Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [Mk1] Elektrozawory do skrzyni automatycznej 4HP20  (Przeczytany 4691 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sebastian Pierzgalski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 127
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.2HDi Exclusive 2002
  • Miejscowość: Łódź
[Mk1] Elektrozawory do skrzyni automatycznej 4HP20
« dnia: Marzec 26, 2010, 10:03:47 »
Nie wiem czemu moderator usunął ten topic. Nie wnikam. Mam pytanie o elektrozawory do tej skrzyni. Czy ktoś wie gdzie można dostać elektrozawory i regulatory ciśnienia do tej skrzyni (tylko nie w serwisie bo ceny są tam bardzo wyśrubowane). Numery katalogowe dla weryfikacji 257414, 257408, 257409. Objawy jakie wskazują na zużycie się elektrozaworów to szarpanie przy hamowaniu przy redukcji biegu 3-2 lub 2-1. Dzieje się to tylko na bardzo rozgrzanej skrzyni np podczas kilkugodzinnego załatwiania spraw na mieście. Na nie nagrzanej wszystko działa jak należy. Jeśli ktoś ma możliwość odprzedania takich elektrozaworów proszę o info na priv.
Pozdrawiam

Offline Sebastian Pierzgalski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 127
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.2HDi Exclusive 2002
  • Miejscowość: Łódź
Re: [Mk1] Elektrozawory do skrzyni automatycznej 4HP20
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 26, 2010, 12:25:02 »
Właśnie zostałem poinformowany przez mechanika od automatów ze Złotowa że elektrozawory są mało prawdopodobne, raczej blok hydrauliczny. Czy ktoś z was miał podobny problem ze skrzynią i był to akurat blok hydrauliczny? Czy blok hydrauliczny można samemu wymyć? Co może się popsuć w takim kawałku metalu?

Offline Marcin Połomski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 183
  • Skąd: Walbrzych
  • Posiadany samochód: C5 (X7)'08 Exclusive, 2.0 Hdi, BVA AM6
  • Zainteresowania: Elektronika, góry, historia dolnego śląska :)
  • Miejscowość: Walbrzych
Re: [Mk1] Elektrozawory do skrzyni automatycznej 4HP20
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 26, 2010, 12:50:25 »
No tak, a przecież elektrozawory są w bloku hydraulicznym chyba?
Floating on ;)

Offline Sebastian Pierzgalski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 127
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.2HDi Exclusive 2002
  • Miejscowość: Łódź
Re: [Mk1] Elektrozawory do skrzyni automatycznej 4HP20
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 26, 2010, 15:42:56 »
Tak są. I nie wiem czy wystarczy je wymyć razem z blokiem, czy to jakaś usterka zaworów czy zabrudzenie w kanałach w których płynie olej w bloku. Dlatego pan mechanik najbezpieczniej powiedział pewnie wymienić cały blok. Ale to i tak sporo kwotowo. Ktoś się bawił w czyszczenie takich rzeczy?

Offline Grzegorz Różycki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 972
  • Skąd: Puławy
  • Posiadany samochód: C5 V6 Exclusive '06 BVA LPG, C5 V6 Exclusive '02 BVA LPG
  • Zainteresowania: motoryzacja w każdej postaci :-)
  • Miejscowość: Puławy
Re: [Mk1] Elektrozawory do skrzyni automatycznej 4HP20
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 26, 2010, 16:56:51 »
Cytuj

Sebastian Pierzgalski napisał:
Tak są. I nie wiem czy wystarczy je wymyć razem z blokiem, czy to jakaś usterka zaworów czy zabrudzenie w kanałach w których płynie olej w bloku. Dlatego pan mechanik najbezpieczniej powiedział pewnie wymienić cały blok. Ale to i tak sporo kwotowo. Ktoś się bawił w czyszczenie takich rzeczy?


Bloki hydrauliczne się regeneruje. Robi to sporo firm. Wychodzi dużo taniej niż wymiana. Mi remont skrzyni, wraz z regeneracją układu sterującego robili w ASB Płocheć pod Lublinem. Jestem do tej pory bardzo zadowolony, a zrobiłem już ok 30tys. km od naprawy.
C5 MkII V6 2,9i (210KM) Exclusive Automatic '06 91kkm
Toyota Prius II 1,5VVTi (110KM) ECVT '09 177kkm
Kueschall Advance '14 (0KM) 0,5kkm

Offline Marcin Połomski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 183
  • Skąd: Walbrzych
  • Posiadany samochód: C5 (X7)'08 Exclusive, 2.0 Hdi, BVA AM6
  • Zainteresowania: Elektronika, góry, historia dolnego śląska :)
  • Miejscowość: Walbrzych
Re: [Mk1] Elektrozawory do skrzyni automatycznej 4HP20
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 27, 2010, 20:37:25 »
a jaki jest koszt regeneracji ew wymiany bloku w 4hp20, ktos sie orientuje?
Floating on ;)

Offline Grzegorz Różycki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 972
  • Skąd: Puławy
  • Posiadany samochód: C5 V6 Exclusive '06 BVA LPG, C5 V6 Exclusive '02 BVA LPG
  • Zainteresowania: motoryzacja w każdej postaci :-)
  • Miejscowość: Puławy
Re: [Mk1] Elektrozawory do skrzyni automatycznej 4HP20
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 27, 2010, 21:28:36 »
Cytuj

Marcin Połomski napisał:
a jaki jest koszt regeneracji ew wymiany bloku w 4hp20, ktos sie orientuje?


A jesteś na 100% pewien, że to właśnie ta awaria? I co? Zawieziesz do naprawy sam blok, założysz i będziesz liczył na to, że wszystko jest ok? Podstawa to solidne zdiagnozowanie skrzyni. Podzwoń po warsztatach, możesz do tego, o którym ja pisałem, możesz do Olczaka w Nadarzynie, jest jeszcze kilku innych dobrych, to się dowiesz. Ja robiłem kompleksową naprawę i na taką dostałem fakturę, bez wyszczególnienia co ile kosztowało, z wyjątkiem części i oleju.
C5 MkII V6 2,9i (210KM) Exclusive Automatic '06 91kkm
Toyota Prius II 1,5VVTi (110KM) ECVT '09 177kkm
Kueschall Advance '14 (0KM) 0,5kkm

Offline Sebastian Pierzgalski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 127
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.2HDi Exclusive 2002
  • Miejscowość: Łódź
Re: [Mk1] Elektrozawory do skrzyni automatycznej 4HP20
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 28, 2010, 11:07:52 »
Kontaktowałem się z mechanikiem ze Złotowa, który reklamuje się w allegro jako spec od 4HP20, niestety nie mam żadnej opinii prócz wrażenia po rozmowie telefonicznej. Koszt kompletu elektrozaworów to ok 500-600zł (za regulatory ciśnienia i elektrozawory). Cały blok hydrauliki kompletny z elektrozaworami to ponoć 800-900 zł ale oddaje się stary na wymianę.

Co do diagnozy na komputerze to podpiąłem sobie pod lexie ostatnio i miałem tylko jeden błąd przemijący: odpowiedność biegu 2 błąd P0732. Niewiele mi to mówi prócz tego że właśnie redukcja 3-2 lub 2-1 jest bardzo często twarda co mnie bardzo denerwuje. Zapewne zrobię tak jak kolega sugeruje pojade do kogoś kto tym się zajmuje na codzień ale najgorsze są koszty, że jeśli niewiele będzie zurzyte to i tak zafakturują mnie tak jaby to był remont kompletny skrzyni.

Offline Marcin Połomski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 183
  • Skąd: Walbrzych
  • Posiadany samochód: C5 (X7)'08 Exclusive, 2.0 Hdi, BVA AM6
  • Zainteresowania: Elektronika, góry, historia dolnego śląska :)
  • Miejscowość: Walbrzych
Re: [Mk1] Elektrozawory do skrzyni automatycznej 4HP20
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 29, 2010, 08:35:32 »
Cytuj

Grzegorz Różycki napisał:
Cytuj

Marcin Połomski napisał:
a jaki jest koszt regeneracji ew wymiany bloku w 4hp20, ktos sie orientuje?


A jesteś na 100% pewien, że to właśnie ta awaria? I co? Zawieziesz do naprawy sam blok, założysz i będziesz liczył na to, że wszystko jest ok? Podstawa to solidne zdiagnozowanie skrzyni. Podzwoń po warsztatach, możesz do tego, o którym ja pisałem, możesz do Olczaka w Nadarzynie, jest jeszcze kilku innych dobrych, to się dowiesz. Ja robiłem kompleksową naprawę i na taką dostałem fakturę, bez wyszczególnienia co ile kosztowało, z wyjątkiem części i oleju.


Jestem pewien ponieważ rok temu moja skrzynia była rozpołowiona, bebechy były bez zarzutu. Wtedy posypał sie konwerter i zasyfił mi blok hydrauliczny właśnie. Był płukany ale jak się okazało coś z elektrozaworami nie tak i mam odczówalną zmianę z 2 na 3 ( lekkie bujnięcie) dlatego pytam. Oczywiście jesli kiedykolwiek zdecyduję się to zrobić to na pewno i tak zdam się na jakiś warsztat specjalistyczny.
Floating on ;)