Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Mrugająca kontrolka na przycisku awaryjnych  (Przeczytany 2103 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Łukasz Swatkowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 97
  • Skąd: Chorzów
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2004 1.6 benzyna 70KW
  • Miejscowość: Chorzów
Mrugająca kontrolka na przycisku awaryjnych
« dnia: Październik 19, 2012, 20:21:06 »
Witam szanownych citroenowców, nie mogłem znaleźć tematu na forum wiec zakładam nowy.
Mam następujący problem (a może to nie problem), po otwarciu samochodu z pilota, który jest seryjnie w kluczyku miga lampka na przycisku świateł awaryjnych, po przekręceniu zapłonu lampka gaśnie i normalnie można odpalić.
Nie dziwiło by mnie to gdyby ta lampka migała po każdym otwarciu auta. Raz mruga, raz nie. Nie wiem czym to może byś spowodowane.
Czy jest to normalny objaw, czy samochodzik chce mi coś "powiedzieć", a ja go nie rozumiem.
Może miał ktoś taki objaw.
Miga ta lampka, która miga gdy auto jest zamknięte (czyli sygnalizuje uzbrojenie alarmu).
Gdy auto jest zamknięte to częstotliwość mrugania jest wolna, a po otwarciu mruga szybko.
Proszę o odpowiedź. Może to jest błahostka, a ja jestem przewrażliwiony na punkcie mojego citusia.
SWATU

Offline Jacek Welz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 2 101
  • Skąd: Stavanger/Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Ford SMax 2.0TDCI '14; MB A160 '01
  • Zainteresowania: komp, foto, citro, kayako, grajko i inne
  • Miejscowość: Stavanger/Bydgoszcz
Re: Mrugająca kontrolka na przycisku awaryjnych
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 24, 2012, 00:07:29 »
Temat gdzies chyba byl, zwiazany z alarmem. Inna sprawa ze nie bardzo zostal wyjasniony.
Ja mam identyczne objawy, praktycznie od nowosci. Bylem z tym na gwarancji, ale komputer nie wykazal zadnych bledow. Objaw udalo mi sie wygenerowac w ASO, ale mimo to nie udalo sie wymyslec rozwiazania. No i tak juz ponad dwa lata ;-)
Osobiscie uwazam ze to jest problem, poniewaz takie mryganie powinno sygnalizowac ktora czujka zadzialala. Ale powinno byc cykliczne, kilka mrugniec przerwy. Poza tym alarm sie nie wlaczyl, czyli niby zadna czujka nie zadzialala.
Tez z checia poslucham wypowiedzi na ten temat.
Ford S-Max 2.0TDCI '14
dawniej: Xsara Picasso 1.6i SX '10
ZX 1.4i SX Break '96/97, ZX 1.4i Avantage '91
i jakies niecytryny
GG: 4635213 (i inne ;)

Offline Krzysztof Ćwik

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 8
  • Posiadany samochód: Xsara Pisasso
Re: Mrugająca kontrolka na przycisku awaryjnych
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 18, 2012, 20:33:50 »
Odświeżę temat bo mam podobny problem. To dziwne "mruganie" pojawiło się 4 miesiące po zakupie auta i naprawdę nie wiem o co z tym "mruganiem" chodzi.

Offline Łukasz Swatkowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 97
  • Skąd: Chorzów
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2004 1.6 benzyna 70KW
  • Miejscowość: Chorzów
Re: Mrugająca kontrolka na przycisku awaryjnych
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 19, 2012, 20:58:06 »
Widzę, że nie jestem sam z problemem. Może się kiedyś wyjaśni :)
SWATU