Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: pompa paliwa 2.0 Hdi  (Przeczytany 6507 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline arkawroc

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 817
  • Skąd: wroclaw
  • Posiadany samochód: C5 1.6hdi 2006 r. ,renault grand scenic 1.6 Dci/130km 2011r.
  • Miejscowość: wroclaw
pompa paliwa 2.0 Hdi
« dnia: Grudzień 22, 2007, 15:15:04 »
wczoraj mi zdechła pompa paliwa ,tak się zastanawiam co było przyczyną? doktor w klinice citroenowym mówił że dopóki nie było w oleju napędowym biokomponentów awatia pompy w pikusiu należała do rzadkości natomiast teraz jest dość częstą awarią. A jakie wy macie doświadczenia w tej materii. Moja zrobiła 150kkm-koszt operacji 400zł( 250 wkład pompy 150 robocizna)

Offline Robert Gumiński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 257
  • Skąd: Tuchola
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.6HDI sans FAP 05'
  • Miejscowość: Tuchola
Re: pompa paliwa 2.0 Hdi
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 22, 2007, 17:37:03 »
Artur a miałeś jakieś wcześniejsze objawy, że pompa siada ?
U mnie czasami przy odpaleniu głośno burczy.
na forum od 18/01/2007 :-)
był Xsara Picasso 2.0HDI 00'

Offline Wojciech Wiśniewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 145
  • Skąd: Braniewo
  • Posiadany samochód: była Xsara Picasso 2.0HDI, teraz chwilowo Corsa C 1.2 z podlenkiem LPG +Volvo XC90 2.4D5
  • Miejscowość: Braniewo
Re: pompa paliwa 2.0 Hdi
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 22, 2007, 20:29:32 »
Witaj!!
Jeśli słyszysz już głośne buczenie po przekręceniu kluczyka, to niestety, ale bądź przygotowany na jej wymianę lub wymień ją w niedługim czasie bo odmówi posłuszeństwa w najmniej odpowiednim momencie. Odczułem to na własnej skórze. Pozdrawiam

Offline Sławomir Koliński

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 567
  • Skąd: Słubice
  • Miejscowość: Słubice
Re: pompa paliwa 2.0 Hdi
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 22, 2007, 20:59:30 »
A ja zawsze dziwię się jak to jest, że o swoje samochody się szczególnie dba, a i tak się sypią. W pracy natomiast mam 3 turbodiesle (Sprinter, VW Transporter i Cytryna Jumper), w których nikt nie pamięta o takich zaleceniach jak nie katowanie zimnego silnika, schłodzenie turbinki przed zgaszeniem silnika czy rygorystyczne przestrzeganie  terminów przeglądów. Wszystkie mają grubo ponad 200 tys.km i jakoś jeżdżą bez większych niespodzianek. Morał z tego chyba taki, że samochód to nie jajko - ma jeździć i tyle. :D
colins

Offline arkawroc

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 817
  • Skąd: wroclaw
  • Posiadany samochód: C5 1.6hdi 2006 r. ,renault grand scenic 1.6 Dci/130km 2011r.
  • Miejscowość: wroclaw
Re: pompa paliwa 2.0 Hdi
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 23, 2007, 12:28:26 »
Cytuj

Robert Gumiński starannie wyklepał(a):
Artur a miałeś jakieś wcześniejsze objawy, że pompa siada ?
U mnie czasami przy odpaleniu głośno burczy.


nic kompletnie nic zero objawów nagle zdechła

Offline Krzysztof Michalak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 32
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI 2002 r.
  • Miejscowość: Lubin
Re: pompa paliwa 2.0 Hdi
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 23, 2007, 22:06:21 »
Cytuj

Sławomir Koliński starannie wyklepał(a):
A ja zawsze dziwię się jak to jest, że o swoje samochody się szczególnie dba, a i tak się sypią. W pracy natomiast mam 3 turbodiesle (Sprinter, VW Transporter i Cytryna Jumper), w których nikt nie pamięta o takich zaleceniach jak nie katowanie zimnego silnika, schłodzenie turbinki przed zgaszeniem silnika czy rygorystyczne przestrzeganie  terminów przeglądów. Wszystkie mają grubo ponad 200 tys.km i jakoś jeżdżą bez większych niespodzianek. Morał z tego chyba taki, że samochód to nie jajko - ma jeździć i tyle. :D


ja w pracy mam podobnie - Ford Transit
pali tyle oleju co paliwa, 200 000, zimą nie zapali bez ciągania - ale śmiga jak mało który  :-)

jak byłem ostatnio w serwisie to gość powiedział mi takie coś - może Pan wymieniać wszystko na zamienniki dostepne na rynku z wyjątkiem filtra paliwa - to wymieniamy regularnie co 20 000 i tylko oryginalny, wtedy nigdy nie będzie miał problemu z pompą paliwową, która potrafi nawalać w tych silnikach

Offline Sławomir Koliński

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 567
  • Skąd: Słubice
  • Miejscowość: Słubice
Re: pompa paliwa 2.0 Hdi
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 05, 2008, 23:34:27 »
Panowie, odgrzeję jeszcze kotleta w postaci tej wiadomości ;-), bo archiwum jakoś zdechło, a bez sensu zaczynać nowy wątek skoro tu jest podobny.
W związku z tym mam zapytanie do tych, którzy samodzielnie zakupili pompy paliwa (chodzi o silnik HDI 2.0). Czy ktoś kupował pompę na Allegro? Jeśli tak, to czy możecie polecić jakiegoś sprzedawcę czy konkretny model pompy? Jeśli nie, to może jakiś sklep internetowy?
Pytam, bo niedługo zamierzam profilaktycznie wymienić pompę paliwa w moim Pikusiu, gdyż zdarza jej się dość często głośno pobuczeć, a przeglądając Allegro już nieco się pogubiłem. Nie chciałbym trafić na jakąś chińszczyznę, która po kilku miesiącach zdechnie więc stąd moje zapytanie.
Dzięki z góry.
colins

Offline Robert Gumiński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 257
  • Skąd: Tuchola
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.6HDI sans FAP 05'
  • Miejscowość: Tuchola
Re: pompa paliwa 2.0 Hdi
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 06, 2008, 06:39:37 »
Witam
Ja już przeglądałem oferty związane z pompami jak mi Wojtek napisał, że niedługo czas na nią. Znalazłem TAKIEGO sprzedawcę na allegro. Ma on TAKIE pompy w sprzedaży. Cena jest w miarę atrakcyjna, tańsza od sklepowej o około 140zł. Są też oferty pomp używanych za około 200-250zł, zastanawiam sie czy to warto. Jak to mówią oszczędny dwa razy płaci  ;-) . Nie polecam natomiast części zamiennych na allegro za 150-180zł, bo w tych cenach akurat chodzą. Kupiłem u TEGO sprzedawcy przepływomierz, który można sobie w majtki włożyć, a reklamacji ani zwrotów ta Pani nie uznaje. Także ostrożnie.
na forum od 18/01/2007 :-)
był Xsara Picasso 2.0HDI 00'

Offline Wojciech Wiśniewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 145
  • Skąd: Braniewo
  • Posiadany samochód: była Xsara Picasso 2.0HDI, teraz chwilowo Corsa C 1.2 z podlenkiem LPG +Volvo XC90 2.4D5
  • Miejscowość: Braniewo
Re: pompa paliwa 2.0 Hdi
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 06, 2008, 15:34:50 »
Cześć Robercie widzę że decydujesz sie na wymianę całej pompy a nie tylko wkładu, ja u siebie też wymieniałem komplet pod koniec października i płaciłem za Boscha 500pln.

Offline Sławomir Koliński

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 567
  • Skąd: Słubice
  • Miejscowość: Słubice
Re: pompa paliwa 2.0 Hdi
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 06, 2008, 17:33:22 »
Cytuj

Robert Gumiński starannie wyklepał(a):
Witam
Ja już przeglądałem oferty związane z pompami jak mi Wojtek napisał, że niedługo czas na nią. Znalazłem TAKIEGO sprzedawcę na allegro. Ma on TAKIE pompy w sprzedaży. Cena jest w miarę atrakcyjna, tańsza od sklepowej o około 140zł. Są też oferty pomp używanych za około 200-250zł, zastanawiam sie czy to warto. Jak to mówią oszczędny dwa razy płaci  ;-) . Nie polecam natomiast części zamiennych na allegro za 150-180zł, bo w tych cenach akurat chodzą. Kupiłem u TEGO sprzedawcy przepływomierz, który można sobie w majtki włożyć, a reklamacji ani zwrotów ta Pani nie uznaje. Także ostrożnie.


Widziałem tę pompę na Allegro, ale cena wydaje mi się nieco wygórowana. Rozumiem, że tanio, to można kupić jedynie chińską podróbkę i tego bym nie chciał. Ale tak sobie myślę, że po co przepłacać skoro można kupić sam wkład pompy i przełożyć. Tylko w takim przypadku znowu rodzi się dylemat - czy nowy wkład będzie pasował. :-( No cóż - może ktoś jeszcze coś doradzi.
colins

Offline Robert Gumiński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 257
  • Skąd: Tuchola
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.6HDI sans FAP 05'
  • Miejscowość: Tuchola
Re: pompa paliwa 2.0 Hdi
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 06, 2008, 19:46:49 »
Cytuj

Wojciech Wiśniewski starannie wyklepał(a):
 ja u siebie też wymieniałem komplet pod koniec października i płaciłem za Boscha 500pln.


Wojtku, może ty podasz namiary gdzie kupiłeś swoją?
Co do wkładu to nie miałem pojęcia,że można go wymienić.
na forum od 18/01/2007 :-)
był Xsara Picasso 2.0HDI 00'

Offline Sławomir Koliński

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 567
  • Skąd: Słubice
  • Miejscowość: Słubice
Re: pompa paliwa 2.0 Hdi
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 06, 2008, 21:11:15 »
Ano można wymienić sam wkład i takie oferowane są np.TUTAJ (chociaż akurat ten konkretny wkład chyba nie nadaje się do pompy z HDI). Poczekajmy - może ktoś jeszcze coś nam doradzi?
colins

Offline Wojciech Wiśniewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 145
  • Skąd: Braniewo
  • Posiadany samochód: była Xsara Picasso 2.0HDI, teraz chwilowo Corsa C 1.2 z podlenkiem LPG +Volvo XC90 2.4D5
  • Miejscowość: Braniewo
Re: pompa paliwa 2.0 Hdi
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 07, 2008, 09:05:00 »
Ja swoją pompę kupiłem normalnie u siebie w mieście w sklepie, a wszędzie gdzie pytałem ceny były podobne i chyba nawet trochę niższe niż na allegro. Jeśli masz w pobliżu np. inter cars to tam zapytaj.

Offline Robert Gumiński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 257
  • Skąd: Tuchola
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.6HDI sans FAP 05'
  • Miejscowość: Tuchola
Re: pompa paliwa 2.0 Hdi
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 11, 2008, 10:06:40 »
Witajcie
Pompę już kupiłem. Teraz został problem wymiany.
Czy jest możliwe dojście do pompy bez zdejmowania zbiornika. Jeżeli jest pod tylnymi fotelami to jak się do niej dostać
na forum od 18/01/2007 :-)
był Xsara Picasso 2.0HDI 00'

Offline Wojciech Wiśniewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 145
  • Skąd: Braniewo
  • Posiadany samochód: była Xsara Picasso 2.0HDI, teraz chwilowo Corsa C 1.2 z podlenkiem LPG +Volvo XC90 2.4D5
  • Miejscowość: Braniewo
Re: pompa paliwa 2.0 Hdi
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 11, 2008, 12:02:37 »
Cytuj

Robert Gumiński napisał:
Witajcie
Pompę już kupiłem. Teraz został problem wymiany.
Czy jest możliwe dojście do pompy bez zdejmowania zbiornika. Jeżeli jest pod tylnymi fotelami to jak się do niej dostać

Niestety, ale do wymiany pompy trzeba wywalać zbiornik i bez kanału się nie obejdzie. Powodzenia

Offline Robert Gumiński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 257
  • Skąd: Tuchola
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.6HDI sans FAP 05'
  • Miejscowość: Tuchola
Re: pompa paliwa 2.0 Hdi
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 11, 2008, 12:58:52 »
A to już zniechęca do pracy  :|
na forum od 18/01/2007 :-)
był Xsara Picasso 2.0HDI 00'