Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: UREA + SERVICE...  (Przeczytany 86458 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Przemysław Staniszewski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 20
  • Posiadany samochód: Citroen C4
  • Zainteresowania: Finanse, ekonomia, kolejnictwo
  • Miejscowość: Piechcin
Odp: UREA + SERVICE...
« Odpowiedź #250 dnia: Marzec 07, 2021, 22:28:59 »
Najlepszy środek na to, to komputer, wyłączuc scr o soraea załatwiona. Mi zaraz po gwarancji padło to. Dałem 600 i po adblue.
I jak, ile masz już przejechane? Bez problemów? Ja jestem umówiony na wyłączenie we wtorek.

Offline Marcin Cabanek

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • Posiadany samochód: SpaceTourer 1.6 BlueHDi 2018 (Jumpy IV)
  • Miejscowość: Dziadowa Kłoda
Odp: UREA + SERVICE...
« Odpowiedź #251 dnia: Marzec 08, 2021, 09:28:28 »
Zrobiłem ostatnio mały eksperyment ze skrystalizowanym AdBlue, zalałem go wodą zwykłą, kryształki, i po chwili kryształki się rozpuściły. Drugim razem zalałem te kryształki nowym AdBlue z bańki i stało się to samo co przy wodzie czystej. Temperatura wody i AdBlue około 20C.
Wychodzi na to że jak AdBlue się ogrzeje do plusowych temperatur to wszystko powinno się oczyścić samo. Błąd jest gdzieś w oprogramowaniu które załącza pompę zanim skrystalizowane AdBlue się upłynni i to zabija pompy.
Coś mnie tu zalatuje planowaną usterką.
Sprawa nadaje się do zbadania przez UOKiK, a nawet KE (Komisja Europejska). Jeszcze z tego może być kolejna afera i zmowa producentów, bo jak piszecie wszyscy o tym wiedzą jak to jest z AdBlue a nikt się nie kwapi tego rozwiązać.
Ciekawe czy już nie mam na rynku jakiegoś interfejsu ODB, co by kasował te błędy związane z Adblue na bieżąco.

Offline Robert Kubal

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 77
  • Skąd: Łąka Prudnicka
  • Posiadany samochód: był Xantia Break'00 2.0 HDI jest C5 2.0 BlueHDI
  • Miejscowość: Prudnik
Odp: UREA + SERVICE...
« Odpowiedź #252 dnia: Marzec 08, 2021, 18:36:30 »
No ja właśnie wykorzystuję obd i apkę FAP do resetowania błędów i jeżdżę. Jak zaczął odliczanie od 1100km to skasowałem błąd i przestał odliczać, a następny komunikat już był bez odliczania  :) A w temacie zamarzania adblue, to może jakieś grzałki powinni wymyślić, zasilane z zewnątrz albo z innego akumulatora, żeby podtrzymywać temperaturę nie tylko podczas jazdy.

Offline Jacek Kozłowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 449
  • Posiadany samochód: C5 Sedan BHDI 2015 exclusive
  • Zainteresowania: fotografia, przyroda
  • Miejscowość: Sochaczew
Odp: UREA + SERVICE...
« Odpowiedź #253 dnia: Marzec 08, 2021, 19:07:27 »
Przy takich mrozach jakie mieliśmy tej zimy i trzymaniu samochodu pod chmurką, to pewnie żaden akumulator długo by nie wytrzymał. Moim zdaniem dobra izolacja zbiornika (podwójne ścianki jak pisałem wcześniej) mogłaby w dużej mierze rozwiązać problem. Mam jednak wrażenie, że koncerny powoli kładą krzyżyk na diesle i nie chcą już inwestować w nowe rozwiązania. Toyota już  zaprzestała produkcji, niedługo pewnie inne koncerny pójdą tą drogą. Niestety nastanie era hybryd i elektryków, a to w gruncie rzeczy wcale takie eko nie jest. W większości krajów, w tym Polsce wyprodukowanie energii zasilającej te pojazdy wprowadza więcej zanieczyszczeń do środowiska niż sprawny diesel. Dochodzi jeszcze produkcja i utylizacja tych wszystkich baterii, a może i całych samochodów, bo kto kupi wyeksploatowaną hybrydę, w której ogniwa będą do wymiany? Koszt pewnie będzie horrendalny.
Kot chce być zawsze tam, gdzie go nie ma

Offline Marcin Cabanek

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • Posiadany samochód: SpaceTourer 1.6 BlueHDi 2018 (Jumpy IV)
  • Miejscowość: Dziadowa Kłoda
Odp: UREA + SERVICE...
« Odpowiedź #254 dnia: Marzec 09, 2021, 09:52:31 »
U mnie się to samo wyłącza. Max do 900 km zeszło. Ale jest to upierdliwe jak cholera. Może to taka metoda żeby wreszcie do serwisu pojechać, bo już nerwowo nie wytrzymasz  ;) 

Offline Przemysław Staniszewski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 20
  • Posiadany samochód: Citroen C4
  • Zainteresowania: Finanse, ekonomia, kolejnictwo
  • Miejscowość: Piechcin
Odp: UREA + SERVICE...
« Odpowiedź #255 dnia: Marzec 09, 2021, 20:35:43 »
No ja już jestem po usunięciu, tzn. po wyprogramowaniu z komputera silnika. Taka przyjemność kosztowała mnie 600 zł.

Offline Dariusz Niedziółko

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 793
  • Skąd: Zachodniopomorskie
  • Posiadany samochód: DS 5, 2.0 BlueHDi 180KM
  • Zainteresowania: peugeot,citroen
  • Miejscowość: Zachodniopomorskie
Odp: UREA + SERVICE...
« Odpowiedź #256 dnia: Marzec 09, 2021, 20:37:53 »
No ja już jestem po usunięciu, tzn. po wyprogramowaniu z komputera silnika. Taka przyjemność kosztowała mnie 600 zł.
Możesz podać namiary na priv?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wcześniej
Peugeot 405 , 306 ,406 ,407,Citroen C5 Mk I, C5 X7, DS 5

Offline Robert Kubal

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 77
  • Skąd: Łąka Prudnicka
  • Posiadany samochód: był Xantia Break'00 2.0 HDI jest C5 2.0 BlueHDI
  • Miejscowość: Prudnik
Odp: UREA + SERVICE...
« Odpowiedź #257 dnia: Marzec 12, 2021, 19:15:19 »
Ja mam ciekawy przypadek. Jak pisałem wcześniej, co kilkadziesiąt km kasowałem błąd i jeździłem. Samochód świeżo z DE. Zalałem Tunap i wlałem 10l nowego Adblue. Zrobiłem test w ASO i wyszło, że zbiornik do wymiany. Okazało się jednak (tu ukłon do Citroena), że ASO pokrywa koszt zbiornika w całości jeśli auto ma do 5 lat i do 150 tys. i było serwisowane w ASO. Obiecali zapytać centralę czy uznają mi serwisy w niemieckim ASO. Wracając do domu skasowałem błąd i o dziwo już się nie wyświetlił... Centrala po kilku dniach zgodziła się na wymianę ale aby to zrobić musiałem umówić na wpisanie auta do polskiego systemu, żeby Citroen PL przejął odpowiedzialność. Pojechałem do ASO ale komunikatu już nie było. Wpisali do systemu, zrobili diagnostykę i nic nie wykazało więc zbiornika nie wymienili  :-[ Wygląda na to, że zadziałał Tunap i nowy adblue. Plus jest tylko taki, że mam jeszcze rok zapasu na partycypację ASO w wymianie zbiornika.

Offline Jan Malinowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 091
  • Skąd: Jaworzno
  • Posiadany samochód: 2x C5 2.0 HDI (163KM), (180KM)
  • Zainteresowania: turystyka, podróże, muzyka dawna, technika/elektronika,...
  • Miejscowość: Jaworzno
Odp: UREA + SERVICE...
« Odpowiedź #258 dnia: Marzec 12, 2021, 20:12:16 »
Ja miałem podobnie, z tym tylko, że mam już ponad 150 tys. km.

Offline Jacek Kozłowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 449
  • Posiadany samochód: C5 Sedan BHDI 2015 exclusive
  • Zainteresowania: fotografia, przyroda
  • Miejscowość: Sochaczew
Odp: UREA + SERVICE...
« Odpowiedź #259 dnia: Marzec 12, 2021, 20:50:37 »
Czyli chyba problem w aso znany skoro na takie ustępstwa idą  ;)
Kot chce być zawsze tam, gdzie go nie ma

Offline Marcin Cabanek

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • Posiadany samochód: SpaceTourer 1.6 BlueHDi 2018 (Jumpy IV)
  • Miejscowość: Dziadowa Kłoda
Odp: UREA + SERVICE...
« Odpowiedź #260 dnia: Marzec 24, 2021, 14:13:37 »
Temperatury powietrza poszły w górę i temat umarł  ;D

Offline Jarosław Lisowicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 161
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.0i BVA
  • Miejscowość: Ruda Śląska
Odp: UREA + SERVICE...
« Odpowiedź #261 dnia: Marzec 24, 2021, 19:07:52 »
Eee, emulują wszyscy...
U mnie >10 kkm na Tunapie - bez błędu.
Pozdrawiam, Jarek

Offline Marcin Cabanek

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • Posiadany samochód: SpaceTourer 1.6 BlueHDi 2018 (Jumpy IV)
  • Miejscowość: Dziadowa Kłoda
Odp: UREA + SERVICE...
« Odpowiedź #262 dnia: Marzec 25, 2021, 14:54:54 »
U mnie przez 4 miesiące się zaświecało i gasiło. Teraz już jest OK. Zobaczymy czy lanie tego specyfiku do każdej dolewki AdBlue do kolejnej zimy załatwi sprawę.

Offline Jarosław Siemiński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 240
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 BlueHDI 2.0 150/200KM 2015r
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: UREA + SERVICE...
« Odpowiedź #263 dnia: Marzec 25, 2021, 18:16:34 »
Fajnie jakby ktoś, kto zna się na elektronice napisał, czy po wymontowaniu zbiornika jest szansa przepłukania pompy tzn. nalania ciepłej wody destylowanej i jakieś zmuszenie jej do ciągłej pracy, tak żeby wypłukać ewentualne kryształki.
Myślę, że jest sposób na wymuszenie pracy pompy. W DB jest opcja testowania wtryskiwacza AdBlue. Po odłączeniu wtryskiwacza od katalizatora zapuszcza się test wydajności wtryskiwacza i ten powinien trysnąć dawką ok. 50ml. Wykonując kilka/kilkanaście testów pompa powinna przepompować sporo płynu.
Jarosław Siemiński Wrocław (192)
Citroen C5 X7 BlueHDI 2.0

Offline Jacek Kozłowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 449
  • Posiadany samochód: C5 Sedan BHDI 2015 exclusive
  • Zainteresowania: fotografia, przyroda
  • Miejscowość: Sochaczew
Odp: UREA + SERVICE...
« Odpowiedź #264 dnia: Marzec 25, 2021, 19:02:28 »
Kurcze Jarek, szkoda, że bliżej Warszawy nie mieszkasz  ;) Widzę, że masz dokładnie C5 jak ja, ten sam rocznik. Co prawda problemów na razie nie mam ale taka fachowa pomoc zawsze by się przydała.
Kot chce być zawsze tam, gdzie go nie ma

Offline Robert Kubal

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 77
  • Skąd: Łąka Prudnicka
  • Posiadany samochód: był Xantia Break'00 2.0 HDI jest C5 2.0 BlueHDI
  • Miejscowość: Prudnik
Odp: UREA + SERVICE...
« Odpowiedź #265 dnia: Kwiecień 05, 2021, 10:08:34 »
U mnie się to samo wyłącza. Max do 900 km zeszło. Ale jest to upierdliwe jak cholera. Może to taka metoda żeby wreszcie do serwisu pojechać, bo już nerwowo nie wytrzymasz  ;) 
I jak rozwiązałeś problem albo zdiagnozowałeś? U mnie znowu wyskoczył błąd, później zaczął odliczać a wczoraj przy 950km błąd UREA zniknął

Offline Marcin Cabanek

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • Posiadany samochód: SpaceTourer 1.6 BlueHDi 2018 (Jumpy IV)
  • Miejscowość: Dziadowa Kłoda
Odp: UREA + SERVICE...
« Odpowiedź #266 dnia: Kwiecień 06, 2021, 09:01:13 »
U mnie się to samo wyłącza. Max do 900 km zeszło. Ale jest to upierdliwe jak cholera. Może to taka metoda żeby wreszcie do serwisu pojechać, bo już nerwowo nie wytrzymasz  ;) 
I jak rozwiązałeś problem albo zdiagnozowałeś? U mnie znowu wyskoczył błąd, później zaczął odliczać a wczoraj przy 950km błąd UREA zniknął


Narazie tak jeżdżę, puki ne będę zmuszony jechać na serwis, robię za krótkie trasy żeby się tego pozbyć. Coś mi mówi że są jakieś widełki ustawione na to kiedy błąd wyskakuje a kiedy gaśnie, przypuszczam że jestem na granicy i licznik w dół nie ma kiedy zejść. Koledzy wyżej robili wymiany zbiornika DiagBox'em, pewnie dlatego nie wysakuje błąd bo liczniki są wyzerowane i długo zajmie nabicie go.
Tak jak to już pisałem, stategia producenta jest taka żeby się pojawić w serwisie, zapłacić za diagnostykę 500 pln, a oni skasują liczniki i doleją TuneUp'aa czy to pomoże czy nie to już loteria.


Cały czas dziwi mnie fakt że to skrystalizowane AdBlue naprawde łątwo się rozpuszcza, a wszyscy twierdzą że "kryształki blokują przepływ bo się to dokłada warswtami i jest słabo rozuszczalne".
Jedyne co może się zapchać to filtr w zbiorniku, który jest niewymienialny (kto wymyślił taką głupotę?), u innych producentów filtr AdBlue się wymienia okresowo jak wszystkie inne filtry, a tu w Cytrynie nie da się, chcesz to se zbiornik wymień  ??? .


Szkoda ż jeszcze nikt nie ujawnił na czym polega naprawa, którą gdzieś w W-awie oferują. Może kiedyś ktoś się wyłąmie i opisze.

Offline Konrad Kopczyński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 63
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Citroen Ds4 DSTYLE 2.0 BlueHDI 2015
  • Miejscowość: Leicester
Odp: UREA + SERVICE...
« Odpowiedź #267 dnia: Kwiecień 19, 2021, 20:52:30 »
Witam.
Temat jednak nie zginął. Mam ten sam problem w Ds4  2.0 blueHDI z 2015r. Pojawiła się UREA potem odlicznie. Czytnik OBD pokazuje KOD P20E8. Byłem w servisie citroena po podłączeniu pokazało ze nie ma adblue choć zbiornik pełen, pozmieniali dane i wykasowali błędy. Niestety po przejechaniu kilku mil (tak mil bo mieszkam w UK) błąd powrócił. Powiedzieli że trzeba wymienić zbiornik całkowity koszt to £1220 do dam że nie jest to servis fabryczny tam by było jeszcze więcej.
W związku z tym mam pytanie,
Czy ktoś wymieniał samą pompę na używkę bo znalazłem taką za 1/20 ceny servisu. Oraz czy trzeba po wymianie w lexii robić też wymianę lub zmieniać jakiś parametry.
Cytrynka X autko  :-)

Offline Jan Malinowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 091
  • Skąd: Jaworzno
  • Posiadany samochód: 2x C5 2.0 HDI (163KM), (180KM)
  • Zainteresowania: turystyka, podróże, muzyka dawna, technika/elektronika,...
  • Miejscowość: Jaworzno
Odp: UREA + SERVICE...
« Odpowiedź #268 dnia: Kwiecień 19, 2021, 22:03:40 »
Co to znaczy ’samą pompę’? Tzn. część mechaniczną bez żadnej elektryki/elektroniki?
Czy jakiś szerszy kontekst masz na myśli...?

Offline Tadeusz Garbacik

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 687
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.2 HDI 204, P308 2.0 HDI RHR,
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Lubin
Odp: UREA + SERVICE...
« Odpowiedź #269 dnia: Kwiecień 20, 2021, 07:12:33 »
Witam.
Temat jednak nie zginął. Mam ten sam problem w Ds4  2.0 blueHDI z 2015r. Pojawiła się UREA potem odlicznie. Czytnik OBD pokazuje KOD P20E8. Byłem w servisie citroena po podłączeniu pokazało ze nie ma adblue choć zbiornik pełen, pozmieniali dane i wykasowali błędy. Niestety po przejechaniu kilku mil (tak mil bo mieszkam w UK) błąd powrócił. Powiedzieli że trzeba wymienić zbiornik całkowity koszt to £1220 do dam że nie jest to servis fabryczny tam by było jeszcze więcej.
W związku z tym mam pytanie,
Czy ktoś wymieniał samą pompę na używkę bo znalazłem taką za 1/20 ceny servisu. Oraz czy trzeba po wymianie w lexii robić też wymianę lub zmieniać jakiś parametry.
Ktoś tu na forum wymieniał sam moduł pompy. Pasuje od całej grupy PSA i niby nic nie trzeba było kodować.

Offline Konrad Kopczyński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 63
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Citroen Ds4 DSTYLE 2.0 BlueHDI 2015
  • Miejscowość: Leicester
Odp: UREA + SERVICE...
« Odpowiedź #270 dnia: Kwiecień 20, 2021, 09:39:12 »
Pompę rezem z elektroniką tak jak na zdjęciu.
Cytrynka X autko  :-)

Offline Jan Malinowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 091
  • Skąd: Jaworzno
  • Posiadany samochód: 2x C5 2.0 HDI (163KM), (180KM)
  • Zainteresowania: turystyka, podróże, muzyka dawna, technika/elektronika,...
  • Miejscowość: Jaworzno
Odp: UREA + SERVICE...
« Odpowiedź #271 dnia: Kwiecień 20, 2021, 14:55:31 »
Z tego co pamiętam to w D-B (naprawa) jest opcja 'wymiana zbiornika mocznika'.

Offline Konrad Kopczyński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 63
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Citroen Ds4 DSTYLE 2.0 BlueHDI 2015
  • Miejscowość: Leicester
Odp: UREA + SERVICE...
« Odpowiedź #272 dnia: Maj 16, 2021, 17:39:25 »
Witam.
Dziś przetestowałem wiarygodność komunikatu UREA  i odliczania kilometrów po których nie uruchomisz silnika.
Jeździłem do samego końca, mając cichą nadzieję że można coś się zmieni. Niestety podczas jazdy odliczanie doszło do 0  i zapalił się komunikat że rozruch silnika zabroniony. Przejchalem jeszcze kilka mil potem zatrzymałem auto i zgasiłem silnik i o dziwo silnik dał się ponownie uruchomić. Czyli to tylko komunikat żeby jechać do serwisu.
Cytrynka X autko  :-)

Offline Gruszecki Michal

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 753
  • Skąd: Siedlce
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2005 r. 1.6 70 kW.
  • Miejscowość: Siedlce
Odp: UREA + SERVICE...
« Odpowiedź #273 dnia: Maj 16, 2021, 17:43:50 »
Witam.
Dziś przetestowałem wiarygodność komunikatu UREA  i odliczania kilometrów po których nie uruchomisz silnika.
Jeździłem do samego końca, mając cichą nadzieję że można coś się zmieni. Niestety podczas jazdy odliczanie doszło do 0  i zapalił się komunikat że rozruch silnika zabroniony. Przejchalem jeszcze kilka mil potem zatrzymałem auto i zgasiłem silnik i o dziwo silnik dał się ponownie uruchomić. Czyli to tylko komunikat żeby jechać do serwisu.
Tacy jak Ty pchają świat do przodu
Ja specjalnie czekałem do ostatniego ostrzeżenia przed zablokowaniem aby zobaczyć czy po dolaniu będzie ok i tak było.

Offline Jan Malinowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 091
  • Skąd: Jaworzno
  • Posiadany samochód: 2x C5 2.0 HDI (163KM), (180KM)
  • Zainteresowania: turystyka, podróże, muzyka dawna, technika/elektronika,...
  • Miejscowość: Jaworzno
Odp: UREA + SERVICE...
« Odpowiedź #274 dnia: Maj 17, 2021, 17:56:06 »
Ciekawe czy faktycznie zawsze tak jest czy tylko w pewnych wersjach softwarowych...