Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: adaptacja przepustnicy  (Przeczytany 7083 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dariusz Sopiński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 339
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara II 1.6 16V
  • Miejscowość: Warszawa
adaptacja przepustnicy
« dnia: Wrzesień 12, 2013, 23:35:41 »
Witam

przeglądając różne fora internetowe w tym również peugeota, poszukiwałem informacji na temat zamulenia silnika 1.6 16v. doczytałem że przy czyszczeniu przepustnicy nie powinno sie jej zdejmować z silnika i NIE WOLNO odchylać palcami klapy przepustnicy bo zmieniają się jej ustawienia. Niestey przepustnice czyszcze dość często i za każdym razem zdjemuje z silnika. Na początku wyskakiwał mi problem antipolution fault ale znikał po 5krotnym odpaleniu silnika. Teraz po czyszczeniu nie wyskakuje już nawet to. Silnik chodzi równo, choć wg mnie zamula i ma opóźnoną reakcje na gaz (tak wiem Ten typ tak ma ale tu jest za dużo tego objawu)

Pomyślałem że może rzeczywiscie przepustnica zgubiła ustawienia po tych moich naprawach i należe przeprowadzic adaptacje poprzez program. Czy potwierdzacie moje wywody i czy znacie kogoś w Warszawie kto robi takie cuda? Podejrzewam że bedzie tu potrzebny odpowiedni program

pzdr

Offline Jan Wróblewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 275
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Psiakrew VAG Ibiza 6L
  • Miejscowość: Warszawa
Re: adaptacja przepustnicy
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 12, 2013, 23:40:46 »
Gdzieś czytałem, że adaptacje można zrobić samemu. Było to tak:
Kluczyk w pozycję zapłon, przyciskasz stopniowo pedał gazu licząc od 1 do 10 (10 w podłodze) i z powrotem (1 noga z gazu). Wyłączasz zapłon. Adaptacja gotowa. Mogę się mylić
Była Xsara NFU

Offline Dariusz Sopiński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 339
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara II 1.6 16V
  • Miejscowość: Warszawa
Re: adaptacja przepustnicy
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 13, 2013, 00:17:34 »
to ciekawe, musze spróbować to by było coś gdyby sie udało.

druga sprawa musze zaprogramować kluczyk bo zgubił fale. niestety patent z zapłonem na niego nie działa. potrzeba wymuszenia przez program co kosztuje 80zł. zastanawiam sie nad zakupem programu który można kupić już za 239zł ale [color=ff0000]****[/color]a wie czy to działa czy to jakaś china która może sie i nie połaczy. inne kosztują około 400zł a ta oferta dośc ciekawa oczywiscie na znanym serwisie aukcyjnym.

Offline Marek Ogrodowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 546
  • Posiadany samochód: xsara II 2.0 138 KM exclusive
Re: adaptacja przepustnicy
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 13, 2013, 22:11:14 »
Zawsze możesz to oddać masz 10 dni. Powinieneś dostać od sprzedawcy płytę z programem wraz z urządzeniem. W innym wypadku nie kupuj Do X2 wystaczy stara Lexa wersja 3. Ustrojstwo jest kluczem sprzętowym (może wiesz o co chodz). Program odpalisz tylko po podłączeniu sprzętu do kompa. Bez sprzętu program nie wstaje. Nowe wersje programu potrzebują nowego sprzętu. Gostek w Belgii wgrywał program w chinola. Kilka osób się u niego stołowało. Po wgraniu softa do sprzętu działa jak orginał za wiele tysi. Z wysyłką kosztowało to 80 euro. Niestety forum na którym się udzielał zamknięto ok 1 rok temu.

Offline Mateusz Zamojski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 281
  • Skąd: CK
  • Posiadany samochód: Xsara II Break 2001r
  • Miejscowość: CK
Re: adaptacja przepustnicy
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 27, 2013, 16:55:17 »
Sam mam zamiar wymontować przepustnice i ją przeczyścić tylko kurcze jak tak czytam o tej adaptacji to strach to ruszać. Bo wyciągne ją z auta, przeczyszcze a potem auto nie wstanie, a tego bym nie chciał.

Offline Dariusz Sopiński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 339
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara II 1.6 16V
  • Miejscowość: Warszawa
Re: adaptacja przepustnicy
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 29, 2013, 08:33:49 »
wymontowac i czyścić możesz jak najbardziej. Wręcz wskazane to jest. Może nie ruszaj tylko tej klapki. Dobre są płyny w sprayu do czyszczenia gaznikow bo już w puszce jest ciśnienie. Nie długo będę podpinal pod program to odezwę się czy ta adaptacja w ogóle coś dała. Pozdrawiam

Offline Mateusz Zamojski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 281
  • Skąd: CK
  • Posiadany samochód: Xsara II Break 2001r
  • Miejscowość: CK
Re: adaptacja przepustnicy
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 29, 2013, 15:51:22 »
Ja po prostu wymontowałem przepustnice, kupiłem preparat do czyszczenia gaźników w spreju i pędzelek nieduży i przeczyściłem przepustnice bez problemu. Nie musiałem jej jednak w żaden sposób adaptować.

Offline Mariusz Stępień

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Skąd: Żory
  • Posiadany samochód: citroen xsara1,2000r 1.8i exclusiv
  • Zainteresowania: mechanika pojazdowa,wędkarstwo ekstremalne,połów największych drapierzników
  • Miejscowość: Żory
Re: adaptacja przepustnicy
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 30, 2013, 14:58:47 »
ja w swojej xsarce czyszczę przepustnice przynajmniej raz w roku,odpinam ja,myję cała dokładnie w benzynie,zwykłej,nie cackam się w preparaty i inne badziewia,potem tylko podmucham powietrzem(z kompresora),zakładam i to wszystko,żadnych adaptacji nie wykonuję,i śmigam,może xsara 2 ma inaczej,u mnie w każdym razie nie występują jakieś problemy,a klapką przepustnicy ruszam zawsze,bo tam jest także sporo syfu,i jest git.
maniek ;-)

Offline Mariusz Remiszewski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 67
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: citroen C5 I FL 2005r 2,0 benz LPG Exclusiv
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Re: adaptacja przepustnicy
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 01, 2013, 10:39:20 »
Ja rozbierałem przepustnicę na części tzn zdjąłem tą plastikową pokrywkę i tam nie da się nic popsuć, jest silniczek i jedna zębatka którą można swobodnie wyjąć, na pokrywce są ścieżki potencjometra. Złożenie z powrotem jest bezproblemowe. Klapką przepustnicy można ruszać,  nic się nie stanie.

Offline Mateusz Zamojski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 281
  • Skąd: CK
  • Posiadany samochód: Xsara II Break 2001r
  • Miejscowość: CK
Re: adaptacja przepustnicy
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 01, 2013, 16:25:21 »
Mariusz Remiszewski nie masz czasem zdjęć jak to w środku wygląda? W środku też trzeba czyścić? Tzn pod tą pokrywą plastikową?

Offline Mariusz Remiszewski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 67
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: citroen C5 I FL 2005r 2,0 benz LPG Exclusiv
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Re: adaptacja przepustnicy
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 02, 2013, 12:54:41 »
No właśnie zapomniałem zrobić zdjęcia, ale tam nie ma nic do czyszczenia, zastanawiam się tylko czy te tryby się nie wyrabiają, bo jest tam trochę luzu i to może mieć związek z precyzyjnością przepustnicy, jednak z drugiej strony patrząc klapka przepustnicy jest naciągana sprężyną, więc wszelki luz się kasuje.

Offline Dariusz Sopiński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 339
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara II 1.6 16V
  • Miejscowość: Warszawa
Re: adaptacja przepustnicy
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 02, 2013, 21:44:13 »
co do adaptacji przepustnicy przez lexie to można ją wykonać jednak wygląda to następująco. "wyłączyć zapłon na 30s i odczekać. włączyć zapłon. wcisnąć pedał gazu do końca. odpuścić pedał gazu do końca. odpalić silnik. tyle". szczerze to nie wiem czy jeżeli w ogóle zachodzi potrzeba podpinania pod lexie, wystarczy wcisnąc i odpuścić pedał gazu. mimo wszystko nie dawało mi to spokoju i musiałem to sprawdzić

być może sytuacja wygląda inaczej jeśli podpinamy przepustnice z innego samochodu i trzeba wtedy adaptować.


PS: mi kiedyś po czyszczeniu przpustnicy wywalało błąd "antipollution fault". na to pomaga 5ciokrotne odpalenie silnika. teraz już tego nie robie bo nie wiedzieć czemu żaden błąd po czyszczeniu nie wyskakuje.

Offline Piotr Poznaniak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 113
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: C4ST 2018, 1.2 PT 131KM, Saxo 1.1 Chrono 2001 130kkm
  • Miejscowość: Poznań
Re: adaptacja przepustnicy
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 05, 2013, 12:42:17 »
Wrzucam zdjęcia, które zrobiłem 5 lat temu podczas czyszczenia przepustnicy. Blaszkę w środku odchylałem, czyściłem benzyną ekstrakcyjną i pędzelkiem. Po założeniu nie robiłem adaptacji, żadnych błędów nie było, działa do teraz. Może bym nawet drugi raz przeczyścił, ale obroty nie falują więc chyba nie ma takiej potrzeby :)

Pozdrawiam,
PP

Offline Mateusz Zamojski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 281
  • Skąd: CK
  • Posiadany samochód: Xsara II Break 2001r
  • Miejscowość: CK
Re: adaptacja przepustnicy
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 10, 2013, 20:23:45 »
A czy w przypadku wymiany/ podmianki przepustnicy na inną, jest konieczność jakiejś adaptacji przepustnicy bądź ewentualnie ingerencja w komputer?

I z tego co słyszałem taka sama przepustnica jest w peugeotach 206 z tym samym silnikiem, czy można od peugeota założyć?