Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Nie dziala wyswietlacz  (Przeczytany 7229 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piotr Zając

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 9
  • Skąd: Zielona Góra
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2.0HDI 2000
  • Miejscowość: Zielona Góra
Nie dziala wyswietlacz
« dnia: Luty 20, 2010, 08:20:15 »
Witam serdecznie.
Moj problem jest dosc zlozony, aczkolwiek rozwiazanie moze byc proste, tyle ze go nie znam :(.
Szukalem na forum ale niestety nie udalo mi sie nic dopasowac do mojego problemu. Caly wyswietlacz nie dziala, nie swieci, nie dziala takze radio oraz nie "klikaja" kierunkowskazy", ale dzialaja na zewnatrz (na szczescie). Co to moze byc? Jakis magiczny przekaznik, czy to powazniejszy temat. Bardzo dziekuje za XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX/


[color=006600]EDIT by Kris 309: nie piszemy CapsLockiem, nie wołamy "pomocy" - każdy szuka pomocy, Ty szukasz jej bardziej niż inni?[/color]

Offline Grzegorz Jasinowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 972
  • Skąd: Leipzig / Gorzow Wlkp.
  • Posiadany samochód: C4GP 2.0 HDi Aut. Excl. +Peugeot 301 1.6VTi
  • Miejscowość: Leipzig / Gorzow Wlkp.
Re: Nie dziala wyswietlacz. POMOCY
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 20, 2010, 09:49:34 »
Hey kolego. Tylko bez paniki. Przypalil ci sie bezpiecznik  od multiplexsowania. Ten bezpiecznik znajduje sie w skrzynce bezpiecznikowej w aucie. na samym dole. Bezpiecznik "F"

Offline Piotr Zając

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 9
  • Skąd: Zielona Góra
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2.0HDI 2000
  • Miejscowość: Zielona Góra
Re: Nie dziala wyswietlacz. POMOCY
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 20, 2010, 20:54:58 »
Dzieki bardzo za pomoc. Duzy problem, proste rozwiazanie ;) Sprawdzalem w pierszej kolejnosci bezpieczniki, ale wszystkie na "oko" byly OK. Ten wizualnie po wyjeciu tez byl dobry, ale po zmianie wszystko sie ozywilo (radio, wyswietlacz, kierunki). XXXXXXXXXXXXXXXX.




[color=006600]EDIT by Kris 309: nie piszemy CapsLockiem![/color]

Offline pawel pawlowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 15
  • Posiadany samochód: xara picasso
Re: Nie dziala wyswietlacz
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 22, 2010, 08:58:35 »
Witam pozwolę sobie odświeżyć temat. Mam dokładnie taki sam problem co kolega tylko że wymiana bezpiecznika nie pomogła. Czy jest jeszcze jakiś element odpowiedzialny za wyświetlacz, który mogę sam sprawdzić??

Offline Fryderyk Kaźmierczak

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 3
  • Posiadany samochód: Xara Picasso 2.0 HDI
Re: Nie dziala wyswietlacz
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 16, 2011, 00:32:11 »
pozwole sie dopiac do tego tematu i go odswierzyc mam dokladnie identyczny problem, dodatkowo powiem ze bylem w serwisie zrobili i auto pojezdzilo tydzien bez usterki i stalosie dokladnie wczoraj to samo zpowrotem pomozcie koledzy...

Offline Maciej Urbaniak

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 3
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso
Re: Nie dziala wyswietlacz
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 21, 2011, 13:34:24 »
Miałem to samo, pojechałem do znajomego magika i zrestartował kompa w samochodzie. Powiedział, że można też zrestartować kompa odłączając akumulator na kilka minut.

Offline Fryderyk Kaźmierczak

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 3
  • Posiadany samochód: Xara Picasso 2.0 HDI
Re: Nie dziala wyswietlacz
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 23, 2011, 15:19:11 »
kolego bardzo dziekuje za pomoc myslalem ze bede musial wymienic licznik, okazalo sie ze akumulator byl podstarzaly i nie dawal tyle pradu ile powinien przez co komputer szalal, zmienilem akumulator i wszystko wrocilo do normy, bardzo dziekuje temat uwazam za zamkniety

Offline Piotr Grzywiński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 75
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.6 HDI, 90 km, rok 2009
  • Zainteresowania: sport, podróże
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Nie dziala wyswietlacz
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 06, 2019, 07:42:50 »
Odświeżę wątek gdyż wczoraj również miała ten sam problem czyli nie działał wyświetlacz, radio i nie klikały kierunkowskazy.  Jednak u mnie po wyłączeniu i zamknięciu kluczykiem auta nie dało się to ponownie uruchomić. Znalazłem przepalony bezpiecznik F4 (żółty 20A), który znajdował się na samym dole (drugi od lewej). Jednak nie dało się wpiąć nowego bo dochodziło do zwarcia i bezpieczniki się paliło. Rozwiązaniem było całkowite odpiecie niefabrycznego radia gdzie było dołączone jeszcze sterowanie przy kierownicy oraz zestaw głośnomówiący i USB. Korzystałem jeszcze z nawigacji i chyba to było za dużo dla bezpiecznika

Offline Jacek Welz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 2 101
  • Skąd: Stavanger/Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Ford SMax 2.0TDCI '14; MB A160 '01
  • Zainteresowania: komp, foto, citro, kayako, grajko i inne
  • Miejscowość: Stavanger/Bydgoszcz
Odp: Nie dziala wyswietlacz
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 06, 2019, 17:14:15 »
W przypadku niefabrycznego radia może dochodzić kwestia jak jest zainstalowane, to potrafi sie nie lubić z multiplexem właśnie. W przypadku gdy radio jest wyłaczone, to raczej nie powinno przepalać bezpiecznika, jest szansa że ktoryś z podpiętych pod obwód sprzetów (radio, czy dodatki) powodowało to zwarcie.
Ford S-Max 2.0TDCI '14
dawniej: Xsara Picasso 1.6i SX '10
ZX 1.4i SX Break '96/97, ZX 1.4i Avantage '91
i jakies niecytryny
GG: 4635213 (i inne ;)

Offline Marcin Kozak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 17
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2002, 1.8PB PLG
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Nie dziala wyswietlacz
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 27, 2020, 08:09:22 »
Chciałbym odświeżyć temat.
Kupiłem moją XP w październiku 2019 i od samego początku mam problem z wyświetlaczem i elektroniką. Gaśnie cały wyświetlacz, kontrolki, radio, nie działa klimatyzacja oraz kierunkowskazy. Jedynie co działa to światła długie oraz mijania. W styczniu wyczytałem gdzieś na forum że może być problem z masą i że należy wyczyścić śruby z masą przykręcone do słupków bocznych (pod konsolą). Faktycznie były lekko zaśniedziałe i po czyszczeniu aż do czerwca był spokój, ale temat powrócił. Wszystkie bezpiecznik, wtyczki sprawdzone. W momencie jak wszystko gaśnie próbuję ruszać przewodami i wtyczkami od BSI, skrzyni bezpieczników itp ogólnie wszystko co jest "za" kierownicą i bez rezultatu. Gaśnięcie jest losowe, czasami kilka dni jeżdżę i jest ok, a kolejne dni gaśnie.
Bardzo proszę o jakąś pomoc bo tak się nie da jeździć, a auto potrzebne.