Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Oryginalne cytroalufelgi - ożywianie  (Przeczytany 4646 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Piotr Ciechanowicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 128
  • Skąd: Międzyrzec Podlaski
  • Posiadany samochód: Citroen Xm 2.1td 1991r.
  • Miejscowość: Międzyrzec Podlaski
Oryginalne cytroalufelgi - ożywianie
« dnia: Marzec 10, 2009, 18:30:38 »
Kupiłem stare i piękne alufelgi do mojego xma, ale mają prawie 18cie lat i to niestety widac. To te z plastykowymi zaślepkami na sruby. Zabrałem sie za ich odnowienie, papierem wodnym zdzieram powierzchnie lakieru bo to same bąble i zadrapania nie mam możliwości piaskowania i stąd pytanka czy da sie je jakoś opalić z tego starego lakieru i co zrobic jak juz beda wyczyszczonedo czystego aluminium. Jak je pomalowac czy użyć podkładu jakiego i jakiej farby zeby wygladały w miare dobrze. Musze to wszystko zrobić domowym sposobem. z gory dzieki za rady                                                                                                 o takie mam http://www.klub.citroen.triger.com.pl/modules/myalbum/photo.php?lid=1708

Offline Łukasz Choiński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 254
  • Skąd: Łańcut
  • Posiadany samochód: Peugeot 406 coupe, Citroen C4 VTR, Citroen Xantia kombi, Suzuki XF650 Freewind.
  • Miejscowość: Łańcut
Re: Oryginalne cytroalufelgi - ożywianie
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 10, 2009, 21:00:52 »
kup sobie SCANSOL. Puszka starczy ci na 3 komplety :) Malujesz nim felgi tylko uważaj bo żrące także w rękawiczkach i lakier schodzi płatami. Fajnie jak byś miał jakąś myjkę ciśnieniową to byś nią wtedy szybko zdarł powłokę. Potem lecisz to lekko papierem, kup dobry środek do odtłuszczania w chemicznym i dobrze odtłuść, potem podkład, dotarcie podkładu drobnym papierkiem - od 600 do 1500, 2500, baza i klar. Po paru dniach schnięcia polerka. Możesz spokojnie użyć normalnego podkładu i zwykłego lakieru.
Było: Wartburg, Polonez,VW Passat, Audi 100, Ford Sierra, Citroen Xantia, Lancia Kappa, Mercedes 123, Honda Accord, Citroen AX, Citroen XM II, Renault Twingo, BMW 520 E39, Citroen Xsara, Citroen Xsara Picasso.

Offline Piotr Ciechanowicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 128
  • Skąd: Międzyrzec Podlaski
  • Posiadany samochód: Citroen Xm 2.1td 1991r.
  • Miejscowość: Międzyrzec Podlaski
Re: Oryginalne cytroalufelgi - ożywianie
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 10, 2009, 21:15:57 »
Sliczne dzięki a ja paluchy pozdzierałem a tu wystarczy chemią potraktować. thx wielkie

Offline Piotr Ciechanowicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 128
  • Skąd: Międzyrzec Podlaski
  • Posiadany samochód: Citroen Xm 2.1td 1991r.
  • Miejscowość: Międzyrzec Podlaski
Re: Oryginalne cytroalufelgi - ożywianie
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 10, 2009, 21:25:53 »
a idąc na łatwizne moge użyć podkładu i lakieru w spreyu

Offline Łukasz Choiński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 254
  • Skąd: Łańcut
  • Posiadany samochód: Peugeot 406 coupe, Citroen C4 VTR, Citroen Xantia kombi, Suzuki XF650 Freewind.
  • Miejscowość: Łańcut
Re: Oryginalne cytroalufelgi - ożywianie
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 11, 2009, 12:09:47 »
jak tam chcesz. Tylko jak będziesz używał spraya to go podgrzej w gorącej wodzie. Będzie ladnie rozpylał. Na alusy ładny jest kolor srebrny z palety seicento z gęstym ziarnem.
Było: Wartburg, Polonez,VW Passat, Audi 100, Ford Sierra, Citroen Xantia, Lancia Kappa, Mercedes 123, Honda Accord, Citroen AX, Citroen XM II, Renault Twingo, BMW 520 E39, Citroen Xsara, Citroen Xsara Picasso.

Offline Łukasz Choiński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 254
  • Skąd: Łańcut
  • Posiadany samochód: Peugeot 406 coupe, Citroen C4 VTR, Citroen Xantia kombi, Suzuki XF650 Freewind.
  • Miejscowość: Łańcut
Re: Oryginalne cytroalufelgi - ożywianie
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 11, 2009, 12:12:06 »
Ale ja na twoim miejscu dałbym je do lakierników. Jak dobrze poszukasz to omalują Ci za 150 zł. Ty na top poświęcisz w [color=ff0000]piii[/color]ę czasu i nerwów a i tak duże prawdopodobieństwo że ci nie wyjdzie. Ja już reanimowalem dwa komplety i mimo że fajnie wyszły to i tak więcej tego sam nie będę robił bo mi się po prostu nie chce.
Było: Wartburg, Polonez,VW Passat, Audi 100, Ford Sierra, Citroen Xantia, Lancia Kappa, Mercedes 123, Honda Accord, Citroen AX, Citroen XM II, Renault Twingo, BMW 520 E39, Citroen Xsara, Citroen Xsara Picasso.

Offline Piotr Ciechanowicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 128
  • Skąd: Międzyrzec Podlaski
  • Posiadany samochód: Citroen Xm 2.1td 1991r.
  • Miejscowość: Międzyrzec Podlaski
Re: Oryginalne cytroalufelgi - ożywianie
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 11, 2009, 17:22:31 »
kupiłem to cos do zdzierania farby ale zszedł tylko lakier szare zostało zmatowie to walne podkładem akrylem w kolorze alu i lakierem utwardzajacym  taki profesjonalny dwuskładnikowy w spreyu mi wcisnęli i zobaczymy efekt  napewno sie pochwale hehe jeszcze raz dzieki

Offline Robert Mulewicz

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 787
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Nissan Terrano 3.0, C4 1,6HDI coupe Były:MG TF 1.8 16v ,XM V6 Zender,Saxo VTS, Renault Laguna GT 2.0 16v. CX25TRD Turbo II 1987 oraz wiele innych citroenów
  • Zainteresowania: szerokie
  • Miejscowość: Kraków
Re: Oryginalne cytroalufelgi - ożywianie
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 13, 2009, 12:07:28 »
Sprejem to możecie pomalować sobie świecznik co stoi na telewizorze albo graffiti na ścianie.Czasem jak czytam na klubie takie brednie to mi się chce na przemian płakać i śmiać.Przepraszam za taki ton ale czasem nie wytrzymuję emocji :-).Lakier na felgi musi mieć odpowiednią wytrzymałość.Zawsze ostatnia warstwa-czyli w tym przypadku bezbarwny-musi być z utwardzaczem.A czegoś takiego w spraju nie ma.Na aluminium są też specjalne podkłady.Jak pomalujecie sprajami to wytrzyma kilka dni lub tygodni.Szkoda waszej pracy i kasy.
2,5 td-najgorszy parch wśród XM-ów

Offline Łukasz Choiński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 254
  • Skąd: Łańcut
  • Posiadany samochód: Peugeot 406 coupe, Citroen C4 VTR, Citroen Xantia kombi, Suzuki XF650 Freewind.
  • Miejscowość: Łańcut
Re: Oryginalne cytroalufelgi - ożywianie
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 13, 2009, 12:23:55 »
Ok, skoro tak mówisz... szkoda że nie wiedziałem wcześniej to bym powiedział moim alusą i by pewnie opadly z farby wcześniej a tak to przejechaly u mnie 90 tyś i poszły do nowego właściciela jeszcze :)

Sprayem tak samo malują w profesjonalnych zakładach. Głupi przykład ale zawsze - ten program na discovery - goście kupują padło, reanimują i sprzedają. Koleś zawsze maluje sprayem. Przecież to nie karcher i nie potrzeba aż takiego ciśnienia a do małego elementu czemu nie? Oczywiście utwardzacz trzeba bo podawany jest od razu przy dorabianiu lakieru. Jeśli uważasz że nie ma w sprayu utwardzacza to proponuję test - pomaluj sobie lakierem bez utwardzacza coś a potem sprayem. Zobacz który szybciej wyschnie. Spray bardzo szybko a lakier jeszcze na drugi dzień spokojnie będzie klejący.
Było: Wartburg, Polonez,VW Passat, Audi 100, Ford Sierra, Citroen Xantia, Lancia Kappa, Mercedes 123, Honda Accord, Citroen AX, Citroen XM II, Renault Twingo, BMW 520 E39, Citroen Xsara, Citroen Xsara Picasso.

Offline Michal Pawlaczyk

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 518
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Laguna I PhII 1,9 dTi
  • Miejscowość: Poznań
Re: Oryginalne cytroalufelgi - ożywianie
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 13, 2009, 15:31:22 »
Panie Robercie chyba bezpodstawne sa takie wnioski. Ja zregenerowalem swoje felgi identyczne jakie ma pytajacy wlasnie sposobem papierek wodny, odtluszczanie, matowienie, kolorek i lakier bezbarwny. Samemu zajelo mi to jakies 2 dni, pracy jakies 6h. Jezdzilem na nich pozniej okolo 6 msc i nic nie odpaldo. Sprzedalem jakies 6 msc temu tego Xa. Widze go co jakis czas farba stoi. Za regeneracje samemu to koszt 40 zł i troche zaciecia. Super sprawa jak najbardziej robic samemu, wiecej radochy pozniej z efektu:)

Offline Piotr Ciechanowicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 128
  • Skąd: Międzyrzec Podlaski
  • Posiadany samochód: Citroen Xm 2.1td 1991r.
  • Miejscowość: Międzyrzec Podlaski
Re: Oryginalne cytroalufelgi - ożywianie
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 14, 2009, 01:18:17 »
Najgorsze jest to ze ten lakier i szary podkład nie bardzo chce zejsc od tej chemii chyba potraktuje to jeszcze raz tym śmierdzącym dziadostwem... odtłuszcze, podkład, farba w kolorze alu i ten dwuskładnikowy lakier (chyba z utwardzaczem bo po zmieszaniu ma ważnoś 24h]  efekt sie zobaczy, nawet zamieszcze foty tutaj jak skończe

Offline Michal Pawlaczyk

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 518
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Laguna I PhII 1,9 dTi
  • Miejscowość: Poznań
Re: Oryginalne cytroalufelgi - ożywianie
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 14, 2009, 11:14:35 »
Super :)

Offline Andrzej Biniak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 575
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen XM 3,0 V6 12V 167 KM 1989r HAI bez LPG
  • Miejscowość: Wrocław
Re: Oryginalne cytroalufelgi - ożywianie
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 14, 2009, 20:14:35 »
Cytuj

Piotr Ciechanowicz napisał:
Najgorsze jest to ze ten lakier i szary podkład nie bardzo chce zejsc od tej chemii chyba potraktuje to jeszcze raz tym śmierdzącym dziadostwem... odtłuszcze, podkład, farba w kolorze alu i ten dwuskładnikowy lakier (chyba z utwardzaczem bo po zmieszaniu ma ważnoś 24h]  efekt sie zobaczy, nawet zamieszcze foty tutaj jak skończe

Jedyny skuteczny sposób na usunięcie z felgi starego syfu aż do golego aluminium, to zanurzenie felgi w rozpuszczalniku nitro na ~ 24h. Po tym zabiegu pozostaje tylko usunięcie powstalego  ze starej powloki "korzucha" i felga praktycznie nadaje się do nalożenia szpachli w spreju (jeżeli są wżery), lub do pryśnięcia podkladu i ostatecznej powloki.
XM 3.0 V6 1989r HA1 bez LPG.Pozdrawiam. Sprzedany
od września 2008 BMW 735i Automat  x 2szt

Offline Piotr Ciechanowicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 128
  • Skąd: Międzyrzec Podlaski
  • Posiadany samochód: Citroen Xm 2.1td 1991r.
  • Miejscowość: Międzyrzec Podlaski
Re: Oryginalne cytroalufelgi - ożywianie
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 14, 2009, 22:51:49 »
Skoro sprawdziłeś ten sposób i rzeczywiście jest skuteczny to tak zrobie - dzięki

Offline Piotr Ciechanowicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 128
  • Skąd: Międzyrzec Podlaski
  • Posiadany samochód: Citroen Xm 2.1td 1991r.
  • Miejscowość: Międzyrzec Podlaski

Offline Piotr Ciechanowicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 128
  • Skąd: Międzyrzec Podlaski
  • Posiadany samochód: Citroen Xm 2.1td 1991r.
  • Miejscowość: Międzyrzec Podlaski
Re: Oryginalne cytroalufelgi - ożywianie
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 08, 2009, 10:03:45 »
tak wyglądały http://www.allegro.pl/item551760815_felga_felgi_kolo_alu_citroen_xm_komplet.html a tak właśnie wygląda moje dzieło - jestem nawet zadowolony i jeszcze raz dzieki za rady

Offline Modest Maliszkiewicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 126
  • Skąd: Biala Podlaska
  • Posiadany samochód: XM MK2 2.5 td kombi 1994r.
  • Miejscowość: Biala Podlaska
Re: Oryginalne cytroalufelgi - ożywianie
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 20, 2009, 21:21:57 »
Ja też swoje reaktywowałem lakierem w sprayu i ładnie wyszło.
Przeglądałem stronkę na allegro i muszę przyznać, że sporo pracy będą one wymagały by jako tako się prezentować.
Poza ty nie wiem czy to ważne, ale ja mam felgi od trzech producentów i musiałem się sporo namęczyć by wszystkie wyglądały jednakowo.
Koledzy czy wiecie może gdzie można dostać oryginalne dekielki, takie jak na zdjęciu powyżej?
poprzednio były:
BX 1.9RD kombi , XM MK1 2.1td D12V kombi
teraz XM MK2 2.5td kombi
BX 15TGE

Offline Piotr Ciechanowicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 128
  • Skąd: Międzyrzec Podlaski
  • Posiadany samochód: Citroen Xm 2.1td 1991r.
  • Miejscowość: Międzyrzec Podlaski
Re: Oryginalne cytroalufelgi - ożywianie
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 22, 2009, 22:40:13 »
gdzieś kiedyś na aukcji czy w jakimś ogłoszeniu widziałem dekielki po 30zł za sztuke ale chyba nie miał sprzedający kompletu

Offline Modest Maliszkiewicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 126
  • Skąd: Biala Podlaska
  • Posiadany samochód: XM MK2 2.5 td kombi 1994r.
  • Miejscowość: Biala Podlaska
Re: Oryginalne cytroalufelgi - ożywianie
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 24, 2009, 11:18:27 »
Dzięki bardzo
Poszukam na aukcjach lecz jakby ktoś miał to jestem zainteresowany najlepiej cały komplet.
poprzednio były:
BX 1.9RD kombi , XM MK1 2.1td D12V kombi
teraz XM MK2 2.5td kombi
BX 15TGE