Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Błąd P1351 - problemy z przekaźnikiem świec żarowych ?  (Przeczytany 2445 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Adam Kimus

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 611
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 1.8 benz 125KM 2006 rok
  • Zainteresowania: Informatyka, motoryzacja, komórki, trochę turystyka najlepiej z widokami gór.
  • Miejscowość: Warszawa
Błąd P1351 - problemy z przekaźnikiem świec żarowych ?
« dnia: Listopad 26, 2022, 22:56:41 »
Przy okazji odczytanego błędu EGR'a napatoczył się też błąd P1351.
Z informacji jakie wyczytałem w magicznym necie komunikat sygnalizuje problemy z przekaźnikiem świec żarowych ale też może samych świec. Kiedyś w starym Fordzie świece sprawdzałem bez wykręcania poprzez sprawdzenie czy przewodzą prąd (założenie że przepalona tego nie robi) ale tam miałem dobry dostęp. Aktualnie w moim silniku RHR już nie jest to takie proste. O ile mi wiadomo to przekaźnik jest pod bezpiecznikami (tylko nie wiem którymi) ale nie wiem czy jest możliwość jego sprawdzenia bez kupowania nowego. Chciałbym uniknąć kupowania po kolei wszystkiego nowego bez sprawdzenia czy to jest właśnie potrzebne.


Na alledrogo takie przekaźniki można kupić już poniżej 200 zeta. Z jednej strony nie tak dużo ale z drugiej po co wydawać kasę na darmo.


Może jest jakiś sposób na sprawdzenie takiego przekaźnika?


A mam jeszcze jedno pytanie: czy ten błąd może być powodem kontrolki check'a? Podobno w silniku RHR odłączenie EGR'a nie jest sygnalizowane check'iem (a ja mam właśnie odłączony ze względu na ciągłę jego piszczenie). ELM aktualnie pokazuje błąd EGR, przekaźnika i właśnie na desce jest check. Dlatego zastanawiam się czy usunięcie problemów z przekaźnikiem skasowało by check'a?
Teoria jest ważna ale praktyka ważniejsza. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 052
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Błąd P1351 - problemy z przekaźnikiem świec żarowych ?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 27, 2022, 07:59:46 »
......
A mam jeszcze jedno pytanie: czy ten błąd może być powodem kontrolki check'a? Podobno w silniku RHR odłączenie EGR'a nie jest sygnalizowane check'iem (a ja mam właśnie odłączony ze względu na ciągłę jego piszczenie). ELM aktualnie pokazuje błąd EGR, przekaźnika i właśnie na desce jest check. Dlatego zastanawiam się czy usunięcie problemów z przekaźnikiem skasowało by check'a?
Silnik RHR miał dużo wersji sterownika silnika. Takie stwierdzenie jest bardzo odważne. Każda jego wersja może reagować inaczej. Nawet występowała wersja fabrycznie bez FAP.

 Nie będę się zakładał, ale tam mogą już być świece żarowe na 5V lub sterowane PWM. Jeśli tak jest nie będzie to zwyczajny przekaźnik i będzie ciężko go sprawdzić w domowych warunkach.

 Sam przekaźnik był w skrzynce pod maską w okolicach ECU silnika.

 Dodatkowo linia na świecie żarowe nie ma bezpiecznika, wsadzając wątpliwej jakości przekaźnik ryzykujesz pożar auta.

Offline Adam Kimus

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 611
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 1.8 benz 125KM 2006 rok
  • Zainteresowania: Informatyka, motoryzacja, komórki, trochę turystyka najlepiej z widokami gór.
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Błąd P1351 - problemy z przekaźnikiem świec żarowych ?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 27, 2022, 12:07:22 »
Jeśli chodzi o przekaźnik to znalazłem taki który wygląda na dobrej jakości:


https://allegro.pl/oferta/przekaznik-swiec-zarowych-citroen-1-4-1-6-2-0-hdi-10231099784


Rozumiem, że może być ciężko sprawdzić sam przekaźnik? Jakby był naprawdę uszkodzony to mogę kupić ale nie chciałbym wymienić połowy samochodu a potem okaże się  że to mała część w tej drugiej połowie której nie ruszałem.


Jak miałem problemy ze wspomaganiem to już prawie kupiłem pompę a okazało się że uszkodzony jest jeden kabel i ta nowa pompa też by nie działała. Dlatego podchodzę ostrożnie do zakupów.
Teoria jest ważna ale praktyka ważniejsza. Przynajmniej tak mi się wydaje.