Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.  (Przeczytany 482123 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Marcin Kaszka

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 684
  • Skąd: Chojnów/Legnica
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 '14r. MK3 2.2HDi CHIP 225KM/551Nm AM6 sedan
  • Miejscowość: Chojnów/Legnica
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1475 dnia: Styczeń 05, 2019, 15:43:13 »
Te kolory... tylne błotniki i dach są jaśniejsze, a zderzaki mają kolor drzwi. Tak ze zdjęć to naprawdę loteria. :)
Pozdrawiam,
Marcin

C5 X7 MK3 '14r. 2.2HDi AM6 sedan
C4 Picasso II MK2 '16r. 2.0HDi EAT6
C4 Picasso II MK2 '14r. 1.6HDi MCP

Offline Mateusz Kuliga

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 170
  • Skąd: Krosno
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 2009 2.0 HDI 140 KM RHF
  • Miejscowość: Krosno
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1476 dnia: Styczeń 05, 2019, 16:26:07 »
Zderzaki ciezko pomalować zeby wyszły identycznie jak reszta bo sa plastikowe. Nawet nowe auta nie raz mają inny odcień na zderzakach.

Dla mnie najważniejsze żeby mechaniczne auto bylo sprawne bo to mechanika jest najdroższa. Jak auto było pukniete i ma wymieniony zderzak klape itp to nie ma co od razu skreślac auta jak jest solidnie naprawione.

Offline Przemek Lewandowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 28
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: c5 x7
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1477 dnia: Styczeń 05, 2019, 16:32:43 »
Z tego co mówił właściciel (handlarz) to w aso sprawdzali miernikiem i na blachach jest wszędzie ta sama, fabryczna wartość, tylko zderzaki były malowane. Tak że te różne odcienie to może być wina zdjęcia. Ale jak jest prawda to się pewnie dopiero dowiem na ew. oględzinach... Ciekawią mnie te różne kolory wkladek w lampach na klapie - ktoś z Was tak może ma u siebie czy to znak że lampy/klapa były zmieniane?

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 886
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1478 dnia: Styczeń 05, 2019, 16:55:59 »
Też chciałem to cudo obejrzeć, ale nie wyświetlają mi się zdjęcia, czyżby jakiś upgrade :)?
Sprawdziłem i na innych też się nie wyświetlają, więc nie wiem czy coś mi się z kompem stało czy to wina otomoto.

Offline Marcin Drozdowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 220
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: C5 2.0 HDI Tourer Exclusive 08 automat
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1479 dnia: Styczeń 05, 2019, 18:23:42 »
Witam szanownych kolegów, szukam cytryny dla siebie i po lekkim obniżeniu wymagań co do wyposażenia (pakiet criollo...) wpadł mi w oko taki oto egzemplarz:


https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c5-2-2-hdi-204km-lift-exclusive-automat-navi-skora-alu-18-ID6BAC2y.html#41504a19e8


jego vin: VF7RW4HLAAL574483

Czy widzicie może coś niepokojącego? Sprzedający twierdzi że był na dniach w aso z innym potencjalnym kupcem i usłyszał że niedługo do wymiany hamulce, rozrząd oraz cieknie z jakiegoś wężyka który idzie do turbiny. Rozumiem że nie są to jakieś straszne rzeczy. I przede wszystkim pytanie o sens kupowania auta z tym silnikiem i przebiegiem (o ile faktycznie ma te 300 tyś. a nie więcej...)?




Kierownica obszywana?

Offline Przemek Lewandowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 28
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: c5 x7
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1480 dnia: Styczeń 05, 2019, 19:14:19 »
A po czym wnioskujesz że obszywana? Bo z tego co widzę w innych ogłoszeniach nie wszystkie mają perforowaną skórę na górnej i dolnej części, a patrząc na stan foteli jestem w stanie uwierzyć, że kierownica mogła się zachować w dobrym stanie.

Offline Henryk Guzicki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 281
  • Skąd: Brande/Dania
  • Posiadany samochód: Seat Ateca FR TSI Citroen DS3 HDI
  • Miejscowość: Brande/Dania
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1481 dnia: Styczeń 05, 2019, 20:57:51 »
Co do tylnych lamp to lipa jest z odblyśnikami bo się łuszczą i stąd ta różnica w kolorze.Najdziwniejsze jest to że występuje te zjawisko w lampach w klapie.

Offline Czesław Stachowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 589
  • Posiadany samochód: Była Xsara Picasso 2.0 HDi, był C5 III 2.0 HDi 140km 2009r.Hydro, jest Peugeot 508 2.0 HDi 2014
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1482 dnia: Styczeń 05, 2019, 21:08:45 »
kierownica nie jest malowana, jest obszyta
Inspekcje. Pomoc przy zakupie auta.

Offline Łukasz Czarny

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 760
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III 2.0HDI Exclusive, Citroen C4 Cactus 1.2 Shine
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1483 dnia: Styczeń 05, 2019, 21:21:37 »
Z ogłoszenia wynika że auto igła, bez wkładu...po czym klient nie kupuje bo w ASO wychodzą jakieś kwiatki, ja bym się mocno zastanawiał bo ani auto igła, ani sprzedający uczciwy - zresztą handlarz który kupił auto na handel i wypisuje ohhhhy i ahhhhy na pół strony o aucie którego tak naprawdę nie zna, nie jest dla mnie wiarygodnym sprzedającym. Zdaje sobie sprawę że każde auto z rynku wtórnego wymaga jakiegoś wkładu ale to auto z tym przebiegiem w tej cenie i z defektami to nie jest ciekawa oferta - moje zdanie i prosze się nim nie sugerować ;) . C5 niestety tanieją w oczach, ten egzemplarz z przebiegiem ponad 300tys.km za 2-3lata będzie kosztował mniej jak 20tys.zł. (teraz po opłatach, ubezpieczeniu i ew. naprawach min 36tys.zł, choć pakiet olejowy i rozrząd też można by dla siebie ogarnąć). Pytanie co dalej, w jakiej kondycji jest skrzynia?

P.S. Bardzo fajna wersja, podoba mi się i na zdjęciach wygląda ładnie :D

Offline Marcin Bąkowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 481
  • Posiadany samochód: Citroen C5 TOURER EXCLUSIVE 2.0 HDI 163km automat
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1484 dnia: Styczeń 05, 2019, 22:01:27 »
Muszę.zgodzic się z Łukaszem. Handlarz napisze wszystko i powie wszystko aby sprzedać. Przykład z Sobotki woj dolnośląskie. Biała perła super igła. Gdy odpaliłem spryskiwacze wydarl się na mnie bo mu auto brudze. Jak się później okazało - przód walony i spryski nie działały. I słynna gadka, że 4 za rogiem czeka i chce kupić.

Offline Przemek Lewandowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 28
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: c5 x7
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1485 dnia: Styczeń 05, 2019, 22:16:49 »
Absolutnie nie chcę tu bronić sprzedającego, bo po pierwsze go nie znam, po drugie nie mam podstaw mu wierzyć ale z rozmowy wynikało że klient dalej jest chętny na auto ale ma problem z kredytem - bywa i tak w życiu, czy to prawda - a kto to wie? Dopóki się nie pojedzie z autkiem do warsztatu nie będzie wiadomo. Co do opisu - wolę taki niż 2 zdania na odwal się. Natomiast nie za bardzo rozumiem tekst o taniejących c5-tkach - proszę pokaż mi francuskie auto tej klasy i w tym wieku które trzyma cenę? A może znasz takie które z czasem zyskuje na wartości? Chętnie je poznam i kupię. To że ten egzemplarz będzie kosztował ok. 20k za 2-3 lata - thank you, Captain Obvious:) Mogę kupić 3-latka za 60 tysięcy ale zgadnij co się stanie z jego ceną za 2-3 lata? Brawo! Spadnie do poziomu 30-40 tysięcy. Czyli sumarycznie stracę jeszcze więcej. Czy przez ten czas włożę w niego mniej niż w starszy egzemplarz? A kto to wie, to francuz, tego nie ogarniesz... Co do skrzyni - w tym modelu się jej nie naprawia tylko wymienia na używkę - słowa mechanika specjalizującego się w PSA.

Offline Łukasz Czarny

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 760
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III 2.0HDI Exclusive, Citroen C4 Cactus 1.2 Shine
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1486 dnia: Styczeń 05, 2019, 22:36:41 »
No i kulturalnie pogadali, popisali a decyzję podejmie i tak sam zainteresowany. :) Tak czy siak życzę udanego zakupu i zadowolenia z samochodu.

p.s. ktoś wie ile można dostać (nie pytam ile można wołać bo wołać można psa na podwórku) za sedana exlusive 2008r, 2.0HDI, ori 238tys.km, zadbany? :D Możliwe że na wiosnę pójdzie do ludzi.

Offline Marcin Drozdowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 220
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: C5 2.0 HDI Tourer Exclusive 08 automat
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1487 dnia: Styczeń 05, 2019, 22:44:58 »
A po czym wnioskujesz że obszywana? Bo z tego co widzę w innych ogłoszeniach nie wszystkie mają perforowaną skórę na górnej i dolnej części, a patrząc na stan foteli jestem w stanie uwierzyć, że kierownica mogła się zachować w dobrym stanie.


Kolego po tym , że wygląda na 10 tyś przebiegu to raz a dwa wiem jak wyglądają samochody z Włoch stąd domyślam się , że zderzaki też odświeżone co oczywiście nie dyskwalifikuje samochodu -stwierdzam to co widzę :)

Offline Łukasz Czarny

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 760
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III 2.0HDI Exclusive, Citroen C4 Cactus 1.2 Shine
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1488 dnia: Styczeń 05, 2019, 22:49:01 »
A po czym wnioskujesz że obszywana? Bo z tego co widzę w innych ogłoszeniach nie wszystkie mają perforowaną skórę na górnej i dolnej części, a patrząc na stan foteli jestem w stanie uwierzyć, że kierownica mogła się zachować w dobrym stanie.


Kolego po tym , że wygląda na 10 tyś przebiegu

Faktycznie tak wygląda :D

Offline Przemek Lewandowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 28
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: c5 x7
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1489 dnia: Styczeń 05, 2019, 23:00:11 »
To chyba lepiej niż miałaby wyglądać jakby ją pies wszamał a potem zwrócił:) jutro zadzwonię, podpytam o te lampy i kierę, zobaczymy co powie. Ale tak jak napisałem wcześniej - fotele wyglądają ładnie a nie sądzę że komuś chciało się w tych pieniądzach wymieniać wnętrze. Może akurat trafił się kierowca robiący przebiegi po autostradzie, który nie był fleją?:) Szansa jak trafić 6 w totka...

PS. Zapomniałem napisać - dostałem na maila zdjęcia w lepszej jakości i środek naprawdę nie wygląda jak w aucie z 300k przebiegu.

Offline Henryk Guzicki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 281
  • Skąd: Brande/Dania
  • Posiadany samochód: Seat Ateca FR TSI Citroen DS3 HDI
  • Miejscowość: Brande/Dania
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1490 dnia: Styczeń 05, 2019, 23:06:40 »
Może gościu miał dobre PH dłoni ;D ja miałem kiedyś nową 308-kę i przy sprzedaży po ośmiu latach kiera wyglądała jak nowa.

Offline Przemek Lewandowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 28
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: c5 x7
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1491 dnia: Styczeń 05, 2019, 23:14:45 »
Hehe może:) Grunt to żyć nadzieją...

Offline Marcin Drozdowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 220
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: C5 2.0 HDI Tourer Exclusive 08 automat
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1492 dnia: Styczeń 05, 2019, 23:41:55 »
To chyba lepiej niż miałaby wyglądać jakby ją pies wszamał a potem zwrócił:) jutro zadzwonię, podpytam o te lampy i kierę, zobaczymy co powie. Ale tak jak napisałem wcześniej - fotele wyglądają ładnie a nie sądzę że komuś chciało się w tych pieniądzach wymieniać wnętrze. Może akurat trafił się kierowca robiący przebiegi po autostradzie, który nie był fleją? :) Szansa jak trafić 6 w totka...

PS. Zapomniałem napisać - dostałem na maila zdjęcia w lepszej jakości i środek naprawdę nie wygląda jak w aucie z 300k przebiegu.


Oczywiście wszystko jest możliwe  dlatego napisałem, że to nie dyskwalifikuje samochodu jeżeli stan techniczny ok i przebieg masz potwierdzony to tylko plus , że ktoś dołożył coś ekstra żeby auto wyglądało aczkolwiek zawsze przy tego typu manewrach zapala mi się czerwona lampka :) Pozdrawiam  i daj znać czy udało się sfinalizować transakcję :)

Offline Przemek Lewandowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 28
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: c5 x7
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1493 dnia: Styczeń 06, 2019, 00:09:42 »
Taka anegdota- byłem jakiś miesiąc temu niedaleko siebie, bo w Piastowie oglądać c5-tkę z 2010 roku (chyba, ale na pewno był to przedlift), 2.0 hdi 163hp, przebieg niby potwierdzony ok. 250k km, tapicerka criollo a fotel kierowcy wyglądał jakby ktoś po nim jeździł papierem ściernym (reszta auta była ok), tak więc przebieg przebiegowi nierówny, ważniejsze chyba gdzie się go robi i jak się dba. A co do tego egzemplarza z Kielc to spróbuję w poniedziałek umówić go do jakiegoś warsztatu na przetrzepanie - znacie może coś godnego polecenie na miejscu?

PS. jaka jest fabryczna grubość powłoki lakierniczej na c5 x7?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2019, 00:20:09 wysłana przez Przemek Lewandowski »

Offline Przemek Lewandowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 28
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: c5 x7
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1494 dnia: Styczeń 06, 2019, 13:17:19 »
Rozmawiałem ze sprzedającym - kierownica faktycznie była obszyta - była porysowany na górnej części od jakiegoś pierścionka czy czegoś w tym guście, oryginał jest w komplecie do wglądu. Co do lamp - na żywo ponoć nie widać tej różnicy w odcieniu.

Offline Henryk Guzicki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 281
  • Skąd: Brande/Dania
  • Posiadany samochód: Seat Ateca FR TSI Citroen DS3 HDI
  • Miejscowość: Brande/Dania
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1495 dnia: Styczeń 06, 2019, 15:03:57 »
To że kiera obszyta to widać bo jest minimalnie grubsza i te wstawki są bardziej wciśnięte ,co do lamp to tak jak pisałem że w poliwtowych jest to dość powszechny problem bo sam u siebie też tak miałem w roczniku 2012.Przyjżyj się lampą na all.i zobaczysz że niektóre też tak mają.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2019, 19:33:11 wysłana przez Henryk Guzicki »

Offline Marcin Drozdowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 220
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: C5 2.0 HDI Tourer Exclusive 08 automat
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1496 dnia: Styczeń 06, 2019, 19:27:02 »
Rozmawiałem ze sprzedającym - kierownica faktycznie była obszyta - była porysowany na górnej części od jakiegoś pierścionka czy czegoś w tym guście, oryginał jest w komplecie do wglądu. Co do lamp - na żywo ponoć nie widać tej różnicy w odcieniu.


Sprawdzałeś po VIN ten samochód jakieś autodna lub cos podobnego?

Offline Sebastian Owczarek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 139
  • Skąd: Nowy Dwór Mazowiecki
  • Posiadany samochód: C5 X7 Tourer 2.0HDi Exclusive
  • Zainteresowania: Wędkarstwo, Modele zdalnie sterowane RC, zabawy z drewnem
  • Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1497 dnia: Styczeń 06, 2019, 23:05:32 »
No i stało się...jestem już oficjalnie posiadaczem C5 X7 w wersji Full wypas

Offline Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 133
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1498 dnia: Styczeń 07, 2019, 00:05:47 »
jego vin: ...AL574483
AL to produkcja 2010 dopiero BL to produkcja 2011 natomiast początek gwarancji tego auta czyli sprzedaż to 21.02.2011
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie

Offline Anna Red

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 49
  • Skąd: Jarosław
  • Posiadany samochód: citroen c5
  • Miejscowość: Jarosław
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1499 dnia: Styczeń 12, 2019, 11:07:15 »

Panowie i Panie. No to mam 3. Powiedzcie który? Jeden ma webasto, drugi ma 160 KM., a trzeci ma ksenony. Pierwszy i trzeci z wymienionym rozrządem. drugi z masą kilometrów. Pierwszy paskudne siedzenia. Trzeci najstarszy. Pomóżcie dokonać wyboru, bo naprawdę nie wiem co ważniejsze. Lata czy kilometry.... :(

https://www.bilbasen.dk/brugt/bil/citron/c5/20-hdi-140-seduction-tourer-5d/4174003
https://www.dba.dk/citroen-c5-20-hdi-163-comfort/id-504826915/

I niestety trzeciego linka brak, wczoraj nim jeździłam, facet zdjął go z ogłoszenia, bo powiedziałam, że go chyba kupię.... Ma 204 tysiące, 2008 rok, ma wszystko to co pierwszy oprócz webasto, ale ma biksenony,  zmieniony rozrząd. No i nie jest czarny :) :) :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2019, 11:56:05 wysłana przez Anna Red »