Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.  (Przeczytany 482026 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Czesław Stachowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 589
  • Posiadany samochód: Była Xsara Picasso 2.0 HDi, był C5 III 2.0 HDi 140km 2009r.Hydro, jest Peugeot 508 2.0 HDi 2014
Inspekcje. Pomoc przy zakupie auta.

Offline Czesław Stachowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 589
  • Posiadany samochód: Była Xsara Picasso 2.0 HDi, był C5 III 2.0 HDi 140km 2009r.Hydro, jest Peugeot 508 2.0 HDi 2014
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #951 dnia: Luty 17, 2018, 09:38:08 »
Ja kiedyś próbowałem u kilku i mieli się odezwać ale nigdy się nie odezwali.
Jeżeli na zamówienie pod wymagania to sobie dobrze policzą i drogo wyjdzie.
Mogli się nie odezwać bo np. jak podałeś kryteria auta i budżet to stwierdzili że nie ma szans na zakup dobrego auta zagranicą.
Handlarz ma podobne koszty tylko on wyszukuje jak najtańsze auta. Kupujący chce jak najlepsze.
Sama cena zakupu będzie już wyższa za dobre auto zagranicą
Inspekcje. Pomoc przy zakupie auta.

Offline Artur Śmigielski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 226
  • Skąd: Włocławek
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III Exclusive 2009 2.0 PB+LPG
  • Zainteresowania: Informatyka
  • Miejscowość: Włocławek
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #952 dnia: Luty 17, 2018, 10:36:09 »
Ja kiedyś próbowałem u kilku i mieli się odezwać ale nigdy się nie odezwali.
Jeżeli na zamówienie pod wymagania to sobie dobrze policzą i drogo wyjdzie.
Mogli się nie odezwać bo np. jak podałeś kryteria auta i budżet to stwierdzili że nie ma szans na zakup dobrego auta zagranicą.
Handlarz ma podobne koszty tylko on wyszukuje jak najtańsze auta. Kupujący chce jak najlepsze.
Sama cena zakupu będzie już wyższa za dobre auto zagranicą
Szczerze to denerwuje mnie taki zachowanie, sam mam firmę choć zupełnie inna branża i nie wyobrażam sobie zostawić klienta bez odpowiedzi. Poza tym moim zdaniem czasem na tym tracą bo może ktoś ma więcej kasy tylko nie potrafi dobrze ocenić lub nie rozumie dlaczego miał by płacić więcej niż "perełki" z allegro :-)

Sam pisałem do kilkunastu takich firm i odpowiedź dostałem od 3 :-)

borkowski

  • Gość
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #953 dnia: Luty 17, 2018, 10:59:39 »
Ja kiedyś próbowałem u kilku i mieli się odezwać ale nigdy się nie odezwali.
Jeżeli na zamówienie pod wymagania to sobie dobrze policzą i drogo wyjdzie.
Mogli się nie odezwać bo np. jak podałeś kryteria auta i budżet to stwierdzili że nie ma szans na zakup dobrego auta zagranicą.
Handlarz ma podobne koszty tylko on wyszukuje jak najtańsze auta. Kupujący chce jak najlepsze.
Sama cena zakupu będzie już wyższa za dobre auto zagranicą
Szczerze to denerwuje mnie taki zachowanie, sam mam firmę choć zupełnie inna branża i nie wyobrażam sobie zostawić klienta bez odpowiedzi. Poza tym moim zdaniem czasem na tym tracą bo może ktoś ma więcej kasy tylko nie potrafi dobrze ocenić lub nie rozumie dlaczego miał by płacić więcej niż "perełki" z allegro :-)

Sam pisałem do kilkunastu takich firm i odpowiedź dostałem od 3 :-)
Nie oszukujemy się w większości przypadków to o czymś świadczy. Mało jest tego typu firm, które na prawdę walczą na tym ciężkim rynku o jeszcze cięższa do uzyskania i utrzymania reputację.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka


Offline Czesław Stachowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 589
  • Posiadany samochód: Była Xsara Picasso 2.0 HDi, był C5 III 2.0 HDi 140km 2009r.Hydro, jest Peugeot 508 2.0 HDi 2014
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #954 dnia: Luty 17, 2018, 15:49:47 »
ile można mieć tych znajomych co czekają na auto ? Bez przesady. Mogą przecież pojechać z kupującym po auta które np  klient widział na fotach, zaakceptował je, na miejscu przy nim sprawdzą albo sam sprawdzi, pomogą w formalnościach i jazda do domu. Ile firm tyle może być wariantów zakupu auta
Inspekcje. Pomoc przy zakupie auta.

borkowski

  • Gość
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #955 dnia: Luty 17, 2018, 15:51:10 »
ile można mieć tych znajomych co czekają na auto ? Bez przesady. Mogą przecież pojechać z kupującym po auta które np  klient widział na fotach, zaakceptował je, na miejscu przy nim sprawdzą albo sam sprawdzi, pomogą w formalnościach i jazda do domu. Ile firm tyle może być wariantów zakupu auta
Z tym się akurat zgodze, do pewnego momentu można i rodzinie i znajomym zapewnić sprawdzone samochody,ale ile tak można ?

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka


borkowski

  • Gość
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #956 dnia: Luty 17, 2018, 19:12:54 »
ile można mieć tych znajomych co czekają na auto ? Bez przesady. Mogą przecież pojechać z kupującym po auta które np  klient widział na fotach, zaakceptował je, na miejscu przy nim sprawdzą albo sam sprawdzi, pomogą w formalnościach i jazda do domu. Ile firm tyle może być wariantów zakupu auta
Z tym się akurat zgodze, do pewnego momentu można i rodzinie i znajomym zapewnić sprawdzone samochody,ale ile tak można ?

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka
Panowie można  :)
Bardzo wielu moich kolegów handluje samochodami i ich znajomości z roźnymi ludźmi z branży są imponujące. Oni muszą znać w okolicy wszystkich lakierników, blacharzy, mechaników, elektryków,  szrociarzy,stacje diagnostyczne, sklepy z częściami. Większość z wymienionych lubi samochody, siedzi w nich i stać ich na lepsze oferty.  Oni też mają znajomych i rodziny i takie auto jak jest naprawdę godne jest sprzedane szybko, tym bardziej że ładne w dobrych pieniądzach trafia się rzadko
Pawel,
Jaki z tego wniosek? Dajmy sobie spokój z poszukiwaniem samochodów, zwłaszcza przez handlarzy. Pozostaje nam albo wyjazd, albo polskie zasoby. A tak na serio, trudno tutaj generalizować, jedno jest pewne znaleźć dobry samochód nie jest łatwo.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka


borkowski

  • Gość
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #957 dnia: Luty 17, 2018, 20:14:02 »
Post pod postem, ale wracając do meritum, dostałem powiadomienie, że pojawiło się nowe ogłoszenie b spełniające moje kryterium, choć tutaj nie cenowe:

https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c5-exclusive-2-0bioflex-140km-aso-gwarancja-ID6zC84e.html

Wygląda całkiem ładnie, service box potwierdza wyposażenie, przebieg Szwecja.

Zna ktoś może ten "komis" lub sprzedającego? Cena trochę za wysoka na mój budżet, ale może jest jakaś elastyczność jeżeli chodzi o ostateczną cenę, wpierw oczywiście inspekcja.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka


Offline Arek Kowalczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 102
  • Skąd: PL
  • Posiadany samochód: C5 III 2.0 HDI RHF Tourer 2012, C3 Picasso 1.6 HDI 2009 Excl.
  • Zainteresowania: Podróże, motoryzacja
  • Miejscowość: PL
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #958 dnia: Luty 17, 2018, 21:28:13 »
Przecież to żaden Exclusive.
Ktoś przykleił naklejkę na klapę, ale to auto nie ma nic wspólnego z Exclusive-m.
Przynajmniej udokumentowany przebieg ma.

Offline Czesław Stachowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 589
  • Posiadany samochód: Była Xsara Picasso 2.0 HDi, był C5 III 2.0 HDi 140km 2009r.Hydro, jest Peugeot 508 2.0 HDi 2014
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #959 dnia: Luty 17, 2018, 21:30:27 »
pomagałem w tym komisie kupić Mondeo... zostało kupione
Inspekcje. Pomoc przy zakupie auta.

Offline Łukasz Kowalski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 25
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: volvo v70 II
  • Miejscowość: Łódź
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #960 dnia: Luty 17, 2018, 21:37:28 »
Przecież to żaden Exclusive.
Ktoś przykleił naklejkę na klapę, ale to auto nie ma nic wspólnego z Exclusive-m.
Przynajmniej udokumentowany przebieg ma.
Może klapa jest z exclusive?  ;)

Offline Henryk Guzicki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 281
  • Skąd: Brande/Dania
  • Posiadany samochód: Seat Ateca FR TSI Citroen DS3 HDI
  • Miejscowość: Brande/Dania
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #961 dnia: Luty 17, 2018, 21:37:38 »
W skandynawi exlusive ma inne znaczenie niż w innych krajach eu.wytarczy że ma kseny i chromy na czybach i już jest exl.Sa jeszcze wersje air dream ktore oprócz ksenow mają szklany dach i pół skóry.

borkowski

  • Gość
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #962 dnia: Luty 17, 2018, 21:41:58 »
Według service box wyposażenie wyższe srednie.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka


Offline Łukasz Kowalski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 25
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: volvo v70 II
  • Miejscowość: Łódź
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #963 dnia: Luty 17, 2018, 21:42:31 »
FlexiFuel to zonacza, że śmigał w SE na etanolu. Trochę mały przebieg jak na takie paliwo. Ale skoro udokumentowany...
Kolega ze Szwecji ma mi wysłać więcej przetłumaczonych info z fordonu na jego temat.

borkowski

  • Gość
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #964 dnia: Luty 17, 2018, 21:46:31 »
Ciekawe co z tego wyjdzie, co Wy uważacie na podstawie tych danych, zdjęć, które są dostępne?

borkowski

  • Gość
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #965 dnia: Luty 18, 2018, 11:57:16 »
ile można mieć tych znajomych co czekają na auto ? Bez przesady. Mogą przecież pojechać z kupującym po auta które np  klient widział na fotach, zaakceptował je, na miejscu przy nim sprawdzą albo sam sprawdzi, pomogą w formalnościach i jazda do domu. Ile firm tyle może być wariantów zakupu auta
Z tym się akurat zgodze, do pewnego momentu można i rodzinie i znajomym zapewnić sprawdzone samochody,ale ile tak można ?

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka
Panowie można  :)
Bardzo wielu moich kolegów handluje samochodami i ich znajomości z roźnymi ludźmi z branży są imponujące. Oni muszą znać w okolicy wszystkich lakierników, blacharzy, mechaników, elektryków,  szrociarzy,stacje diagnostyczne, sklepy z częściami. Większość z wymienionych lubi samochody, siedzi w nich i stać ich na lepsze oferty.  Oni też mają znajomych i rodziny i takie auto jak jest naprawdę godne jest sprzedane szybko, tym bardziej że ładne w dobrych pieniądzach trafia się rzadko
Pawel,
Jaki z tego wniosek? Dajmy sobie spokój z poszukiwaniem samochodów, zwłaszcza przez handlarzy. Pozostaje nam albo wyjazd, albo polskie zasoby. A tak na serio, trudno tutaj generalizować, jedno jest pewne znaleźć dobry samochód nie jest łatwo.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka
Jak chcesz jechać za granicę szukać auta jak w Polsce znaleźć jest Ci ciężko?  Myślisz że tam jest łatwiej i mniejsza konkurencja plus niższe ceny? Wiesz ile kosztuje taki przejazd lawetą i że jak już pojedziesz to musisz coś kupić?

Wybór jest w ogłoszeniach, dzięki właśnie tym handlarzom, zobacz ile osób w polscy z tego żyje. Niestety dobre auta znikają czasem w pół godziny,  nie przesadzam.
 Dawid podstawowy problem jest taki że okazję jak chcesz upolować to musisz działać bardzo zdecydowanie. To jest tylko auto, musisz sobie postawić kryteria przez które odsiewasz zdecydowanie auta których nie chcesz i na które cie nie stać, i tego się trzymać. Co jest najważniejszym kryterium
Cena, koszty późniejszej eksploatacji, rocznik, wyposażenie,zasilanie benzyna gaz dizel, napęd automat manual itd i zostanie Ci wtedy może 5% wszystkich ofert, do tego ustalić obszar poza który się nie wybierasz i to będzie bardzo trudne. Niestety za samochodem trzeba czasem pojeździć, bo w okolicach może nic nie być,  a to dodatkowy często nie mały koszt.  Jak już upolujesz mniej więcej takie jak chcesz to nie zrażaj się tym,  że auto coś tam ma do zrobienia,  o ile są to rzeczy wynikające z eksploatacji tylko wkalkuluj to w cenę, że był malowany błotnik czy maska, po prostu wkalkuluj to w cenę bo to tylko auto.
Dokładnie tak szukam, a precyzyjnej przez konkretną firmę, w międzyczasie oczywiście oglądam gdyby coś się ewidentnie pojawiło,wtedy jadę i oglądam albo jak sam nie mogę a wydaje się sensowny, zlecam od razu inspekcje. Samochodów nigdy nie kupuje z budżetem na styk bo wiem co to znaczy kupić używany ssmochod. Nie mniej da się kupić i w Polsce sensowne auta, ale trzeba czasami trochę szczęścia a zazwyczaj odpowiedni moment.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka


borkowski

  • Gość
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #966 dnia: Luty 18, 2018, 11:59:22 »
Post pod postem, ale wracając do meritum, dostałem powiadomienie, że pojawiło się nowe ogłoszenie b spełniające moje kryterium, choć tutaj nie cenowe:

https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c5-exclusive-2-0bioflex-140km-aso-gwarancja-ID6zC84e.html

Wygląda całkiem ładnie, service box potwierdza wyposażenie, przebieg Szwecja.

Zna ktoś może ten "komis" lub sprzedającego? Cena trochę za wysoka na mój budżet, ale może jest jakaś elastyczność jeżeli chodzi o ostateczną cenę, wpierw oczywiście inspekcja.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Poproś o VIN może i rozkodujesz wyposażenie bo tu  się nic nie zgadza. 
Przebieg jest zweryfikowany, czy tylko na podstawie wpisu w książce?
Vin sprawdziłem w service box, jak napisałem wyposażenie wydaje się zgadzać. Przebieg ze szwedzkiej strony też się zgadza i zgadza się VIN, wyposażenie określone jest jako wyższe srednie i począwszy od tapicerki po Navi, czujjiki, xenony wszystko jest.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka


borkowski

  • Gość
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #967 dnia: Luty 18, 2018, 12:27:54 »
Półskóra w exclusive to wyposażenie standardowe , dodatkowo kierownica, deska czy nawet mata w bagażniku powinny mieć ozdobne wstawki w exclusive stąd pytam. Sprawdź czy ma akustyczne szyby
Masz może informację gdzie to auto jeździło, że taki przebieg? Pierwszy raz widzę z tyłu takie gumy, widziałem kiedyś takie w volvo po taryfie, ale to nie ten przebieg
Wg service box, szyba przednia akustyczna, również napisane jest cos o środku co by wskazywało na ta wersję listew ozdobnych. Ten egzemplarz przemawia do mnie 2 rzeczami, xenony i czujniki przod, te ostatnie pod żonę :d, Navi może dla mnie być lub nie, nie zależy mi w ogóle. Mam na oku inny egzemplarz z pół-skora, ale bez xenonow i przednich czujników za to pełna elektryka siedzeń co przy dwóch kierowcach może mieć swoje zalety.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka


borkowski

  • Gość
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #968 dnia: Luty 18, 2018, 12:53:02 »
Trudny wybór, najlepiej się nimi przewieź i porównaj jeden po drugim tego samego dnia
Pawel, 3k różnicy, więc to pomaga w wyborze, Xenon super ale ..

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka


borkowski

  • Gość
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #969 dnia: Luty 18, 2018, 12:54:58 »
Trudny wybór, najlepiej się nimi przewieź i porównaj jeden po drugim tego samego dnia
Pawel, 3k różnicy, więc to pomaga w wyborze, Xenon super ale ..

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka
No pewnie to gaz masz za to
Albo ew serwis, więc ostatecznie xenony xenonami, ale czy warto aż tyle.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka


Offline Czesław Stachowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 589
  • Posiadany samochód: Była Xsara Picasso 2.0 HDi, był C5 III 2.0 HDi 140km 2009r.Hydro, jest Peugeot 508 2.0 HDi 2014
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #970 dnia: Luty 18, 2018, 12:56:00 »
taaa, a może to a może tamto, i tak dalej i... Kolega ma tyle już info że spokojnie podejmie decyzje które auto chce kupić. Ksenony czy gaz to już są subiektywne oceny niech sam decyduje
Inspekcje. Pomoc przy zakupie auta.

Offline Arek Kowalczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 102
  • Skąd: PL
  • Posiadany samochód: C5 III 2.0 HDI RHF Tourer 2012, C3 Picasso 1.6 HDI 2009 Excl.
  • Zainteresowania: Podróże, motoryzacja
  • Miejscowość: PL
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #971 dnia: Luty 18, 2018, 17:09:45 »
W skandynawi exlusive ma inne znaczenie niż w innych krajach eu.wytarczy że ma kseny i chromy na czybach i już jest exl.Sa jeszcze wersje air dream ktore oprócz ksenow mają szklany dach i pół skóry.

Exclusive to Exclusive, nie ma znaczenia czy idzie na Skandynawię, czy na wschodnią Europę.
Jak rozkodujesz VIN w ServiceBox-ie to w pozycji Monogram, musi być wpisane Exclusive.
Tutaj sporo wyposażenia brakuje do Exclusive-a.

Sprzedający w opisie podkreśla, że to Exclusive, a to nie prawda.

borkowski

  • Gość
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #972 dnia: Luty 18, 2018, 17:32:22 »
W skandynawi exlusive ma inne znaczenie niż w innych krajach eu.wytarczy że ma kseny i chromy na czybach i już jest exl.Sa jeszcze wersje air dream ktore oprócz ksenow mają szklany dach i pół skóry.

Exclusive to Exclusive, nie ma znaczenia czy idzie na Skandynawię, czy na wschodnią Europę.
Jak rozkodujesz VIN w ServiceBox-ie to w pozycji Monogram, musi być wpisane Exclusive.
Tutaj sporo wyposażenia brakuje do Exclusive-a.

Sprzedający w opisie podkreśla, że to Exclusive, a to nie prawda.
Cofam swoje zapewnienia, wersja zapsiana w service box to średnia wyższa a nie wyższa srednia, mój błąd aczkolwiek znaczacy. Monogram: flex.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Offline Czesław Stachowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 589
  • Posiadany samochód: Była Xsara Picasso 2.0 HDi, był C5 III 2.0 HDi 140km 2009r.Hydro, jest Peugeot 508 2.0 HDi 2014
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #973 dnia: Luty 18, 2018, 17:40:06 »
to wersje sobie wyjaśniliśmy, a co z autem nie  tak ?
Inspekcje. Pomoc przy zakupie auta.

borkowski

  • Gość
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #974 dnia: Luty 18, 2018, 17:42:23 »
to wersje sobie wyjaśniliśmy, a co z autem nie  tak ?
Z pozoru nic, ewentualnie kwestia ceny, ale to jak wiemy rzecz mocno subiektywna, na żywo nikt jeszcze nie był. Jutro spróbuję zadzwonić jak tylko znajdę chwilę w pracy.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka