Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Co trzeszczy w drzwiach  (Przeczytany 3239 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krzysztof Adamik

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 40
  • Posiadany samochód: citroen xsara picasso 1,6HDI 92KM, 2010r
  • Zainteresowania: fotografia, turystyka, motoryzacja
Co trzeszczy w drzwiach
« dnia: Kwiecień 07, 2011, 21:21:39 »
Witam,
Samochód mam prawie nowy, odebrany  z salonu w listopadzie 2010. Niemniej jednak jak zaczęło przygrzewać słonko daje się słyszeć jakieś trzeszczenie przy drzwiach kierowcy podczas jazdy po nierównościach (stuki które opisywałem kiedyś nawet zniknęły). Co więcej podobne trzeszczenie obserwuję podczas ruszania drzwiami (zamykanie - otwieranie). Zawiasy nasmarowane, zero luzów - autko zbyt nowe, uszczelki traktowałem silikonem w sprayu, ogranicznik otwarcia drzwi nasmarowany. Co istotne poczas deszczu czy chłodu - cisza, zrobi się cieplutko i sucho i od nowa trzeszczenie. Trudno odgłosy zlokalizować skąd dochodzą, nawet podczas tego zamykania - otwierania gdzie też słychać trzesczenie (nie piszczenie!). Co to może być???

Offline Ewa Krauze

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 866
  • Skąd: Słupsk
  • Posiadany samochód: XP 1.6 HDI 110KM bez FAP, A6 3.0TDI 233KM Quattro TipTronic
  • Miejscowość: Słupsk
Re: Co trzeszczy w drzwiach
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 07, 2011, 21:33:49 »
Podjedź do ASO, powinni bez problemu czymś psiknąć.

Może trzeba by zrobić to czymś innym niż Ty zrobiłeś. Ograniczniki i zawiasy. Uszczelki nie mają z tym nic wspólnego (one nie skrzypią przy otwieraniu/zamykaniu).

Skuteczny środek do takich hałasów robi firma Wurth (smar w aerozolu) http://allegro.pl/smar-w-sprayu-niemiecki-wurth-400-ml-w-wa-i1550671928.html
XP

Offline Bartłomiej Szyszka

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 108
  • Skąd: Ostrów Wlkp
  • Posiadany samochód: c-crosser,2,2 Hdi,2010
  • Miejscowość: Ostrów Wlkp
Re: Co trzeszczy w drzwiach
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 08, 2011, 10:27:40 »
U mnie tez trzeszczy przy zamykaniu i otwieraniu i za diabła nie wiem gdzie.Gdzieś z okolicy zawiasów ograniczników ale też już smarowane smarem i zero różnicy.Może ktoś to już przerabiał bo inaczej to chyba trzeba będzie tapicerkę zdjąć.

Offline Artur Pijanowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 37
  • Posiadany samochód: XP'09 1.6i 16v
Re: Co trzeszczy w drzwiach
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 16, 2011, 22:56:50 »
W moim XP'2009 trzeszczy gdzieś z okolic szyby/środkowego słupka/mocowania pasów praktycznie od nowości - na przeglądzie zapomniałem o tym powiedzieć. Do ASO mam z 80 km więc niechce mi się jechać ... zamierzam dobrze to osłuchać i psiknąć olejem silikonowym w spraju - w ASO pewnie to samo by zrobili, bo nikt nie będzie za fri rozbierał drzwi ... :)

Offline Jacek Welz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 2 101
  • Skąd: Stavanger/Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Ford SMax 2.0TDCI '14; MB A160 '01
  • Zainteresowania: komp, foto, citro, kayako, grajko i inne
  • Miejscowość: Stavanger/Bydgoszcz
Re: Co trzeszczy w drzwiach
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 16, 2011, 23:32:20 »
po pierwsze pogratulowac koledze, bo na moja wiedze to chyba najmlodsze XP w klubie (listopad 2010!! toz to chyba przedostatnie w kraju!).
Z trzeszczeniem, szczegolnie ze jak rozumiem jest to cos denerwujacego - podjedz do ASO w ramach gwarancji "bo mi trzeszczy", zademonstruj i kaz usunac. Pewnie beda trytac troche, ale generalnie radza sobie z takimi przypadlosciami.
U mnie drzwi ok, jedyny potencjalny halas to mocowanie pasa kierowcy, raz kiedys. Nie widze na razie powodu zeby rozbierac plastiki zeby tego szukac (przy czym pojawilo sie po ok 2 miesiacach uzywania, przy zypelnie nowym nie bylo).
Ciezko odpowiedziec, trzeszczec moze wszystko, ale mimo wszystko wskazuje to na zawiasy, ogranicznik, jak koledzy pisali.

oby sie szybko udalo znalesc.
Ford S-Max 2.0TDCI '14
dawniej: Xsara Picasso 1.6i SX '10
ZX 1.4i SX Break '96/97, ZX 1.4i Avantage '91
i jakies niecytryny
GG: 4635213 (i inne ;)

Offline Krzysztof Adamik

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 40
  • Posiadany samochód: citroen xsara picasso 1,6HDI 92KM, 2010r
  • Zainteresowania: fotografia, turystyka, motoryzacja
Re: Co trzeszczy w drzwiach
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 24, 2011, 13:52:25 »
Dzieki wszystkim za rady. Byłem w ASO, dokręcili ogranicznik i jak ręką odjął:))

  • Gość
Re: Co trzeszczy w drzwiach
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 05, 2011, 21:44:24 »
Proszę Państwa, odkopuję temat,

U mnie pojawiły się dzisiaj jakieś dziwne trzaski pojedyncze dochodzące z okolic górnej krawędzi szyby od strony kierowcy z przodu lub też przy słupku bocznym. Dźwięk przypomina trzaskający plastik, objawia się na nierównościach - np: przy przejeżdżaniu przez "kocie łby". Wczoraj w ASO miałem podnoszone drzwi kierowcy, bo nieco opadły i przy zamykaniu uderzały lekko w rygiel. Coś mi panowie zepsuli?
Ktoś miał coś podobnego? Autor wątku twierdził że trzaski dochodzą z okolic zawiasów. U mnie raczej górna krawędź drzwi... Może to uszczelka? Hm...

pozdrawiam,

Paweł

Offline Kuba Rosa

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 772
  • Skąd: Teresin
  • Posiadany samochód: 308 SW 1,6 BlueHDI 120 KM
  • Miejscowość: Teresin
Re: Co trzeszczy w drzwiach
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 05, 2011, 23:13:18 »
Cytuj

Paweł Radwanski napisał:


...Wczoraj w ASO miałem podnoszone drzwi kierowcy, bo nieco opadły i przy zamykaniu uderzały lekko w rygiel. Coś mi panowie zepsuli?

pozdrawiam,

Paweł



Zrobię małe OT: możesz zdradzić jak podnosili Ci drzwi?

  • Gość
Re: Co trzeszczy w drzwiach
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 05, 2011, 23:30:38 »
Cytuj

Kuba Rosa napisał:
Cytuj

Paweł Radwanski napisał:


...Wczoraj w ASO miałem podnoszone drzwi kierowcy, bo nieco opadły i przy zamykaniu uderzały lekko w rygiel. Coś mi panowie zepsuli?

pozdrawiam,

Paweł



Zrobię małe OT: możesz zdradzić jak podnosili Ci drzwi?


nie wiem, kurcze... Serwisant mówił, że na zawiasach od środka, bez rozbierania drzwi i błotników
Generalnie samej roboty nie widziałem, jako klient serwisu nie mogę przebywać w warsztacie...

Offline Kuba Rosa

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 772
  • Skąd: Teresin
  • Posiadany samochód: 308 SW 1,6 BlueHDI 120 KM
  • Miejscowość: Teresin
Re: Co trzeszczy w drzwiach
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 05, 2011, 23:58:17 »
ahaaa..

A zdradź mi jeszcze ile taka przyjemność Cię w serwisie kosztowała ;)

  • Gość
Re: Co trzeszczy w drzwiach
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 07, 2011, 01:29:30 »
Cytuj

Kuba Rosa napisał:
ahaaa..

A zdradź mi jeszcze ile taka przyjemność Cię w serwisie kosztowała ;)


usługa gratis:)

może dla tego, że zostawiłem tego dnia ponad 700pln za inne "pierdoły" w serwisie i już nie mieli sumienia kasować mnie więcej...

Offline Łukasz Swatkowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 97
  • Skąd: Chorzów
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2004 1.6 benzyna 70KW
  • Miejscowość: Chorzów
Re: Co trzeszczy w drzwiach
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 28, 2013, 09:18:23 »
Witam Szanownych forumowiczów, wie ktoś może jak zdemontować ogranicznik w przednich drzwiach? Nie potrafię go wyciągnąć.
SWATU

neonita1

  • Gość
Re: Co trzeszczy w drzwiach
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 06, 2013, 10:37:15 »
Jeśli sobie jeszcze nie poradziłeś z ogranicznikiem to trzeba zdemontować tapicerkę drzwi, zabezpieczyć drzwi przed za mocnym otwarciem.
Wykręć torx-em 2 śruby dostępne od zawiasów i 2 śruby od środka drzwi. Wyciągniesz cały ogranicznik przez drzwi - trzeba trochę przekręcić bo się nie mieści w otworze konstrukcyjnym.
Montaż w kolejności odwrotnej.
Pozdr
Maciek