Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Belka tylna  (Przeczytany 1258 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marcin Kwapisz

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 7
  • Skąd: Ząbkowice Śląskie
  • Posiadany samochód: xsara 2
  • Zainteresowania: geografia, klimat, kolej, historia
  • Miejscowość: Ząbkowice Śląskie
Belka tylna
« dnia: Lipiec 17, 2018, 20:59:06 »
Witajcie, jestem tutaj nowy, swoja xsarę nabyłem kilka miesięcy temu, jest całkiem fajna, w zasadzie wszystko mi się w niej podoba ale mam problem z tylną belką skrętną. Pewnie sporo już naczytaliście się o belkach bo wiem że to częsty problem. Czy może ktoś z Was doradzić mi co zrobić, czy wymieniać na nową koszty sami znacie, czy też macie jakieś inne pomysły, 800 zł jestem w stanie zapłacić za regenerację, jednak człowiek w stacji obsługi pojazdów francuskich w Świdnicy powiedział mi, że wymiana na nową w tzw pesymistycznej wersji naprawy to ponad 1500 zł a to trochę za dużo. Pojazd mój jest z 2003 roku, hatchback. Doradźcie proszę coś mądrego

Offline Michał Majewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 2 501
  • Skąd: Milówka
  • Posiadany samochód: C8 2.0 16V automat 2008 | Astra G 1.6 16V automat 2003
  • Zainteresowania: Wyceny nieruchomości, stary, stacjonarny sprzęt audio, amatorskie stolarstwo i kolej :)
  • Miejscowość: Milówka
Odp: Belka tylna
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 17, 2018, 22:43:49 »
Chciał Cię naciągnąć, bo dalej wśród kierowców krąży mit "drogiej w naprawie belki skrętnej".


Jedna z wielu firm specjalizujących się w belkach to Antałex. Ja ich polecam, bo już dwie belki u nich robiłem. Mają przedstawicielstwa w kilku miejscach w Polsce.
Gdzie? Tu znajdziesz adresy: http://www.antalex.pl/partnerzy.php


Na stronie jest też cennik. Nie ma tragedii :)
Belka do Xsary wyjdzie Cię 750zł z kosztami przesyłki oraz po zwrocie kaucji jeśli odeślesz im starą belkę + koszt robocizny Twojego mechanika. Ja myślę, że jednak warto się umówić na miejscu, w dogodnej lokalizacji, na wymianę na poczekaniu. 2-3 godzinki i odjeżdżasz z nowym zawieszeniem.


Są też inne firmy, lepsze i gorsze, na pewno ktoś Ci tu jeszcze jakąś podpowie. Koszt może się zwiększyć jeśli dojdzie do tego wymiana poduszek. Nie zawsze jest to konieczne choć wiadomo - zalecane, żeby potem mieć święty spokój.
"Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Golfem"

Były: Xsara 1, Xsara 2, Xsara Picasso