Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Zielona Brzydula ;)  (Przeczytany 1394 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michal Biezynski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 315
  • Skąd: Kłodzko
  • Posiadany samochód: C8 '02 2.2 HDI Exclusiv
  • Zainteresowania: motoryzacja :)
  • Miejscowość: Kłodzko
Zielona Brzydula ;)
« dnia: Marzec 19, 2010, 09:05:51 »
No to przyszedł czas na zaprezentowanie mojej kolejnej cytrynki ( chociaż po kolorze patrząc bardziej przypomina niedojrzałą limetke ;) ).
Ogólnie jest to Xsara mkII z 2000r. czyli pierwsze jej wypusty.
Pod mache wsadzili jej zacną jednostkę napędową jaką jest 2.0 HDI o mocy 90 KM. Jeśli chodzi o wyposażenie to za dużo go niema, a mianowicie el.szyby, el.lusterko, centralny, welur, kiera wielofunkcyjna, ABS i jeszcze jakiś system o którym mówił mi Piotrek Woźniak przez tel jak ją sprawdzałem przed zakupem ale nie pamiętam teraz co to ;)  Jak już zauważyliście niestety nie dowieźli w niej klimy...z czego nie do końca jestem zadowolony.
Mało tego, samochód w momencie kupna był brzydki jak kupa...
(Pierwsze co zrobiłem jak przyjechałem do domu to pojechałem na myjnie jeszcze zanim ją moja Pani zobaczyła bo by mnie wyśmiała :) ) Była brudna w środku, na zewnątrz i wszędzie gdzie się dało... Po wyjeździe z myjni okazało się że faktycznie jest zielona bo do tej pory ze względu na warstwę brudu były to tylko pogłoski. W dodatku ma już naklepane trochę kilometrów, a mianowicie 263 tyś.
To teraz powiem dlaczego ją kupiłem:
Uprzedzając komentarze, że "ja bym 2 nie kupił" to powiem, że ja też nie ale za te pieniądze nawet mk I bym ładnej nie znalazł.
Dodatkowo ma pewną historie, a mianowicie: do Polski przyjechała w całości (mam nawet zdjęcia) w 2002 roku.Od tego czasu była w rękach jednej osoby, a konkretnie kobiety co zaskutkowało tym, że obecnie widać brak profesjonalizmu blacharza który ją prostował po "małej stłuczce" jak to Pani powiedziała ;)
No, a głównym aspektem jak wcześniej powiedziałem była cena. Kosztowała mnie śmieszne 6,5 tyś :)
Niestety po dwóch tygodniach spotkała mnie przykra niespodzianka. jakieś 0,5 km przed domem pękło ucho mocujące pompę wspomagania co zapoczątkowało "fajny" łańcuch przyczynowo skutkowy: zukosowanie i późniejsze zerwanie paska klinowego > dostanie się ich resztek pod obudowę rozrządu > śliźniecie się paska rozrządu o 3 zęby > połamanie wszystkich dźwigienek popychaczy zaworowych. Na szczęście nie połamało anie nie wygieło żadnego zaworu i nawet żaden nie spotkał się z tłokiem o dziwo. Jednak w trakcie naprawy zawory zostały wymienione na wszelki wypadek i została splanowana głowica.
Poza tym Xsarcia jest sprawna i teraz śmiga jak głupia :)

Narazie tylko pare fotek. Jak założę alu  i ją wypiorę to wrzucę więcej.
Pozdrawiam
Michał Bieżyński
'02 Citroen C8 2.2 HDI Exclusiv, złotko :)
był '00 Citroen Xsara II 2.0 HDI zielona brzydulka ;)
był '97 Citroen Xantia Break 1.9 TD :) skarbonka bez dna...
był '94 Citroen ZX 1...

Offline Adam Harych

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 692
  • Skąd: Przygodzice
  • Posiadany samochód: E46 zastąpiło Xsare, Volvo S40 1.9Di 102km, E46 320D 136km, Mercedes A-class 1.7CDI 90k
  • Miejscowość: Przygodzice
Re: Zielona Brzydula ;)
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 19, 2010, 16:39:27 »
No Michale myslalem ze juz nie zyjesz, ostatnio to chyba przed opadami sniegu do mnie dryndales ze X kupiles :) No to szerokosci :)


Będę za nią tęsknił :)

Offline Michał Kielczyk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 37
  • Skąd: Trzemeszno
  • Posiadany samochód: citroen xsara ll 1.6 16v opel corsa b 1.2
  • Zainteresowania: piłka nożna motoryzacja
  • Miejscowość: Trzemeszno
Re: Zielona Brzydula ;)
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 19, 2010, 22:34:46 »
miłej eksploatacji niech ci dobrze służy
zielony turbo szerszeń:)

Offline Michal Biezynski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 315
  • Skąd: Kłodzko
  • Posiadany samochód: C8 '02 2.2 HDI Exclusiv
  • Zainteresowania: motoryzacja :)
  • Miejscowość: Kłodzko
Re: Zielona Brzydula ;)
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 28, 2010, 11:38:00 »
No to kilka fotek na letnich kółkach :)
Pozdrawiam
Michał Bieżyński
'02 Citroen C8 2.2 HDI Exclusiv, złotko :)
był '00 Citroen Xsara II 2.0 HDI zielona brzydulka ;)
był '97 Citroen Xantia Break 1.9 TD :) skarbonka bez dna...
był '94 Citroen ZX 1...