Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Ceramizer do skrzyni biegów (hit czy kit)  (Przeczytany 25330 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jarosław Rzeźnicki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 186
  • Skąd: Racibórz
  • Posiadany samochód: Citroen C5 x7 tourer 2.0 16v/C5 x7 tourer 1.8 16v/C2 1.1 sx/C3 1.4 Control+
  • Miejscowość: Racibórz
Odp: Ceramizer do skrzyni biegów (hit czy kit)
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 27, 2018, 08:45:47 »
Witam odświeże temat. Mój problem ze skrzynia polega na tym że po pierwsze cieknie na łączeniu obudowy a po drugie głośno chodzi zwłaszcza w zimie na postoju słychać sztuki a jak wcisne sprzęgło jest cisza. Zastanawiam się nad wlaniem ceramizera tylko przeglądając produkty np. Z Liqui Moly jeden jest na wycieki a jeden na wyciszenie skrzyni i pytanie czy mam wlać i taki i taki czy sam ceramizer?

Offline Jarosław Rzeźnicki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 186
  • Skąd: Racibórz
  • Posiadany samochód: Citroen C5 x7 tourer 2.0 16v/C5 x7 tourer 1.8 16v/C2 1.1 sx/C3 1.4 Control+
  • Miejscowość: Racibórz
Odp: Ceramizer do skrzyni biegów (hit czy kit)
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 27, 2018, 14:18:50 »
Innych objawów nie zauważyłem, skrzynia stuka tylko na wolnych obrotach najbardziej jest to słyszalne zima przy mrozach.A wyciek oleju jest na łączeniu skrzyni w połowie. Nie na łączeniu skrzyni z silnikiem. Czyli u mnie ceramizer nie ma sensu?

Offline Jarosław Rzeźnicki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 186
  • Skąd: Racibórz
  • Posiadany samochód: Citroen C5 x7 tourer 2.0 16v/C5 x7 tourer 1.8 16v/C2 1.1 sx/C3 1.4 Control+
  • Miejscowość: Racibórz
Odp: Ceramizer do skrzyni biegów (hit czy kit)
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 27, 2018, 15:10:27 »
Poziom oleju jest bo mechanik sprawdzał.Biegi wchodza gładko oprócz wsteczne ale to chyba norma.  Czyli sugerujesz że skąd mogą się brać sztuki?

Offline Krzysztof Walc

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 330
  • Skąd: Ozorków
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 16V X7 2008r. Exclusive
  • Zainteresowania: Film, siłownia, muzyka, podróże, audio
  • Miejscowość: Ozorków
Odp: Ceramizer do skrzyni biegów (hit czy kit)
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 27, 2018, 15:51:36 »
Jarek, a w jaki sposób mechanik sprawdził ten poziom oleju? Z tego co czytałem w Naszych skrzyniach nie ma korka przelewowego i wymiana polega na spuszczeniu oleju i zalaniu właściwej ilości?

Offline Jarosław Rzeźnicki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 186
  • Skąd: Racibórz
  • Posiadany samochód: Citroen C5 x7 tourer 2.0 16v/C5 x7 tourer 1.8 16v/C2 1.1 sx/C3 1.4 Control+
  • Miejscowość: Racibórz
Odp: Ceramizer do skrzyni biegów (hit czy kit)
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 27, 2018, 16:00:41 »
Mechanik zlal olej mówił że było go tyle ile powinno i zalal skrzynie nowym olejem było to w zeszłym roku. Wysprzeglik u mnie jest hydrauliczny na skrzyni. Sprzęgło chodzi bardzo fajnie lekko(w porównaniu do drugiego c5 którego mam) mimo że jest to fabryczne sprzęgło a auto jest z2005roku i ma 210tys.km przebiegu. Tak mówimy o benzynie ew10a

Offline Jarosław Rzeźnicki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 186
  • Skąd: Racibórz
  • Posiadany samochód: Citroen C5 x7 tourer 2.0 16v/C5 x7 tourer 1.8 16v/C2 1.1 sx/C3 1.4 Control+
  • Miejscowość: Racibórz
Odp: Ceramizer do skrzyni biegów (hit czy kit)
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 27, 2018, 16:03:30 »
Konsultowalem to z mechanikiem ale on się nie bawi skrzyniami może tylko wymontowac i oddać do speca który robi skrzynie ale regeneracja ponoć zaczyna się od 1500zl w zwyz zależy co będzie się działo w srodku

Offline Krzysztof Walc

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 330
  • Skąd: Ozorków
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 16V X7 2008r. Exclusive
  • Zainteresowania: Film, siłownia, muzyka, podróże, audio
  • Miejscowość: Ozorków
Odp: Ceramizer do skrzyni biegów (hit czy kit)
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 27, 2018, 16:06:28 »
To dużo taniej by wyszło kupić drugą.

Offline Jarosław Rzeźnicki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 186
  • Skąd: Racibórz
  • Posiadany samochód: Citroen C5 x7 tourer 2.0 16v/C5 x7 tourer 1.8 16v/C2 1.1 sx/C3 1.4 Control+
  • Miejscowość: Racibórz
Odp: Ceramizer do skrzyni biegów (hit czy kit)
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 27, 2018, 16:20:56 »
No tak tylko też nie wiadomo co się kupi

Offline Krzysztof Walc

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 330
  • Skąd: Ozorków
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 16V X7 2008r. Exclusive
  • Zainteresowania: Film, siłownia, muzyka, podróże, audio
  • Miejscowość: Ozorków
Odp: Ceramizer do skrzyni biegów (hit czy kit)
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 27, 2018, 17:04:11 »
Jakąś gwarancję rozruchową tam dają. Ktoś tu pisał że taka używka z 400 zł kosztuje, więc róznica między taką skrzynią a naprawą własnej, gdzie trzeba wyłożyć jak napisałeś ponad 1500 zł jest znacząca.

Offline Jarosław Rzeźnicki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 186
  • Skąd: Racibórz
  • Posiadany samochód: Citroen C5 x7 tourer 2.0 16v/C5 x7 tourer 1.8 16v/C2 1.1 sx/C3 1.4 Control+
  • Miejscowość: Racibórz
Odp: Ceramizer do skrzyni biegów (hit czy kit)
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 27, 2018, 18:06:24 »
No dokładnie mój mechanik mówił że za zdjęcie i założenie z 300-350zl by musiał wziąć. Na początku roku  właśnie mi uszczelnial dekiel piątego biegu bo też był wyciek. Muszę podjechać do niego jak będzie miał trochę luzu i powiedział że umów mnie najwyżej z tym gościem od skrzyń niech on posłucha i coś doradzi. Swoją drogą wiecie jakie oznaczenia ma ta skrzynia?

Offline Jarosław Rzeźnicki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 186
  • Skąd: Racibórz
  • Posiadany samochód: Citroen C5 x7 tourer 2.0 16v/C5 x7 tourer 1.8 16v/C2 1.1 sx/C3 1.4 Control+
  • Miejscowość: Racibórz
Odp: Ceramizer do skrzyni biegów (hit czy kit)
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 27, 2018, 18:08:20 »
Jeszcze tylko dodam że nie upieram się na remont skrzyni tylko drażni mnie ten wyciek. Ok 3tyg.temu umysłem ja na kanale benzyna do sucha, wczoraj patrzyłem i znów jest cała zapocona

Offline Dawid Pozycz

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 9
  • Posiadany samochód: C5 x7
Odp: Ceramizer do skrzyni biegów (hit czy kit)
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 18, 2019, 08:47:46 »
Witam,

sorki za odgrzewanie kotleta, ale pomyślałem że nie bede zakładał nowego wątku.

Chodzi mi o zalanie ceramizera do 6 biegowej skrzynie manualnej. Pytanie do osób, które zalewały. Laliście to przez odpowietrznik? Bo ja tak i mam wrażenie ze ten cały ceramizer utknął w tym odpowietrzniku.

Offline Łukasz Czarny

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 760
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III 2.0HDI Exclusive, Citroen C4 Cactus 1.2 Shine
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: Ceramizer do skrzyni biegów (hit czy kit)
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 18, 2019, 11:07:08 »
Ja wlewalem przez odpowietrznik, nic nie utknęło ;)

Offline Marcin Siwek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 34
  • Skąd: Kęty
  • Posiadany samochód: C5 MKIII 2.2Hdi 173KM Tourer
  • Miejscowość: Kęty
Odp: Ceramizer do skrzyni biegów (hit czy kit)
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 23, 2019, 12:48:53 »
Też wlewałem przez odpowietrznik. Kupiłem 2 sztuki LIQUI MOLY DODATEK DO SKRZYNI MOS2 (dwusiarczek molibdenu). Gdy spadała temperatura zimą to miałem problem z wrzuceniem 1 i wstecznego, poprostu czułem opór a przy siarczystych mrozach było to mocowaniem się z lewarkiem. Teraz jeżdżę z tym dodatkiem 2 zimę i jest ogromna zdecydowana poprawa. Poprawa nie równa się z przywróceniem do stanu fabryki. A muszę przyznać, że przy kupnie tego dodatku nie wiązałem z nim nadziei... a teraz jestem mega zadowolony.


Niestety słynne wycie skrzyni przy pewnych prędkościach w naszych autkach nie wycisza.

Offline Dawid Pozycz

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 9
  • Posiadany samochód: C5 x7
Odp: Ceramizer do skrzyni biegów (hit czy kit)
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 26, 2019, 21:23:13 »
Ja chyba zaryzykuje ten ceramizer.pl do skrzyni. mi na mrozie ciezko zredukowac z 3 na 2

Offline Łukasz Czarny

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 760
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III 2.0HDI Exclusive, Citroen C4 Cactus 1.2 Shine
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: Ceramizer do skrzyni biegów (hit czy kit)
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 26, 2019, 23:08:24 »
Mi nie pomogło, powiedziałbym nawet że...zaszkodziło. Ceramizer zalałem bo moja skrzynia wyła/wyje, wycie nie ustało za to przy niskich temperaturach ciężej wchodzą biegi, wcześniej nie było z tym problemu, skrzynia chodziła idealnie...teraz przy pierwszym rozruchu i ruszaniu trzeba bieg wrzucać z wyczuciem ale i większą siłą.