Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.  (Przeczytany 482072 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline Robert Makowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 101
  • Skąd: Żory
  • Posiadany samochód: C5 X7 2010 r.
  • Zainteresowania: motocykle
  • Miejscowość: Żory
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #750 dnia: Styczeń 23, 2018, 18:48:22 »
Nie mówię, że akurat ten dealer to oszust. Po prostu generalizuję. Do salonu Citroena w Gdańsku od tego dealera jest tylko 16 km...

Offline Tomek Zoń

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 40
  • Skąd: Nadarzyn
  • Posiadany samochód: C5 Tourer 2.0 HDI 163 KM, C5 Sedan 2.0 HDI 140KM
  • Miejscowość: Nadarzyn
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #751 dnia: Styczeń 23, 2018, 19:29:45 »
Jakby kogoś zainteresowała ta c5-tka w Ostrołęce to raczej odradzam. Od dwóch dni nie mogę się VINu doprosić. Szkoda czasu na oglądanie.
https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c5-2-0-tourer-exclusive-panorama-bi-xenon-nawigacja-gps-ID6zuX2H.html#39099d283f

Ta C5-tka z Gdańska to typowe auto poleasingowe. Do zrobienia rozrząd, tarcze, klocki, opony zima / lato, uszczelniacz wału, doprowadzenie zawieszenia do porządku (przez telefon mówili o wachaczu) i co tam jeszcze przy okazji wyjdzie. Pakiet startowy minimum 6-7 tysięcy i trzeba się z tym liczyć. Trzeba obejrzeć na własne oczy i ocenić czy warto. Jak się doda tą kasę to wychodzi 33-34 tysiące czyli normalna cena.

Offline Robert Słomczewski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 70
  • Skąd: Sosnowiec
  • Posiadany samochód: Citroen C5 x7 Exclusive, Skoda Octavia
  • Zainteresowania: Konie, dobry film, zwiedzanie
  • Miejscowość: Sosnowiec
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #752 dnia: Styczeń 23, 2018, 19:33:51 »
Dodam że rozmowa z pracownikiem serwisu była dobra, był za jazdą, nawet cena była by do negocjacji po serwisie, ale szef nie zezwala i przejechanie tych 16 km. po godz. 11 bo o tej mają pełny skład i ktoś się może urwać na chwilę, zajmuje pół dnia (korki itp.) Może trafiłem na gościa który chciał wyjść do klienta, no ale wiadomo jest jeszcze szef.

Offline Piotr Słaby

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 20
  • Skąd: Wolsztyn
  • Posiadany samochód: Ford Focus 2003 1,8tdci
  • Zainteresowania: rugby, łucznictwo
  • Miejscowość: Wolsztyn
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #753 dnia: Styczeń 23, 2018, 22:18:37 »
Czy sprzęgło w c5 2,0 hdi 163 kM chodzi ciężko przy wciskaniu - ciężej niż w Lagunie czy Mondeo?
Jeżeli tak, to czego może to być objawem? Nie ma objawów typu szarpanie.


Sprzedawca na tyle uczciwy, że poinformował telefonicznie o tym fakcie/wrażeniu. Nie komis, osoba okazyjnie ściągająca pojedyncze sztuki.

Offline Łukasz Kowalski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 25
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: volvo v70 II
  • Miejscowość: Łódź
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #754 dnia: Styczeń 24, 2018, 16:54:22 »
 Panowie, a co sądzicie o takim egzemplarzu?
https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c5-z-historia-zagraniczna-w-polskim-cepik-u-2-0-ID6zmSLW.html#813247fa16
niby VIN i przebieg się zgadzają, ale w samochodach z Danii zastanawia mnie wpis, że warunkowo dopuszczony (betinget godkendt). Ponoć są to pierdoły, ale zawsze. Czy wpis middel oznacza, że samochód został zabrany w zastaw?
Co do tego c5, to trochę biednie wyposażony chyba, szkoda, że nie ma zawieszenia hydroactive.
Samochód opłacony, ubezpieczony, to jaki musiał być tani w DK. Może sprzęgło na wykończeniu albo jakieś inne inwestycje się zbliżają?
Co do wyglądu zewnętrznego, to jakieś uwagi?

Offline Maciek Mackiewicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 52
  • Skąd: Podlasie
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.0 HDI Exclusive
  • Miejscowość: Podlasie
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #755 dnia: Styczeń 24, 2018, 17:05:01 »

Offline Michał Citkowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 764
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: Opel Signum 1.9CDTi '08, Opel Corsa C 1.3CDTi '06
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Lublin
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #756 dnia: Styczeń 24, 2018, 18:27:10 »
Ma też magiczny przebieg 180 tyś km.  Musiał też kosztować poniżej 5 000 EUR żeby handlarz cokolwiek na nim zarobił. Przeglądając oferty z Zachodu to coś nie mogę znaleźć auta z takim rocznikiem, takim wyposażeniem, takim silnikiem w tych pieniądzach. No ale jak handlarz napisał, że ma 180 tyś to na pewno tak jest :D
:::było: Saxo MkII 1.5 D, Xsara MkII 2.0 HDi, C5 mkI 2.0HDi
:::jest: Opel Signum 1.9 CDTi '08, Opel Corsa C 1.3CDTi '06

Offline Grzegorz Łukasik

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 3
  • Skąd: Janów Lubelski
  • Posiadany samochód: Sprzedałem, jestem na etapie zakupu Cytrynki
  • Miejscowość: Janów Lubelski
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #757 dnia: Styczeń 24, 2018, 21:57:26 »
Cześć wszystkim. Jestem na etapie szukania C5 w benzynie. Zainteresowały mnie te trzy auta. Co o nich myślicie? Dodam że nie znam się za bardzo na autach, i wydaje mi się że każdy handlarz wciśnie mi największy szrot :)  Poprzednio miałem Mondeo mk3 w dieslu, ale większości  jeżdżę krótkie trasy więc wolę teraz benzynkę.
https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c5-2-0b-maly-przebieg-i-wlasciciel-100-bezwypadkowy-swiezo-sprowadzony-ID6zocRB.html#ec66dd4915

https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c5-2-0-b-g-lpg-z-niemiec-oplacony-orginal-igla-ID6zikr0.html#470e407294

https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c5-exclusive-lpg-zawieszenie-standardowe-duzy-wyswietlacz-ID6zcSLv.html

Offline Czesław Stachowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 589
  • Posiadany samochód: Była Xsara Picasso 2.0 HDi, był C5 III 2.0 HDi 140km 2009r.Hydro, jest Peugeot 508 2.0 HDi 2014
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #758 dnia: Styczeń 24, 2018, 22:04:41 »
. Patrząc po opiniach,
to pewnie nawet nie ma kogo wysłać do Gdańska.
jakie opinie i o kim ?
Inspekcje. Pomoc przy zakupie auta.

Offline Łukasz Kowalski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 25
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: volvo v70 II
  • Miejscowość: Łódź
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #759 dnia: Styczeń 24, 2018, 22:29:05 »
Czesław Stachowski, przepraszam, że tak bezpośrednio, ale czy wiesz coś na  temat tych firm, które oferują samochody z linków? Jakieś opinie o nich na Pomorzu?
https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c5-climatronic-czujniki-parkowania-auto-z-gwarancja-ID6zaAV8.html#813247fa16

https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c5-serwis-2-0-benzyna-2kpl-kol-alu-parktronic-tempomat-gwarancja-ID6zriuT.html#cf3a67eaee

Z góry dzięki za odpowiedź.

Offline Maciek Mackiewicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 52
  • Skąd: Podlasie
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.0 HDI Exclusive
  • Miejscowość: Podlasie
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #760 dnia: Styczeń 25, 2018, 07:37:00 »
Dlaczego twierdzisz, że coś na pewno było malowane? Po pobieżnych oględzinach (bez miernika lakieru) nie wygląda na "składaka". Są jakieś tam drobne obcierki parkingowe i wgniecenia ale ogólnie wygląda dobrze. Co do przebiegu to jest komplet faktur, ostatnia z listopada 2017r. Wałek?

Offline Michał Citkowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 764
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: Opel Signum 1.9CDTi '08, Opel Corsa C 1.3CDTi '06
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Lublin
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #761 dnia: Styczeń 25, 2018, 08:04:02 »
Handel samochodami to nie działalność charytatywna. Chyba każde auto od handlarza ma ,,potwierdzony przebieg". Widzę jakie są ceny na zachodzie tych aut i w cuda nie wierzę. Haczyk zawsze gdzieś musi być. Dlatego wolę kupować pewniejsze auta, może bardziej gołe ale ze znaną przeszłością. I nigdy od żadnych pośredników w stylu handlarz, komis. Tylko od prywatnej osoby. Sam teraz jestem na etapie zmiany mojej C5 i widzę co się wyrabia w ogłoszeniach.
Z tym, że ja zmieniam koncern, dość już Citroenów w moim życiu ;)
:::było: Saxo MkII 1.5 D, Xsara MkII 2.0 HDi, C5 mkI 2.0HDi
:::jest: Opel Signum 1.9 CDTi '08, Opel Corsa C 1.3CDTi '06

Offline Tomasz Grzelak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 44
  • Skąd: Prawie Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: C5 X7 2,0 HDI 163 2010 exclusive
  • Miejscowość: Prawie Bydgoszcz
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #762 dnia: Styczeń 25, 2018, 08:37:49 »
są handlarze i handlarze,,,,
idź na  stronę handlarzy którzy na prawdę przyprowadzają auta dobre...
sprowadzone de, hellboys garage czy car for friends.....i zobacz jakie tam są ceny...porównaj do tej całej reszty i się zastanów gdzie jest myk...

Offline Damian Prysak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 660
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: C5 2.0 '06 + LPG, C5 X7 Tourer Excl. 2.0HDi 163 '13
  • Zainteresowania: Informatyka, muzyka, astronomia
  • Miejscowość: Częstochowa
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #763 dnia: Styczeń 25, 2018, 10:01:43 »
Ja jestem świeżym posiadaczem C5 X7 Tourer z 2013. Kupiony względnie drogo (ale i tak nie na tyle, że nie obawiałem się, czy i tak nie jakaś skarbonka), bo za 47k, Exclusive z 2.0HDi 163, skrzynia manualna. Sprzedawał salon Mazdy w Sosnowcu, więc sprzedawca raczej pewny. Twierdzą, że wiedzą, co mają i nie jest to przysłowiowy Mirek czy Janusz z komisu na wylocie miasta. Przebieg i legalność potwierdza się "zewsząd" (podziękowania również dla Pawła Jędrochy), autko sprowadzone z Francji.
W wielu przypadkach, które też wcześniej typowałem wychodziły niespodzianki. Np. w którymś typowanym przebieg w miarę realny (207kkm bodajże) na 2012 rok taki możliwy, oczywiście gwarantowany. Cena też nie rzędu 25k tylko coś koło 40k+. Po weryfikacji w pierwszy kwartał od zakupu miał nalatane ponad 34kkm, więc ile może mieć po ~5 latach? :) Inny w ogłoszeniu bardzo fajnie się zapowiadał, jak miałem okazję obejrzeć (w Rybniku), to po 3. minutach go sobie odpuściłem (dobrze, że byłem przejazdem), nawet do niego nie wsiadałem.
Każdy ma swoje podejście, ja wyszedłem z tego, że nie szukam okazji i wolę zapłacić więcej "na start" i jeździć, niż tanio i się co chwila z czymś babrać albo wstawiać do warsztatu na kolejne zabiegi...

Offline Michał Citkowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 764
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: Opel Signum 1.9CDTi '08, Opel Corsa C 1.3CDTi '06
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Lublin
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #764 dnia: Styczeń 25, 2018, 10:07:00 »
Podzielam w całej rozciągłości opinie kolegi powyżej.
Dziwię się, że od dluuugiego czasu jak tu zagladam w ten temat, ludzie non stop wrzucają linki do samych okazji cenowych od handlarzy gdzie ze zdjęć nic się nie da za bardzo powiedzieć bo to popis umiejetnosci korzystania z Photoshopa. A jak w dziale ogłoszenia pojawiło się pewne auto od klubowicza to stało tygodniami bo nie miało hiper wypasu i mimo znanej historii auta, napraw itp nikt nie był zainteresowany.

Taka polska mentalność. Wiekszosc myśli, że znajdzie igielke na wypasie po niskiej cenie od handlarza.

Cóż zrobic.
:::było: Saxo MkII 1.5 D, Xsara MkII 2.0 HDi, C5 mkI 2.0HDi
:::jest: Opel Signum 1.9 CDTi '08, Opel Corsa C 1.3CDTi '06

Offline Michał Citkowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 764
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: Opel Signum 1.9CDTi '08, Opel Corsa C 1.3CDTi '06
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Lublin
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #765 dnia: Styczeń 25, 2018, 10:21:53 »
Lepiej rozkodować Vin i porównać wyposażenie konkretnego egzemplarza ze zdjęć z tym co mówi VIN. Ciekawych rzeczy można się wtedy dowiedzieć. Opisy handlarzy traktowałbym z przymrużeniem oka
:::było: Saxo MkII 1.5 D, Xsara MkII 2.0 HDi, C5 mkI 2.0HDi
:::jest: Opel Signum 1.9 CDTi '08, Opel Corsa C 1.3CDTi '06

Offline Michał Citkowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 764
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: Opel Signum 1.9CDTi '08, Opel Corsa C 1.3CDTi '06
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Lublin
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #766 dnia: Styczeń 25, 2018, 10:50:26 »
Ale jak Ci ktoś tu wrzuca ogłoszenie i jest Vin podany to tyle samo czasu zajmie rozkodowanie ;-) przynajmniej ja mam taką możliwość ;)
:::było: Saxo MkII 1.5 D, Xsara MkII 2.0 HDi, C5 mkI 2.0HDi
:::jest: Opel Signum 1.9 CDTi '08, Opel Corsa C 1.3CDTi '06

Offline Piotr Przyłubski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 60
  • Skąd: Tychy
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Tourer 2.0 HDI 163KM 2010r, Peugeot 207 1.4 75KM 2009, Volvo FH13 480KM 2009r
  • Zainteresowania: Ciężki transport :)
  • Miejscowość: Tychy
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #767 dnia: Styczeń 25, 2018, 16:53:42 »
Ja jestem świeżym posiadaczem C5 X7 Tourer z 2013. Kupiony względnie drogo (ale i tak nie na tyle, że nie obawiałem się, czy i tak nie jakaś skarbonka), bo za 47k, Exclusive z 2.0HDi 163, skrzynia manualna. Sprzedawał salon Mazdy w Sosnowcu, więc sprzedawca raczej pewny. Twierdzą, że wiedzą, co mają i nie jest to przysłowiowy Mirek czy Janusz z komisu na wylocie miasta. Przebieg i legalność potwierdza się "zewsząd" (podziękowania również dla Pawła Jędrochy), autko sprowadzone z Francji.
W wielu przypadkach, które też wcześniej typowałem wychodziły niespodzianki. Np. w którymś typowanym przebieg w miarę realny (207kkm bodajże) na 2012 rok taki możliwy, oczywiście gwarantowany. Cena też nie rzędu 25k tylko coś koło 40k+. Po weryfikacji w pierwszy kwartał od zakupu miał nalatane ponad 34kkm, więc ile może mieć po ~5 latach? :) Inny w ogłoszeniu bardzo fajnie się zapowiadał, jak miałem okazję obejrzeć (w Rybniku), to po 3. minutach go sobie odpuściłem (dobrze, że byłem przejazdem), nawet do niego nie wsiadałem.
Każdy ma swoje podejście, ja wyszedłem z tego, że nie szukam okazji i wolę zapłacić więcej "na start" i jeździć, niż tanio i się co chwila z czymś babrać albo wstawiać do warsztatu na kolejne zabiegi...

Gratuluje zakupu, rozumiem, że kupiłeś w Mazda Mirai, salon w Dąbrowie Górniczej przy Dk94? Bo tam taka przyjechała w momencie jak kupywałem swoją C5 z 2010. Ja kupiłem 09.01, narazie jest okej, po za dzwiękiem najprawdopodobnie łańcuszka wałków. Auto sprawdzone wszędzie gdzie tylko mogłem + baza policyjna i wszystko sie zgadza.

Offline Damian Prysak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 660
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: C5 2.0 '06 + LPG, C5 X7 Tourer Excl. 2.0HDi 163 '13
  • Zainteresowania: Informatyka, muzyka, astronomia
  • Miejscowość: Częstochowa
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #768 dnia: Styczeń 25, 2018, 19:27:43 »
Piotrze: tak, dokładnie. Mazda Mirai Motors, wystawiona była przy Katowickiej 2a w Dąbrowie Górniczej. Odbierałem z nowego salonu w Sosnowcu przy Grota Roweckiego bodajże 129 (19. stycznia). U mnie na jeździe testowej okazało się, że coś z tyłu huczy, nadwozie wpada w wibracje i nie świeci lewy stop. Trochę wątpiłem, ale faktycznie wyszło, że opony, założyli mi w cenie dwie nowe, a stop zrobili. W dniu odbioru nie miałem zastrzeżeń.
To, co "wyszło" to słaby akumulator (ciężko było stwierdzić na miejscu, normalne, że jak stoi nie jeżdżony, to eko włączone) i czasem nieświecąca lampka w drzwiach kierowcy. Lampka poprawiona - obluzowana kostka, aku - zapożyczyłem na próbę nowy, od taty - na razie ekonomiczny mi się jeszcze nie wyświetlił.
Generalnie też sprawdziłem wszystko, co mogłem i nic nie wyszło. Autko w porządku. Muszę ogarnąć sobie Diagboxa i przejrzeć co tam w trawie piszczy, bo Lexia chyba tylko ze 3-4 kalkulatorami się dogadała. Ciekawi mnie m.in. jak FAP.
Puki co - zaciesz i mogę śmiało polecić ten salon.

Offline Michał Citkowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 764
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: Opel Signum 1.9CDTi '08, Opel Corsa C 1.3CDTi '06
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Lublin
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #769 dnia: Styczeń 25, 2018, 19:32:31 »
Muszę ogarnąć sobie Diagboxa i przejrzeć co tam w trawie piszczy, bo Lexia chyba tylko ze 3-4 kalkulatorami się dogadała. Ciekawi mnie m.in. jak FAP.
Puki co - zaciesz i mogę śmiało polecić ten salon.

Nie ma tak, że sobie wybierasz Lexia czy Diagbox. To jest program zamienny i do starszych trzeba program X a do nowszych Y. To komputer po podpięciu auta wybiera który program jest dla tego auta.
:::było: Saxo MkII 1.5 D, Xsara MkII 2.0 HDi, C5 mkI 2.0HDi
:::jest: Opel Signum 1.9 CDTi '08, Opel Corsa C 1.3CDTi '06

Offline Damian Prysak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 660
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: C5 2.0 '06 + LPG, C5 X7 Tourer Excl. 2.0HDi 163 '13
  • Zainteresowania: Informatyka, muzyka, astronomia
  • Miejscowość: Częstochowa
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #770 dnia: Styczeń 25, 2018, 22:25:56 »
Muszę ogarnąć sobie Diagboxa i przejrzeć co tam w trawie piszczy, bo Lexia chyba tylko ze 3-4 kalkulatorami się dogadała. Ciekawi mnie m.in. jak FAP.
Puki co - zaciesz i mogę śmiało polecić ten salon.

Nie ma tak, że sobie wybierasz Lexia czy Diagbox. To jest program zamienny i do starszych trzeba program X a do nowszych Y. To komputer po podpięciu auta wybiera który program jest dla tego auta.

To czas zgłębić wiedzę. :)
Generalnie mam (jak mi się wydawało) tylko "jakąś Lexię", która dogaduje się z C5 '06. Myślałem, że po prostu muszę wrzucić Diagbox'a (jako osobny soft) żeby poszło mi z nową C5 '13. Jedno i drugie na osobnych maszynach wirtualnych żeby mieć w razie czego dowolną opcję.
Na YT coś tam na razie spojrzałem, to widziałem Diagboxy. Muszę wygospodarować trochę czasu żeby się lepiej zorientować w temacie i uruchomić co potrzeba.

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 885
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #771 dnia: Styczeń 26, 2018, 09:49:51 »
Muszę ogarnąć sobie Diagboxa i przejrzeć co tam w trawie piszczy, bo Lexia chyba tylko ze 3-4 kalkulatorami się dogadała. Ciekawi mnie m.in. jak FAP.
Puki co - zaciesz i mogę śmiało polecić ten salon.

Nie ma tak, że sobie wybierasz Lexia czy Diagbox. To jest program zamienny i do starszych trzeba program X a do nowszych Y. To komputer po podpięciu auta wybiera który program jest dla tego auta.

Nie do końca tak jest. Zarówno Lexia jak i Planet występują również jako osobne oprogramowania. Lexia 3 v. 3.48 ogarnia C5 do 2012-2013r. U mnie nie rozpoznawała automatycznie tylko kalkulatora silnika, ale po wskazaniu EDC łączyła się z nim prawidłowo. Natomiast DB jest to oprogramowanie do nowszych cytryn w którym zaszyte są też Lexia i Peugeot planet do obsługi starszych aut PSA. W przypadku starszego auta (cytryny) jest możliwość diagnozy w DB i tak tylko przez Lexię.
Lexia ma tą zaletę, że zajmuje mało miejsca i jest dużo szybsza w działaniu i łatwiejsza w obsłudze. Wady, to chodzi tylko na XP 32 i nie można nią diagnozować aut, które weszły po 2012r np. C4 II, DS, GPII, itp.

Offline Damian Prysak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 660
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: C5 2.0 '06 + LPG, C5 X7 Tourer Excl. 2.0HDi 163 '13
  • Zainteresowania: Informatyka, muzyka, astronomia
  • Miejscowość: Częstochowa
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #772 dnia: Styczeń 26, 2018, 14:04:49 »
Taa. No ja mam na pulpicie Lexia3 (WinXP) i "nie ryra" mi z nową C5 '13...
Dobra, trochę to rozjaśniło temat, nie ma co się rozwodzić, bo to nie o tym wątek. :)

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 885
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #773 dnia: Styczeń 26, 2018, 21:28:01 »
Jak masz wersję 3.45 to nie będzie "ryrać" :)

borkowski

  • Gość
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #774 dnia: Styczeń 27, 2018, 12:50:13 »
Czesc,
przymierzam sie do zmiany mojego C4 GP na C5 IIITourer , silnik jakiego bede poszukiwal to 2.0 i docelowo pod LPG, z racji tego, iz jakis czas juz nie sledze cen itd, czy jestescie w stanie pomoc jaka cena jest realna za zadbany warty uwagi egzemplarz?