Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie  (Przeczytany 598015 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Marcin Połomski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 183
  • Skąd: Walbrzych
  • Posiadany samochód: C5 (X7)'08 Exclusive, 2.0 Hdi, BVA AM6
  • Zainteresowania: Elektronika, góry, historia dolnego śląska :)
  • Miejscowość: Walbrzych
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1625 dnia: Maj 08, 2018, 11:18:54 »
W 4hp20 miałem coś takiego. Tam winny był sterownik wg. automaciarzy ale sama skrzynia pracowała bez zarzutu wiec nic z tym nie robiłem. 
W AM6 nic takiego nie obserwuję ani nie obserwowałem,  zarówno przed jak i po wymianach oleju.

Wysłane z telefonu przy użyciu Tapatalka

Floating on ;)

Offline Marcin Połomski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 183
  • Skąd: Walbrzych
  • Posiadany samochód: C5 (X7)'08 Exclusive, 2.0 Hdi, BVA AM6
  • Zainteresowania: Elektronika, góry, historia dolnego śląska :)
  • Miejscowość: Walbrzych
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1626 dnia: Maj 08, 2018, 11:20:47 »
Tak sugerował, dla mnie coś takiego podczas zmiany pasa ruchu w mieście jest nie ciekawe.  Był to jeden z powodów dla których automat odpadał przy zakupie,  a teraz się okazało że jednak nie wszystkie c5 tak mają
Ale nie zmieniasz pasa ruchu z pozycji 0 tylko podczas jazdy, przynajmniej w zdecydowanej większości:)

Wysłane z telefonu przy użyciu Tapatalka

Floating on ;)

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 885
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1627 dnia: Maj 08, 2018, 12:35:46 »
Czyli problem dotyczy tylko startu zatrzymanego? W takim razie, u mnie nic takiego nie zauważyłem, bo też by mnie to zdrżaźniło :). Jak tylko zdejmę nogę z hamulca, to auto samo rusza a po naciśnięciu gazu ładnie przyśpiesza, na pewno nie ma zwłoki.

dziara

  • Gość
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1628 dnia: Maj 08, 2018, 17:59:39 »
Czyli problem dotyczy tylko startu zatrzymanego? W takim razie, u mnie nic takiego nie zauważyłem, bo też by mnie to zdrżaźniło :) . Jak tylko zdejmę nogę z hamulca, to auto samo rusza a po naciśnięciu gazu ładnie przyśpiesza, na pewno nie ma zwłoki.

On raczej mówił o szybkim starcie z pozycji zatrzymanej nie pamiętam dokładnie,  ale pokazywał  to z zewnątrz samochodu jako takie opóźnienie startu,  film chyba jeszcze jest i pewnie nie tylko ja go oglądałem przed zakupem swojego auta

To przypomina turbodziurę. Najpierw idą obroty trochę do góry, a za jakiś czas samochód wyrywa do przodu...Przynajmniej tak mam u siebie. Ktoś tu pisał, że to może być wina sterownika skrzyni?

Offline Michał Nowakowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 444
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Kiedyś C5 (X7) Tourer 2.0 hdi AM6, teraz Mondek Mk5 Titanium PowerShift 2.0 tdci 180PS
  • Zainteresowania: podróże, dobra kuchnia, dobre wina...
  • Miejscowość: Tarnów
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1629 dnia: Maj 08, 2018, 18:04:07 »
Czyli problem dotyczy tylko startu zatrzymanego? W takim razie, u mnie nic takiego nie zauważyłem, bo też by mnie to zdrżaźniło :). Jak tylko zdejmę nogę z hamulca, to auto samo rusza a po naciśnięciu gazu ładnie przyśpiesza, na pewno nie ma zwłoki.

On raczej mówił o szybkim starcie z pozycji zatrzymanej nie pamiętam dokładnie,  ale pokazywał  to z zewnątrz samochodu jako takie opóźnienie startu,  film chyba jeszcze jest i pewnie nie tylko ja go oglądałem przed zakupem swojego auta
No to sprawna am6 nie powoduje laga na starcie. Zazwyczaj jestem pierwszy ze startu i nie widzę różnicy do startu manualem. To musi być jakiś problem softowy, może jakiegoś typu zabezpieczenie przed przedwczesnym zużyciem? Sam nie wiem, przecież Zachar testowal nowe auto. Nie biorę raczej pod uwagę subiektywnej oceny, bo opisywana różnica jest zbyt duża. Myślę że jedyną obiektywną oceną było by postawienie 2 samochodów koło siebie, takiego z lagiem i takiego gdzie kierowca utrzymuje że laga brak.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
FAP out, EGR off, POWER up :)

dziara

  • Gość
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1630 dnia: Maj 08, 2018, 18:07:35 »
No to jak to jest, że niektórzy mają a inni nie? I ciekawe czy to zależy od sprawności skrzyni/sterownika..Jak za jakiś czas ją zrobię to się dowiem czy będzie poprawa czy nie.

Offline Michał Nowakowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 444
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Kiedyś C5 (X7) Tourer 2.0 hdi AM6, teraz Mondek Mk5 Titanium PowerShift 2.0 tdci 180PS
  • Zainteresowania: podróże, dobra kuchnia, dobre wina...
  • Miejscowość: Tarnów
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1631 dnia: Maj 08, 2018, 18:19:59 »
No to jak to jest, że niektórzy mają a inni nie? I ciekawe czy to zależy od sprawności skrzyni/sterownika..Jak za jakiś czas ją zrobię to się dowiem czy będzie poprawa czy nie.
Znalazłem. Od 5 minuty

https://youtu.be/aWNu_xp1krQ

Bardzo byłem zdziwiony tym komentarzem zwłaszcza że dotyczy młodszego i mocniejszego silnika niż mój. A może w 163km to występuje a w 136km nie?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

FAP out, EGR off, POWER up :)

dziara

  • Gość
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1632 dnia: Maj 08, 2018, 18:31:08 »
No to jak to jest, że niektórzy mają a inni nie? I ciekawe czy to zależy od sprawności skrzyni/sterownika..Jak za jakiś czas ją zrobię to się dowiem czy będzie poprawa czy nie.
Znalazłem. Od 5 minuty

https://youtu.be/aWNu_xp1krQ

Bardzo byłem zdziwiony tym komentarzem zwłaszcza że dotyczy młodszego i mocniejszego silnika niż mój. A może w 163km to występuje a w 136km nie?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Może tak być, że zależy od wersji silnika...

Offline Marcin Kaszka

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 684
  • Skąd: Chojnów/Legnica
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 '14r. MK3 2.2HDi CHIP 225KM/551Nm AM6 sedan
  • Miejscowość: Chojnów/Legnica
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1633 dnia: Maj 08, 2018, 18:49:30 »
Zaintrygowało mnie to... też tak mam. Nie przeszkadza mi, bo przy odrobinie wprawy każdy wyczuje moment na wcześniejsze wciśnięcie gazu. I tak samo mam przy kick-down'ie, dlatego zdecydowanie wolę przyspieszać bez depnięcia w podłogę.
Pozdrawiam,
Marcin

C5 X7 MK3 '14r. 2.2HDi AM6 sedan
C4 Picasso II MK2 '16r. 2.0HDi EAT6
C4 Picasso II MK2 '14r. 1.6HDi MCP

Offline Marcin Połomski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 183
  • Skąd: Walbrzych
  • Posiadany samochód: C5 (X7)'08 Exclusive, 2.0 Hdi, BVA AM6
  • Zainteresowania: Elektronika, góry, historia dolnego śląska :)
  • Miejscowość: Walbrzych
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1634 dnia: Maj 08, 2018, 19:32:59 »
Dodam dla formalności, że mam wersję 136KM bez laga. Moze taktycznie to kwestia wersji silnika

Wysłane z telefonu przy użyciu Tapatalka

Floating on ;)

Offline Marcin Kaszka

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 684
  • Skąd: Chojnów/Legnica
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 '14r. MK3 2.2HDi CHIP 225KM/551Nm AM6 sedan
  • Miejscowość: Chojnów/Legnica
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1635 dnia: Maj 08, 2018, 20:09:27 »
U mnie jest 2.2HDi.
Ale to jest do ogarnięcia i nie przeszkadza po przyzwyczajeniu. Oczywiście wolałbym,  żeby tak nie było... Ale też musiałbym to na żywo zobaczyć bez laga, w np. Twoim aucie... bo się okaże,  że jednak jest tak samo...
A będę w tym tygodniu w Wałbrzychu - jakieś możliwości? Raczej czwartek po południu, lub piątek,  jeszcze nie wiem.
Pozdrawiam,
Marcin

C5 X7 MK3 '14r. 2.2HDi AM6 sedan
C4 Picasso II MK2 '16r. 2.0HDi EAT6
C4 Picasso II MK2 '14r. 1.6HDi MCP

Offline Marcin Połomski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 183
  • Skąd: Walbrzych
  • Posiadany samochód: C5 (X7)'08 Exclusive, 2.0 Hdi, BVA AM6
  • Zainteresowania: Elektronika, góry, historia dolnego śląska :)
  • Miejscowość: Walbrzych
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1636 dnia: Maj 08, 2018, 20:53:21 »
Daj znać dzień wcześniej. Nie widzę problemu i sam chętnie porównam.


Wysłane z telefonu przy użyciu Tapatalka

Floating on ;)

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 885
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1637 dnia: Maj 08, 2018, 21:59:59 »
A to nie jest przypadkiem kwestia silnika a nie skrzyni? Jak naciskacie na pedał gazu to obroty silnika rosną a skrzynia nie załącza biegu czy obroty silnika nie rosną? W 2.2hdi 133KM miałem co prawda manuala, ale tam właśnie przy ruszaniu był taki lag. Dopiero jak zrobiłem chipa to silnik zaczął normalnie ruszać bez tej turbodziury. Użytkownicy tego silnika z automatem skarżyli się właśnie na problem z ruszaniem, tylko tam była chyba skrzynia AL4. Często jeżdżę firmowym focusem 1,6 tdci z manualem i tam właśnie często jest taki lag. Kiedyś przez skrzyżowanie ledwo zdążyłem przed tirem, bo auto sobie jechało 5km/h pomimo gazu w podłogę... Nawet bylem z tym w ASO, ale stwierdzili, że wszystko jest OK.

Offline Marcin Połomski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 183
  • Skąd: Walbrzych
  • Posiadany samochód: C5 (X7)'08 Exclusive, 2.0 Hdi, BVA AM6
  • Zainteresowania: Elektronika, góry, historia dolnego śląska :)
  • Miejscowość: Walbrzych
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1638 dnia: Maj 08, 2018, 22:10:54 »
A to nie jest przypadkiem kwestia silnika a nie skrzyni? Jak naciskacie na pedał gazu to obroty silnika rosną a skrzynia nie załącza biegu czy obroty silnika nie rosną? W 2.2hdi 133KM miałem co prawda manuala, ale tam właśnie przy ruszaniu był taki lag. Dopiero jak zrobiłem chipa to silnik zaczął normalnie ruszać bez tej turbodziury. Użytkownicy tego silnika z automatem skarżyli się właśnie na problem z ruszaniem, tylko tam była chyba skrzynia AL4. Często jeżdżę firmowym focusem 1,6 tdci z manualem i tam właśnie często jest taki lag. Kiedyś przez skrzyżowanie ledwo zdążyłem przed tirem, bo auto sobie jechało 5km/h pomimo gazu w podłogę... Nawet bylem z tym w ASO, ale stwierdzili, że wszystko jest OK.
Tam wlasnie była  wspomniana przeze mnie wyzej 4HP20 i taki lag w nim miałem. Automaciarze sugerowali sterownik - czego to oni nie sugerują -ale skrzynia pracowała bez zarzutu. Jeździłem tak i nie przeszkadzało mi to.  Nigdy nie myślałem że to może być sprawa związana z silnikiem...

Wysłane z telefonu przy użyciu Tapatalka

Floating on ;)

Offline Marcin Kaszka

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 684
  • Skąd: Chojnów/Legnica
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 '14r. MK3 2.2HDi CHIP 225KM/551Nm AM6 sedan
  • Miejscowość: Chojnów/Legnica
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1639 dnia: Maj 08, 2018, 22:34:07 »
A to nie jest przypadkiem kwestia silnika a nie skrzyni? Jak naciskacie na pedał gazu to obroty silnika rosną a skrzynia nie załącza biegu czy obroty silnika nie rosną? W 2.2hdi 133KM miałem co prawda manuala, ale tam właśnie przy ruszaniu był taki lag. Dopiero jak zrobiłem chipa to silnik zaczął normalnie ruszać bez tej turbodziury. Użytkownicy tego silnika z automatem skarżyli się właśnie na problem z ruszaniem, tylko tam była chyba skrzynia AL4. Często jeżdżę firmowym focusem 1,6 tdci z manualem i tam właśnie często jest taki lag. Kiedyś przez skrzyżowanie ledwo zdążyłem przed tirem, bo auto sobie jechało 5km/h pomimo gazu w podłogę... Nawet bylem z tym w ASO, ale stwierdzili, że wszystko jest OK.
Artur,  jakby właśnie to sugerują ostatnie wypowiedzi,  że to raczej silnik. Tylko nie wiadomo, czy tylko z automatem, czy też z manualem. Po naciśnięciu gazu do
 oporu silnik wkręca się po krótkim zastanowieniu.
W moim przypadku nie da się porównać,  ale przy 2.0 163KM można,  bo często były w manualu - ktoś coś?
Jest druga sprawa, że długo trwa przerzucenie na wyższy bieg po wkręceniu się na pełne obroty, też to tak jest jakby się chwilę zastanawiał.

U mnie jest chips,  tak samo jest teraz jak wcześniej.
Pozdrawiam,
Marcin

C5 X7 MK3 '14r. 2.2HDi AM6 sedan
C4 Picasso II MK2 '16r. 2.0HDi EAT6
C4 Picasso II MK2 '14r. 1.6HDi MCP

Offline Michał Nowakowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 444
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Kiedyś C5 (X7) Tourer 2.0 hdi AM6, teraz Mondek Mk5 Titanium PowerShift 2.0 tdci 180PS
  • Zainteresowania: podróże, dobra kuchnia, dobre wina...
  • Miejscowość: Tarnów
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1640 dnia: Maj 08, 2018, 22:46:42 »
A to nie jest przypadkiem kwestia silnika a nie skrzyni? Jak naciskacie na pedał gazu to obroty silnika rosną a skrzynia nie załącza biegu czy obroty silnika nie rosną? W 2.2hdi 133KM miałem co prawda manuala, ale tam właśnie przy ruszaniu był taki lag. Dopiero jak zrobiłem chipa to silnik zaczął normalnie ruszać bez tej turbodziury. Użytkownicy tego silnika z automatem skarżyli się właśnie na problem z ruszaniem, tylko tam była chyba skrzynia AL4. Często jeżdżę firmowym focusem 1,6 tdci z manualem i tam właśnie często jest taki lag. Kiedyś przez skrzyżowanie ledwo zdążyłem przed tirem, bo auto sobie jechało 5km/h pomimo gazu w podłogę... Nawet bylem z tym w ASO, ale stwierdzili, że wszystko jest OK.
Artur,  jakby właśnie to sugerują ostatnie wypowiedzi,  że to raczej silnik. Tylko nie wiadomo, czy tylko z automatem, czy też z manualem. Po naciśnięciu gazu do
 oporu silnik wkręca się po krótkim zastanowieniu.
W moim przypadku nie da się porównać,  ale przy 2.0 163KM można,  bo często były w manualu - ktoś coś?
Jest druga sprawa, że długo trwa przerzucenie na wyższy bieg po wkręceniu się na pełne obroty, też to tak jest jakby się chwilę zastanawiał.

U mnie jest chips,  tak samo jest teraz jak wcześniej.
U mnie jak miał te opisywaną chwilę słabości to po wciśnięciu gazu na światłach, przez sekundę, może mniej nic się nie działo, a potem jak gdyby nigdy nic ruszał. Nie było wycia silnika ani efektu turbodziury. Cisza. Jak by się na ułamek sekundy zastanawiał czy na pewno ma ruszyć. To samo w trakcie jazdy i gwałtownego dodania gazu. Chwila bez reakcji a potem już normalnie.
Co do zmian biegów przy kickdownie to faktycznie zawsze ciągnął za wysoko, bez sensu wysokie obroty tam gdzie już brakuje momentu. Zdecydowanie lepiej mu to idzie przy gazie na 70-80% wtedy zmienia biegi prawie jak dwusprzęgłówka ;) i przyspiesza naprawdę sprawnie jak na te masę. Kiedyś go mierzylem i wyszło nieco powyżej 9s, ja jestem bardzo zadowolony. Przed chipem nie było szans nawet na 10s.
Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
FAP out, EGR off, POWER up :)

Offline Marcin Kaszka

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 684
  • Skąd: Chojnów/Legnica
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 '14r. MK3 2.2HDi CHIP 225KM/551Nm AM6 sedan
  • Miejscowość: Chojnów/Legnica
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1641 dnia: Maj 08, 2018, 23:16:16 »
Identycznie z tym mułem jak opisałeś - tak jakby się zastanawiał, a po chwili - go!
Z tym przyspieszeniem na około 70-80% zgadzam się też w pełni - daje najlepszy efekt bez tego muła przy kik-downie(rozumiem że u Ciebie go nie ma) i bez tego ciągnięcia bez sensu w górnej partii obrotów.
Pozdrawiam,
Marcin

C5 X7 MK3 '14r. 2.2HDi AM6 sedan
C4 Picasso II MK2 '16r. 2.0HDi EAT6
C4 Picasso II MK2 '14r. 1.6HDi MCP

Offline Michał Nowakowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 444
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Kiedyś C5 (X7) Tourer 2.0 hdi AM6, teraz Mondek Mk5 Titanium PowerShift 2.0 tdci 180PS
  • Zainteresowania: podróże, dobra kuchnia, dobre wina...
  • Miejscowość: Tarnów
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1642 dnia: Maj 08, 2018, 23:41:57 »
Identycznie z tym mułem jak opisałeś - tak jakby się zastanawiał, a po chwili - go!
Z tym przyspieszeniem na około 70-80% zgadzam się też w pełni - daje najlepszy efekt bez tego muła przy kik-downie(rozumiem że u Ciebie go nie ma) i bez tego ciągnięcia bez sensu w górnej partii obrotów.
Nie mam na szczęście tego laga, przez 50 tyś km miałem tylko raz taki przypadek przez może 15 min aż do zgaszenia silnika. Potem mu przeszło i mam nadzieję że nigdy nie wróci. Nie wyobrażam sobie jazdy z tym. Ciekawi mnie tylko źródło problemu, na pewno jest softowe nie mechaniczne.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

FAP out, EGR off, POWER up :)

Offline Tomasz Hudy

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1 086
  • Skąd: Lędziny
  • Posiadany samochód: Citroen C5 (X7) Tourer (2011) 2.0 HDI RHH AM6C
  • Zainteresowania: informatyka, elektronika
  • Miejscowość: Lędziny
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1643 dnia: Maj 09, 2018, 04:51:40 »
Ale czego Wy się spodziewacie ? Przecież to nie skrzynia dwusprzęgłowa. Jeździłem wieloma automatami i ten niewiele różni sie kulturą czy prędkością pracy od innych.
Jak ktoś wcześniej jeździł "dwusprzęgłówką" i przesiadł się na skrzynię jednosprzęgłową to nie dziwi mnie jego zaskoczenie, bo praca tych dwóch diametralnie się różni i nie ma w ogóle porównania.

Offline Marcin Kaszka

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 684
  • Skąd: Chojnów/Legnica
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 '14r. MK3 2.2HDi CHIP 225KM/551Nm AM6 sedan
  • Miejscowość: Chojnów/Legnica
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1644 dnia: Maj 09, 2018, 06:50:01 »

Ale czego Wy się spodziewacie ?
Tomek, daruj, ale Twoja wypowiedź jest kompletnie nie do rzeczy. Mowa jest o tym że u niektórych występuje około sekunda zwłoki do przyspieszania auta od wciśnięcia pedału gazu do dechy, a u niektórych nie.
Jak ktoś wcześniej jeździł "dwusprzęgłówką" i przesiadł się na skrzynię jednosprzęgłową to nie dziwi mnie jego zaskoczenie
Nie jeździłem dwusprzęgłówką, nie mam porównania. I nie oczekuję "niezauważalnej" zmiany biegów, praca AM6 mi pasuje. Ta dyskusja się tyczy czego innego, co napisałem w drugim zdaniu.
Pozdrawiam,
Marcin

C5 X7 MK3 '14r. 2.2HDi AM6 sedan
C4 Picasso II MK2 '16r. 2.0HDi EAT6
C4 Picasso II MK2 '14r. 1.6HDi MCP

Offline Michał Nowakowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 444
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Kiedyś C5 (X7) Tourer 2.0 hdi AM6, teraz Mondek Mk5 Titanium PowerShift 2.0 tdci 180PS
  • Zainteresowania: podróże, dobra kuchnia, dobre wina...
  • Miejscowość: Tarnów
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1645 dnia: Maj 09, 2018, 08:03:58 »

Ale czego Wy się spodziewacie ?
Tomek, daruj, ale Twoja wypowiedź jest kompletnie nie do rzeczy. Mowa jest o tym że u niektórych występuje około sekunda zwłoki do przyspieszania auta od wciśnięcia pedału gazu do dechy, a u niektórych nie.
Jak ktoś wcześniej jeździł "dwusprzęgłówką" i przesiadł się na skrzynię jednosprzęgłową to nie dziwi mnie jego zaskoczenie
Nie jeździłem dwusprzęgłówką, nie mam porównania. I nie oczekuję "niezauważalnej" zmiany biegów, praca AM6 mi pasuje. Ta dyskusja się tyczy czego innego, co napisałem w drugim zdaniu.
Jeździłem kilkoma zwykłymi automatami i fordem z powershift. Praca am6 jest dużo bliższa tej drugiej niż np zwyklemu automatowi z mondeo mk4. Jak pierwszy raz wsiadłem do mojej c5 byłem w szoku że jednosprzeglowa skrzynia potrafi tak szybko i sprawnie mieszać biegami.   

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

FAP out, EGR off, POWER up :)

Offline Marcin Kaszka

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 684
  • Skąd: Chojnów/Legnica
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 '14r. MK3 2.2HDi CHIP 225KM/551Nm AM6 sedan
  • Miejscowość: Chojnów/Legnica
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1646 dnia: Maj 09, 2018, 08:43:32 »
Paweł, to jest opisane i widoczne w teście NOWEGO auta, który podlinkował Michał. Za dużo powtarzalnych aut na awarię pedału gazu.
Pozdrawiam,
Marcin

C5 X7 MK3 '14r. 2.2HDi AM6 sedan
C4 Picasso II MK2 '16r. 2.0HDi EAT6
C4 Picasso II MK2 '14r. 1.6HDi MCP

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 885
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1647 dnia: Maj 09, 2018, 12:30:15 »
To jest raczej sprawa softu silnika. U mnie jedyna denerwująca rzecz jest, że jak jadę sobie po mieście z prędkością x :) i hamuję do 50km/h, bo chcę wskoczyć w lukę na prawym pasie i skrzynia ma z reguły zapięty 5 bieg to trudno mi tak ucelować z gazem, aby wyrobić się w czasie a nie zap...ć w tyłek auta jadącego po prawej :) Jak dam delikatnie gazu to skrzynia chwilę się namyśla co ma zrobić a jak dam trochę więcej to redukuje o 2 biegi i rura :), więc prawa noga musi być szybka, aby wyrobić się z hamulcem :), bo miejsca z reguły jest na styk.

Offline Marcin Kaszka

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 684
  • Skąd: Chojnów/Legnica
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 '14r. MK3 2.2HDi CHIP 225KM/551Nm AM6 sedan
  • Miejscowość: Chojnów/Legnica
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1648 dnia: Maj 09, 2018, 13:15:13 »
Ale to samo jest przy kick-down, podczas jazdy, kiedy hamulec jest zwolniony, ale właśnie przy wciśnięciu pedału do końca.
Przynajmniej u mnie tak jest, a wygląda identycznie jak przy starcie od 0.
Pozdrawiam,
Marcin

C5 X7 MK3 '14r. 2.2HDi AM6 sedan
C4 Picasso II MK2 '16r. 2.0HDi EAT6
C4 Picasso II MK2 '14r. 1.6HDi MCP

Offline Jakub Nawara

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 911
  • Posiadany samochód: C5 X7 163KM
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1649 dnia: Maj 09, 2018, 13:27:02 »
Ja tam nie wiem o jakich opóźnieniach mowa. Ja tego nie odczuwam.

Wysłane z telefonu przy użyciu Tapatalka