Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Swiatła awaryjne  (Przeczytany 3604 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline remigiusz danielski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • Skąd: Łęczna
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso
  • Miejscowość: Łęczna
Swiatła awaryjne
« dnia: Kwiecień 14, 2012, 12:15:14 »
Witam mam problem z awaryjnymi. Same się włączają , jak nacisnę kilka razy włącznik awaryjnych to się wyłączą i na jakiś czas jest spokój. Najgorzej w nocy albo pod praca potrafią migać kilka godzin. Czy już ktoś miał takie objawy?I czy wymiana samego włącznika coś pomoże?

jacekczewa1

  • Gość
Re: Swiatła awaryjne
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 14, 2012, 13:58:53 »
wymien wylacznik i po kłopocie

Offline remigiusz danielski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • Skąd: Łęczna
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso
  • Miejscowość: Łęczna
Re: Swiatła awaryjne
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 18, 2012, 14:55:20 »
spróbuję, zobaczę co czy pomoże. Dzięki serdeczne.
pzdr.

Offline Adam Werk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 59
  • Skąd: Berlin / Toruń
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1,8 Kat
  • Miejscowość: Berlin / Toruń
Re: Swiatła awaryjne
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 23, 2012, 12:25:42 »
problemem może być również wyłącznik uderzeniowy znajdujący sie pod maską. Ale to łatwo sprawdzić.
Czy jak przychodzisz do auta i awaryjne mrugają, to możesz uruchomić auto?

Po załączeniu ( awaryjnym wyłączeniu ) mrugają awaryjne.
(przynajmniej u mnie, podczas wymiany zbiornika wyrównawczego okręcałem ten wyłącznik, po przykręceniu awaryjne mrugały)
Xsara Picasso 1,8 Kat
Gościnnie w Toruniu

Offline Jacek Welz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 2 101
  • Skąd: Stavanger/Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Ford SMax 2.0TDCI '14; MB A160 '01
  • Zainteresowania: komp, foto, citro, kayako, grajko i inne
  • Miejscowość: Stavanger/Bydgoszcz
Re: Swiatła awaryjne
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 26, 2012, 12:17:50 »
jak sam napisales - gdyby to byl wylacznik to by nie mogl rowniez uruchomic auta, a wtedy raczej by napisal od razu.
I tak trzeba zaczac od rzeczy najprostszych czyli wlacznika swiatel awaryjnych. Z innych rzeczy to jest jeszcze wlaczanie swiatel awaryjnych przy gwaltownym hamowaniu, ale nie do konca wiem jak to jest wyzwalane (czyjnik przeciazenia? komputer?) . Wtedy objaw moglby byc taki sam, co wiecej czasem nie zawsze dziala wtedy wylaczenie z guzika za pierwszym razem.
Ale nie slyszalem jeszcze zeby to sie komus zepsulo, wiekszocsc ludzi pewnie nawet nie wiem ze ma takiego ficzera w aucie.
Ford S-Max 2.0TDCI '14
dawniej: Xsara Picasso 1.6i SX '10
ZX 1.4i SX Break '96/97, ZX 1.4i Avantage '91
i jakies niecytryny
GG: 4635213 (i inne ;)

  • Gość
Re: Swiatła awaryjne
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 07, 2012, 17:44:08 »
Witam

Odświeżam temat ponieważ sam mam z tym problem. Uruchamiają mi się samoczynnie światła awaryjne i rozładowują akumulator podczas postoju auta. Czasami uruchamiają się podczas jazdy, ale to rzadko. Przez pewien czas uruchamiały się po przekręceniu stacyjki ale teraz migają tylko podczas postoju. Nie mam alarmu, ani klimatyzacji. Auto to Xsara Picasso 1.6 2002 rok. Czy może mieć to jakiś związek z zamkiem centralnym...? Ostatnio światła zaczęły migać  po otwarciu klapy tylnej. Aha podczas odpalania auta pokazuje się komunikat Boot open pomimo tego że bagażnik jest zamknięty a zaraz po tym światła zaczęły migać ale nie jest to regułą. Sam nie wiem. Być może to problem akumulatora. Zamek centralny jest sterowany pilotem i podczas otwierania/zamykania zawsze mrugną światła awaryjne. Jeżeli więc akumulator jest za słaby to komputer może nie mieć wystarczającego prądu na rozłączenie tego i generuje jakiś błąd. Z drugiej strony przecież nie zawsze się tak dzieje, a akumulator pięknie pali, chyba że się rozładuje w wyniku mrugających świateł i tutaj zamyka się błędne koło. Tak samo włącznik świateł awaryjnych jest porządku ponieważ dzięki niemu wyłączam samoczynnie włączające się światła awaryjne. Mechanik także nie może znaleźć usterki. Może wy macie jakieś pomysły? Na razie odłączę akumulator i zresetuje komputer, może pomoże......

Pozdrawiam

Offline Grzegorz Dziaczkowski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 1
  • Skąd: Poznań
  • Miejscowość: Poznań
Re: Swiatła awaryjne
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 05, 2012, 17:48:21 »
Podobny problem mam od paru dni. Wczoraj światła awaryjne rozładowały akumulator. Panie Jacku i Daro,czy rozwiązaliście ten problem? Bo ja im więcej czytam naten temat tym bardziej obawiam się, że to awaria BSI

Offline Jarosław Partyka

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 13
  • Skąd: Legnica
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2002 2.0HDI 90 , C4 Picasso 2009 2.0 HDI 136 MCP
  • Miejscowość: Legnica
Odp: Swiatła awaryjne
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 22, 2017, 14:58:13 »
Odświeżam temat mam ten sam problem

Offline Jacek Welz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 2 101
  • Skąd: Stavanger/Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Ford SMax 2.0TDCI '14; MB A160 '01
  • Zainteresowania: komp, foto, citro, kayako, grajko i inne
  • Miejscowość: Stavanger/Bydgoszcz
Odp: Swiatła awaryjne
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 22, 2017, 18:53:23 »
To może być awaria BSI, jeśli zamek wariuje to na pewno warto sprawdzić czy nie ma jakichś kwasow z masą. I czy nie było nic przerabiane z instalacja, typu radio na krótko podłączone czy jakieś domowej roboty dodatki. Multiplex potrafi sie nie lubić z takimi dodatkami i wariuje.
Może warto po prostu podjechać na komputer gdzieś?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 08, 2019, 23:07:10 wysłana przez Jacek Welz »
Ford S-Max 2.0TDCI '14
dawniej: Xsara Picasso 1.6i SX '10
ZX 1.4i SX Break '96/97, ZX 1.4i Avantage '91
i jakies niecytryny
GG: 4635213 (i inne ;)

Offline Jarosław Partyka

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 13
  • Skąd: Legnica
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2002 2.0HDI 90 , C4 Picasso 2009 2.0 HDI 136 MCP
  • Miejscowość: Legnica
Odp: Swiatła awaryjne
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 22, 2017, 19:11:12 »
Lexia nic nie pokazuje.. jedyne co to brak komunikacji, radiem ale je wymieniłem zaraz po kupnie(ponad rok od pojawienia się usterki).. nie wiem.. odłącze je i zobaczę jak dalej.. co do zamków to niema żadnych problemów..

Offline Jarosław Partyka

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 13
  • Skąd: Legnica
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2002 2.0HDI 90 , C4 Picasso 2009 2.0 HDI 136 MCP
  • Miejscowość: Legnica
Odp: Swiatła awaryjne
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 23, 2017, 00:20:28 »
Radio zdemontowane.. bez poprawy..