Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Szyba przednich drzwi kierowcy.  (Przeczytany 1006 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

chlo

  • Gość
Szyba przednich drzwi kierowcy.
« dnia: Lipiec 25, 2013, 20:18:51 »
Od jakiegoś czasu szyba w przednich drzwiach od strony kierowcy strasznie ciężko się opuszcza, tak jakby pokonywała jakiś opór. Ponad to kiedy jest opuszczona chociażby do połowy, przy jeździe na nierównej nawierzchni, wpada w drgania wydając męczące po pewnym czasie dźwięki.

Co można z tym zrobić?
Na to pytanie w serwisie odpowiedziano mi, że problem tkwi w odkształconych gumach-prowadnicach. Że z tym się nic nie robi, do czasu, aż siądzie elektryczny silnik odpowiedzialny za opuszczanie/podnoszenie szyby.

Co doradzą Szanowni Forumowicze w tej sprawie?

Problem dotyczy modelu: Xsara Picasso 1,8 16V z 2005 roku, jeśli jest to istotna informacja :)

fridayek81

  • Gość
Re: Szyba przednich drzwi kierowcy.
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 25, 2013, 22:25:44 »
Witaj najpierw trzeba zmienić serwis, który tak wspaniale doradza, otóż żabojady wymyśliły podnośniki szyb w naszych autkach w ten sposób, że na końcach podnośnika są plastikowe "rolki" w których chodzi linka i niestety one pękają przez co linka zaczyna nierówno się w nich przesuwać co doprowadza do tego, że zaczyna się "strzępic" i zaczyna wydawać "chroboczące" dźwięki i szyba coraz ciężej się podnosi i opuszcza, u Mnie przynajmniej takie miałem objawy.
Nie wiem czy u Ciebie tak samo będzie ale w 90% citroenów jest ten sam "skopany" system.
Ja za regeneracje i wymianę mechanizmu zapłaciłem 100zł i teraz jak narazie jest ok.
Robiłem to w Poznaniu
Pozdrawiam
Przemek