Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: C5 MK1 - Podłączenie emulatora zmieniarki do radia RD3  (Przeczytany 2311 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marek Skolimowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 28
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: C5 MKI 2.0HDI
  • Miejscowość: Gdańsk
C5 MK1 - Podłączenie emulatora zmieniarki do radia RD3
« dnia: Luty 17, 2018, 14:34:26 »
Witajcie,

Zachciało mi się zestawu głośnomówiącego bluetooth (albo dokładniej mówiąc słuchać muzyki z telefonu) do mojej leciwej cytrynki. Wyszperałem takie wynalazki na aliexpress i poczytałem, że generalnie sprawdza się to fajnie. Wiele osób ma wersje emulujące zmieniarkę pozwalające słuchać muzyki z pendrive/AUX (co mi akurat niepotrzebne). Ale są też wersje bluetooth
SITAILE Car Bluetooth A2DP
Yatour Bluetooth Car Adapter YT-BTA For RD3
Podłącza się to w port zmieniarki (niebieski), wygrzebałem radio żeby sprawdzić co mam za model i jest to PU-2472B(F) i obejrzeć porty. I tu moje zdziwienie, zdaje się, że port zmieniarki mam zajęty, oczywiście nie mam zmieniarki, ani żadnych akcesoriów. Czy ktoś ma pomysł co to za podłączenia na zdjęciu? (kable nikną w czeluściach deski rozdzielczej:) )
Zastanawiam sie jak w takim układzie podłączyć ten emulator, no chyba że nie mam portu zmieniarki. Ma ktoś fotę jak wygląda "normalne" fabryczne podłączone radio?

Offline Sławomir Gawroński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 143
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MK I 2.0HPi 139KM
  • Zainteresowania: Citrolandia
  • Miejscowość: Częstochowa
Odp: C5 MK1 - Podłączenie emulatora zmieniarki do radia RD3
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 18, 2018, 07:04:31 »
Witajcie,

Zachciało mi się zestawu głośnomówiącego bluetooth (albo dokładniej mówiąc słuchać muzyki z telefonu) do mojej leciwej cytrynki. Wyszperałem takie wynalazki na aliexpress i poczytałem, że generalnie sprawdza się to fajnie. Wiele osób ma wersje emulujące zmieniarkę pozwalające słuchać muzyki z pendrive/AUX (co mi akurat niepotrzebne). Ale są też wersje bluetooth
SITAILE Car Bluetooth A2DP
Yatour Bluetooth Car Adapter YT-BTA For RD3
Podłącza się to w port zmieniarki (niebieski), wygrzebałem radio żeby sprawdzić co mam za model i jest to PU-2472B(F) i obejrzeć porty. I tu moje zdziwienie, zdaje się, że port zmieniarki mam zajęty, oczywiście nie mam zmieniarki, ani żadnych akcesoriów. Czy ktoś ma pomysł co to za podłączenia na zdjęciu? (kable nikną w czeluściach deski rozdzielczej:) )
Zastanawiam sie jak w takim układzie podłączyć ten emulator, no chyba że nie mam portu zmieniarki. Ma ktoś fotę jak wygląda "normalne" fabryczne podłączone radio?

Sprawdź pod fotelem pasażera czy nie masz ukrytej kostki.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Citroen C5 2,0 HPi MK1 139KM - 2002
Był:
Citroen C5 2HDi MK1 110KM bez FAP - 2003
Citroen Zx 1.4 - 1994

Diagnostyka Citroen/Peugeot - Cz-wa

Offline Przemek Majoch

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 69
  • Skąd: Nowy Sącz
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.0 HDI 136KM Tourer AM6, C5 MK I 2.0 HDI 110KM Break AL4
  • Miejscowość: Nowy Sącz
Odp: C5 MK1 - Podłączenie emulatora zmieniarki do radia RD3
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 19, 2018, 12:14:48 »
Wypnij złącze z radia i wepnij emulator - skoro nie masz zmieniarki. Miałem identycznie.
Potem oczywiście trzeba włączyć w Lexii.
Ja mam ten z pierwszego linku z zestawem głośnomówiącym. Trochę przycichawy jest, zwłaszcza jak przełączam między zmieniarką a CD, trzeba uważać ;)
Była Xantia II Break 2,0 HDI

Offline Marek Skolimowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 28
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: C5 MKI 2.0HDI
  • Miejscowość: Gdańsk
Odp: C5 MK1 - Podłączenie emulatora zmieniarki do radia RD3
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 24, 2018, 17:06:36 »
Hej!

Chwilę to trwało, bo zmieniarka płynęła prosto z Chin :)
Zanurkowalem pod siedzene i znalazłem kabel (pomaranczowa wtyczka) więcej kabli nie znalazlem więc zakładam że to ten .

Niestety koncowka całkiem inna od tej co przyszla. To co dostałem pasuje w port w radiu, ale nie pod siedzeniem. To jakis dedykowany wtyk do firmowych zmieniarek Citroena?

Offline Piotr Osiński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 182
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 MKI 2002 2.0HDI
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: C5 MK1 - Podłączenie emulatora zmieniarki do radia RD3
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 24, 2018, 23:22:16 »
Bo to wpinasz do radia nie do kabelka pod siedzeniem.
Lexia, VCDS, MPPS

Offline Sebastian Osowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 243
  • Skąd: Zachodniopomorskie
  • Posiadany samochód: 3.0 v6 lpg
  • Zainteresowania: Mechanika
  • Miejscowość: Borne Sulinowo
Odp: C5 MK1 - Podłączenie emulatora zmieniarki do radia RD3
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 26, 2018, 20:36:07 »
I jak Ci gra ten emulator? Zadowalająco?