Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Wibracje silnika w 2.0 Hdi czy tak ma być ?  (Przeczytany 49537 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Robi1984

  • Gość
Odp: Wibracje silnika w 2.0 Hdi czy tak ma być ?
« Odpowiedź #100 dnia: Luty 22, 2018, 18:12:16 »
Piotr wypełnij sobie dokładnie profil innym będzie Ci łatwiej podpowiadać bo to ważne czy masz hydro zawieszenie czy normalne i takie tam inne duperele  8)

Offline Piotr Kniaź

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 65
  • Skąd: Siedlce
  • Posiadany samochód: C5 citroen 2010 r 2.0 HDI Fap 163km tourer
  • Zainteresowania: film
  • Miejscowość: Siedlce
Odp: Wibracje silnika w 2.0 Hdi czy tak ma być ?
« Odpowiedź #101 dnia: Luty 22, 2018, 18:13:27 »
mam zwykle  bez hydro  , już wypełniam    dzięki za sugestie

Robi1984

  • Gość
Odp: Wibracje silnika w 2.0 Hdi czy tak ma być ?
« Odpowiedź #102 dnia: Luty 22, 2018, 18:23:12 »
U mnie pasuje mam 2.0 hdi 136 KM Tourer na inne pokazuje że nie będzie pasować masz może stary dowód rejestracyjny ale tylko jak auto było sprowadzone z Niemiec ? To wtedy moge Ci poszukać po kluczu u mnie jest 3001 AGJ wtedy tutaj na ich stronach jest łatwiej coś znaleść bo oni nie korzystają z nr Vin jak u nas w kraju.
Tzn chodzi mi o tzw Brief (mały) tam jest ten numer.

Offline Piotr Kniaź

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 65
  • Skąd: Siedlce
  • Posiadany samochód: C5 citroen 2010 r 2.0 HDI Fap 163km tourer
  • Zainteresowania: film
  • Miejscowość: Siedlce
Odp: Wibracje silnika w 2.0 Hdi czy tak ma być ?
« Odpowiedź #103 dnia: Luty 22, 2018, 18:29:35 »
U mnie pasuje mam 2.0 hdi 136 KM Tourer na inne pokazuje że nie będzie pasować masz może stary dowód rejestracyjny ale tylko jak auto było sprowadzone z Niemiec ? To wtedy moge Ci poszukać po kluczu u mnie jest 3001 AGJ wtedy tutaj na ich stronach jest łatwiej coś znaleść bo oni nie korzystają z nr Vin jak u nas w kraju.
Tzn chodzi mi o tzw Brief (mały) tam jest ten numer.
nie , nie posiadam kupiłem auto  już od właściciela  w Pl 

Robi1984

  • Gość
Odp: Wibracje silnika w 2.0 Hdi czy tak ma być ?
« Odpowiedź #104 dnia: Luty 22, 2018, 18:31:50 »
Albo dowiedz się w citroenie jaki dokładnie ma numer OEM twoja poduszka po tym też można szukać dzięki jednemu koledze sam znalazlem tak swoją  8)

Offline Jakub Nawara

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 911
  • Posiadany samochód: C5 X7 163KM
Odp: Wibracje silnika w 2.0 Hdi czy tak ma być ?
« Odpowiedź #105 dnia: Luty 22, 2018, 18:48:53 »
mam 2.0 hdi   fap 163 km

nie będzie - do naszego silnika dolna poduszka jest razem z łapą i w ASO kosztuje 280 PLN :) - wkładów nie ma bo ich nie produkują więc tylko zakup całości pozostaje

na alle.... znajdziesz sporo taniej

Offline Piotr Kniaź

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 65
  • Skąd: Siedlce
  • Posiadany samochód: C5 citroen 2010 r 2.0 HDI Fap 163km tourer
  • Zainteresowania: film
  • Miejscowość: Siedlce
Odp: Wibracje silnika w 2.0 Hdi czy tak ma być ?
« Odpowiedź #106 dnia: Luty 22, 2018, 19:01:59 »
mam 2.0 hdi   fap 163 km

nie będzie - do naszego silnika dolna poduszka jest razem z łapą i w ASO kosztuje 280 PLN :) - wkładów nie ma bo ich nie produkują więc tylko zakup całości pozostaje

na alle.... znajdziesz sporo taniej
podziękować   za info . pozdrawiam

Robi1984

  • Gość
Odp: Wibracje silnika w 2.0 Hdi czy tak ma być ?
« Odpowiedź #107 dnia: Luty 22, 2018, 20:03:22 »
Tak się zastanawiam bo mam zamiar odpowietrzyć ten układ paliwowy i przy okazji wymienić filtr paliwa ale skoro nasze układy paliwowe często sie zapowietrzają to czy moge ominać naszą puszke i podłączyć taki filtr  paliwa ?

Offline Krzysztof Kaźmierczak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 600
  • Skąd: Brzeg
  • Posiadany samochód: Peugeot 508 RXH 2.0 BlueHDI 180 KM EAT6
  • Miejscowość: Brzeg
Odp: Wibracje silnika w 2.0 Hdi czy tak ma być ?
« Odpowiedź #108 dnia: Luty 22, 2018, 20:33:28 »
Tak się zastanawiam bo mam zamiar odpowietrzyć ten układ paliwowy i przy okazji wymienić filtr paliwa ale skoro nasze układy paliwowe często sie zapowietrzają to czy moge ominać naszą puszke i podłączyć taki filtr  paliwa ?

Takie filtry w 99% są niestety do benzyny... Filtr do ropy powinien wyłapywać drobniejsze zanieczyszczenia niż do bezołowiowej. Też szukałem przelotowca do prób. Jeśli znajdziesz do ropniaka z wejściem i wyjściem na 10 mm, to daj znać  :)

Offline Krzysztof Jarosz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 222
  • Skąd: Miechów
  • Posiadany samochód: Citroen C5(x7) 2.0Hdi 163KM
  • Miejscowość: Miechów
Odp: Wibracje silnika w 2.0 Hdi czy tak ma być ?
« Odpowiedź #109 dnia: Luty 22, 2018, 20:57:46 »
Tak się zastanawiam bo mam zamiar odpowietrzyć ten układ paliwowy i przy okazji wymienić filtr paliwa ale skoro nasze układy paliwowe często sie zapowietrzają to czy moge ominać naszą puszke i podłączyć taki filtr  paliwa ?

Takie filtry w 99% są niestety do benzyny... Filtr do ropy powinien wyłapywać drobniejsze zanieczyszczenia niż do bezołowiowej. Też szukałem przelotowca do prób. Jeśli znajdziesz do ropniaka z wejściem i wyjściem na 10 mm, to daj znać  :)
Jest np. mann WK 842/3 ale ma przyłącza fi8, potrzebujemy te złącza aż 10mm?

Offline Krzysztof Kaźmierczak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 600
  • Skąd: Brzeg
  • Posiadany samochód: Peugeot 508 RXH 2.0 BlueHDI 180 KM EAT6
  • Miejscowość: Brzeg
Odp: Wibracje silnika w 2.0 Hdi czy tak ma być ?
« Odpowiedź #110 dnia: Luty 22, 2018, 21:01:43 »
Tak się zastanawiam bo mam zamiar odpowietrzyć ten układ paliwowy i przy okazji wymienić filtr paliwa ale skoro nasze układy paliwowe często sie zapowietrzają to czy moge ominać naszą puszke i podłączyć taki filtr  paliwa ?

Takie filtry w 99% są niestety do benzyny... Filtr do ropy powinien wyłapywać drobniejsze zanieczyszczenia niż do bezołowiowej. Też szukałem przelotowca do prób. Jeśli znajdziesz do ropniaka z wejściem i wyjściem na 10 mm, to daj znać  :)
Jest np. mann WK 842/3 ale ma przyłącza fi8, potrzebujemy te złącza aż 10mm?

Ponoć nie powinno się zmniejszać średnicy oryginalnych przewodów. Ponoć.

Offline Krzysztof Jarosz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 222
  • Skąd: Miechów
  • Posiadany samochód: Citroen C5(x7) 2.0Hdi 163KM
  • Miejscowość: Miechów
Odp: Wibracje silnika w 2.0 Hdi czy tak ma być ?
« Odpowiedź #111 dnia: Luty 22, 2018, 21:07:35 »
Wdług mnie dla próby moża. Istotne jest przy zasilaniu ON żeby filterek był pionowy, chodzi o separacje wody z oleju.

Robi1984

  • Gość
Odp: Wibracje silnika w 2.0 Hdi czy tak ma być ?
« Odpowiedź #112 dnia: Luty 22, 2018, 21:07:54 »
Ja znalazłem takiego smerfa 6/8/10 mm niby do benzyny i diesla ale do testów byłby dobry chyba ?

Robi1984

  • Gość
Odp: Wibracje silnika w 2.0 Hdi czy tak ma być ?
« Odpowiedź #113 dnia: Marzec 15, 2018, 15:51:55 »
Witam ponownie  8)
dziś odpowietrzyłem układ paliwowy i sytuacja wygląda nastepująco na biegu P i N żadnych wibracji nie czuję że silnik pracuje !!!!
Problem się pojawia gdy włącze D lub R wtedy wibracje wracają choć są mniejsze jak wczesniej.
Wcześniej podczas zatrzymywania na światłach obroty spadały i miałem wrażenie jakby zaraz miał mi zgasnąć obecnie po odpowietrzeniu tego nie ma.
Mam zamiar jeszcze sprawdzić wtryskiwacze jeśli będą lały to czyszczenie albo regeneracja.
Sprawdziłem też błedy skrzyni i silnika nic nie pokazało czy są jakieś błędy.

Robi1984

  • Gość
Odp: Wibracje silnika w 2.0 Hdi czy tak ma być ?
« Odpowiedź #114 dnia: Marzec 15, 2018, 16:40:49 »
Zrobiłem jak na tym filmie i żadnego powietrza w układzie nie widzę https://www.youtube.com/watch?v=17nsTql1oNg
Ale to i tak nie koniec walki bo jeszcze zmienie poduszke na oryginalną.

Robi1984

  • Gość
Odp: Wibracje silnika w 2.0 Hdi czy tak ma być ?
« Odpowiedź #115 dnia: Marzec 16, 2018, 11:56:57 »
Nie wiem jak to się stało ale jest lepiej jak już opisałem, nawet co jest cudem nad cudami moja żona zauważyła różnice i już mnie za wariata nie uważa !
Zaznaczyłem Ci na czerwono miejsce z którego odpiąłem rurkę paliwa póżniej podłączyłem metrowa rurkę otworzyłem bak paliwa i powoli zasysałem pompką ręczną.
Od tego momętu nie mam wibracji ani na P ani na N jedynie pozostają na D i R zmalały ale nadal są co ciekawe obroty podczas zatrzymywania nie spadają tak jak miało to miejsce wcześniej.
Na przyszły tydzień będę robił całkowite sprawdzenie auta więc napiszę co zdiagnozowali.

Robi1984

  • Gość
Odp: Wibracje silnika w 2.0 Hdi czy tak ma być ?
« Odpowiedź #116 dnia: Marzec 16, 2018, 12:00:14 »
Jeszcze coś takiego znalazłem.

Offline Jakub Nawara

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 911
  • Posiadany samochód: C5 X7 163KM
Odp: Wibracje silnika w 2.0 Hdi czy tak ma być ?
« Odpowiedź #117 dnia: Marzec 16, 2018, 12:15:39 »
Nie wiem jak to się stało ale jest lepiej jak już opisałem, nawet co jest cudem nad cudami moja żona zauważyła różnice i już mnie za wariata nie uważa !
Zaznaczyłem Ci na czerwono miejsce z którego odpiąłem rurkę paliwa póżniej podłączyłem metrowa rurkę otworzyłem bak paliwa i powoli zasysałem pompką ręczną.
Od tego momętu nie mam wibracji ani na P ani na N jedynie pozostają na D i R zmalały ale nadal są co ciekawe obroty podczas zatrzymywania nie spadają tak jak miało to miejsce wcześniej.
Na przyszły tydzień będę robił całkowite sprawdzenie auta więc napiszę co zdiagnozowali.

zasysałeś pompką ręczną do rurki powrotnej ?

Robi1984

  • Gość
Odp: Wibracje silnika w 2.0 Hdi czy tak ma być ?
« Odpowiedź #118 dnia: Marzec 16, 2018, 12:36:24 »
Tak jak jest pokazane na ostatnim zdjęciu można też użyć odkurzacza lub pompe do odpowietrzania hamulców to gdzieś widziałem na innym filmie.
Jeszcze będę robić test przelewowy wtrysków to co mogę zrobie sam bo wystarczą 4 kubeczki rurki i zaślepki i można się dowiedzieć czy wtryski leją czy jest wszsystko ok.

Offline Jakub Nawara

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 911
  • Posiadany samochód: C5 X7 163KM
Odp: Wibracje silnika w 2.0 Hdi czy tak ma być ?
« Odpowiedź #119 dnia: Marzec 16, 2018, 12:38:30 »
Tak jak jest pokazane na ostatnim zdjęciu można też użyć odkurzacza lub pompe do odpowietrzania hamulców to gdzieś widziałem na innym filmie.
Jeszcze będę robić test przelewowy wtrysków to co mogę zrobie sam bo wystarczą 4 kubeczki rurki i zaślepki i można się dowiedzieć czy wtryski leją czy jest wszsystko ok.

pisząc to zastanawiałem się nad sensem tej operacji.

Robi1984

  • Gość
Odp: Wibracje silnika w 2.0 Hdi czy tak ma być ?
« Odpowiedź #120 dnia: Marzec 16, 2018, 12:40:32 »
Nie wiem nie jestem mechanikiem zrobiłem jak na filmie i mam zmiany.

Robi1984

  • Gość
Odp: Wibracje silnika w 2.0 Hdi czy tak ma być ?
« Odpowiedź #121 dnia: Marzec 16, 2018, 13:53:21 »
Czy wasze szybkozłączki też tak latają  zwłaszcza ta od pompki ???
https://www.youtube.com/watch?v=HdnwSDpFNao

Robi1984

  • Gość
Odp: Wibracje silnika w 2.0 Hdi czy tak ma być ?
« Odpowiedź #122 dnia: Marzec 17, 2018, 12:54:39 »
Te moje wibracje to coś innego jak powietrze w układzie paliwowym bo już nawet podłączyłem na krótko i te wibracje są nadal.
Sprawdzę jeszcze te wtryski no i poducha pójdzie oryginalna.
Powoli mam dość tego samochodu...

Robi1984

  • Gość
Odp: Wibracje silnika w 2.0 Hdi czy tak ma być ?
« Odpowiedź #123 dnia: Marzec 17, 2018, 12:59:53 »
Jeśli to nie będą wtryski ani poduszka silnika to pozostaje jeszcze wadliwy konwerter lub brudny elektrozawór...

Robi1984

  • Gość
Odp: Wibracje silnika w 2.0 Hdi czy tak ma być ?
« Odpowiedź #124 dnia: Marzec 17, 2018, 14:00:14 »
To jakiś kolejny wynalazek  8) nie nie lałem.
Wlałem tylko do baku dodatek do paliwa który ma w magiczny sposób wyczyścić mi wtryski  :D