Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Problem z assistance  (Przeczytany 1878 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marcin Górski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III 2009r 2.0 HDi 140km
  • Zainteresowania: Sport
  • Miejscowość: Lublin
Problem z assistance
« dnia: Luty 27, 2020, 21:58:15 »
Witam wszystkich od paru dni jestem właścicielem c 5 2.0 HDi ale mam problem mianowicie posiadam radio  na którym widnieje przycisk sos, po uruchomieniu silnika na ekranie nawigacji wyświetla się komunikat assistance call service downgraded po paru sekundach komunikat znika. Czy ktoś miał podobny problem. Samochód przyjechał do mnie z Francji.

Offline Kacper Zakrzewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 104
  • Posiadany samochód: C5 (X7) Tourer 2.0 HDi 163KM exclusive 2011
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Problem z assistance
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 28, 2020, 00:37:48 »
Prawdopodobnie problem w tym, że moduł jest francuski. Próbuje łączyć się z francuskim assistance, przynajmniej tak dedukuję. Choć to i tak powinno chyba działać, ja mam Polski i w Niemczech nie było problemów. A po włączeniu zapłonu zapala ci się zielona lampka przy przycisku sos?

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2020, 08:35:02 wysłana przez Kacper Zakrzewski »

Offline Tadeusz Garbacik

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 687
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.2 HDI 204, P308 2.0 HDI RHR,
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Lubin
Odp: Problem z assistance
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 28, 2020, 07:44:40 »
z ASO powinien się łączyć po wciśnięciu przyciski z logo Citroen. SOS powinno łączyć ze 112. Skoro nie łączy pewnie trzeba to poustawiać na Polske za pomoca DB

Offline Paweł Lessnau

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 155
  • Skąd: Koszalin
  • Posiadany samochód: C5 Tourer Exclusive 2011, 1.6 THP BVA 6
  • Zainteresowania: Muzyka
  • Miejscowość: Koszalin
Odp: Problem z assistance
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 28, 2020, 09:53:18 »
z ASO powinien się łączyć po wciśnięciu przyciski z logo Citroen. SOS powinno łączyć ze 112. Skoro nie łączy pewnie trzeba to poustawiać na Polske za pomoca DB
Nie ustawisz tego sam z DB. Tylko przez ASO, bo wymaga to zapisu danych na serwerach Citroena. Ja za przestawienie kraju płaciłem coś ok. 200 zł. Do tego w razie połączenia alarmowego rozmowa będzie i tak prowadzona po angielsku, a nie polsku, bo tak tylko jest dostępne.

Offline Kacper Zakrzewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 104
  • Posiadany samochód: C5 (X7) Tourer 2.0 HDi 163KM exclusive 2011
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Problem z assistance
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 28, 2020, 09:59:08 »
z ASO powinien się łączyć po wciśnięciu przyciski z logo Citroen. SOS powinno łączyć ze 112. Skoro nie łączy pewnie trzeba to poustawiać na Polske za pomoca DB
Nie ustawisz tego sam z DB. Tylko przez ASO, bo wymaga to zapisu danych na serwerach Citroena. Ja za przestawienie kraju płaciłem coś ok. 200 zł. Do tego w razie połączenia alarmowego rozmowa będzie i tak prowadzona po angielsku, a nie polsku, bo tak tylko jest dostępne.
Masz na myśli że przy samochodach spoza Polski sos jest po angielsku? Bo wiem, że w polskiej wersji jest po polsku. Trochę dziwne, że nie da się tego przestawić, skoro assistance się da

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka


Offline Paweł Lessnau

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 155
  • Skąd: Koszalin
  • Posiadany samochód: C5 Tourer Exclusive 2011, 1.6 THP BVA 6
  • Zainteresowania: Muzyka
  • Miejscowość: Koszalin
Odp: Problem z assistance
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 28, 2020, 10:01:19 »
Masz na myśli że przy samochodach spoza Polski sos jest po angielsku? Bo wiem, że w polskiej wersji jest po polsku. Trochę dziwne, że nie da się tego przestawić, skoro assistance się da
Nawet w autach z PL SOS jest po angielsku. Po prostu dla naszego kraju jedynym dostępnym językiem jest angielski. Tak powiedziało mi moje ASO i tak było w jakimś dokumencie z dostępnymi językami SOS, który gdzieś widziałem na forum.

Offline Machoński Tomasz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 950
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: Lexus NX, był C5 X7 Exclusive Tourer 2.0 lpg
  • Miejscowość: Katowice
Odp: Problem z assistance
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 28, 2020, 10:06:19 »
Moje auto przyjechało z NL i po włączeniu SOS w radiu RT4 odzywał się polski numer alarmowy.
Numer serwisowy można zmienić komputerem.

Offline Paweł Lessnau

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 155
  • Skąd: Koszalin
  • Posiadany samochód: C5 Tourer Exclusive 2011, 1.6 THP BVA 6
  • Zainteresowania: Muzyka
  • Miejscowość: Koszalin
Odp: Problem z assistance
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 28, 2020, 11:45:10 »
Moje auto przyjechało z NL i po włączeniu SOS w radiu RT4 odzywał się polski numer alarmowy.
Numer serwisowy można zmienić komputerem.
Bo RT4 ma moduł wbudowany w radio. RNEG i inne mają osobny moduł, z przyciskami obok radia. Moje auto ma RNEG, przyjechało ze Szwajcarii i pani odezwała się po Niemiecku po nawiązaniu połączenia SOS. Po tym szukałem w DB możliwości miany regionu i języka, ale nie znalazłem. Dopiero w ASO to zrobili.

Offline Kacper Zakrzewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 104
  • Posiadany samochód: C5 (X7) Tourer 2.0 HDi 163KM exclusive 2011
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Problem z assistance
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 28, 2020, 11:51:42 »
Masz na myśli że przy samochodach spoza Polski sos jest po angielsku? Bo wiem, że w polskiej wersji jest po polsku. Trochę dziwne, że nie da się tego przestawić, skoro assistance się da
Nawet w autach z PL SOS jest po angielsku. Po prostu dla naszego kraju jedynym dostępnym językiem jest angielski. Tak powiedziało mi moje ASO i tak było w jakimś dokumencie z dostępnymi językami SOS, który gdzieś widziałem na forum.
Ja mam RNEG i sos był po polsku, bo niestety miałem okazję przetestować, także napewno jest taka możliwość

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka


Offline Marcin Górski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III 2009r 2.0 HDi 140km
  • Zainteresowania: Sport
  • Miejscowość: Lublin
Odp: Problem z assistance
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 01, 2020, 20:53:08 »
Najpierw pali się kontrolka sos na pomarańczowo a potem na zielono. Czyli zostaje tylko serwis.
Próbowałem włożyć kartę SIM do radia bo jest tam miejsce ale nic nie pomogło.

Nie piszemy posta pod postem, chcesz coś dodać, użyj opcji "modyfikuj".
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2020, 21:52:57 wysłana przez Dariusz Kłeczek »