline Paweł Malinowski

  • Administrator Globalny
  • ******
  • Wiadomości: 2 255
  • Skąd: Ełk
  • Posiadany samochód: Same Peugeoty
  • Zainteresowania: SPORT MECHANIKA ŻEGLARSTWO
  • Miejscowość: Ełk
Re: [swap] ZX Aura 1,6i -> 2.0 TurboCT
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 25, 2008, 22:02:46 »
Stary poczciwy Kadet... zawsze miałem dla nich szacunek i 100 razy wolę to niż golfaII
Nasze Cytyny :
Mój Zx v6, był i nie ma....

Obecnie Peugeot 308 oraz 407 coupe v6

Offline michał Kamiński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 958
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: peueot 205, 206 i 207
  • Miejscowość: Lublin
Re: [swap] ZX Aura 1,6i -> 2.0 TurboCT
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 17, 2009, 02:14:18 »
a ja mam do zabawy bmw e-30 325 m technik w sedanie + fela borbet a9 i sztywny zawias+ szpera 25 procent (w planie 100 procent). Zabawa przednia i auto za grosze. :)

EfCiA

  • Gość
Re: [swap] ZX Aura 1,6i -> 2.0 TurboCT
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 10, 2010, 09:58:21 »
Odgrzewam Kotleta po dlugiej nieobecnosci.Z przeróbki Zxa zrezygnowalem bardzo szybko.Znalazlem inna jednostke lzejsza nie spod znaku cytryny, juz sie konczy robic.No ale nie o tym temat.Zxik jeszcze zyje ciagle z ta sama jednostka ale juz jest zdewastowana.Potrzebuje silnika z osprzetem lub jakiegos  Zxa,Xma,Saxo,Puga bez prawa rejestracji lub rozbitka na swapa.Mozecie mi poradzic kto ma cos takiego na handel w klubie najlepieje.Ogolnie kazda propozycje rozpatrze auto ma byc do pracy wiec jednostka fajnie jakby byla mocna.

P.S
Jednostka z Xma 2.0i podejdzie?