Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MkIII ]- dorobienie kluczyka  (Przeczytany 90552 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Paweł Dąbrowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 36
  • Skąd: Kalinowa
  • Posiadany samochód: 2008 C5 III X7 Tourer, 2.0 Hdi RHR 136 KM
  • Zainteresowania: Motoryzacja, Film, Sport, Elektronika.
  • Miejscowość: Kalisz
Odp: [MkIII ]- dorobienie kluczyka
« Odpowiedź #325 dnia: Listopad 11, 2021, 00:07:14 »
Dzisiaj w serwisie Citroen Sztukowski Kalisz podano mi najpierw cenę 22 złote za kod kluczyka na podstawie numeru części, a następnie odmówiono sprzedaży gdy okazało się, że chodzi o dorobienie kluczyka. Tłumaczyli coś pokrętnie o kodowaniu online przez centralę, kodach tymczasowych itp.

Czy ktoś w ostatnim czasie uzyskał kod kluczyka w Citroenie? Może coś się pozmieniało? Mam Lexię, nowy kluczyk, docięty grot i wolałbym sam to sobie zakodować...
Pozdrawiam- Paweł

Offline Marek Bor

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 644
  • Skąd: Olsztyn
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Kombi 3.0 HDI 241KM 2012 rok Exclusive
  • Zainteresowania: Po za Citroen ujeżdżam jeszcze motocykl Honda Shadow vt750 ACE
  • Miejscowość: Olsztyn
Odp: [MkIII ]- dorobienie kluczyka
« Odpowiedź #326 dnia: Listopad 11, 2021, 08:29:17 »
Dwa tygodnie temu kupowałem PIN do klucza do C5 X7 mojej córki. Zapłaciłem 26 PLN, zakupu dokonałem w Peugeot.
U mnie zmiana!!! To już szósta C5 tym razem 2012 rok 3.0HDI oczywiście też w kombi na full wypasie Exclusive.

Offline Marcin Opyrchał

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 71
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen C5 hdi 09
  • Zainteresowania: sport,motoryzacja
  • Miejscowość: Kraków
Odp: [MkIII ]- dorobienie kluczyka
« Odpowiedź #327 dnia: Październik 04, 2022, 20:46:19 »
Nie zakładam nowego tematu bo moje pytanie jest ściśle związane z obecnym ale dość dawno nie odkopywanym tematem. Mam pytanie o programowanie kluczyka. Przejrzałem cały temat i było kilka uwag o problemie z działaniem centralnego zamka ale nie pojawiło się rozwiązanie. Udało mi się zakodować klucz i auto odpala ale za chiny nie mogę zaprogramować przycisków. Rok auta 2009 więc modulacja ASK. Całość obudowa, grot i elektronika z Ali.. od jednego sprzedawcy https://pl.aliexpress.com/item/32964709580.html?spm=a2g0o.order_list.0.0.21ef1c24mW8d8z&gatewayAdapt=glo2pol Moja wersja to CE0523 czyli bateria na płytce 3 przyciski. Nie wiem teraz czy po prostu nie da się zaprogramować tego centralnego zamka z powodu wady elektroniki, mojego błędu w sztuce czy po prostu to nie będzie działać.. Programuję przyciski w opisywany sposób tzn. Wkładam kluczyk do stacyjki - na zapłon - wciskam przycisk zamykania na ~10 sekund - wyciągam i po minucie sprawdzam - krótko mówiąc stosowałem się do procedury z DiagBoxa. Switche na płytce działają, bateria ponad 3V. Planuję jutro jak się uda podjechać do specjalistów od kluczy żeby sprawdzić tą modulację dla świętego spokoju.

Offline Bartłomiej Drużbiak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 030
  • Skąd: Kalisz
  • Posiadany samochód: C5 X7 2010 163KM FAP, C4 1.6 HDi 3D
  • Zainteresowania: HYDRO :D
  • Miejscowość: Kalisz
Odp: [MkIII ]- dorobienie kluczyka
« Odpowiedź #328 dnia: Październik 05, 2022, 07:43:16 »
Kupowałem to samo i działa bez kombinacji, spróbuj przeprowadzić procedurę jeszcze raz

Offline Paweł Lessnau

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 155
  • Skąd: Koszalin
  • Posiadany samochód: C5 Tourer Exclusive 2011, 1.6 THP BVA 6
  • Zainteresowania: Muzyka
  • Miejscowość: Koszalin
Odp: [MkIII ]- dorobienie kluczyka
« Odpowiedź #329 dnia: Październik 05, 2022, 10:07:40 »
Mój dorabiany z Ali czasami działa, czasami nie. Potrafię nim otworzyć auto, ale po chwili nie da się zamknąć. Albo odwrotnie.

Offline Andrzej Krukowski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 347
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: C5 2.0 16v BioFlex RFJ 2009r. LPG | C4 1.6 NFU 2008r. LPG
  • Zainteresowania: Piłka nożna
  • Miejscowość: Mysłowice
Odp: [MkIII ]- dorobienie kluczyka
« Odpowiedź #330 dnia: Październik 05, 2022, 15:17:23 »
Porównaj sobie wizualnie płytkę z oryginałem ta z ali nie odzwierciedla oryginału przynajmniej u mnie. Ja kupowałem tą https://allegro.pl/oferta/kluczyk-z-elektronika-citroen-c1-c2-c3-c4-c5-c6-c8-9800097518 i działa elegancko.

Offline Marcin Opyrchał

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 71
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen C5 hdi 09
  • Zainteresowania: sport,motoryzacja
  • Miejscowość: Kraków
Odp: [MkIII ]- dorobienie kluczyka
« Odpowiedź #331 dnia: Październik 05, 2022, 18:31:23 »
No właśnie widzę Andrzeju, że jest różnica w górnej części płytki. W oryginale jest tam jakiś układ a w chińczyku jakiś mały element. Ale z drugiej strony Bartłomiejowi działa:) Idę próbować programować.


No nie udało się jakbym nie próbował. Odpala ale nie otworzy z pilota. Zamówiłem oryginalną elektronikę "wyczyszczoną" za niewiele więcej niż chińczyk ale wygląda dokładnie jak moja (te same numery). Jeśli pójdzie to coś nie tak z tą moją chińską elektroniką. Będzie jutro najpóźniej w piątek. Dam znać jaki będzie efekt.
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2022, 19:21:01 wysłana przez Marcin Opyrchał »

Offline Marcin Opyrchał

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 71
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen C5 hdi 09
  • Zainteresowania: sport,motoryzacja
  • Miejscowość: Kraków
Odp: [MkIII ]- dorobienie kluczyka
« Odpowiedź #332 dnia: Październik 10, 2022, 15:52:13 »
Niestety modulacja mojego oryginalnego kluczyka to ASK a częstotliwość 433 czyli standardowa. Nie mam pojęcia dlaczego nie mogę zakodować centralnego. Ani chińczyka ani oryginalnego (wyczyszczony oryginał) - który dodatkowo kupiłem. Potrafią tylko odpalić ale nie otworzą auta z przycisku. Czy ktoś ma może jeszcze jakiś pomysł?

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 056
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: [MkIII ]- dorobienie kluczyka
« Odpowiedź #333 dnia: Październik 10, 2022, 16:29:19 »
Niestety modulacja mojego oryginalnego kluczyka to ASK a częstotliwość 433 czyli standardowa. Nie mam pojęcia dlaczego nie mogę zakodować centralnego. Ani chińczyka ani oryginalnego (wyczyszczony oryginał) - który dodatkowo kupiłem. Potrafią tylko odpalić ale nie otworzą auta z przycisku. Czy ktoś ma może jeszcze jakiś pomysł?
A oryginalny pilot działa normalnie?

Offline Marcin Opyrchał

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 71
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen C5 hdi 09
  • Zainteresowania: sport,motoryzacja
  • Miejscowość: Kraków
Odp: [MkIII ]- dorobienie kluczyka
« Odpowiedź #334 dnia: Październik 10, 2022, 17:02:19 »
Tak oryginalny od razu rusza. Najpierw DiagBox (dodałem 3 klucze 1 oryginalny mój, 2 chińczyk i 3 oryginalny kupiony w celach testowych) - na końcu dostaje komunikat o programowaniu centralnego (sprawdzam czy odpala - wszystkie 3 klucze odpalają) przechodzę do programowania centralnego (zaczynam od mojego oryginalnego). Po programowaniu centralnego oryginał działa - wszystkie przyciski. Nr 2 i 3 nie działa.

Offline Krzysztof Jarosz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 222
  • Skąd: Miechów
  • Posiadany samochód: Citroen C5(x7) 2.0Hdi 163KM
  • Miejscowość: Miechów
Odp: [MkIII ]- dorobienie kluczyka
« Odpowiedź #335 dnia: Październik 10, 2022, 18:01:50 »
Poniżej link do filmu z kodowania w mojej C2, też myslałem że mam Ask. Przezornie zamowiłem też FSK i ta zadziałała.
https://youtu.be/-SZ0hbSfzlw
A jeszcze mi przyszło na myśl, przed przyuczeniem następnego klucza do centralnego zamka należy poprzedni oddalić od pojazdu.
« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2022, 18:17:56 wysłana przez Krzysztof Jarosz »

Offline Marcin Opyrchał

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 71
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen C5 hdi 09
  • Zainteresowania: sport,motoryzacja
  • Miejscowość: Kraków
Odp: [MkIII ]- dorobienie kluczyka
« Odpowiedź #336 dnia: Październik 10, 2022, 18:31:55 »
Na pewno w pewnym momencie podchodziłem i otwierałem ręcznie tym niedziałającym kluczykiem i też nie zaprogramowało (podejdę sprawdzić później jeszcze raz). Na początku faktycznie miałem oryginalny kluczyk cały czas obok siebie. No po dzisiejszym sprawdzeniu wiem że mam ASK bo jeszcze się łudziłem, że tu jest błąd.

Offline Andrzej Krukowski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 347
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: C5 2.0 16v BioFlex RFJ 2009r. LPG | C4 1.6 NFU 2008r. LPG
  • Zainteresowania: Piłka nożna
  • Miejscowość: Mysłowice
Odp: [MkIII ]- dorobienie kluczyka
« Odpowiedź #337 dnia: Październik 11, 2022, 14:26:46 »
Nie wiem czy ma to znaczenie ale jak programowałem to trzymałem się ściśle procedury czyli programuję 1 kluczyk paruję z centralnym zamkiem trzymając 10sek zamknięcie, koduję i paruje drugi z centralnym zamkiem. I dopiero po komunikacie z diagboxa że jest ok odpalam auto i testuję zamki w obydwu kluczach. A Ty chyba robisz ciut inaczej.

Offline Marcin Opyrchał

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 71
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen C5 hdi 09
  • Zainteresowania: sport,motoryzacja
  • Miejscowość: Kraków
Odp: [MkIII ]- dorobienie kluczyka
« Odpowiedź #338 dnia: Październik 11, 2022, 15:50:53 »
Wydaje mi się że tak robiłem na początku. Chyba nawet zaczynałem za którymś razem od chińczyka. Ale na pewno nie zaszkodzi sprawdzić. Później spróbuję.


Niestety nic z tego. Nie programuje nieoryginalnego pilota. Mało tego w diagboxie jest info, że wykryto 2 piloty zdalne i po wciśnięciu tego z oryginalną płytką jest info "zsynchronizowany pilot zdalnego sterowania nr 2" w tym przypadku TAK a pilot nr 1 brak reakcji na wciskanie. Pytałem sprzedawcę elektroniki którą podesłał Andrzej i pisał, że po prawidłowym programowaniu będzie działał pilot tylko szkoda mi kolejnych pieniędzy w tym przypadku ponad 80 zł no bo dwa kupione nie działają.


Teraz to już w ogóle pozamiatałem. Nie działa nawet oryginalny klucz (nie otwiera/zamyka). Nic nie zmieniałem próbowałem jedynie synchronizować ponownie i teraz nie chce się zsynchronizować.. Przychodzi do głowy teraz jedynie reset BSI.
« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2022, 21:57:13 wysłana przez Marcin Opyrchał »

Offline Marcin Opyrchał

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 71
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen C5 hdi 09
  • Zainteresowania: sport,motoryzacja
  • Miejscowość: Kraków
Odp: [MkIII ]- dorobienie kluczyka
« Odpowiedź #339 dnia: Październik 12, 2022, 18:16:53 »
Reset BSI nic nie dał. Po prostu przy którejś synchronizacji jeden kluczyk zadziałał. Udało mi się zsynchronizować kluczyk z kupioną elektroniką oryginalną wyczyszczoną i działało wszystko w tym pilocie ale oryginalny mój nie działał. Spróbowałem go zsynchronizować jeszcze raz (kupiony działał w momencie synchronizacji) i szlag trafił ten działąjący a oryginał i tak nie działa...

Offline Piotr Osiński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 182
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 MKI 2002 2.0HDI
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: [MkIII ]- dorobienie kluczyka
« Odpowiedź #340 dnia: Październik 13, 2022, 02:49:56 »
Odłączenie akumulatora?
Lexia, VCDS, MPPS

Offline Marcin Opyrchał

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 71
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen C5 hdi 09
  • Zainteresowania: sport,motoryzacja
  • Miejscowość: Kraków
Odp: [MkIII ]- dorobienie kluczyka
« Odpowiedź #341 dnia: Październik 13, 2022, 06:38:20 »
Stosowałem się do procedury resetu bsi. Dziś jeszcze raz spróbuje bo wczoraj załatwiłem akumulator przez 2 godziny wyłączając ciągle tryb ekonomiczny.

Offline Marcin Opyrchał

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 71
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen C5 hdi 09
  • Zainteresowania: sport,motoryzacja
  • Miejscowość: Kraków
Odp: [MkIII ]- dorobienie kluczyka
« Odpowiedź #342 dnia: Październik 13, 2022, 18:38:54 »
Poddaje się. Kolejne godziny stracone. Nie wiem co robię nie tak. Dziś ani raz nie udało mi się zsynchronizować pilota. Jutro podpytam w Selgrosie jak mi się uda. Chyba, że jest ktoś z Krakowa kto to robił i czuje się na siłach:)?
« Ostatnia zmiana: Październik 13, 2022, 19:19:03 wysłana przez Marcin Opyrchał »

Offline Piotr Osiński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 182
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 MKI 2002 2.0HDI
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: [MkIII ]- dorobienie kluczyka
« Odpowiedź #343 dnia: Październik 14, 2022, 02:12:02 »
Nie udaje się centralnego zsynchronizować?
Włożyć kluczyk do stacyjki, nacisnąć i trzymać przycisk zamykania i przekręcić na zapłon i tak trzymać z 30s.
Lexia, VCDS, MPPS

Offline Marcin Opyrchał

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 71
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen C5 hdi 09
  • Zainteresowania: sport,motoryzacja
  • Miejscowość: Kraków
Odp: [MkIII ]- dorobienie kluczyka
« Odpowiedź #344 dnia: Październik 14, 2022, 06:01:16 »
Ja to robiłem tak:
1. Przekręcam na zapłon, drzwi zamknięte,
2. Wciskam przycisk zamykania na 5-10 sekund (wg opisu z Diagboxa po przekręceniu na zapłon trzeba wcisnąć przycisk w czasie 10 sekund na długość 5 sekund),
3. Puszczam przycisk po tych np. 10 sekundach i przełączam z zapłonu na off i wyciągam,
4. Czekałem różnie od 30 sekund do 1 minuty (30 sekund wg Diagboxa) ale próbowałem wciskać/trzymać guzik zraz po wyciągnięciu (tak udało mi się przedwczoraj jeden zsynchronizować), siedząc w aucie.


Nie ukrywam, że nie próbowałem trzymać tak długo - spróbuję po południu.

Offline Piotr Osiński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 182
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 MKI 2002 2.0HDI
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: [MkIII ]- dorobienie kluczyka
« Odpowiedź #345 dnia: Październik 15, 2022, 00:27:11 »
Spróbuj wcisnąć przycisk przed przekręceniem na zapłon. U niektórych tylko taka metoda działała.
Lexia, VCDS, MPPS

Offline Marcin Opyrchał

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 71
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen C5 hdi 09
  • Zainteresowania: sport,motoryzacja
  • Miejscowość: Kraków
Odp: [MkIII ]- dorobienie kluczyka
« Odpowiedź #346 dnia: Październik 15, 2022, 11:13:07 »
Na wstępie dziękuję wszystkim za pomoc. Powód okazał się prozaiczny a w wobec mojej osoby wręcz żenujący.. Zatem powodem nie działania były baterie. Sprawdzałem je dwa razy miernikiem i miały 3V. Nie wiem może pod obciążeniem były za słabe. Po założeniu nowych baterii cr1620 jeden i drugi pilot ruszył. Chińskiego już nie sprawdzam bo nie mam potrzeby. Mam wreszcie dwa działające piloty. Swoją drogą czy na wyświetlaczu licznika nie ma informacji i słabej baterii?

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 056
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: [MkIII ]- dorobienie kluczyka
« Odpowiedź #347 dnia: Październik 15, 2022, 13:03:59 »
Nie, na CAN2004 (a te auto taki ma) nie jest to chyba nawet możliwe. Tu nie dam sobie ręki uciąć... W każdym bądź razie informacja o słabej baterii w pilocie pojawiła się dopiero z wprowadzeniem KeyLess czy jak to tam się nazywa.

Offline Marcin Opyrchał

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 71
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen C5 hdi 09
  • Zainteresowania: sport,motoryzacja
  • Miejscowość: Kraków
Odp: [MkIII ]- dorobienie kluczyka
« Odpowiedź #348 dnia: Październik 15, 2022, 13:07:34 »
Ok dziękuję za informację.

Offline Błażej Banisz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 594
  • Skąd: Gliwice
  • Posiadany samochód: C4 1.6 VTI 120KM 2009r; C5 2.0HDI (RHF) kombi 2010; Nieruchomość garażowa CX 1977 2.4ie; Służbowo 508SW R8 2.0BHDI
  • Miejscowość: Gliwice
Odp: [MkIII ]- dorobienie kluczyka
« Odpowiedź #349 dnia: Październik 15, 2022, 19:03:50 »
W którymś wątku w C4picasso była informacja, że MK1 miał ten komunikat, a tam też jest CAN2004 - podejrzewam, że to kwestia wersji softu... komunikat pojawia się na wyświetlaczu, który akurat w C4P jest "jedyny w swoim rodzaju".
Ilu ludzi przypada na jednego człowieka?