Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: C5 x7 Tourer 2.0HDi Exclusive 2013r - otwieranie i domykanie szyb z kluczyka  (Przeczytany 9517 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krzysztof Juraszek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 18
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: Citroen C5 x7 Tourer 2.0HDi Exclusive 2013r.
  • Miejscowość: Rzeszów
Witam,

Czy w Waszych C5 możecie otwierać i domykać szyby z kluczyka ?
Czytałem podobny wątek, z którego wynikało, że domykanie działa poprzez przytrzymanie przycisku zamykania na kluczyku.
W moim samochodzie nawet to nie działa. Dziwne, ponieważ w innych moich autach (vectra z 2003r. goła wersja) są obie te funkcje.
 
Możliwe, że otwieranie i domykanie jest wyłączone i trzeba podpiąć się lexia\ DB.

Proszę o pomoc, gdzie znaleźć w lexi\DB tą funkcję.

Offline Łukasz Lesiak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 111
  • Skąd: Włoszczowa
  • Posiadany samochód: Citroen C5 tourer 2.0Hdi aut. 138KM 2008r exclusive
  • Zainteresowania: Obróbka drewna
  • Miejscowość: Włoszczowa
C5 x7 Tourer 2.0HDi Exclusive 2013r - otwieranie i domykanie szyb z kluczyka
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 26, 2016, 14:19:01 »
U mnie działa ale tylko jak samochód jest otwarty. To znaczy jak zamykam samochód i trzymam dłużej to szyby się zamykają. Jeśli samochód jest zamknięty to już szyby się nie dosuna.

Offline Marek Maliszewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 136
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: Citroen C5 x7 MkIII Tourer 2.0 2012 ON kombi
  • Miejscowość: Gdańsk
Odp: C5 x7 Tourer 2.0HDi Exclusive 2013r - otwieranie i domykanie szyb z kluczyka
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 26, 2016, 14:24:18 »
Witam,

Czy w Waszych C5 możecie otwierać i domykać szyby z kluczyka ?
Czytałem podobny wątek, z którego wynikało, że domykanie działa poprzez przytrzymanie przycisku zamykania na kluczyku.
W moim samochodzie nawet to nie działa. Dziwne, ponieważ w innych moich autach (vectra z 2003r. goła wersja) są obie te funkcje.
 
Możliwe, że otwieranie i domykanie jest wyłączone i trzeba podpiąć się lexia\ DB.

Proszę o pomoc, gdzie znaleźć w lexi\DB tą funkcję.


Zamykanie u mnie też działa ..wystarczy dłużej przytrzymać kluczykiem zamykanie ...... a szyby powinny się domknąć

Offline Krzysztof Juraszek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 18
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: Citroen C5 x7 Tourer 2.0HDi Exclusive 2013r.
  • Miejscowość: Rzeszów
Odp: C5 x7 Tourer 2.0HDi Exclusive 2013r - otwieranie i domykanie szyb z kluczyka
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 26, 2016, 21:50:42 »
Nie wiem Panowie czy zrozumieliście moje pytanie,  nie pytałem,  czy u Was działa (ale bardzo sie ciesze że dziala,  a przy okazji posta mogliście nabić) ,  tylko czy wiecie gdzie taką  funkcję  moge znaleźć  w lexi/db.  Jak już wspomniałem,  probowalem tak jak piszecie i nic...
Dziękuję za chęć pomocy.

Offline Krzysztof Kaźmierczak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 600
  • Skąd: Brzeg
  • Posiadany samochód: Peugeot 508 RXH 2.0 BlueHDI 180 KM EAT6
  • Miejscowość: Brzeg
Odp: C5 x7 Tourer 2.0HDi Exclusive 2013r - otwieranie i domykanie szyb z kluczyka
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 26, 2016, 22:16:04 »
Nie wiem Panowie czy zrozumieliście moje pytanie,  nie pytałem,  czy u Was działa (ale bardzo sie ciesze że dziala,  a przy okazji posta mogliście nabić) ,  tylko czy wiecie gdzie taką  funkcję  moge znaleźć  w lexi/db.  Jak już wspomniałem,  probowalem tak jak piszecie i nic...
Dziękuję za chęć pomocy.


Nie wiem czy w mk3 w ogóle jest opcja otwierania szyby z kluczyka (w mk2 nie ma), ale domykanie jest na pewno. Być może masz to wyłączone ale spróbuj najpierw zakodować szyby. Trzeba każdą szybę zamknąć, przytrzymać przycisk kilka sekund, otworzyć, przytrzymać kilka sekund i ponownie zamknąć i przytrzymać kilka sekund. Albo na odwrót, czyli najpierw otworzyć, zamknąć i ponownie otworzyć, nie pamiętam już. Za każdym razem ruch szyby do samego końca. Jak nie pomoże, to zostaje DB / Lexia.

Offline Krzysiek Pabis

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 161
  • Skąd: Trzebinia
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7
  • Miejscowość: Trzebinia
Odp: C5 x7 Tourer 2.0HDi Exclusive 2013r - otwieranie i domykanie szyb z kluczyka
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 30, 2016, 22:24:40 »
Otwierania szyb z pilota nie ma. Zamykanie jest, ale - tak jak koledzy pisali - jeśli auto stoi zamknięte, to najpierw trzeba go otworzyć, a potem zamknąć od razu trzymając długo przycisk.

Offline Jacek Kazimierowicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 96
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Tourer 2009
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: C5 x7 Tourer 2.0HDi Exclusive 2013r - otwieranie i domykanie szyb z kluczyka
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 30, 2016, 22:25:40 »
A czy to domyka również dach panoramiczny?

Offline Damian Prysak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 660
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: C5 2.0 '06 + LPG, C5 X7 Tourer Excl. 2.0HDi 163 '13
  • Zainteresowania: Informatyka, muzyka, astronomia
  • Miejscowość: Częstochowa
Odp: C5 x7 Tourer 2.0HDi Exclusive 2013r - otwieranie i domykanie szyb z kluczyka
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 03, 2018, 22:51:08 »
Zrobię mały wykop tematu. ;)
Interesuje mnie głównie otwieranie szyb z pilota (ehh, ostatnie upały). W Mk2 i Mk3 działa mi tylko domykanie z pilota (jak zamykam auto - przytrzymuję dłużej przycisk i szyby się ładnie domykają). Byłem do dzisiaj przekonany, że tej funkcji w Mk3 nie ma, ale... dzisiaj zaskoczył mnie kolega ze swoim C4 z 2013r otwierając sobie szyby z pilota. No i teraz się zastanawiam: jest, nie ma? Szukam już chwilę i niby informacje są o uchylaniu w Mk1, natomiast Mk2 nie ma i niby Mk3. Tylko... dlaczego miałoby nie być w Mk3 z 2013, skoro w C4 z tego samego rocznika funkcja jest. Jest też na pewno w Peugeocie 3008, który ma drugi kolega i też mu to śmiga. Dziwne, żeby z tego zrezygnowali (ale niewykluczone). Znalazłem też ogłoszenia z C5X7, gdzie piszą o domykaniu i uchylaniu okien tylko, że już różne ciekawe rzeczy czytałem w ogłoszeniach.
Nie wiem, szukać tego gdzieś w konfiguracji (diag), czy bankowo nie było nigdzie tej opcji? A może tylko szyby wymagają przyuczenia (chociaż działają i domykanie też działa, ale po przekładce aku mogą wymagać przyuczenia ewentualnie)?

Offline Łukasz Wiśniewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 305
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 MkIII 3.0 V6 HDI Tourer CHIP 282 KM, 532 Nm, Poprzednio: C5 MkI 2.0 Pb, C5 MkIII 2.0 Pb
  • Zainteresowania: Fotografowanie
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: C5 x7 Tourer 2.0HDi Exclusive 2013r - otwieranie i domykanie szyb z kluczyka
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 04, 2018, 08:43:34 »
I znowu wszyscy piszą czy u nich jest czy nie ma :) A kolega w poście pytał czy się to da ustawić w db :)
Jeśli jest to musisz najpewniej poszukać w kalkulatorze BSI -> naprawa -> telekodowanie. I tam szukać odpowiedniej opcji.

Offline Damian Prysak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 660
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: C5 2.0 '06 + LPG, C5 X7 Tourer Excl. 2.0HDi 163 '13
  • Zainteresowania: Informatyka, muzyka, astronomia
  • Miejscowość: Częstochowa
Odp: C5 x7 Tourer 2.0HDi Exclusive 2013r - otwieranie i domykanie szyb z kluczyka
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 04, 2018, 09:20:22 »
Jak się zapakuję z kompem do samochodu to sobie poprzeglądam ustawienia. W tym C4 oglądaliśmy z kolegą silnik, bo ma jakieś ubytki płynu chłodniczego i nie wie, gdzie ucieka. Przy tej właśnie okazji mnie zaskoczył. Aż się zapytałem jak otworzył szyby - normalnie przytrzymuje dłużej przycisk otwierania tak, jak ja zamykania żeby domknąć szyby.
P3008 też oryginalny kluczyk, tylko auto z 2017.
Znam temat kastrowania wyposażenia, ale te elementy, o których pisze Paweł, to są fizyczne rzeczy i faktycznie jest to oszczędność. Uchylanie to tylko element kawałka softu, więc wycinanie takiej funkcji wg mnie nie daje żadnych oszczędności. :)
Nic, jak coś znajdę, to napiszę jak to ogarnąć.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka


Online Machoński Tomasz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 950
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: Lexus NX, był C5 X7 Exclusive Tourer 2.0 lpg
  • Miejscowość: Katowice
Odp: C5 x7 Tourer 2.0HDi Exclusive 2013r - otwieranie i domykanie szyb z kluczyka
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 04, 2018, 09:57:30 »
  Zaskakujące jest też to że tradycyjne kluczykiem w klamce nie można zamknąć szyb

U mnie działa domykanie równieź kluczem

Online Machoński Tomasz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 950
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: Lexus NX, był C5 X7 Exclusive Tourer 2.0 lpg
  • Miejscowość: Katowice
Odp: C5 x7 Tourer 2.0HDi Exclusive 2013r - otwieranie i domykanie szyb z kluczyka
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 04, 2018, 10:32:55 »
przekręcamy raz na zamykanie i trzymamy do momentu zamkniecia

Offline Tobiasz Sabat

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 437
  • Skąd: podkarpacie
  • Posiadany samochód: c5 x7
  • Zainteresowania: marantz
  • Miejscowość: podkarpacie
Odp: C5 x7 Tourer 2.0HDi Exclusive 2013r - otwieranie i domykanie szyb z kluczyka
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 04, 2018, 19:39:07 »
Apropo zamykania, jak u was działa ryglowanie drzwi. U mnie, będąc w samochodzie i klikając zamknij z pilota oczywiście drzwi się zamykają ale gdzieś obiło mi się o uszy, że klikając drugi raz można je zaryglować tak, aby nie dało się ich otworzyć od wewnątrz...np po zbyciu szyby czy wetknięciu wytrycha. I coś w tym jest, ponieważ klikając kolejny raz po zamknięciu słychać jakieś dodatkowe szmery w drzwiach ale mimo to samochód otwiera się z klamki normalnie, jak to właściwie powinno funkcjonować?

Offline Tobiasz Sabat

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 437
  • Skąd: podkarpacie
  • Posiadany samochód: c5 x7
  • Zainteresowania: marantz
  • Miejscowość: podkarpacie
Odp: C5 x7 Tourer 2.0HDi Exclusive 2013r - otwieranie i domykanie szyb z kluczyka
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 04, 2018, 20:18:47 »
Pawle, nie za bardzo wiem o co chodzi... ale  rozumie jest upał/weekend itd  ;) We wcześniejszym samochodzie (opel omega z ostatniej produkcji) ryglowanie wunkcjonowało, a wyglądało to tak: po zamknięciu pilotem można było od wewnątrz podnieść magicznego cycka od odblokowania klamki, lecz po kliknięciu dwukrotnym wspomniany wcześniej cycek był nie do ruszenia, pozostawała opcja z pilota lub kluczykiem w zamku. W C5 próbowałem na różne sposoby i za wewnętrzną klamkę otwiera się bezproblemowo :o

Online Machoński Tomasz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 950
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: Lexus NX, był C5 X7 Exclusive Tourer 2.0 lpg
  • Miejscowość: Katowice
Odp: C5 x7 Tourer 2.0HDi Exclusive 2013r - otwieranie i domykanie szyb z kluczyka
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 04, 2018, 21:51:55 »
To jest super blokada,  czy super zamek tak ma działać
tylko to juz jest opcja i nie każdy C5 ja posiada

Offline Henryk Guzicki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 281
  • Skąd: Brande/Dania
  • Posiadany samochód: Seat Ateca FR TSI Citroen DS3 HDI
  • Miejscowość: Brande/Dania
Odp: C5 x7 Tourer 2.0HDi Exclusive 2013r - otwieranie i domykanie szyb z kluczyka
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 04, 2018, 21:53:44 »
A ktoś wie może czy jest możliwość taka że jak naciśnie się raz otwieranie auta to otworzą się tylko drzwi kier.a dopiero po naciśnięciu po raz drugi otwiera się teszta drzwi, miałem kiedyś taką opcję w Fordzie.

Online Machoński Tomasz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 950
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: Lexus NX, był C5 X7 Exclusive Tourer 2.0 lpg
  • Miejscowość: Katowice
Odp: C5 x7 Tourer 2.0HDi Exclusive 2013r - otwieranie i domykanie szyb z kluczyka
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 04, 2018, 21:56:56 »
można to ustawić w BSI

Offline Henryk Guzicki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 281
  • Skąd: Brande/Dania
  • Posiadany samochód: Seat Ateca FR TSI Citroen DS3 HDI
  • Miejscowość: Brande/Dania
Odp: C5 x7 Tourer 2.0HDi Exclusive 2013r - otwieranie i domykanie szyb z kluczyka
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 04, 2018, 22:19:14 »
Oooo to było by fajnie bo często jeżdżę sam i nie potrzebuję otwierać wszystkich drzwi.

Offline Roman Kłosiński

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 382
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: C5 X7 2,0 HDI 163KM Tourer manu; C5 X7 2,0 HDI 163KM Sedan; BX 1,6, ....... użytkownik marki od 89r
  • Zainteresowania: Motoryzacja, Elektronika
  • Miejscowość: Gdańsk
Odp: C5 x7 Tourer 2.0HDi Exclusive 2013r - otwieranie i domykanie szyb z kluczyka
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 05, 2018, 02:00:49 »
Jak się zapakuję z kompem do samochodu to sobie poprzeglądam ustawienia. W tym C4 oglądaliśmy z kolegą silnik, bo ma jakieś ubytki płynu chłodniczego i nie wie, gdzie ucieka. Przy tej właśnie okazji mnie zaskoczył. Aż się zapytałem jak otworzył szyby - normalnie przytrzymuje dłużej przycisk otwierania tak, jak ja zamykania żeby domknąć szyby.
P3008 też oryginalny kluczyk, tylko auto z 2017.
Znam temat kastrowania wyposażenia, ale te elementy, o których pisze Paweł, to są fizyczne rzeczy i faktycznie jest to oszczędność. Uchylanie to tylko element kawałka softu, więc wycinanie takiej funkcji wg mnie nie daje żadnych oszczędności. :)
Nic, jak coś znajdę, to napiszę jak to ogarnąć.
Niestety ale kastrowanie softu też jest. Żona ma Exclusive z 2015r i nie ma indeksacji lusterek wstecznych które ma w mkII.
-----------------------------------------------------------------
C5 X7 2,0 HDI 163KM Tourer manual; C5 X7 2,0 HDI 163KM Sedan aut;   BX 1,6 ....były C5 2,0 HDI mkII; Xantia 2,0 16V mkII; Xantia 1,6 mkI; BX 1,4e, TGE .... z citroenem od 89r

Offline Damian Prysak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 660
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: C5 2.0 '06 + LPG, C5 X7 Tourer Excl. 2.0HDi 163 '13
  • Zainteresowania: Informatyka, muzyka, astronomia
  • Miejscowość: Częstochowa
Odp: C5 x7 Tourer 2.0HDi Exclusive 2013r - otwieranie i domykanie szyb z kluczyka
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 05, 2018, 12:53:39 »
Romku, zauważ, że indeksacja lusterek, to nie tylko soft, to już sprzęt dodatkowy. Z tego, co się orientuję (może błędnie), to w lusterku masz dodatkowy czujnik kąta ustawienia lusterka. Jeżeli tak, to da się oszczędzić.
Cięcie kosztów jest zasadne, jeżeli oszczędzisz na elementach fizycznych. Nie oszczędzisz na tym, że wytniesz kawałek kodu z softu.
Jeżeli natomiast chcą w ten sposób pozycjonować wersje wyposażenia, to pewnie może  być to dokonfigurowane za dopłatą (diag), wtedy jest uzasadnienie wyłączenia i zysk, jak Klient będzie chciał mieć taką opcję.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Offline Błażej Banisz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 594
  • Skąd: Gliwice
  • Posiadany samochód: C4 1.6 VTI 120KM 2009r; C5 2.0HDI (RHF) kombi 2010; Nieruchomość garażowa CX 1977 2.4ie; Służbowo 508SW R8 2.0BHDI
  • Miejscowość: Gliwice
Odp: C5 x7 Tourer 2.0HDi Exclusive 2013r - otwieranie i domykanie szyb z kluczyka
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 05, 2018, 18:49:15 »
Przy indeksacji są inne sprzęgła cierne (dodatkowa zębatka) przekazujące napęd na 2 potencjometry... dodatkowa płytka z całą konstrukcją to przy hurtowym zamówieniu będzie maksymalnie 10 zł na stronę a dla naprawdę dużego odbiorcy to koszt będzie jeszcze mniejszy. Szacunkowo całkowita oszczędność dzięki rezygnacji z pamięci lusterek to maksymalnie 5-6 euro na aucie. Producent samochodu nie ma żadnej dodatkowej operacji do wykonania ze względu na lusterko z pamięcią (o ile jest fotochrom). Takiej oszczędności nie rozumiem, co innego ISOFIX na fotelu przedniego pasażera - w wielu krajach przewóz dzieci jest i tak na tym miejscu zabroniony, masz dodatkowe elementy które trzeba zamocować itd. to może mieć jakiś sens. Jeśli rzeczywiście w MK1 było otwieranie okien z pilota a w MKII i MKIII nie ma to może jest kwestia BSI i CAN2004? Nowe C4 ma CAN2010, Co siedzi w MKI nie wiem, ale może jeszcze stary poczciwy VAN? Więc jest możliwe, że w BSI nie ma w ogóle tej opcji w sofcie i nigdy jej nie było.
Ilu ludzi przypada na jednego człowieka?

Offline Roman Kłosiński

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 382
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: C5 X7 2,0 HDI 163KM Tourer manu; C5 X7 2,0 HDI 163KM Sedan; BX 1,6, ....... użytkownik marki od 89r
  • Zainteresowania: Motoryzacja, Elektronika
  • Miejscowość: Gdańsk
Odp: C5 x7 Tourer 2.0HDi Exclusive 2013r - otwieranie i domykanie szyb z kluczyka
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 05, 2018, 23:07:40 »
Pamięć siedzeń jest i fotochrom lusterek wstecznych też jest a indeksacji nie ma.
-----------------------------------------------------------------
C5 X7 2,0 HDI 163KM Tourer manual; C5 X7 2,0 HDI 163KM Sedan aut;   BX 1,6 ....były C5 2,0 HDI mkII; Xantia 2,0 16V mkII; Xantia 1,6 mkI; BX 1,4e, TGE .... z citroenem od 89r

Offline Damian Prysak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 660
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: C5 2.0 '06 + LPG, C5 X7 Tourer Excl. 2.0HDi 163 '13
  • Zainteresowania: Informatyka, muzyka, astronomia
  • Miejscowość: Częstochowa
Odp: C5 x7 Tourer 2.0HDi Exclusive 2013r - otwieranie i domykanie szyb z kluczyka
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 06, 2018, 00:02:35 »
Koledzy, w C4 z 2013 roku, jak już pisałem, to otwieranie okien jest. Z kluczyka oryginalnego - przytrzymanie chwilkę dłużej przy otwieraniu i okna się otwierają. Jeżeli patrzeć na wersję magistrali CAN, to chyba też nie ten trop...

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka


Offline Błażej Banisz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 594
  • Skąd: Gliwice
  • Posiadany samochód: C4 1.6 VTI 120KM 2009r; C5 2.0HDI (RHF) kombi 2010; Nieruchomość garażowa CX 1977 2.4ie; Służbowo 508SW R8 2.0BHDI
  • Miejscowość: Gliwice
Odp: C5 x7 Tourer 2.0HDi Exclusive 2013r - otwieranie i domykanie szyb z kluczyka
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 06, 2018, 11:52:04 »
C4 I nie miał tej opcji, C4 II ma (a ma nową wersję magistrali CAN), więc jak na razie nie mam powodów twierdzić, że moja teoria jest błędna.
Ilu ludzi przypada na jednego człowieka?

Offline Damian Prysak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 660
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: C5 2.0 '06 + LPG, C5 X7 Tourer Excl. 2.0HDi 163 '13
  • Zainteresowania: Informatyka, muzyka, astronomia
  • Miejscowość: Częstochowa
Odp: C5 x7 Tourer 2.0HDi Exclusive 2013r - otwieranie i domykanie szyb z kluczyka
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 06, 2018, 13:17:38 »
Acha. :) Nie zatrybilem. :)
Czyli np. w moim C5 X7 z 2013 będzie ta starsza wersja?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka