Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie  (Przeczytany 598273 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marcin Połomski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 183
  • Skąd: Walbrzych
  • Posiadany samochód: C5 (X7)'08 Exclusive, 2.0 Hdi, BVA AM6
  • Zainteresowania: Elektronika, góry, historia dolnego śląska :)
  • Miejscowość: Walbrzych
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1350 dnia: Styczeń 14, 2018, 19:12:30 »
Kupiłem auto 165tys przebiegu. Nie mam informacji czy kiedykolwiek ktoś wymieniał olej w skrzyni...wymieniać statycznie czy dać spokój?.jakieś podpowiedzi, doświadczenia etc?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
W tym wątku masz chyba wszystko:) przy tym przebiegu bym nie ruszał. Ew. Statycznie

Wysłane z telefonu przy użyciu Tapatalka

Floating on ;)

Offline Tomasz Juszczak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 45
  • Skąd: Zgierz
  • Posiadany samochód: C4 PICASSO '07
  • Miejscowość: Zgierz
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1351 dnia: Styczeń 14, 2018, 19:30:23 »
Niby przeczytałem 70% ale...kusi mnie aby wymienić...

nie mogę namierzyć w diagboxie gdzie znajdę "przebieg" oleju w skrzyni...może okaże się że ktoś jednak wymieniał?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Marcin Połomski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 183
  • Skąd: Walbrzych
  • Posiadany samochód: C5 (X7)'08 Exclusive, 2.0 Hdi, BVA AM6
  • Zainteresowania: Elektronika, góry, historia dolnego śląska :)
  • Miejscowość: Walbrzych
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1352 dnia: Styczeń 14, 2018, 19:35:03 »
Niby przeczytałem 70% ale...kusi mnie aby wymienić...

nie mogę namierzyć w diagboxie gdzie znajdę "przebieg" oleju w skrzyni...może okaże się że ktoś jednak wymieniał?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Mnie też kusiło...

Wysłane z telefonu przy użyciu Tapatalka

Floating on ;)

Offline Marcin Kaszka

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 684
  • Skąd: Chojnów/Legnica
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 '14r. MK3 2.2HDi CHIP 225KM/551Nm AM6 sedan
  • Miejscowość: Chojnów/Legnica
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1353 dnia: Styczeń 14, 2018, 19:43:38 »
Niby przeczytałem 70% ale...kusi mnie aby wymienić...

nie mogę namierzyć w diagboxie gdzie znajdę "przebieg" oleju w skrzyni...może okaże się że ktoś jednak wymieniał?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Chyba na Twoim miejscu bym nie wymieniał - ale odłóż te 1200-2000zł żeby mieć na potencjalną usterkę  :).
A licznik to abstrakcja - nic Ci nie powie, po pierwsze dlatego, że zlicza zupełnie rozbieżnie względem przebiegu auta, a po drugie można wpisać wartość z palca.
Pozdrawiam,
Marcin

C5 X7 MK3 '14r. 2.2HDi AM6 sedan
C4 Picasso II MK2 '16r. 2.0HDi EAT6
C4 Picasso II MK2 '14r. 1.6HDi MCP

dziara

  • Gość
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1354 dnia: Styczeń 14, 2018, 21:23:52 »
Oczywiście każdy sam sobie kombinuje z tym olejem. Ale... mało komu dynamiczna wymiana poprawiła właściwości pracy, często pogorszyła i ludzie robili 2-3 jeszcze do tego statyczne aby przynajmniej powrócić do pierwotnej pracy skrzyni (nie zawsze z efektem). Koszty; (1200-1400zł dynamiczna+ 2-3 x 250-300zł za każdą statyczną, razem jakieś 2000 zł z groszami). Każdy chciał po kupnie mieć "cacy" i nikt prawie już nie ma.......Ale też i każdy (jak ja) jest mądrzejszy (ale tu akurat przewrotnie) nie bogatszy o doświadczenie. Znawcą może nie jestem ale na przyszłość wiem jedno. Jak mechanicy mówią: Panie jak nie wymieniane, to nie ruszać- TO TAK MA BYĆ. Jeden czy kilku zadowolonych klientów po wymianie dynamicznej  w porównaniu z kilkunastoma lub więcej (bo o porażkach ludzie nie piszą) o czymś świadczy....Jak płynnie pracuje- po co kusic los na dynamicznej. Spróbować statycznie 1, 2 ,3 koszty będą jedne, a ryzyko dużo mniejsze.

Offline Tomasz Juszczak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 45
  • Skąd: Zgierz
  • Posiadany samochód: C4 PICASSO '07
  • Miejscowość: Zgierz
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1355 dnia: Styczeń 14, 2018, 22:36:27 »
No i teraz zagadka. Nalot 165kkm a licznik oleju jakby...niemożliwe jeśli nigdy nie wymieniany...

Wysłane z mojego G8142 przy użyciu Tapatalka


Offline Marcin Kaszka

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 684
  • Skąd: Chojnów/Legnica
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 '14r. MK3 2.2HDi CHIP 225KM/551Nm AM6 sedan
  • Miejscowość: Chojnów/Legnica
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1356 dnia: Styczeń 14, 2018, 23:02:43 »
No i teraz zagadka. Nalot 165kkm a licznik oleju jakby...niemożliwe jeśli nigdy nie wymieniany...

Wysłane z mojego G8142 przy użyciu Tapatalka
Ale co jest niemożliwe?
Ja mam 76kkm i 24600 licznika oleju.
W tym wątku były wpisy z kilkudziesięcioma milionami i przebiegu około 200kkm.
Jak pisałem wcześniej - licznik oleju nic Ci nie powie. Olej możesz spuścić w części i zobaczyć, co się wyleje. Ale co najmniej pewne że breja.
Pozdrawiam,
Marcin

C5 X7 MK3 '14r. 2.2HDi AM6 sedan
C4 Picasso II MK2 '16r. 2.0HDi EAT6
C4 Picasso II MK2 '14r. 1.6HDi MCP

Offline Piotr Kniaź

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 65
  • Skąd: Siedlce
  • Posiadany samochód: C5 citroen 2010 r 2.0 HDI Fap 163km tourer
  • Zainteresowania: film
  • Miejscowość: Siedlce
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1357 dnia: Styczeń 15, 2018, 18:21:05 »
Witam  od kilku dni jestem posiadaczem c5 2010 r końcówka roku, silnik 2.0 hdi 163 km  , czy ktoś podpowie  mi gdzie i jak mam sprawdzić jaki mam rodzaj skrzyni biegów automatycznej

Offline Marcin Kaszka

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 684
  • Skąd: Chojnów/Legnica
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 '14r. MK3 2.2HDi CHIP 225KM/551Nm AM6 sedan
  • Miejscowość: Chojnów/Legnica
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1358 dnia: Styczeń 15, 2018, 18:48:40 »
Podaj VIN
Pozdrawiam,
Marcin

C5 X7 MK3 '14r. 2.2HDi AM6 sedan
C4 Picasso II MK2 '16r. 2.0HDi EAT6
C4 Picasso II MK2 '14r. 1.6HDi MCP

Offline Piotr Kniaź

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 65
  • Skąd: Siedlce
  • Posiadany samochód: C5 citroen 2010 r 2.0 HDI Fap 163km tourer
  • Zainteresowania: film
  • Miejscowość: Siedlce
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1359 dnia: Styczeń 15, 2018, 19:12:20 »
VIN VF7RWRHHAAL566864  , pol dnia czytam ten watek o skrzyni biegów i coś obiło mi się  ze w moim roczniku (przełomie)  zalecane byly dwa rożne oleje skrzyni biegów , poprzedni właściciel mówił  ze wymieniał olej jakieś 20 tys temu  ale  w jaki sposób  na jaki i czy faktycznie wymienił to loteria , czasem mam wrażenie ze 3 bieg wchodzi raptowniej (nie zawsze) i na ost biegu 6 przy obr kolo 1200 słychać delikatny świst który ustaje przy około 1500 obr .(cichy świst )

Offline Grzegorz Stefanek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 58
  • Skąd: WLKP Śrem
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 3.0 V6 HDI Exclusive 2010 r.
  • Miejscowość: WLKP Śrem
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1360 dnia: Styczeń 15, 2018, 19:31:10 »
Witam.
Dziś powróciłem z ASO Bosch z dynamicznej wymiany oleju w skrzyni. I wiecie co? Skrzynia płynniej i "sprawniej" zmienia biegi. W porównaniu z poprzednią jej pracą ( podkreślam, że nie jest to jakaś potężna różnica), która wydawała mi się delikatnie "zmulona", skrzynia (AM6)"chętniej" przeskakuje po biegach.
Wybrałem dynamiczną bo wtedy olej jest wymieniany w całości na świeży. Maszyna przepompowuje go do momentu, aż w przewodzie odprowadzającym przepracowany olej nie pojawi się czyściutki nowy olej.
Statycznie to można się pobawić . . . 3 - 4 wymiany ;-)
Stary i przepracowany olej jest rozrabiany z nowym. Podkreślam, że statycznie nie spuścicie całego oleju ze skrzyni. Tylko około 30 może 40%, czyli 60% syfu pozostaje.


Koszt mojej wymiany to 1000zł. Olej Ravenol o specyfikacji JWS3324 (RAVENOL ATF T-WS LIFETIME 1L TOYOTA LEXUS JWS3324). Silnik jaki mam zamontowany w cytronie spełnia normę EURO5, dla tego taka specyfikacja oleju. Można o nim poczytać, jest dedykowany do tego typu skrzyń. Poza tym rodzaj oleju konsultowałem z ASO (byle czego nie zaleją).
link do stronki odnośnie dopasowania oleju : http://www.ravenol.de/oel-finder.html

http://www.kolegaberlin.pl/product-pol-5682-Ravenol-ATF-T-WS-Lifetime-4L.html
Baba z wozu, konie rżą ;-)

Offline Marcin Kaszka

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 684
  • Skąd: Chojnów/Legnica
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 '14r. MK3 2.2HDi CHIP 225KM/551Nm AM6 sedan
  • Miejscowość: Chojnów/Legnica
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1361 dnia: Styczeń 15, 2018, 19:40:21 »
VIN VF7RWRHHAAL566864  , pol dnia czytam ten watek o skrzyni biegów i coś obiło mi się  ze w moim roczniku (przełomie)  zalecane byly dwa rożne oleje skrzyni biegów , poprzedni właściciel mówił  ze wymieniał olej jakieś 20 tys temu  ale  w jaki sposób  na jaki i czy faktycznie wymienił to loteria , czasem mam wrażenie ze 3 bieg wchodzi raptowniej (nie zawsze) i na ost biegu 6 przy obr kolo 1200 słychać delikatny świst który ustaje przy około 1500 obr .(cichy świst )
AM6C1, czyli euro5, olej JWS3324/AW1
Pozdrawiam,
Marcin

C5 X7 MK3 '14r. 2.2HDi AM6 sedan
C4 Picasso II MK2 '16r. 2.0HDi EAT6
C4 Picasso II MK2 '14r. 1.6HDi MCP

Offline Marcin Kaszka

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 684
  • Skąd: Chojnów/Legnica
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 '14r. MK3 2.2HDi CHIP 225KM/551Nm AM6 sedan
  • Miejscowość: Chojnów/Legnica
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1362 dnia: Styczeń 15, 2018, 19:42:16 »
Witam.
Dziś powróciłem z ASO Bosch z dynamicznej wymiany oleju w skrzyni. I wiecie co? Skrzynia płynniej i "sprawniej" zmienia biegi. W porównaniu z poprzednią jej pracą ( podkreślam, że nie jest to jakaś potężna różnica), która wydawała mi się delikatnie "zmulona", skrzynia (AM6)"chętniej" przeskakuje po biegach.
Wybrałem dynamiczną bo wtedy olej jest wymieniany w całości na świeży. Maszyna przepompowuje go do momentu, aż w przewodzie odprowadzającym przepracowany olej nie pojawi się czyściutki nowy olej.
Statycznie to można się pobawić . . . 3 - 4 wymiany ;-)
Stary i przepracowany olej jest rozrabiany z nowym. Podkreślam, że statycznie nie spuścicie całego oleju ze skrzyni. Tylko około 30 może 40%, czyli 60% syfu pozostaje.


Koszt mojej wymiany to 1000zł. Olej Ravenol o specyfikacji JWS3324 (RAVENOL ATF T-WS LIFETIME 1L TOYOTA LEXUS JWS3324). Silnik jaki mam zamontowany w cytronie spełnia normę EURO5, dla tego taka specyfikacja oleju. Można o nim poczytać, jest dedykowany do tego typu skrzyń. Poza tym rodzaj oleju konsultowałem z ASO (byle czego nie zaleją).
link do stronki odnośnie dopasowania oleju : http://www.ravenol.de/oel-finder.html

http://www.kolegaberlin.pl/product-pol-5682-Ravenol-ATF-T-WS-Lifetime-4L.html

Podaj namiar na ten serwis.
Pozdrawiam,
Marcin

C5 X7 MK3 '14r. 2.2HDi AM6 sedan
C4 Picasso II MK2 '16r. 2.0HDi EAT6
C4 Picasso II MK2 '14r. 1.6HDi MCP

Offline Piotr Kniaź

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 65
  • Skąd: Siedlce
  • Posiadany samochód: C5 citroen 2010 r 2.0 HDI Fap 163km tourer
  • Zainteresowania: film
  • Miejscowość: Siedlce
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1363 dnia: Styczeń 15, 2018, 19:45:07 »
AM6C1, czyli euro5, olej JWS3324/AW1
dzięki   za odpowiedz . A z Twojej strony co byś zalecił jaka wymianę oleju ? czy wpierw zweryfikować aktualny olej w skrzyni biegów ?  czy jeździć jak jest  zdania są podzielone ale póki co dalej się edukuje z forum

Offline Grzegorz Stefanek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 58
  • Skąd: WLKP Śrem
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 3.0 V6 HDI Exclusive 2010 r.
  • Miejscowość: WLKP Śrem
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1364 dnia: Styczeń 15, 2018, 19:49:52 »
Witam.
Dziś powróciłem z ASO Bosch z dynamicznej wymiany oleju w skrzyni. I wiecie co? Skrzynia płynniej i "sprawniej" zmienia biegi. W porównaniu z poprzednią jej pracą ( podkreślam, że nie jest to jakaś potężna różnica), która wydawała mi się delikatnie "zmulona", skrzynia (AM6)"chętniej" przeskakuje po biegach.
Wybrałem dynamiczną bo wtedy olej jest wymieniany w całości na świeży. Maszyna przepompowuje go do momentu, aż w przewodzie odprowadzającym przepracowany olej nie pojawi się czyściutki nowy olej.
Statycznie to można się pobawić . . . 3 - 4 wymiany ;-)
Stary i przepracowany olej jest rozrabiany z nowym. Podkreślam, że statycznie nie spuścicie całego oleju ze skrzyni. Tylko około 30 może 40%, czyli 60% syfu pozostaje.


Koszt mojej wymiany to 1000zł. Olej Ravenol o specyfikacji JWS3324 (RAVENOL ATF T-WS LIFETIME 1L TOYOTA LEXUS JWS3324). Silnik jaki mam zamontowany w cytronie spełnia normę EURO5, dla tego taka specyfikacja oleju. Można o nim poczytać, jest dedykowany do tego typu skrzyń. Poza tym rodzaj oleju konsultowałem z ASO (byle czego nie zaleją).
link do stronki odnośnie dopasowania oleju : http://www.ravenol.de/oel-finder.html

http://www.kolegaberlin.pl/product-pol-5682-Ravenol-ATF-T-WS-Lifetime-4L.html

Podaj namiar na ten serwis.


http://www.olszewski.bosch-service.pl/
Baba z wozu, konie rżą ;-)

Offline Marcin Kaszka

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 684
  • Skąd: Chojnów/Legnica
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 '14r. MK3 2.2HDi CHIP 225KM/551Nm AM6 sedan
  • Miejscowość: Chojnów/Legnica
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1365 dnia: Styczeń 15, 2018, 19:54:17 »
AM6C1, czyli euro5, olej JWS3324/AW1
dzięki   za odpowiedz . A z Twojej strony co byś zalecił jaka wymianę oleju ? czy wpierw zweryfikować aktualny olej w skrzyni biegów ?  czy jeździć jak jest  zdania są podzielone ale póki co dalej się edukuje z forum
Nie napisałeś jaki masz przebieg, ale wnioskuję że ponad 200kkm, bo te skrzynie raczej do tego przebiegu nia dają znać o sobie.
Chyba spróbowalbym raz statycznie, w razie problemów ćwiczyłbym korektami licznika oleju. Jeżeli problemy bedą nadal, pozostają doświadczenia kolegi wyżej(tj. regulacja skrzyni).
Jeżeli powyższe próby nie wyeliminują dolegliwości - radzę jeździć do bólu bez pchania się w kolejne koszty.
Pozdrawiam,
Marcin

C5 X7 MK3 '14r. 2.2HDi AM6 sedan
C4 Picasso II MK2 '16r. 2.0HDi EAT6
C4 Picasso II MK2 '14r. 1.6HDi MCP

Offline Grzegorz Stefanek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 58
  • Skąd: WLKP Śrem
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 3.0 V6 HDI Exclusive 2010 r.
  • Miejscowość: WLKP Śrem
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1366 dnia: Styczeń 15, 2018, 19:57:48 »
W nawiązaniu do mojej wcześniejszej wypowiedzi, wymiana wyszłaby taniej ale nakazałem by bardziej przepłukać skrzynię. W związku z tym poprosiłem serwis o więcej oleju. Suche zalanie skrzyni wynosi lekko ponad 7 litrów. Do Wymiany dynamicznej powinno się go "zapotrzebować" 10 litrów. U mnie po przepompowaniu tych 10 litrów kolorek jeszcze nie był taki, jaki być powinien. Poprosiłem serwis o dodatkowe 4 litry. Wtedy kololrek był jaki trzeba - olej czyściutki ;-)
Ale serwis nie znalazł żadnej zakładki odnośnie kasowania licznika skrzyni. Stwierdzili, że producent nie zamieścił takiego oprogramowania bo założenie żabojadów jest takie, że oleju się tam nie zmienia.
A w prawdzie, to nawet we frytkownicach wymienia się olej.
Ten co upuścili z mojej skrzyni przypominał czarną maź, śmierdzącą, nieprzejrzystą i w dodatku gęstą - czyli jak bardzo przepracowany olej.
Jeśli ktoś nie wymienia oleju w skrzyni, to może powinien zaprzestać tego procederu w silniku ? ? ? ;-) Nie ma takiego oleju, który nie traci swoich właściwości po pewnym okresie użytkowania.
Przebieg mojej cytryny to prawie 200kkm.
A może jest ktoś z WLKP z LEXIA?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2018, 20:49:05 wysłana przez Grzegorz Stefanek »
Baba z wozu, konie rżą ;-)

Offline Marcin Kaszka

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 684
  • Skąd: Chojnów/Legnica
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 '14r. MK3 2.2HDi CHIP 225KM/551Nm AM6 sedan
  • Miejscowość: Chojnów/Legnica
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1367 dnia: Styczeń 15, 2018, 20:16:44 »
W nawiązaniu do mojej wcześniejszej wypowiedzi, wymiana wyszłaby taniej ale nakazałem by bardziej przepłukać skrzynię. W związku z tym poprosiłem serwis o więcej oleju. Suche zalanie skrzyni wynosi lekko ponad 7 litrów. Do Wymiany dynamicznej powinno się go "zapotrzebować" 10 litrów. U mnie po przepompowaniu tych 10 litrów kolorek jeszcze nie był taki, jaki bym chciał. Poprosiłem serwis o dodatkowe 4 litry. Wtedy kololrek był jaki trzeba - olej czyściutki ;-)
Ale serwis nie znalazł żadnej zakładki odnośnie kasowania licznika skrzyni. Stwierdzili, że producent nie zamieścił takiego oprogramowania bo założenie żabojadów jest takie, że oleju się tam nie zmienia.
A w prawdzie, to nawet we frytkownicach wymienia się olej.
Ten co upuścili z mojej skrzyni przypominał czarną maź, śmierdzącą, nieprzejrzystą i w dodatku gęstą - czyli jak bardzo przepracowany olej.
Jeśli ktoś nie wymienia oleju w skrzyni, to może powinien zaprzestać tego procederu w silniku ? ? ? ;-) Nie ma takiego oleju, który nie traci swoich właściwości po pewnym okresie użytkowania.
Przebieg mojej cytryny to prawie 200kkm.
A może jest ktoś z WLKP z LEXIA?
Licznik oleju jest, kwestia czy używali Diagboxa/Lexii czy czegoś uniwersalnego. Sam licznik jest ważny, skrzynia się "uczy" cały czas. Było o tym w tym wątku bardzo dużo. Troche daleko mi do nich(150km), jeszcze poszukam czegoś bliżej, też chcę wymienić olej.
Pozdrawiam,
Marcin

C5 X7 MK3 '14r. 2.2HDi AM6 sedan
C4 Picasso II MK2 '16r. 2.0HDi EAT6
C4 Picasso II MK2 '14r. 1.6HDi MCP

Offline Grzegorz Stefanek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 58
  • Skąd: WLKP Śrem
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 3.0 V6 HDI Exclusive 2010 r.
  • Miejscowość: WLKP Śrem
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1368 dnia: Styczeń 15, 2018, 20:22:19 »
Używali czegoś innego niż Lexii - Bosch KTS. Dużo czytałem o tych licznikach, że są, itp. Dla tego bardzo zadziwiło mnie to, że nie znaleźli tej opcji.
150km to nie tak daleko. Jedź, przy okazji potestujesz skrzynię w drodze powrotnej ;-)
Baba z wozu, konie rżą ;-)

Offline Piotr Kniaź

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 65
  • Skąd: Siedlce
  • Posiadany samochód: C5 citroen 2010 r 2.0 HDI Fap 163km tourer
  • Zainteresowania: film
  • Miejscowość: Siedlce
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1369 dnia: Styczeń 15, 2018, 20:28:19 »
AM6C1, czyli euro5, olej JWS3324/AW1
dzięki   za odpowiedz . A z Twojej strony co byś zalecił jaka wymianę oleju ? czy wpierw zweryfikować aktualny olej w skrzyni biegów ?  czy jeździć jak jest  zdania są podzielone ale póki co dalej się edukuje z forum
Nie napisałeś jaki masz przebieg, ale wnioskuję że ponad 200kkm, bo te skrzynie raczej do tego przebiegu nia dają znać o sobie.
Chyba spróbowalbym raz statycznie, w razie problemów ćwiczyłbym korektami licznika oleju. Jeżeli problemy bedą nadal, pozostają doświadczenia kolegi wyżej(tj. regulacja skrzyni).
Jeżeli powyższe próby nie wyeliminują dolegliwości - radzę jeździć do bólu bez pchania się w kolejne koszty.
tak pokazuje licznikowo 229 tys  , 3 lata w jednych rekach wpisy z przeglądów  w PL  potwierdzają  ,  nie jeździłem innym samochodem tej samej marki  z takowa skrzynia biegów  , może jest ktoś z okolic Siedlec   bądź jakieś tam nie dalekie strony zeby by najmniej porównać ?

Offline Marcin Połomski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 183
  • Skąd: Walbrzych
  • Posiadany samochód: C5 (X7)'08 Exclusive, 2.0 Hdi, BVA AM6
  • Zainteresowania: Elektronika, góry, historia dolnego śląska :)
  • Miejscowość: Walbrzych
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1370 dnia: Styczeń 15, 2018, 20:28:39 »
Używali czegoś innego niż Lexii, jakieś KTS. Dużo czytałem o tych licznikach, że są, itp. Dla tego bardzo zadziwiło mnie to, że nie znaleźli tej opcji.
150km to nie tak daleko. Jedź, przy okazji potestujesz skrzynię w drodze powrotnej ;-)
Grzegorz, najważniejsze że skrzynia pracuje lepiej lub conajmniej tak samo. Jeśli nie znaleźli licznika zużycia oleju i nie ruszali go a skrzynia chodzi dobrze to ja bym na siłę go juz nie
ruszał na Twoim miejscu. Z tymi dynamicznymi zmianami roznie bywa...

Wysłane z telefonu przy użyciu Tapatalka

Floating on ;)

Offline Grzegorz Stefanek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 58
  • Skąd: WLKP Śrem
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 3.0 V6 HDI Exclusive 2010 r.
  • Miejscowość: WLKP Śrem
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1371 dnia: Styczeń 15, 2018, 20:38:02 »
Też tak myślę ;-) W końcu ten ich KTS Bosch to niezły sprzęt.
A różnie bywa z tymi wymianami ponieważ czasem trafia się już wykończona skrzynia i jest to jakby ratowanie umarłego ;-) Do tego stosowanie przed wymianą oleju jakichś środków czyszcząco - płuczących w skrzyniach, które zrobiły już ponad 200kkm, może narobić nam bałaganu. Różne mechanizmy na taką płukankę reagują nieprzewidywalnie, najczęściej szlag je trafia.
Czy ktoś używa takich płukanek pomiędzy wymianami oleju w silniku? Co na to panewy, itp? ;-)
Baba z wozu, konie rżą ;-)

Offline Marcin Kaszka

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 684
  • Skąd: Chojnów/Legnica
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 '14r. MK3 2.2HDi CHIP 225KM/551Nm AM6 sedan
  • Miejscowość: Chojnów/Legnica
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1372 dnia: Styczeń 15, 2018, 20:44:26 »
Używali czegoś innego niż Lexii, jakieś KTS. Dużo czytałem o tych licznikach, że są, itp. Dla tego bardzo zadziwiło mnie to, że nie znaleźli tej opcji.
150km to nie tak daleko. Jedź, przy okazji potestujesz skrzynię w drodze powrotnej ;-)
Grzegorz, najważniejsze że skrzynia pracuje lepiej lub conajmniej tak samo. Jeśli nie znaleźli licznika zużycia oleju i nie ruszali go a skrzynia chodzi dobrze to ja bym na siłę go juz nie
ruszał na Twoim miejscu. Z tymi dynamicznymi zmianami roznie bywa...

Wysłane z telefonu przy użyciu Tapatalka
W zasadzie racja, jeżeli wszystko ok, to licznik można zostawić. Skasować zawsze można, ale też można przywrócić stan sprzed zmiany, więc dramatu z tym nie ma.
Jeżeli ze skrzynią wszystko jest ok, oczywiście - bo jeżeli coś jest źle to wtedy warto z tym licznikiem pokombinować, doświadczenia innych mówią że daje to czasem wymierne efekty.

Używali czegoś innego niż Lexii - Bosch KTS. Dużo czytałem o tych licznikach, że są, itp. Dla tego bardzo zadziwiło mnie to, że nie znaleźli tej opcji.
150km to nie tak daleko. Jedź, przy okazji potestujesz skrzynię w drodze powrotnej ;-)
Nie wykluczam, ale jeszcze może coś będzie we Wrocławiu, mam bliżej. Chcę temat ogarnąć do połowy lutego(tak sobie wymyśliłem  :) ), więc mam jeszcze chwilkę, a do Śremu zadzwonię i wypytam ich co i jak. Byłeś przy wszystkim czy siedziałeś w poczekalni?
Pozdrawiam,
Marcin

C5 X7 MK3 '14r. 2.2HDi AM6 sedan
C4 Picasso II MK2 '16r. 2.0HDi EAT6
C4 Picasso II MK2 '14r. 1.6HDi MCP

Offline Grzegorz Stefanek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 58
  • Skąd: WLKP Śrem
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 3.0 V6 HDI Exclusive 2010 r.
  • Miejscowość: WLKP Śrem
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1373 dnia: Styczeń 15, 2018, 20:52:38 »
Rano przyprowadziłem auto. Żona mnie zgarnęła od razu do domu swoim autkiem. Wszelkie info miałem na bieżąco przez tel. Nawet to, o kolorze. Nie siedziałem tam, bo mam blisko do domu. Ale dla klientów z daleka nie powinni robić problemów i raczej można obejrzeć całą operację. Po przyjeździe po auto wprowadzono mnie na warsztat by obejrzeć spuszczony olej. Także nie robią z tym jakichś problemów, czy tajemnic.
Baba z wozu, konie rżą ;-)

Offline Piotr Adamski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 97
  • Skąd: Zielona Góra
  • Posiadany samochód: C5 x7 Exclusive 2.0Hdi z hydro 163KM Automat z 2010r.
  • Miejscowość: Zielona Góra
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1374 dnia: Styczeń 15, 2018, 21:42:56 »
Podłącze się pod temat. Mój przypadek jest taki, że kupiłem c5 z 2010r. Mam przebieg 217tys. Z tego co się zorientowałem to we Francji były tylko robione rutynowe przeglądy w serwisie (jedyną rzeczą, która była naprawiana to EGR z tych grubszych), dlatego myślę, że olej nie był w ogóle wymieniany. Poczytałem trochę ten wątek, przyznam się, że nie wszystkie posty i teraz zastanawiam się, co mam zrobić. Z tej dyskusji wynika, że lepiej nie robić nic ze skrzynią i modlić się, żeby nie padła ?(wydaje mi się, że narazie działa prawidłowo)