Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Wymiana foteli manual na skórzane mk2 - mk2 - czy mam instalacje?  (Przeczytany 1443 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krzysztof Asiński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 15
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0HDI 2006 RCRHRH
  • Miejscowość: Gdańsk
Witam serdecznie, szukałem na forum ale jednoznacznej odpowiedzi nie znalazłem. Posiadam Citroena mk2 z 11.2006 , wersja na Skandynawie, fotele normalne, manualne ale podgrzewane. Chciałem wymienić na skórę albo welur, ale większość jest elektryczna. Pytanie brzmi czy mam instalacje plug&play do foteli elektrycznych, mam na oku skórę z mk2 2007. Wyjąłem szufladę z pod fotela pasażera, idą tam kable jak na foto, ta w otulinie idzie do fotela a ta obok w stronę drzwi pod plastik. Próbowałem ściągnąć ten plastik zobaczyć czy są wtyczki ale trzyma się na grzybku, próbowałem go podważyć ale nie szło, ew. kombinerkami go wyrwę. Ale zanim to zrobię to prośba dla kogoś kto ma w mk2 elektrykę , czy ta wiązka jest do foteli elektrycznych ? ( jeśli nie to do czego ? ) W skrzynce bezpieczników tam gdzie wchodzi obd to nad jest dodatkowa listwa ale są 3 a nie 4 bezpieczniki patrząc od kierownicy ( 1 przerwa i 2 ).

Offline mariusz walak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 199
  • Posiadany samochód: c5 mk2 Ropa
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: chechło
Odp: Wymiana foteli manual na skórzane mk2 - mk2 - czy mam instalacje?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 08, 2019, 07:32:18 »
Sprawdz sobie pod fotelem czy masz jakieś wolne kostki.jeśli są to możliwości masz.U mnie np jest dużo wolnych wtyczek w różnych miejscach,więc myślę że wszystkie cytrynki mają tą sama instalację.
Lepiej dwa razy dziennie zostać ochrzanionym,niż raz się narobić.

Offline Tomasz Wiśniewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 338
  • Posiadany samochód: C5 2.0 LPG 2005 break i audi a6 c5 1.8t LPG avant quattro
  • Miejscowość: Częstochowa
Odp: Wymiana foteli manual na skórzane mk2 - mk2 - czy mam instalacje?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 08, 2019, 09:06:38 »
często pod tapicerką jest to schowane, tam jest taka przelotka i tam są kostki schowane.

Offline Nathan Podkański

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 759
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: C5 mk2 2.0 hdi
  • Zainteresowania: Samochody
  • Miejscowość: Katowice
Odp: Wymiana foteli manual na skórzane mk2 - mk2 - czy mam instalacje?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 08, 2019, 09:20:36 »
Powinny być kostki. U mnie w 2006 HB są wszystkie. W 2007 Kombi też są wszystkie. Skąd masz siedzenia i za ile?

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


Offline Krzysztof Asiński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 15
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0HDI 2006 RCRHRH
  • Miejscowość: Gdańsk
Odp: Wymiana foteli manual na skórzane mk2 - mk2 - czy mam instalacje?
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 08, 2019, 11:41:13 »
no właśnie nie ma żadnych wtyczek pod fotelem, chyba że pod tym plastikiem z którego wychodzi wiązka są schowane, ale nie mogę go ściągnąć, ew na chama go wyrwę, fotele na fb znalazłem,  komplet z boczkami za 700 , czarna skóra.

Offline Nathan Podkański

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 759
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: C5 mk2 2.0 hdi
  • Zainteresowania: Samochody
  • Miejscowość: Katowice
Odp: Wymiana foteli manual na skórzane mk2 - mk2 - czy mam instalacje?
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 08, 2019, 13:23:56 »
Pod plastikiem są takie mini szyny na którą nasunieta jest u mnie wtyczka. Nie twierdzę, że u ciebie też tak będzie.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


Offline Krzysztof Asiński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 15
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0HDI 2006 RCRHRH
  • Miejscowość: Gdańsk
Odp: Wymiana foteli manual na skórzane mk2 - mk2 - czy mam instalacje?
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 28, 2020, 13:20:06 »
Dorwałem w końcu skórzany zestaw za 400zł i zacząłem wymieniać, kanapa , boczki bez problemu, co do fotela to powiem tak: moje seryjne są manualne i podgrzewane, pod spodem wychodziły z nich 2 kostki i z auta też wychodzą 2 kostki, natomiast fotele elektryczne mają 3 kostki. Podłączyłem poduszki i taką płaską z el.niebieskimi a środkowa kostka została nie podłączona. O dziwo działa elektryka cała tylko nie mam podgrzewania ( trochę dziwnie bo myślałem że będzie na odwrót w końcu kostka która w starych fotelach odpowiadała za podgrzewanie tu odpowiada za elektrykę ) No tak czy siak jak ktoś planuje taką przekładkę to nie ma problemu :)