Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [Mk I] Lusterko od strony pasażera - wymiana  (Przeczytany 1136 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wojciech Maziarz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 118
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: C5 Break mkI, 2.0i 16v + LPG
  • Miejscowość: Kraków
[Mk I] Lusterko od strony pasażera - wymiana
« dnia: Luty 06, 2011, 20:56:23 »
Witajcie,
Zdarzyło się niefortunnie, że ktoś mi oberwał na ulicy lusterko :(. Coś się w środku pozrywało, bo lata we wszystkie możliwe (poziome) strony.

Bazując na opisie z forum rozebrałem całą obudowę, ale doszedłem tylko do tego, że wyłamane są takie kołeczki blokujące mechanizm przeciwko zbyt dużemu obrotowi. Raczej nie do doklejenia. Więc wymiana - no i teraz dylemat: jakiego zwierciadełka szukać - wśród używanych.
Oryginalne jest elektryczne, podgrzewane, indeksowane i z czujnikiem temperatury. Na dodatek czerwono-czarne :).  

Czy funkcja indeksowania jest wbudowana w lusterko, czy "w samochód" i każde elektryczne będzie pasowało? Czy może być takie od "anglika"?

Może ktoś z forumowiczów miał podobny problem i poradzi?

Offline Maciej Szcząchor

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1 966
  • Skąd: Kosakowo k/Gdyni
  • Posiadany samochód: C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 HDi 163 KM BVM 2013r. & DS3 1.6 e-HDi
  • Zainteresowania: el-bzdury
  • Miejscowość: Kosakowo k/Gdyni
Re: [Mk I] Lusterko od strony pasażera - wymiana
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 06, 2011, 21:18:32 »
Witam.
Indeksowane lusterko ma inny serwomechanizm. Możesz kupić nie indeksowane i przełożyć serwomechanizm ze starego wraz z wiązką.
Mieć interfejs diagnostyczny, a umieć się nim posługiwać to dwie skrajne rzeczy;-)

BX, 2x Xantia, C3, C2, 3x C5

Offline Wojciech Maziarz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 118
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: C5 Break mkI, 2.0i 16v + LPG
  • Miejscowość: Kraków
Re: [Mk I] Lusterko od strony pasażera - wymiana
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 07, 2011, 11:14:18 »
Maćku,
czy pisząc "serwomechanizm" masz na myśli to, to mieści się za szkłem lusterka (silniczki), czy kawałek płytki z elektroniką zamkniętej z w czarnym pudełku wewnątrz? A może jeszcze coś innego? Tego pudełka nie udało mi się otworzyć, bo na razie bałem się połamać, ale w nim mieszczą się uszkodzone fragmenty mechanizmu...

Czy lusterko od sedana będzie pasować do Breaka?

Offline Marcin Golonka

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 513
  • Skąd: Puławy
  • Posiadany samochód: Citroёn C5 SX Automatic 2.0 HDi Break 2003r
  • Miejscowość: Puławy
Re: [Mk I] Lusterko od strony pasażera - wymiana
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 07, 2011, 12:04:31 »
a gdzie jest ten serwomechanizm? U mnie indeksowanie raz działa raz nie działa ale wygląda to tak jak by coś na trybach mu przeszkadzało i chciałbym to jakoś naprawić ale nie wiem jak. Po za tym jak do tej pory, w ogóle nie chciało mi indeksowanie działać a od piątku jakoś zaczęło działać ale nie za każdym razem.

Offline Jakub Szostak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 183
  • Skąd: Szczecin
  • Posiadany samochód: Lexus IS 200
  • Miejscowość: Szczecin
Re: [Mk I] Lusterko od strony pasażera - wymiana
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 07, 2011, 13:20:34 »
Lusterko z anglika będzie odchylone od nadwozia pod innym kątem i może pokazywać nie to, co będziesz chciał :P
Zawsze możesz kupić nowe, a zamiast lakierować przełożyć obudowę ze starego.
Na alledrogo są np. lusterka z polcara za "grosze". Chyba, że masz te czarne błyszczące, nie matowe, to wtedy już takich tanich nie dostaniesz.

Offline Wojciech Maziarz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 118
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: C5 Break mkI, 2.0i 16v + LPG
  • Miejscowość: Kraków
Re: [Mk I] Lusterko od strony pasażera - wymiana
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 07, 2011, 15:19:10 »
Cytuj

Jakub Szostak napisał:
Lusterko z anglika będzie odchylone od nadwozia pod innym kątem i może pokazywać nie to, co będziesz chciał :P

Faktycznie, o tym innym kącie patrzenia nie pomyślałem.
Cytuj

Zawsze możesz kupić nowe, a zamiast lakierować przełożyć obudowę ze starego. Na alledrogo są np. lusterka z polcara za "grosze". Chyba, że masz te czarne błyszczące, nie matowe, to wtedy już takich tanich nie dostaniesz.


O przekładaniu myślałem, bo czerep obudowy jest dobry. Sęk w tym, żeby jakoś dorwać działąjące lusterko - właśnie czarne błyszczące - nadające się na przeszczep...

Ku informacji - dzwoniłem do sklepu przy serwisie (POLSERWIS St. Wola) - cena nowego "z bajerami elektrycznymi" ok 1400 zł netto. Nawet nie wiedziałem, że mam tak cenny samochód ;)

Offline Grzegorz Sługocki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 018
  • Skąd: Zielona Góra
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 HDI 2001r// 2.0 B+LPG 2009r
  • Miejscowość: Zielona Góra
Re: [Mk I] Lusterko od strony pasażera - wymiana
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 07, 2011, 18:31:26 »
Mi jak poszło lewe to kupiłem za 100zł na allegro w kolorze nadwozia i z tym czarnym błyszczącym ale nie ma w nim silniczka od składania ani nie posiadam w aucie indeksowania.