Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [Mk2] Czujniki parkowania  (Przeczytany 95628 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Marek_S

  • Gość
Odp: [Mk2] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #250 dnia: Listopad 11, 2018, 23:40:58 »
Super będę wdzieczny

Wysłane z mojego K6000 Pro przy użyciu Tapatalka


Offline Kuba Kin

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 26
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MKII 1.6 HDI
  • Miejscowość: Poznań
Odp: [Mk2] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #251 dnia: Listopad 12, 2018, 21:45:10 »
Tak mam w BSI ustawione. A Lexia w kalkulatorze czujników pozwala zmienić dokładnie to samo co planet czyli czy czujniki z przodu są czy nie i coś o tej skrzyni. Myk polega na tym że Lexia źle wpisuje dane w pamięć sterownika przez co później są takie cyrki. Planet też nie każdy pomaga dlatego właśnie piszemy tylko o konkretnych wersjach.

Marek_S

  • Gość
Odp: [Mk2] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #252 dnia: Listopad 12, 2018, 23:11:40 »
Podetzewam ze przy aktualizacjach popełnili błąd i potem nie poprawili spróbuje może będzie działać

Wysłane z mojego K6000 Pro przy użyciu Tapatalka


Offline Kuba Kin

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 26
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MKII 1.6 HDI
  • Miejscowość: Poznań
Odp: [Mk2] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #253 dnia: Listopad 13, 2018, 20:09:25 »
Ciekawostka, wczoraj jak robiłem screeny wszedłem lexią w telekodowanie w kalkulatorze czujników. Nie zrobiłem absolutnie nic, nie zmieniłem telekodowania, jedynie podpatrzyłem co tam jest. Jakie było moje zdziwienie kiedy dziś rano wsiadłem do auta a tu tylko jedna krecha z przednich czujników! W każdym razie znów odratowałem sterownik tak jak opisywałem, PP2000 22.12 dezaktywacja, aktywacja i działa znów :)

Marek_S

  • Gość
Odp: [Mk2] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #254 dnia: Listopad 13, 2018, 20:15:36 »
one tak maja ale jeszcze nie robiłem czasu troche brak

Marek_S

  • Gość
Odp: [Mk2] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #255 dnia: Grudzień 14, 2018, 12:50:23 »
Nie wiem dlaczego ale ja nie mam tej opcji czyli wyłacz włącz w czujnikach, tylko skrzynie automatyczna albo ręczną

Wysłane z mojego K6000 Pro przy użyciu Tapatalka


Marek_S

  • Gość
Odp: [Mk2] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #256 dnia: Grudzień 17, 2018, 12:52:18 »
Koledzy ma ktoś PP2000 22.12 ? Ktoś mi posłał ale jest hasło i zniknął bez podania hasła  ;D ;D ;D ;D a w sieci nie znalazłem

Offline Rafał Kazimierczak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 54
  • Skąd: Jaworzno
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 Pb Break EXCLUSIVE
  • Miejscowość: Jaworzno
Odp: [Mk2] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #257 dnia: Grudzień 30, 2018, 12:17:16 »
Panowie, a proszę powiedzcie mi lub wytłumaczcie. Mam błąd z czujnika prawy wewnętrzny tył - zwarcie do plusa. Diagnozowane Lexią bo była okazja skorzystać - osobiście nie posiadam. Przeglądnąłem całą wiązkę z tyłu i jest sprawna. Zakupiłem nowy czujnik NTY EPDC-CT-001 i wygląda on identycznie jak stary oryginalny. Gumki oczywiście przekładałem. Różnica jest taka, że na nowym system się nie wzbudza, a na starym raz działa, a raz nie z podkreśleniem na nie działa. Sprzedawca twierdził, że czujnik jest kompatybilny i system będzie działać. I teraz pytania. Co robię źle? Czy dalej potrzebuje Lexii do ożywienia systemu? Czy mój oryginalny czujnik o numerze PSA 96 496141 77 mogę zastąpić tym zakupionym? To jest czujnik NTY. Taki mam oryginalny.

Offline Joanna Luty

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 689
  • Posiadany samochód: citroen C5 MKII HDI,xsara picasso 04 2.0 HDI
Odp: [Mk2] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #258 dnia: Grudzień 30, 2018, 12:35:03 »
Ja kupiłam kiedyś  chyba 6 czujników a 4 były wadliwe,sprzedawca wymienił ale też system nie chciał, co zrozumiałe,zadziałać. Jakbyś miał skąd pożyczyć sprawny na chwilę to byś wiedział czy to wina czujki. Chyba,że ktoś Ci podepnie lexię to wystarczy zamienić miejscami ze sprawnym.

Marek_S

  • Gość
Odp: [Mk2] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #259 dnia: Grudzień 30, 2018, 12:36:31 »
gdzieś mam jakieś sprawne czujniki i lexie

Offline Rafał Kazimierczak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 54
  • Skąd: Jaworzno
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 Pb Break EXCLUSIVE
  • Miejscowość: Jaworzno
Odp: [Mk2] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #260 dnia: Styczeń 02, 2019, 16:49:44 »
A no właśnie. Zdziwił mnie fakt, iż ludzie kupują czujniki z AliExpress i wszystko działa, natomiast mnie się nie udało :(  Marku, byłbym szczerze wdzięczny za informacje dot. Twoich czujników.

Marek_S

  • Gość
Odp: [Mk2] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #261 dnia: Styczeń 02, 2019, 16:55:46 »
Ale jakie informacje ? Ja dałem tez chińskie i działają

Wysłane z mojego K6000 Pro przy użyciu Tapatalka


Offline Radomir Atraszkiewicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 96
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2,0 16v (EW10A) Hatchback Exclusive '05r.
  • Miejscowość: Łódź
Odp: [Mk2] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #262 dnia: Styczeń 03, 2019, 18:59:53 »
A no właśnie. Zdziwił mnie fakt, iż ludzie kupują czujniki z AliExpress i wszystko działa, natomiast mnie się nie udało :(  Marku, byłbym szczerze wdzięczny za informacje dot. Twoich czujników.


Powiem,jakie są moje doświadczenia z czujnikami w moim MKII.
Przerobiłem ich chyba z sześć, łącznie z tymi z aliexpress i mam takie spostrzeżenia: bez problemu działają te, które mają w owalu na obudowie oznaczenie "965".


Nie działał żaden z aliexpress, który w owalu miał oznaczenie "864" lub inne, niestety, takie są najpopularniejsze.
A co do ich padania... Ja nowe zalałem z tyłu klejem na gorąco, bo zauważyłem, że w tych padniętych pokruszona jest ta elastyczna masa uszczelniająca elektronikę, co powoduje dostawanie się wilgoci do środka.
Od tamtej pory żadnych problemów z padniętymi czujnikami.


Ale to chyba na tym forum jest wiedza powszechna.

Offline Rafał Kazimierczak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 54
  • Skąd: Jaworzno
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 Pb Break EXCLUSIVE
  • Miejscowość: Jaworzno
Odp: [Mk2] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #263 dnia: Styczeń 03, 2019, 19:25:51 »
A no właśnie. Zdziwił mnie fakt, iż ludzie kupują czujniki z AliExpress i wszystko działa, natomiast mnie się nie udało :(  Marku, byłbym szczerze wdzięczny za informacje dot. Twoich czujników.
Sprawdź wiązkę,  wtyczkę
Już pisałem, że wiązka sprawdzona.

Ale jakie informacje ? Ja dałem tez chińskie i działają

Wysłane z mojego K6000 Pro przy użyciu Tapatalka


Marku. Informacje czy masz jakieś sprawne czujniki.  ;)
A no właśnie. Zdziwił mnie fakt, iż ludzie kupują czujniki z AliExpress i wszystko działa, natomiast mnie się nie udało :(  Marku, byłbym szczerze wdzięczny za informacje dot. Twoich czujników.


Powiem,jakie są moje doświadczenia z czujnikami w moim MKII.
Przerobiłem ich chyba z sześć, łącznie z tymi z aliexpress i mam takie spostrzeżenia: bez problemu działają te, które mają w owalu na obudowie oznaczenie "965".


Nie działał żaden z aliexpress, który w owalu miał oznaczenie "864" lub inne, niestety, takie są najpopularniejsze.
A co do ich padania... Ja nowe zalałem z tyłu klejem na gorąco, bo zauważyłem, że w tych padniętych pokruszona jest ta elastyczna masa uszczelniająca elektronikę, co powoduje dostawanie się wilgoci do środka.
Od tamtej pory żadnych problemów z padniętymi czujnikami.


Ale to chyba na tym forum jest wiedza powszechna.
Dokładnie z taką samą liczbą jest nowy czujnik. Natomiast system jest nieaktywny.

Offline Radomir Atraszkiewicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 96
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2,0 16v (EW10A) Hatchback Exclusive '05r.
  • Miejscowość: Łódź
Odp: [Mk2] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #264 dnia: Styczeń 03, 2019, 19:32:48 »
U mnie system wstawał od razu, jak tylko czujnik był sprawny, nic nie musiałem aktywować, więc nie wiem co może być przyczyną.


Nie działa przód i tył ?

Marek_S

  • Gość
Odp: [Mk2] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #265 dnia: Styczeń 03, 2019, 20:33:58 »
gdzieś miałem sprawne czujniki bez lexii to sensu nie ma

Offline Rafał Kazimierczak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 54
  • Skąd: Jaworzno
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 Pb Break EXCLUSIVE
  • Miejscowość: Jaworzno
Odp: [Mk2] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #266 dnia: Styczeń 04, 2019, 09:29:40 »
U mnie system wstawał od razu, jak tylko czujnik był sprawny, nic nie musiałem aktywować, więc nie wiem co może być przyczyną.


Nie działa przód i tył ?
Wystarczy, że jeden czujnik padnie i cały system jest dezaktywowany czyli niesprawny. Przestaje działać przód i tył jednocześnie.

Offline Roman Kłosiński

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 382
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: C5 X7 2,0 HDI 163KM Tourer manu; C5 X7 2,0 HDI 163KM Sedan; BX 1,6, ....... użytkownik marki od 89r
  • Zainteresowania: Motoryzacja, Elektronika
  • Miejscowość: Gdańsk
Odp: [Mk2] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #267 dnia: Styczeń 06, 2019, 17:47:12 »
Ja kupowałem taki https://pl.aliexpress.com/item/PDC-Parking-Sensor-9663821577XT-PSA-9663821577-For-Peugeot-307-308-407-Rcz-Partner-For-Citroen-C4/32813752198.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27425c0fUnzwpf   i działał od razu.
Bez lexii to przy włączonym wstecznym obsłuchaj które czujniki cykają (stetoskopem, rurką itp), te które będzie ci się wydawało że nie cykają to je pojedynczo wymontuj i wstaw wyjęty z przodu i słuchaj czy zaczął cykać. Jak nie to wstaw kolejny - i tak do skutku.
Wg mnie na wstecznym działa tylko tył a przy jeździe do przodu działa całość. Więc na wstecznym jest łatwiej łopatologicznie wykryć który.
Kiedyś czytałem że przy module ( tam gdzie koło zapasowe) potrafi coś się coś stać z kostką.
-----------------------------------------------------------------
C5 X7 2,0 HDI 163KM Tourer manual; C5 X7 2,0 HDI 163KM Sedan aut;   BX 1,6 ....były C5 2,0 HDI mkII; Xantia 2,0 16V mkII; Xantia 1,6 mkI; BX 1,4e, TGE .... z citroenem od 89r

Offline Robert Szczepański

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 247
  • Skąd: Jarocin
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MKII 2.0 benzyna
  • Zainteresowania: Fotografia
  • Miejscowość: Jarocin
Odp: [Mk2] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #268 dnia: Styczeń 08, 2019, 20:44:02 »

Wg mnie na wstecznym działa tylko tył a przy jeździe do przodu działa całość. Więc na wstecznym jest łatwiej łopatologicznie wykryć który.

Nie żebym się jakoś wymądrzał, ale jestem przekonany że na wstecznym działają przednie też. Przynajmniej ja tak mam. Wykrywa jak w czasie cofania skręcam i zanadto zbliżę się przodem do auta obok na przykład.

Offline Piotr Starzycki

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 413
  • Skąd: Sosnowiec
  • Posiadany samochód: C5 MKII PB 2.0
  • Zainteresowania: Brak
  • Miejscowość: Sosnowiec
Odp: [Mk2] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #269 dnia: Styczeń 08, 2019, 20:52:00 »
Na wstecznym bez względu na prędkość działa przód i tył, a przy jeździe do przodu działają tylko przednie przy prędkości poniżej 10 km/h.

Offline Łukasz Jaworski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 3
  • Skąd: Jaszkotle
  • Posiadany samochód: C5 Exclusive ON MK2 Kombi / Volvo V40 Lift PB/LPG
  • Miejscowość: Jaszkotle
Odp: [Mk2] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #270 dnia: Styczeń 26, 2019, 08:54:29 »
Cześć
Pacjent C5 2005 kombi Exculsive 2,2

[/color][/size]Problem to czujniki parkowania
Przednie 100% padnięte
Tylne padaka tylko na 1szt
[/font]
Sprawdzone w lexi oraz poprzez podmiane sprawnych w każde gniazdo ( nawet te z przodu ).
Zakupione 6590A5 NTY
Problem po zamontowaniu to brak synchronizacji czy jakoś tak.
Styki przeczyszczone zapsikane po podmianie sprawnych uszkodzenie przechodziło zawsze za uszkodzonym czujnikiem
Na forach zdążyłem doczytać że pomoże jakiś reset włączenie i wyłączenie czy zabawa przez kalkulatory Peugota jedyne czego jeszcze nei zrobiłem to odpięcia wtyczek od kostek przy centralce.
Kolejny news jaki znalazlłem to ponoć musi być ten sam kod/oznaczeni na boku czujnika pod kodem obrazkowym i tutaj stare mają c0351 a nowe 2szt c0351 1 szt. c1717 no i podmiana na ten z tym samym oznaczeniem nadla wywala błąd synchronizacji/spójności..
Pytanie czy jest coś jeszcze co może pomóc lub ewentalnie czy sa jakieś zamienniki która będą działać? A być może zabawa z jeszcze jakimś innym kalkulatorem peugota ( bo być może użyłem niewłaściwego )... Już sam nie wiem gdzie szukać...
Dzięki za wszelkie pomocne rady.

Offline Michał Dąbrowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 27
  • Skąd: Wadowice
  • Posiadany samochód: C5 Mk2 2.0 16V
  • Zainteresowania: Sport, samochody
  • Miejscowość: Wadowice
Odp: [Mk2] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #271 dnia: Luty 01, 2019, 09:31:02 »
Witam. Czy ktoś miał taki przypadek że czujniki nie działają ale błędu nie wyświetla?

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka


Offline Radomir Atraszkiewicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 96
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2,0 16v (EW10A) Hatchback Exclusive '05r.
  • Miejscowość: Łódź
Odp: [Mk2] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #272 dnia: Luty 01, 2019, 10:50:21 »
Witam. Czy ktoś miał taki przypadek że czujniki nie działają ale błędu nie wyświetla?

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Ja tak miałem, jak kupiłem auto...


Okazało się, że w gnieździe haka holender zostawił przejściówkę 13/7 pin i ta przejściówka powodowała dezaktywację czujników z tyłu :)
Taka pierdoła, ale tydzień ogarniałem temat, bo nawet do głowy mi nie przyszło coś takiego.

Offline Michał Dąbrowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 27
  • Skąd: Wadowice
  • Posiadany samochód: C5 Mk2 2.0 16V
  • Zainteresowania: Sport, samochody
  • Miejscowość: Wadowice
Odp: [Mk2] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #273 dnia: Luty 01, 2019, 10:56:12 »
Radomir problem w tym że ja nie mam haka. Czy problem może wynikać z temperatury zewnętrznej?

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka


Marek_S

  • Gość
Odp: [Mk2] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #274 dnia: Luty 01, 2019, 11:19:25 »
Czasem wystarczy szmatką przedrzeć bo może być odrobina lodu czy brudu i potrafią wariowac

Wysłane z mojego K6000 Pro przy użyciu Tapatalka