Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: brak swiatel mijania/nie odpala/cykanie i inne pytania  (Przeczytany 1765 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rafał Jędruszek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 28
  • Skąd: Gryfice
  • Posiadany samochód: XM 3.0 V6 24V
  • Miejscowość: Gryfice
brak swiatel mijania/nie odpala/cykanie i inne pytania
« dnia: Listopad 01, 2009, 22:41:44 »
witam
po 2tygodniowej walce z poszukiwaniem chlodnicy odebralem auto z warszatu. Niestety, wieczorem zdziwilem sie chcac wjechac na podworko, ze nie mam swiatel mijania.
Pod garazem sprawdzilem, ze do zarowki nie dochodzi prąd. Na bezpieczniku rowniez go nie bylo. pozycje i drogowe ok -dzialają.

co smieszniejsze - nie wiem czy to zbieg okolicznosci, czy nie - kiedy nazajutrz rano poszedlem sprobowac, czy swiatla "sie same nie naprawily" okazalo sie ze nie moge odpalic auta. immo rozlaczone, prad w aku jest, a auto nawet nie zakrecilo rozrusznikiem. Dobrze ze mialem czym innym 1listopada pojechac na cmentarz, bo Xm zostal na podworku......


wieczorem sprobowalem jeszcze raz podjesc do tematu - bezskutecznie. zrezygnowany trzasnalem maską i zaglebilem sie we wnetrzu XMa zeby wyjac kluczyli ze stacyjki, ale cos mnie tknelo......zebys sprobowac..... i odpalił!!!!! co dziwniejsze, swiatla mijania rowniez sie pojawily.
jakies sugestie co moglo "chwilowo" niedomagac??

PS 1. moje auto to automat. od sprzedawcy slyszalem, ze ma problemy czasami z czujnikiem polozenia skrzyni i czasem trzeba kilka razy pokrecic stacyjka zeby odpalil. Rzeczywiscie tak czasami sie zdarzalo, ale za ktoryms razem zawsze odpalal. Gdzie jest ten czujnik? od wewnatrz czy pod autem?

PS 2. czasami jak jade dobiega mnie odglos jakby bardzo czestego cykania, jakby no stop bardzo szybko cykał przekaznik. odglos jest jakby spod deski rozdzielczej z okolicy za dzwignia kierunkowskazow. od czego to ustrojstwo??

bo jak na razie to jestem w stanie stwierdzic, ze moj XM zyje wlasnym zyciem.....

mowa o 3.0 V6 Y4 MK2 z 98roku

pozdro 4all
--------------
pozdrawiam
Rafi DJYendruh

Offline Mateusz Kaczorek

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 406
  • Skąd: Głogów
  • Posiadany samochód: XM 2.9V6 24v manual 2000r Exclusive 228KM, LPG , Orga:8578 ; CX Leader 2.5D 88r. ORGA 4369
  • Zainteresowania: hydro , muzyka
  • Miejscowość: Głogów
Re: brak swiatel mijania/nie odpala/cykanie i inne pytania
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 01, 2009, 23:18:21 »
Widać jakaś plaga dzisiaj . Mi niestety strzeliła rurka wysokiego ciśnienia w bardzo dziwnym miejscu no ale cóż jakoś w domu się znalazłem ... :)
Co do świateł to masz zielone przekaźniki pod maską. Pewnie zaśniedziałe styki. Wyciągnij, przeczyść i powinno być ok.
Co do odpalania to nie miałem takiego przypadku także nie wiem, ale życzę powodzenia :)
Pozdrawiam

Offline Mateusz Marcinkowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 889
  • Skąd: Leszno
  • Posiadany samochód: citroen XM MKII 3.0 V6.24V -->Exclusive<-- 1994r motor ZPJ/4/Z (UKZ) LPG Landirenzo I
  • Zainteresowania: elektronika, informatyka, fotografia, bioinżynieria
  • Miejscowość: Leszno
Re: brak swiatel mijania/nie odpala/cykanie i inne pytania
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 02, 2009, 09:49:31 »
ja całkiem niedawno miałem podobny problem z odpalaniem mianowicie auto podczas jazdy sobie zdechło i kicha na pare minut nie dało sie go odpalic (tylko ze u mnie rozrusznik kręcił ale nic więcej okazało sie ze przyczyna tego był uwalony modoł zapłonowy bo po wymianie autko smiga bez problemu


ps pare dni temu czytałem w klubie sudeckim o przypadku   jesli masz odączone mobi to czasem blokuje sie i raz odpala raz nie najlepiej to jesli masz kod i tylko wtedy jesli go masz to spowrotem go ustaw jesli nie masz kodu to lepiej nie ruszaj bo mozesz se zablokowac  autko juz czytałem o takich przypadkach ze ludzie se auta poblokowali
:evil::-)  :-) XM MKII[email protected] :-)  :-):evil:

Radio Code od 30zl Zapraszam FOTKI

Offline Rafał Jędruszek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 28
  • Skąd: Gryfice
  • Posiadany samochód: XM 3.0 V6 24V
  • Miejscowość: Gryfice
Re: brak swiatel mijania/nie odpala/cykanie i inne pytania
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 08, 2009, 22:44:18 »
witam
rzeczywiscie winne byly te przekazniki pod maska..... a wszystko zbieglo sie z regeracja chlodnicy. Jak byla uszkodzona, to ciekła górą, wprost na te przekazniki, i się z deka zamoczyły :-)
ale juz przeczyzczone i trybi :-)

a mechanik upieral sie przy wymianie wlacznika swiatel.....ja odczytalem posta, zadzwonilem, kazalem szukac winy pod maska. Jak przyjechalem po furke mowi: miales az zielono dookola przekaznikow. Ja na to: tak, ale nie od sniedzi tylko to nalot od plynu chlodniczego
--------------
pozdrawiam
Rafi DJYendruh