Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Instrukcja: upgrade map i softu NAC - Citroen Connect Nav  (Przeczytany 130915 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Norbert Mikła

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 196
  • Skąd: Bytom
  • Posiadany samochód: C3 Aircross Shine
  • Miejscowość: Bytom
Odp: Instrukcja: upgrade map i softu NAC - Citroen Connect Nav
« Odpowiedź #325 dnia: Wrzesień 04, 2020, 16:31:57 »
U mnie skrypt działa tak samo, jak sprawdzanie przez WWW Citroena, nic nie wykrywa, chociaż mam mapy w wersji 16 z początku roku.

Offline Marcin Jaworski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 34
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Aircross 2020 2.0 BlueHDI
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Instrukcja: upgrade map i softu NAC - Citroen Connect Nav
« Odpowiedź #326 dnia: Wrzesień 04, 2020, 16:56:08 »
U mnie skrypt działa tak samo, jak sprawdzanie przez WWW Citroena, nic nie wykrywa, chociaż mam mapy w wersji 16 z początku roku.


Hmm to już musi być w takim razie problem po stronie serwera PSA. Skrypt używa tego samego API co aplikacja MyCitroen. W moim przypadku aplikacja pokazywała tylko aktualizację map, ale nie oprogramowania. Za to skrypt pokazał jedno i drugie. W tym samym czasie na stronie Citroena przy sprawdzaniu po VIN dostawałem error, że mam za stary samochód :D.

Offline Norbert Mikła

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 196
  • Skąd: Bytom
  • Posiadany samochód: C3 Aircross Shine
  • Miejscowość: Bytom
Odp: Instrukcja: upgrade map i softu NAC - Citroen Connect Nav
« Odpowiedź #327 dnia: Wrzesień 05, 2020, 12:07:03 »
Tak w sumie, to cudów ten skrypt robić nie potrafi, może tylko sprawdzić na serwerach Citroena to co sami robimy ręcznie przez www, albo robi za nas My Citroen. Skoro serwery Citroena twierdzą, że nie ma nowej wersji oprogramowania/map, to skrypt ich nie wykryje, bo nie może.

Offline Jakub Siewko

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 368
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C4 Spacetourer 1.2 PureTech 130KM EAT8 MoreLife. Były: Xsara Picasso 1.6 HDi 92KM '09, Xsara II Break 2.0 HDi 110KM i ZX 1.9D Audace
  • Zainteresowania: fotografia, muzyka
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Instrukcja: upgrade map i softu NAC - Citroen Connect Nav
« Odpowiedź #328 dnia: Wrzesień 06, 2020, 20:33:31 »
Ale w czym jest problem?
Aplikacja mi mówi kiedy jest aktualizacja. Teraz mam wersję 17

Wg niektórych jest już wersja 18.
W czym problem?
Może tak ma być?
Umowa zakłada chyba właśnie dwie aktualizacje rocznie. Czyli wszystko gra...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Norbert Mikła

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 196
  • Skąd: Bytom
  • Posiadany samochód: C3 Aircross Shine
  • Miejscowość: Bytom
Odp: Instrukcja: upgrade map i softu NAC - Citroen Connect Nav
« Odpowiedź #329 dnia: Wrzesień 06, 2020, 21:05:34 »
Problem w tym, że nie wszystkim pojawiają się informacje o aktualizacji. Umowa zakłada 4 aktualizacje w roku, a u mnie są mapy 16 i od stycznia do dzisiaj Citroen uparcie twierdzi, że mam najnowsze.

Offline Maciej Więcek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 120
  • Posiadany samochód: C4 Grand Picasso II 1.2 PureTech 130 S&S MoreLife; dawniej: C4 5d 1.6l 16v SX Pack (Impress) r.2008;
  • Zainteresowania: F&F - fotografia i film :-)
  • Miejscowość: Będzin
Odp: Instrukcja: upgrade map i softu NAC - Citroen Connect Nav
« Odpowiedź #330 dnia: Wrzesień 06, 2020, 21:07:33 »
Ale w czym jest problem?
Aplikacja mi mówi kiedy jest aktualizacja. Teraz mam wersję 17

Wg niektórych jest już wersja 18.
W czym problem?
Może tak ma być?
Umowa zakłada chyba właśnie dwie aktualizacje rocznie. Czyli wszystko gra...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Korzystając z okazji... z ciekawości :-) Jakub: czy strefy niebezpieczne w aucie (obrazek jw.) albo w aplikacji - są u Ciebie w apce pokazane jako zasubskrybowane, z podaniem daty od-do? Śledziłem kiedyś inny wątek i tak mi się przypomniało...
Z góry dzięki i sorry za lekki off :-)

Offline Maciej Więcek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 120
  • Posiadany samochód: C4 Grand Picasso II 1.2 PureTech 130 S&S MoreLife; dawniej: C4 5d 1.6l 16v SX Pack (Impress) r.2008;
  • Zainteresowania: F&F - fotografia i film :-)
  • Miejscowość: Będzin
Odp: Instrukcja: upgrade map i softu NAC - Citroen Connect Nav
« Odpowiedź #331 dnia: Wrzesień 06, 2020, 21:09:23 »
Problem w tym, że nie wszystkim pojawiają się informacje o aktualizacji. Umowa zakłada 4 aktualizacje w roku, a u mnie są mapy 16 i od stycznia do dzisiaj Citroen uparcie twierdzi, że mam najnowsze.

Mam to samo... gdyby nie ten wątek (i skrypt - ale użyty w sumie po własnoręcznej aktualizacji :-) nie cieszyłbym się już 18-tą wersją. A aplikacja milczy jak zaklęta...

Offline Bartosz Baran

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 8
  • Posiadany samochód: C4 Grand Picasso II 1.6THP '16
  • Miejscowość: Gdynia
Odp: Instrukcja: upgrade map i softu NAC - Citroen Connect Nav
« Odpowiedź #332 dnia: Wrzesień 07, 2020, 11:53:30 »
Otrzymałem dziś informację z Citröen Polska o następującej treści: 

Szanowny Panie

Ze względu na awarię systemową w chwili obecnej aktualizacja nawigacji możliwa jest do wykonania jedynie w ASO Citroen. Niestety termin rozwiązania problemu nie jest nam znany za co w imieniu marki serdecznie przepraszamy.


Offline Paweł Rozin

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 67
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: C4 G.ST. / ST
  • Zainteresowania: podróże
  • Miejscowość: Kielce
Odp: Instrukcja: upgrade map i softu NAC - Citroen Connect Nav
« Odpowiedź #333 dnia: Wrzesień 07, 2020, 14:59:18 »
No to pojechali Panowie, nie ma co... :)
C3 P., C4 G.P., C4 G.P. II, ST, C4 G.ST - no lubię te autka...

Offline Jakub Siewko

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 368
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C4 Spacetourer 1.2 PureTech 130KM EAT8 MoreLife. Były: Xsara Picasso 1.6 HDi 92KM '09, Xsara II Break 2.0 HDi 110KM i ZX 1.9D Audace
  • Zainteresowania: fotografia, muzyka
  • Miejscowość: Warszawa
Instrukcja: upgrade map i softu NAC - Citroen Connect Nav
« Odpowiedź #334 dnia: Wrzesień 07, 2020, 21:21:49 »
Maciek,
Dokładnie tak. W aplikacji My Citroen jest informacja o subskrypcji stref niebezpiecznych od-do.
Co ciekawe usługi Connect Nav mają te same daty od-do, a powinny mieć przesunięcie o 10 m-czy. Subskrypcję stref niebezpiecznych wykupiłem później :)

Offline Maciej Więcek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 120
  • Posiadany samochód: C4 Grand Picasso II 1.2 PureTech 130 S&S MoreLife; dawniej: C4 5d 1.6l 16v SX Pack (Impress) r.2008;
  • Zainteresowania: F&F - fotografia i film :-)
  • Miejscowość: Będzin
Odp: Instrukcja: upgrade map i softu NAC - Citroen Connect Nav
« Odpowiedź #335 dnia: Wrzesień 07, 2020, 22:23:43 »
Otrzymałem dziś informację z Citröen Polska o następującej treści: 

Szanowny Panie

Ze względu na awarię systemową w chwili obecnej aktualizacja nawigacji możliwa jest do wykonania jedynie w ASO Citroen. Niestety termin rozwiązania problemu nie jest nam znany za co w imieniu marki serdecznie przepraszamy.



Jeżeli za free (bo mają awarie) - niech sie bawią.
Jeżeli za cash (bo szukają naiwnych) - Bartosz nie żartuj, że myślisz o tym poważnie?!
To jest do ogarnięcia we własnym zakresie, we własnym garażu/na parkingu/w trakcie jazdy/whatever...

ASO - (A)le (S)zanuja/-zantażują (O)bywatela... :-/

Offline Maciej Więcek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 120
  • Posiadany samochód: C4 Grand Picasso II 1.2 PureTech 130 S&S MoreLife; dawniej: C4 5d 1.6l 16v SX Pack (Impress) r.2008;
  • Zainteresowania: F&F - fotografia i film :-)
  • Miejscowość: Będzin
Odp: Instrukcja: upgrade map i softu NAC - Citroen Connect Nav
« Odpowiedź #336 dnia: Wrzesień 07, 2020, 22:26:10 »
Maciek,
Dokładnie tak. W aplikacji My Citroen jest informacja o subskrypcji stref niebezpiecznych od-do.
Co ciekawe usługi Connect Nav mają te same daty od-do, a powinny mieć przesunięcie o 10 m-czy. Subskrypcję stref niebezpiecznych wykupiłem później :)

Dzięki za info.
Czytałem o tym przesunięciu RTT względem stref...przy dobieraniu usług. Ciekawe jak to wyjdzie w praktyce. Trzymam kciuki jakby co :)

Offline Maciej Więcek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 120
  • Posiadany samochód: C4 Grand Picasso II 1.2 PureTech 130 S&S MoreLife; dawniej: C4 5d 1.6l 16v SX Pack (Impress) r.2008;
  • Zainteresowania: F&F - fotografia i film :-)
  • Miejscowość: Będzin
Odp: Instrukcja: upgrade map i softu NAC - Citroen Connect Nav
« Odpowiedź #337 dnia: Wrzesień 08, 2020, 21:48:56 »
Maciek,
Dokładnie tak. W aplikacji My Citroen jest informacja o subskrypcji stref niebezpiecznych od-do.
Co ciekawe usługi Connect Nav mają te same daty od-do, a powinny mieć przesunięcie o 10 m-czy. Subskrypcję stref niebezpiecznych wykupiłem później :)

Dzięki za info.
Czytałem o tym przesunięciu RTT względem stref...przy dobieraniu usług. Ciekawe jak to wyjdzie w praktyce. Trzymam kciuki jakby co :)

Zapomniałem... Jakub: a informacja o strefach niebezpiecznych w Cytrynie pokazuje jakieś info? Czy jest, działa, zadowolony jesteś... ale jakoby jej nie było (brak oznaczeń wersji, daty itd.)?

Bo od zakupu auta martwi mnie ta daleko idąca niefrasobliwość w podejściu PSA do wyglądu, działania i drobnostek systemu w Cytrynie... coś na kształt przepisywania lekcji na kolanie - byle jak, byle było :/
Ciekawe czy w DS też tak jest...lub choćby w C5 Aircrossie...

Offline Jakub Siewko

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 368
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C4 Spacetourer 1.2 PureTech 130KM EAT8 MoreLife. Były: Xsara Picasso 1.6 HDi 92KM '09, Xsara II Break 2.0 HDi 110KM i ZX 1.9D Audace
  • Zainteresowania: fotografia, muzyka
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Instrukcja: upgrade map i softu NAC - Citroen Connect Nav
« Odpowiedź #338 dnia: Wrzesień 09, 2020, 16:48:07 »
W ustawieniach systemu już za to nie pokazuje stref niebezpiecznych
Software ogólny i mapy - jest informacja
A strefy - nie
Tak jak pisałem, tylko w aplikacji
Czy jestem zadowolony?
Jestem.
W Polsce chyba słabo działa powiadamianie o suszarkach, czyli to, co wprowadzają na bieżąco użytkownicy
Janosik był bardziej popularny, także...
Ale za granicą sprawdza się
A właściwie kupowałem subskrypcję bardziej ze względu na zagranicę
 Z ciekawostek, we Włoszech pokazuje też nieczynne radary, albo wręcz puste skrzynki po radarach. Choć mogę się mylić
Tam są autostrady, gdzie jest pomiar odcinkowy na dziesiątkach kilometrów. Jeden odcinek się kończy, drugi zaczyna.
Ale ja nie żałuję zakupu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Paweł Rozin

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 67
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: C4 G.ST. / ST
  • Zainteresowania: podróże
  • Miejscowość: Kielce
Odp: Instrukcja: upgrade map i softu NAC - Citroen Connect Nav
« Odpowiedź #339 dnia: Wrzesień 09, 2020, 20:15:08 »
Również zacząłem korzystać od tego roku, głównie dla zagranicy. Tam działa całkiem dobrze, przy nawigowaniu z dużym wyprzedzeniem pokazuje radar. Uratowało to mi tyłek na Węgrzech, gdzie znak o radarze stoi 30 m przed nim samym. Nie ma czasu na reakcję. W PL też działa ale tylko na stacjonarne punkty. Była promocja to wykupiłem. W PL jednak Yanosik. Na Węgrzech więcej punktów pokazywało WAZE i to te mobilne w szczególności.


I na koniec - jak dodasz z tableta nowy punkt - radar, klikasz zapisz, niby zapisuje, ale potem go nie pokazuje. Więc nie wiem po co ta funkcja.
Czekam tak na prawdę, aż Android Auto będzie miało więcej opcji niż tylko GOOGLE MAPS i WAZE.
C3 P., C4 G.P., C4 G.P. II, ST, C4 G.ST - no lubię te autka...

Offline Maciej Więcek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 120
  • Posiadany samochód: C4 Grand Picasso II 1.2 PureTech 130 S&S MoreLife; dawniej: C4 5d 1.6l 16v SX Pack (Impress) r.2008;
  • Zainteresowania: F&F - fotografia i film :-)
  • Miejscowość: Będzin
Odp: Instrukcja: upgrade map i softu NAC - Citroen Connect Nav
« Odpowiedź #340 dnia: Wrzesień 10, 2020, 13:00:38 »
Dziękuję Panowie za dodatkowe info.
Byłem ciekaw jak to wygląda w praktyce.


Offline Maciej Więcek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 120
  • Posiadany samochód: C4 Grand Picasso II 1.2 PureTech 130 S&S MoreLife; dawniej: C4 5d 1.6l 16v SX Pack (Impress) r.2008;
  • Zainteresowania: F&F - fotografia i film :-)
  • Miejscowość: Będzin
Odp: Instrukcja: upgrade map i softu NAC - Citroen Connect Nav
« Odpowiedź #341 dnia: Wrzesień 14, 2020, 12:41:18 »
[cut]
Do tego zapytam o ten script z francuskiej strony wspomniany kilka stron temu do sprawdzania aktualizacji. U mnie nic z linka się nie ściąga, nie wiem czy już go cholera wzięła czy coś u mnie nie tak.

Witek, tutaj się wypowiem (co do tej części :-) - ja "pomogłem" sobie wspomagaczem ściągania (jdownloader), zaciągnął plik za którymś razem z linku http://dl.free.fr/vbjjCExly, rozpakowałem i działa. Nic co prawda nie znalazł, ale warto mieć pod ręką... A ściągałem ledwo ze 3 tyg temu ztcp.

Offline Maciej Więcek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 120
  • Posiadany samochód: C4 Grand Picasso II 1.2 PureTech 130 S&S MoreLife; dawniej: C4 5d 1.6l 16v SX Pack (Impress) r.2008;
  • Zainteresowania: F&F - fotografia i film :-)
  • Miejscowość: Będzin
Odp: Instrukcja: upgrade map i softu NAC - Citroen Connect Nav
« Odpowiedź #342 dnia: Wrzesień 14, 2020, 18:41:25 »
W tym wątku już wklejałem fotkę (tak najszybciej odpowiedzieć, nie mam auta pod ręką :) - skrypt pokazuje dokładnie to, co na zdjęciu - czyli nic nowego (nowszego) niż w systemie auta. Ale użyłem go DOPIERO po tym, jak wrzuciłem nową mapę nr 18.
Zatem póki co potwierdza oczywistą oczywistość jw.

Offline Norbert Mikła

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 196
  • Skąd: Bytom
  • Posiadany samochód: C3 Aircross Shine
  • Miejscowość: Bytom
Odp: Instrukcja: upgrade map i softu NAC - Citroen Connect Nav
« Odpowiedź #343 dnia: Wrzesień 14, 2020, 19:24:52 »
Po pierwsze co do "skryptu". To tylko programik, który po VIN sprawdza na serwerach Citroena naszą wersję oprogramowania i map. Program robi dokładnie to samo, co robimy normalnie ręcznie tutaj: https://www.citroen.pl/uslugi-serwisowe/aplikacje-i-mapy/aktualizacja-map.html
Cudów po nim oczekiwać nie można, bo jeśli na serwerze Citroena aktualizacji nie ma, on ich nie znajdzie. A Aktualizacji nie ma, bo, cytuję "Citroen ma problemy z serwerami". Gdzieś tak od marca...
Nauczony doświadczeniem z "problemami z serwerem" przy My Citroen z poprzednich lat, stawiam tak gdzieś na 1,5 roku problemów. Więc jeszcze trochę czasu nam zostało ;).


Po drugie do Witka G: NAC pojawiło się gdzieś tak w drugiej połowie 2017 roku. To co masz w swoim aucie, to coś starszego, rozwiązań należałoby szukać w innym dziale.
Żadna aktualizacja oprogramowania nie doda nam Android Auto. To nie są tanie rzeczy, Citroen gratis nie doda.
"Brak mediów na USB" to standardowy komunikat i oznacza on, że system audio nie znalazł na podłączonym dysku żadnych plików multimedialnych, które mógłby odtworzyć. Wszystko jest w jak najlepszym porządku. Jeśli wkładamy do USB pena z aktualizacją oprogramowania/map i system audio skanuje go najpierw wyszukując czegoś, co ma odtworzyć. Jeśli nie znajdzie, wyświetla komunikat o braku mediów i przechodzi do instalacji aktualizacji.
"Niezgodność z wersją" oznacza natomiast, że aktualizacja jest niezgodna z Twoim autem, co biorąc pod uwagę fakt, że piszesz na forum NAC, którego raczej nie masz z uwagi na rocznik auta, jest prawdopodobnie prawdą.

Offline Dariusz Kłeczek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 8 803
  • Skąd: Trzebinia/Birmingham
  • Posiadany samochód: BX 1,9 GTi; AX 1,5 D
  • Zainteresowania: fotografia, nurkowanie
  • Miejscowość: Trzebinia/Birmingham
Odp: Instrukcja: upgrade map i softu NAC - Citroen Connect Nav
« Odpowiedź #344 dnia: Wrzesień 15, 2020, 23:59:48 »
Bardzo proszę abyś nie "klepał" posta pod postem. Chcesz coś dodać, użyj funkcji "modyfikuj".
BX 1,9 GTi 1991 już automat 213.000 km
AX 1,5 D Spot 1996 127.000 km
RENAULT TRAFIC 2,0 DCi 2007 224.000 mil
Hyundai IX35 1,7 CRDi 2014 79.000 mil

Offline Maciej Więcek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 120
  • Posiadany samochód: C4 Grand Picasso II 1.2 PureTech 130 S&S MoreLife; dawniej: C4 5d 1.6l 16v SX Pack (Impress) r.2008;
  • Zainteresowania: F&F - fotografia i film :-)
  • Miejscowość: Będzin
Odp: Instrukcja: upgrade map i softu NAC - Citroen Connect Nav
« Odpowiedź #345 dnia: Wrzesień 16, 2020, 18:11:30 »
Yyy...wszystkie posty Witka G zniknęły? Moderacja czy user sam usunął? Dziwnie się to czyta teraz. Odpowiadam duchowi :) Niewiele sensu zostało dla potomnych... :/

Offline Piotr Leśniewicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 44
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: Grand c4 picasso II
  • Zainteresowania: Motoryzacja, podróże
  • Miejscowość: Katowice
Odp: Instrukcja: upgrade map i softu NAC - Citroen Connect Nav
« Odpowiedź #346 dnia: Wrzesień 21, 2020, 12:12:51 »
U mnie w GP2 z końcówki 17 roku ostatnią aktualizacje map pokazuje wersję 15 :/
Ściągnąłem 18 i mam z nią niestety problem. wrzuciłem pliki z rozpakowanego folderu i niestety "brak zawartości medium na kluczu USB" :/ możecie coś poradzić ? sprawdzane 3 pendki

Offline Paweł Rozin

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 67
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: C4 G.ST. / ST
  • Zainteresowania: podróże
  • Miejscowość: Kielce
Odp: Instrukcja: upgrade map i softu NAC - Citroen Connect Nav
« Odpowiedź #347 dnia: Wrzesień 21, 2020, 12:20:15 »
Brak zawartości pokazuje za każdym razem. A potem po kilku sekundach nie ma komunikatu, że jest aktualizacja?


Spróbuj jak jest włożony pendrive odpalić w panelu ustawień z tableta aktualizację map. Jest tam taka opcja. Na pewno aktualizacja będzie dwuetapowa - pierwsza dojdzie do połowy i wywali błąd. Druga po wyłączeniu auta i odczekaniu minuty i ponownym rozruchu przejdzie do 100%.


Jeszcze jedno pytanie - strukturę katalogów zachowałeś?
C3 P., C4 G.P., C4 G.P. II, ST, C4 G.ST - no lubię te autka...

Offline Piotr Leśniewicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 44
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: Grand c4 picasso II
  • Zainteresowania: Motoryzacja, podróże
  • Miejscowość: Katowice
Odp: Instrukcja: upgrade map i softu NAC - Citroen Connect Nav
« Odpowiedź #348 dnia: Wrzesień 21, 2020, 12:24:45 »
Za chwilę jeszcze jedna próba z pełnym formatem pendka, ale mam jeszcze jedno pytanie - wrzucić na pendka wszystko luzem tj. foldery "certificates, data, mediaHeader " ?

Offline Paweł Rozin

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 67
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: C4 G.ST. / ST
  • Zainteresowania: podróże
  • Miejscowość: Kielce
Odp: Instrukcja: upgrade map i softu NAC - Citroen Connect Nav
« Odpowiedź #349 dnia: Wrzesień 21, 2020, 12:27:24 »
Za chwilę jeszcze jedna próba z pełnym formatem pendka, ale mam jeszcze jedno pytanie - wrzucić na pendka wszystko luzem tj. foldery "certificates, data, mediaHeader " ?


Taka winna być struktura katalogu na pendrive, jak niżej.
SWL - typ FOLDER
UpdateInfo.xml - typ plik.
C3 P., C4 G.P., C4 G.P. II, ST, C4 G.ST - no lubię te autka...