Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MK III] RNEG 2 RT6  (Przeczytany 65116 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Paweł Glibowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 232
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: C5 MK III 2009 R 2.0 HDI 163KM KOMBI
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: [MK III] RNEG 2 RT6
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 16, 2018, 22:11:20 »
Ekran jest zamocowany ok. Te brakujące pół paseczka to nie ma związku z ramką bo na samym LCD bez ramki jest dokładnie tak samo. Ramka pasuje idealnie a te przesunięcie to musi być jednak sprawa software.

Offline Marcin Kaszka

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 684
  • Skąd: Chojnów/Legnica
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 '14r. MK3 2.2HDi CHIP 225KM/551Nm AM6 sedan
  • Miejscowość: Chojnów/Legnica
Odp: [MK III] RNEG 2 RT6
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 20, 2018, 14:12:36 »
Wczoraj się zagotowałem bo wjechałem w hydrant przy cofaniu, którego nie było widać w lusterkach, i nie widział go parktronik.
To mnie zachęciło do rozbudowy o kamerę cofania, zwłaszcza że często jeżdżę w mało cywilizowanych terenach.


Czy ktoś może dość zwięźle odpowiedzieć na pytania:
1. Mam RT6 i sedana - to połączenie oznacza zapewne że moje RT6 nie obsługuje kamery cofania. Czy jest jednoznaczna procedura która to potwierdzi? Ktoś z Allegro napisał mi, że jeżeli można to włączyć w BSI tzn. że obsługuje. Ale ja nie włączę bo nie mam kamery, więc co z tego że to zrobię jak nie zobaczę żadnych efektów.
2. W przypadku wymiany RT6 - co należy zrobić w RNEG2 i BSI w Diagboxie, żeby nowe radio działało sprawnie?
3. Gdzieś przeczytałem że któraś wersja softu przekłada się na nie działającą rolkę w kierownicy - jakieś konkrety z tym związane?
4. Czy okablowanie kamery to jakiś konkretny typ kabla? Którędy je najlepiej poprowadzić?
5. Co konkretnie się konfiguruje się w DB po podłączeniu kamery?
6. Czy obraz się włącza automatycznie po wybraniu R?
Pozdrawiam,
Marcin

C5 X7 MK3 '14r. 2.2HDi AM6 sedan
C4 Picasso II MK2 '16r. 2.0HDi EAT6
C4 Picasso II MK2 '14r. 1.6HDi MCP

Offline Paweł Glibowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 232
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: C5 MK III 2009 R 2.0 HDI 163KM KOMBI
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: [MK III] RNEG 2 RT6
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 20, 2018, 14:21:51 »
A więc zwięźle :-)


1. Mam RT6 i sedana - to połączenie oznacza zapewne że moje RT6 nie obsługuje kamery cofania. Czy jest jednoznaczna procedura która to potwierdzi? Ktoś z Allegro napisał mi, że jeżeli można to włączyć w BSI tzn. że obsługuje. Ale ja nie włączę bo nie mam kamery, więc co z tego że to zrobię jak nie zobaczę żadnych efektów.
Czy w konfiguracji RNEG2 występujue opcja video ? Jeśli jest i po włączeniu trybu video masz niebieski ekran to już jest coś - znaczy że będzie dobrze 2. W przypadku wymiany RT6 - co należy zrobić w RNEG2 i BSI w Diagboxie, żeby nowe radio działało sprawnie?
Trzeba telekodować, by w opcjach było właściwe radio i w  tyle - inna sprawa z kamerą cofania.3. Gdzieś przeczytałem że któraś wersja softu przekłada się na nie działającą rolkę w kierownicy - jakieś konkrety z tym związane?
Pierwsze słyszę...4. Czy okablowanie kamery to jakiś konkretny typ kabla? Którędy je najlepiej poprowadzić?
Kabel jak kabel - zasilanie zwykła linka, obraz ja mam takim z zestawu video cinch5. Co konkretnie się konfiguruje się w DB po podłączeniu kamery?Przede wszystkim jeśli auto nie jest z najnowszych AKTUALIZUJEMY BSI, po tym kilka nieskomplikowanych ustawień dotyczących parkowania6. Czy obraz się włącza automatycznie po wybraniu R? Tak



pzdr
Pawel
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2018, 16:12:45 wysłana przez Paweł Glibowski »

Offline Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 096
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: [MK III] RNEG 2 RT6
« Odpowiedź #53 dnia: Luty 20, 2018, 15:33:52 »
Popraw rozmiar czcionki bo coś się posypało.
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie

Offline Marcin Kaszka

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 684
  • Skąd: Chojnów/Legnica
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 '14r. MK3 2.2HDi CHIP 225KM/551Nm AM6 sedan
  • Miejscowość: Chojnów/Legnica
Odp: [MK III] RNEG 2 RT6
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 20, 2018, 16:21:58 »




Czy w konfiguracji RNEG2 występujue opcja video ? Jeśli jest i po włączeniu trybu video masz niebieski ekran to już jest coś - znaczy że będzie dobrze
2. W przypadku wymiany RT6 - co należy zrobić w RNEG2 i BSI w Diagboxie, żeby nowe radio działało sprawnie?
Trzeba telekodować, by w opcjach było właściwe radio i w zasadzie tyle - inna sprawa z kamerą cofania.
3. Gdzieś przeczytałem że któraś wersja softu przekłada się na nie działającą rolkę w kierownicy - jakieś konkrety z tym związane?
Pierwsze słyszę...
4. Czy okablowanie kamery to jakiś konkretny typ kabla? Którędy je najlepiej poprowadzić?
Kabel jak kabel - zasilanie zwykła linka, obraz ja mam takim z zestawu video cinch
5. Co konkretnie się konfiguruje się w DB po podłączeniu kamery?
Przede wszystkim jeśli auto nie jest z najnowszych AKTUALIZUJEMY BSI, po tym kilka nieskomplikowanych ustawień dotyczących parkowania
6. Czy obraz się włącza automatycznie po wybraniu R?
TAK




pzdr
Paweł
Dzięki, ale trochę mniej zwięźle zacytowałem :).
ad.1
Trybu Video nie mam w konfiguracji. Spróbuje w DB czy nie można włączyć. Czy to oznacza że RT6 może odtwarzać Video?
ad.2
Radio nadal będzie RT6, kwestia jak jest z przypisanym VIN'em i czy to jest w BSI czy w RNEG2
ad. 3
Wyczytałem tutaj: http://klubcytrynki.pl/forum/index.php?topic=108533.msg1081815#msg1081815
Co znaczy że źle zapamiętałem bo to RNEG, rozumiem że nie są znane inne kwiatki w przypadku RT6?
ad. 4
Chinch ma 2 żyły - rozumiem że wystarcza? masa z lampy/klapy, +12V jedna żyła a sygnał idzie jedną żyłą jak rozumiem? I jaką trasą go prowadzić najlepiej?
ad.5
Możesz rozwinąć temat ustawień parkowania? Mam 2014r., więc raczej BSI to ogarnie, ale z ustawianiem parkowania nic nie doczytałem dotychczas.

Pozdrawiam,
Marcin

C5 X7 MK3 '14r. 2.2HDi AM6 sedan
C4 Picasso II MK2 '16r. 2.0HDi EAT6
C4 Picasso II MK2 '14r. 1.6HDi MCP

Offline Paweł Glibowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 232
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: C5 MK III 2009 R 2.0 HDI 163KM KOMBI
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: [MK III] RNEG 2 RT6
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 20, 2018, 16:37:11 »




Czy w konfiguracji RNEG2 występujue opcja video ? Jeśli jest i po włączeniu trybu video masz niebieski ekran to już jest coś - znaczy że będzie dobrze
2. W przypadku wymiany RT6 - co należy zrobić w RNEG2 i BSI w Diagboxie, żeby nowe radio działało sprawnie?
Trzeba telekodować, by w opcjach było właściwe radio i w zasadzie tyle - inna sprawa z kamerą cofania.
3. Gdzieś przeczytałem że któraś wersja softu przekłada się na nie działającą rolkę w kierownicy - jakieś konkrety z tym związane?
Pierwsze słyszę...
4. Czy okablowanie kamery to jakiś konkretny typ kabla? Którędy je najlepiej poprowadzić?
Kabel jak kabel - zasilanie zwykła linka, obraz ja mam takim z zestawu video cinch
5. Co konkretnie się konfiguruje się w DB po podłączeniu kamery?
Przede wszystkim jeśli auto nie jest z najnowszych AKTUALIZUJEMY BSI, po tym kilka nieskomplikowanych ustawień dotyczących parkowania
6. Czy obraz się włącza automatycznie po wybraniu R?
TAK




pzdr
Paweł
Dzięki, ale trochę mniej zwięźle zacytowałem :).
ad.1
Trybu Video nie mam w konfiguracji. Spróbuje w DB czy nie można włączyć. Czy to oznacza że RT6 może odtwarzać Video?
ad.2
Radio nadal będzie RT6, kwestia jak jest z przypisanym VIN'em i czy to jest w BSI czy w RNEG2
ad. 3
Wyczytałem tutaj: http://klubcytrynki.pl/forum/index.php?topic=108533.msg1081815#msg1081815
Co znaczy że źle zapamiętałem bo to RNEG, rozumiem że nie są znane inne kwiatki w przypadku RT6?
ad. 4
Chinch ma 2 żyły - rozumiem że wystarcza? masa z lampy/klapy, +12V jedna żyła a sygnał idzie jedną żyłą jak rozumiem? I jaką trasą go prowadzić najlepiej?
ad.5
Możesz rozwinąć temat ustawień parkowania? Mam 2014r., więc raczej BSI to ogarnie, ale z ustawianiem parkowania nic nie doczytałem dotychczas.
Oj nie wiem czy można włączyć tryb w DB. Nie wszystkie rt6 mają sprzętowe przystosowanie do tryby video a więc o kamery cofania. Jeśli auto nie miało fabrycznie to I rt6 mógł nie mieć. Tylko zmiana na inne z trybem wchodzi w grę.

Połączenia są 4 przewodowe. Dwa od zasilania i dwa od wizji. Standard.

Nie wiem jak u mnie jest puszczone, albo górą albo dołem to Ty sobie oblukaj  jak łatwiej.

VIN załatwisz przez DB w kalkulatorze RNEG2010

Odnośnie ustawień w bsi to pomoc w prowadzeniu i opcje związane z wyborem sposobu pomocy przy parkowaniu. W samym bsi też jest opcja od kamery ale nie pamiętam teraz gdzie.

Czyli najpierw radio bo to czy soft w bsi aktualny to wyjdzie w praniu. Później kamera, kable i ustawienia.

Powodzenia

Offline Marcin Kaszka

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 684
  • Skąd: Chojnów/Legnica
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 '14r. MK3 2.2HDi CHIP 225KM/551Nm AM6 sedan
  • Miejscowość: Chojnów/Legnica
Odp: [MK III] RNEG 2 RT6
« Odpowiedź #56 dnia: Luty 20, 2018, 21:33:06 »
Pogrzebałem w DB. Można włączyć wejście kamery cofania, i dodatkowe wejście video w RNEG2010. Po włączeniu w menu pojawia się u mnie opcja video, ale po jej wybraniu ekran jest ciemny. Generalnie zgodnie z przypuszczeniami wskazuje to na to, że moje RT6 nie obsługuje video.
Zresztą - gdzie się podłączałoby wejście video? Jak to jest w modelach z obsługą kamery? U mnie są wtyczki jak na zdjęciach(nie odpinałem, więc widoczność słaba, ale chyba widać co jest, więcej gniazd nie ma).
Gdzie się podlącza:
-zasilanie kamery
-sygnał wideo
-dodatkowy sygnał video - czy to jest w każdym RT6 z obsługą kamery? I jak wtedy z audio takiego materiału? NG4 ma cinche audio i video w schowku, a tu jak to działa?
Pozdrawiam,
Marcin

C5 X7 MK3 '14r. 2.2HDi AM6 sedan
C4 Picasso II MK2 '16r. 2.0HDi EAT6
C4 Picasso II MK2 '14r. 1.6HDi MCP

Offline Krzysztof Fryckowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 144
  • Skąd: Polska
  • Posiadany samochód: C5 x7 Tourer 2009r 2.0 HDI RHR
  • Zainteresowania: Wszystko i nic.
  • Miejscowość: Polska
Odp: [MK III] RNEG 2 RT6
« Odpowiedź #57 dnia: Luty 21, 2018, 08:37:47 »
Kamera idzie przez główną wiązkę radia, więc nie masz tam dodatkowych gniazd, jak w chińskich radiach.
Zasilanie kamery powinno być stałe, sygnał idzie 2 pinami tylko.
Przy wybraniu opcji Video powinien się pokazać niebieski ekran.
Lexia - DiagBox - Tuchola i okolice - pomogę.

Pomogłem? Chcesz postawić piwo? Dorzuć się do mojej zbiórki :)
www.paypal.me/pools/c/82u34IG3ij

Offline Paweł Glibowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 232
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: C5 MK III 2009 R 2.0 HDI 163KM KOMBI
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: [MK III] RNEG 2 RT6
« Odpowiedź #58 dnia: Luty 21, 2018, 10:30:15 »
W tej największej wtyce piny 1 oraz 7 to właśnie wejście video (kamera). Ludzie oczywiście robią różności i zapodają sygnał z innych źródeł, przez różne przełączniki video i takie tam. Tu nie jestem biegły, ale tak jak pisał kolega jeśli miałbyś niebieski ekran po włączeniu w menu video to jest git, jeśli nie jest niebieski - sorki, wymiana radia. Czy warto, czy się opłaca i takie tam - zostawiam Tobie.
Samo podłączenie kamery do zasilania nie polecam na stałe - kamera chodzi nonstop, grzeje się i szybciej zużywa. Ludzie podłączają do świateł cofania i u mnie też tak magik podłączył. Działa, ale ma też swój minus. BSI wystawia napięcie na odpowiednim pinie, które trwa dotąd, dopóki obraz  z kamery cofania wywalony jest na ekran. Jest to kilka sekund (u mnie 3) po wybiciu wstecznego. Jeżeli zasilanie jest z żarówki to po wybiciu z wstecznego kamera przestaje być zasilana, a obraz na monitorze jeszcze jest - mamy niebieski ekran co może irytować. Mnie w każdym razie wkurzało, więc nieco przerobiłem układ i zastosowałem przekaźnik czasowy, który przez ustawiony przez mnie czas podaje jeszcze napięcie na kamerę po wybiciu z wstecznego. Teraz jest git.


Generalnie nie ma filozofii, jak radio jest przystosowane, a BSI aktualne to temat jest prosty. Teraz jestem mądry, bo sporo przeszedłem zanim u mnie wszystko gra :-)


pozdrawiam


Paweł

Offline Jacek Janikowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 341
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: C5 Tourer 2.2 HDI '11, CX GTI Turbo '84, CX Prestige' 81, DS 19 Pallas '68
  • Miejscowość: Poznań
Odp: [MK III] RNEG 2 RT6
« Odpowiedź #59 dnia: Luty 21, 2018, 10:51:43 »
A czy przy podłączeniu zasilania do świateł cofania też trzeba aktualizować BSI ?

Offline Paweł Glibowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 232
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: C5 MK III 2009 R 2.0 HDI 163KM KOMBI
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: [MK III] RNEG 2 RT6
« Odpowiedź #60 dnia: Luty 21, 2018, 10:53:39 »
A czy przy podłączeniu zasilania do świateł cofania też trzeba aktualizować BSI ?
Jeżeli soft jest stary to oczywiście. Podłączenie zasilania kamery nie ma tu nic do tego.

Offline Tadeusz Garbacik

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 688
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.2 HDI 204, P308 2.0 HDI RHR,
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Lubin
Odp: [MK III] RNEG 2 RT6
« Odpowiedź #61 dnia: Luty 21, 2018, 11:02:25 »
Widzę że kabel do LCD LVDS jest chyba identyczny jak w NG4 ( 10 pin ). Powinna zatem pasować przystawka VL2-NG4-HU pod LVDS do przełączania źródeł video z 3 wejściami Cinch. Jeden jest na kamerę i sam się przełącza przy wrzuceniu wstecznego.

Tak to wygląda:

https://www.car-tronic.pl/interfejs-wideo-2-videorvcrgb-input-citroen-peugeot-ng4-flip-up-p8653

tutaj instrukcja: http://pdf.ampire.de/caraudiosystems/VL2-NG4/man_eng_VL2-NG4.pdf

Offline Jacek Janikowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 341
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: C5 Tourer 2.2 HDI '11, CX GTI Turbo '84, CX Prestige' 81, DS 19 Pallas '68
  • Miejscowość: Poznań
Odp: [MK III] RNEG 2 RT6
« Odpowiedź #62 dnia: Luty 21, 2018, 12:58:05 »
Przystawka do przełączania LVDS jest alternatywnym rozwiązaniem, tyle że z tego co mi się kojarzy to gdy przełączy się na kamerę cofania to nie będzie widać wskazań graficznych z parktronica. Przy fabrycznym połączeniu widać zarówno kamerę cofania jak i sylwetkę auta wraz z wskazaniami parktornica.

Offline Jacek Janikowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 341
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: C5 Tourer 2.2 HDI '11, CX GTI Turbo '84, CX Prestige' 81, DS 19 Pallas '68
  • Miejscowość: Poznań
Odp: [MK III] RNEG 2 RT6
« Odpowiedź #63 dnia: Luty 21, 2018, 13:01:43 »
A czy przy podłączeniu zasilania do świateł cofania też trzeba aktualizować BSI ?
Jeżeli soft jest stary to oczywiście. Podłączenie zasilania kamery nie ma tu nic do tego.

A czy wiesz od jakiego softu zadziała kamera ? Muszę podjechać do ASO, aby skonfigurować SMEGa (w miejsce NG4) i nie wiem czy przy okazji podnieść oprogramowanie BSI. Trochę się obawiam podnoszenia wersji BSI, bo mam dołożone indeksowane lusterka oraz oświetlenie nastrojowe i coś mi się kojarzy, że nowe oprogramowanie BSI może wyciąć obsługę ww.

Ja mam C5 z 12.2011. Wersję oprogramowania BSI muszę sprawdzić.

Offline Paweł Glibowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 232
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: C5 MK III 2009 R 2.0 HDI 163KM KOMBI
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: [MK III] RNEG 2 RT6
« Odpowiedź #64 dnia: Luty 21, 2018, 18:37:31 »
A czy przy podłączeniu zasilania do świateł cofania też trzeba aktualizować BSI ?
Jeżeli soft jest stary to oczywiście. Podłączenie zasilania kamery nie ma tu nic do tego.

A czy wiesz od jakiego softu zadziała kamera ? Muszę podjechać do ASO, aby skonfigurować SMEGa (w miejsce NG4) i nie wiem czy przy okazji podnieść oprogramowanie BSI. Trochę się obawiam podnoszenia wersji BSI, bo mam dołożone indeksowane lusterka oraz oświetlenie nastrojowe i coś mi się kojarzy, że nowe oprogramowanie BSI może wyciąć obsługę ww.

Ja mam C5 z 12.2011. Wersję oprogramowania BSI muszę sprawdzić.
Nie mam teraz jak sprawdzić wersji bsi jaka mam teraz.  Fakt, że późniejsze C5 miały mniej bajerów, ale czy nowsze BSI może wyciąć obsługę czegoś? Nie wiem.
Ja obsługę indeksowanych lusterek miałem i mam nadal. A lusterka jak nigdy nie działały tak nie działają :-)
Inna sprawa, że jakoś nie odczuwam potrzeby w tej materii. Próbowałem pochylać i wręcz gorzej się czułem przy cofaniu.
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2018, 19:24:25 wysłana przez Paweł Glibowski »

Offline Krzysztof Fryckowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 144
  • Skąd: Polska
  • Posiadany samochód: C5 x7 Tourer 2009r 2.0 HDI RHR
  • Zainteresowania: Wszystko i nic.
  • Miejscowość: Polska
Odp: [MK III] RNEG 2 RT6
« Odpowiedź #65 dnia: Luty 22, 2018, 09:26:02 »
Rzekomo po aktualizacji dochodzi 'przedłużenie' czasu otwarcia klapy w trybie ekonomicznym i cośtam jeszcze, a ze znikających rzeczy miało być własnie indeksowanie lusterek. Mi się to przydaje akurat, jak przy krawężnikach czy coś :)
Ja na update BSI chyba w marcu się wybiorę, na razie muszę 'wylosować' w którym ASO, bo ceny w regionie z kosmosu, 250-350 zł za update, a w każdym mówią, że nie wiedzą, czy to w ogóle przyczyna, itd.
Lexia - DiagBox - Tuchola i okolice - pomogę.

Pomogłem? Chcesz postawić piwo? Dorzuć się do mojej zbiórki :)
www.paypal.me/pools/c/82u34IG3ij

Offline Marcin Kaszka

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 684
  • Skąd: Chojnów/Legnica
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 '14r. MK3 2.2HDi CHIP 225KM/551Nm AM6 sedan
  • Miejscowość: Chojnów/Legnica
Odp: [MK III] RNEG 2 RT6
« Odpowiedź #66 dnia: Luty 22, 2018, 20:33:33 »
W tej największej wtyce piny 1 oraz 7 to właśnie wejście video (kamera). Ludzie oczywiście robią różności i zapodają sygnał z innych źródeł, przez różne przełączniki video i takie tam. Tu nie jestem biegły, ale tak jak pisał kolega jeśli miałbyś niebieski ekran po włączeniu w menu video to jest git, jeśli nie jest niebieski - sorki, wymiana radia. Czy warto, czy się opłaca i takie tam - zostawiam Tobie.
Samo podłączenie kamery do zasilania nie polecam na stałe - kamera chodzi nonstop, grzeje się i szybciej zużywa. Ludzie podłączają do świateł cofania i u mnie też tak magik podłączył. Działa, ale ma też swój minus. BSI wystawia napięcie na odpowiednim pinie, które trwa dotąd, dopóki obraz  z kamery cofania wywalony jest na ekran. Jest to kilka sekund (u mnie 3) po wybiciu wstecznego. Jeżeli zasilanie jest z żarówki to po wybiciu z wstecznego kamera przestaje być zasilana, a obraz na monitorze jeszcze jest - mamy niebieski ekran co może irytować. Mnie w każdym razie wkurzało, więc nieco przerobiłem układ i zastosowałem przekaźnik czasowy, który przez ustawiony przez mnie czas podaje jeszcze napięcie na kamerę po wybiciu z wstecznego. Teraz jest git.


Generalnie nie ma filozofii, jak radio jest przystosowane, a BSI aktualne to temat jest prosty. Teraz jestem mądry, bo sporo przeszedłem zanim u mnie wszystko gra :-)


pozdrawiam


Paweł

Masz może rozpisane te piny? Nie wiem czy u mnie są nie wpięte, czy też są fizycznie, tylko się kończą gdzieś... gdzie? Nie mam złudzeń że wiązka jest położona, bo mam sedana, a w tej wersji Citroen nie przewidział w ogóle takiego rozwiązania(ciekawe dlaczego?).
Zapewne nie mam więc we wtyczce tych pinów. I które piny są które - 2 to video kamery cofania, 2 to video zewn., 2 to audio zewn. Tzn. że któryś jest wolny, bo jest 7.

Co do zasilania - masz schemat elektryczny jak to wychodzi na żarówkę? Czy z bezpiecznika idzie przewód bezpośrednio i wystarczy dać przy skrzynce przekaźnik ze zwłoką z jakiegoś stałego źródła czy na żarówkę wychodzi z innego miejsca po jakimś przekaźniku? Wolalbym coś tak pokombinować, zawsze to 2 żyły mniej do ciągnięcia i wsadzenia w wiązkę przy wejściu w klapę, bo wtedy potrzebny jest tylko sygnał video.
Pozdrawiam,
Marcin

C5 X7 MK3 '14r. 2.2HDi AM6 sedan
C4 Picasso II MK2 '16r. 2.0HDi EAT6
C4 Picasso II MK2 '14r. 1.6HDi MCP

Offline Paweł Glibowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 232
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: C5 MK III 2009 R 2.0 HDI 163KM KOMBI
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: [MK III] RNEG 2 RT6
« Odpowiedź #67 dnia: Luty 23, 2018, 09:26:37 »
Wiesz co, nie to żebym się mądrzył bo takich na forum sam nie lubię, ale naprawdę pinologi RT6 masz w necie w opór. Pierwszy lepszy przykład z brzegu wrzucam poniżej.
Jeśli chodzi o podanie napięcia z żarówki to nie robiłem tego ja, a magik - krótko mówiąc szukasz kabelka, który po wstecznym ma zasilanie i się tam wpinasz. Masa to masa. No ja z racji, że miałem już to przez tego fachurę położone kable do kamery to sam przekaźnik zainstalowałem w klapie, gdzie przeciąłem kabel plusowy od kamery (zasilanie pobrałem z komputera podnośnika klapy, jako sterowanie plus ze świateł wstecznego  i już)
Minimum musisz pociągnąć dwie żyły na przód auta do radia (czyli powiedzmy + i - video jeśli tak można to nazwać) :-)

Offline Marcin Kaszka

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 684
  • Skąd: Chojnów/Legnica
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 '14r. MK3 2.2HDi CHIP 225KM/551Nm AM6 sedan
  • Miejscowość: Chojnów/Legnica
Odp: [MK III] RNEG 2 RT6
« Odpowiedź #68 dnia: Luty 23, 2018, 11:53:30 »
Dzięki za pin'y, szczerze to szukałem tylko na forum i nie znalazłem konkretów, a wujka googla nie pytałem :) .
Nie mam stałego plus w klapie, więc muszę kombinować coś przy skrzynce z bezpiecznikami lub głębiej, bez schematu nie wiadomo czy najpierw jest bezpiecznik czy przekaźnik.
W każdym razie wydaje się, że wiem wszystko co trzeba, ewentualnie jak ktoś ma schemat zasilania świateł cofania to by pomogło, bez tego też da radę :).
Pozdrawiam,
Marcin

C5 X7 MK3 '14r. 2.2HDi AM6 sedan
C4 Picasso II MK2 '16r. 2.0HDi EAT6
C4 Picasso II MK2 '14r. 1.6HDi MCP

Offline Paweł Glibowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 232
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: C5 MK III 2009 R 2.0 HDI 163KM KOMBI
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: [MK III] RNEG 2 RT6
« Odpowiedź #69 dnia: Luty 23, 2018, 12:47:34 »
Jakby ktoś potrzebował podaje link na przekaźnik z regulowanym czasem. U mnie to wspiera kamerę cofania.


http://ase.hoste.pl/sklep/index.php?p137,przekaznik-czasowy-wydluzajacy-3srp30



pzdr


Paweł

Offline Krzysztof Fryckowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 144
  • Skąd: Polska
  • Posiadany samochód: C5 x7 Tourer 2009r 2.0 HDI RHR
  • Zainteresowania: Wszystko i nic.
  • Miejscowość: Polska
Odp: [MK III] RNEG 2 RT6
« Odpowiedź #70 dnia: Luty 23, 2018, 13:27:20 »
Dzięki za pin'y, szczerze to szukałem tylko na forum i nie znalazłem konkretów, a wujka googla nie pytałem :) .
Nie mam stałego plus w klapie, więc muszę kombinować coś przy skrzynce z bezpiecznikami lub głębiej, bez schematu nie wiadomo czy najpierw jest bezpiecznik czy przekaźnik.
W każdym razie wydaje się, że wiem wszystko co trzeba, ewentualnie jak ktoś ma schemat zasilania świateł cofania to by pomogło, bez tego też da radę :) .

A nie prościej zrobić tak jak w oryginalne, czyli stały + po zapłonie? Moduł czujników cofania masz blisko, z tego miejsca do klapy doprowadzić to żabi skok..
Kamera wtedy ma cały czas zasilanie, a radio sygnał dostanie po wbiciu wstecznego i wtedy dopiero pokaże obraz. I nie trzeba z przekaźnikami czasowymi cudować...
Lexia - DiagBox - Tuchola i okolice - pomogę.

Pomogłem? Chcesz postawić piwo? Dorzuć się do mojej zbiórki :)
www.paypal.me/pools/c/82u34IG3ij

Offline Paweł Glibowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 232
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: C5 MK III 2009 R 2.0 HDI 163KM KOMBI
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: [MK III] RNEG 2 RT6
« Odpowiedź #71 dnia: Luty 23, 2018, 13:38:39 »
Dzięki za pin'y, szczerze to szukałem tylko na forum i nie znalazłem konkretów, a wujka googla nie pytałem :) .
Nie mam stałego plus w klapie, więc muszę kombinować coś przy skrzynce z bezpiecznikami lub głębiej, bez schematu nie wiadomo czy najpierw jest bezpiecznik czy przekaźnik.
W każdym razie wydaje się, że wiem wszystko co trzeba, ewentualnie jak ktoś ma schemat zasilania świateł cofania to by pomogło, bez tego też da radę :) .

A nie prościej zrobić tak jak w oryginalne, czyli stały + po zapłonie? Moduł czujników cofania masz blisko, z tego miejsca do klapy doprowadzić to żabi skok..
Kamera wtedy ma cały czas zasilanie, a radio sygnał dostanie po wbiciu wstecznego i wtedy dopiero pokaże obraz. I nie trzeba z przekaźnikami czasowymi cudować...
W oryginale plus na kamerę idzie z BSI. Zaczyna się po wbiciu wstecznego i trwa te kilka chwil po wybiciu. Ja tam bym na stałe kamery nie zasilał. Jak już kogoś nie razi te 3 sekundy blue screena po wybiciu że wstecznego to faktycznie olać przekaźnik i dać plus ze świateł.

Offline Krzysztof Fryckowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 144
  • Skąd: Polska
  • Posiadany samochód: C5 x7 Tourer 2009r 2.0 HDI RHR
  • Zainteresowania: Wszystko i nic.
  • Miejscowość: Polska
Odp: [MK III] RNEG 2 RT6
« Odpowiedź #72 dnia: Luty 23, 2018, 17:27:16 »
Wg schematów które posiadam, zasilanie kamery w C5 jest z BSI, stałe, a w jakimśtam peugeocie, bodaj w 508, jest stałe, z modułu czujników cofania...
Lexia - DiagBox - Tuchola i okolice - pomogę.

Pomogłem? Chcesz postawić piwo? Dorzuć się do mojej zbiórki :)
www.paypal.me/pools/c/82u34IG3ij

Offline Paweł Glibowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 232
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: C5 MK III 2009 R 2.0 HDI 163KM KOMBI
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: [MK III] RNEG 2 RT6
« Odpowiedź #73 dnia: Luty 23, 2018, 17:34:20 »
Wg schematów które posiadam, zasilanie kamery w C5 jest z BSI, stałe, a w jakimśtam peugeocie, bodaj w 508, jest stałe, z modułu czujników cofania...
Zasilanie z BSI. Zgoda. Czy stałe? Trza by to zmierzyć :-)

Gdzieś czytałem że koleś dał na stałe i mu się kamera grzała jak cholera. Po co?

Schemacik w załączeniu.

Offline Marcin Kaszka

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 684
  • Skąd: Chojnów/Legnica
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 '14r. MK3 2.2HDi CHIP 225KM/551Nm AM6 sedan
  • Miejscowość: Chojnów/Legnica
Odp: [MK III] RNEG 2 RT6
« Odpowiedź #74 dnia: Luty 23, 2018, 18:36:10 »
I gitara, jest komplet :) Wolę dołożyć ten przewód i mieć "jak w książce pisał", niż cudować.
Dzięki wielkie.
Pozdrawiam,
Marcin

C5 X7 MK3 '14r. 2.2HDi AM6 sedan
C4 Picasso II MK2 '16r. 2.0HDi EAT6
C4 Picasso II MK2 '14r. 1.6HDi MCP