Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: engine fault - i zgasł silnik i nie moge zapalić  (Przeczytany 3219 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piotr Wroński

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 4
  • Skąd: świdnica
  • Posiadany samochód: citroen xsara picasso
  • Miejscowość: świdnica
engine fault - i zgasł silnik i nie moge zapalić
« dnia: Wrzesień 11, 2010, 20:54:09 »
Mam mały problem. Jadąc dzisiaj swoim autkiem zapaliła mi sie kontrolka Engine Fault i silnik zgasł. Próbowałem go odpalić i nie dałem rady. Mam silniczek 1.6 Diesel z 2005 roku. Wezwałem pomoc drogowa i zawiozlem autko do serwisu. Mam pytanie co to może być. Dziekuję za podpowiedzi.

jacekczewa1

  • Gość
Re: engine fault - i zgasł silnik i nie moge zapalić
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 11, 2010, 20:59:18 »
własciwie to może byc wszystko :) - ze wskazaniem na układ zasilania paliwem czyli pompa paliwa w zbiorniku , przytkanie zaworu -  regulatora cisnienia w pompie CR, dwuprzekaznik , czujnik polożenia wału :).....

poprawka : w 1,6 hdi nie ma pompy w zbiorniku... :)

a co dokładnie będzie - okaże sie przy odbiorze - szczegolnie przy płaceniu rachunku za naprawe :)

Offline Maciej Jarecki

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 3
  • Skąd: Sandbach
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.8 16v
  • Miejscowość: Sandbach
Re: engine fault - i zgasł silnik i nie moge zapalić
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 12, 2010, 23:14:46 »
miałem tak całkiem niedawno
zgasł na zakręcie, padło wspomaganie, było nie ciekawie
dobrze, że była 3-4 rano i nikt nie jechał.
do domu nie daleko, chciałem popchać, ale po kilku próbach zakręcenia i dziwienia pod maską, wkońcu zapalił :)
Znawcy tematu (nie z forum) powiedzieli, że pewnie jakiś syf-brud się dostał, wymień filtr paliwa, nalej taki płyn do paliwa co czyści wtryskiwacze.
Płyn nalałem całą buteleczke na pełen bak, filtr jest stary.
Bryczka pali jak trzeba, to pierwsza taka zjawka od czasu zakupu a przejechałem jakieś 60tyś - więc mu wybaczam :) wkońcu całkiem dobrze się sprawuje

Offline Adam Żelisko

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 628
  • Skąd: Trzcianka
  • Posiadany samochód: C4GP II 1.6 e-HDi 116 FAP BVM6
  • Miejscowość: Trzcianka
Re: engine fault - i zgasł silnik i nie moge zapalić
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 12, 2010, 23:51:57 »
Cytuj

Maciej Jarecki napisał:
miałem tak całkiem niedawno
zgasł na zakręcie, padło wspomaganie, było nie ciekawie
dobrze, że była 3-4 rano i nikt nie jechał.
do domu nie daleko, chciałem popchać, ale po kilku próbach zakręcenia i dziwienia pod maską, wkońcu zapalił :)
Znawcy tematu (nie z forum) powiedzieli, że pewnie jakiś syf-brud się dostał, wymień filtr paliwa, nalej taki płyn do paliwa co czyści wtryskiwacze.
Płyn nalałem całą buteleczke na pełen bak, filtr jest stary.
Bryczka pali jak trzeba, to pierwsza taka zjawka od czasu zakupu a przejechałem jakieś 60tyś - więc mu wybaczam :) wkońcu całkiem dobrze się sprawuje


Tylko ty masz benzynkę a kolega dieselka :)
Były: Opel Vectra, Ford Mondeo, Citroen Xsara Picasso i przez 2 tygodnie - czerwony Citroen C4 Grand Picasso (skradziony po 2 tygodniach) - teraz grafitowe C4GP :)

Offline Piotr Wroński

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 4
  • Skąd: świdnica
  • Posiadany samochód: citroen xsara picasso
  • Miejscowość: świdnica
Re: engine fault - i zgasł silnik i nie moge zapalić
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 13, 2010, 17:30:30 »
Dziękuje za podpowiedzi co moglo się zdarzyć. Postawilem autko do serwisu Najpierw sprawdzali kluczyk ale okazało się że układ zasilania paliwem zapowietrzył się. Wiec wzieli sie za pompowanie paliwa poperze wbudowaną pompkę pod plastikowa pokrywą i napompowali paliwo ze zbiornika. Oczywiście próbowali wykasować sygnał engin fault - poprzez odpalanie i gaszenie samochodu ale to nic nie dało wiec zostało podłączenie do komputera i bład został wykasowany. Dodatkowo wgrali mi swiatełka dzienne i wykasowali inne błedy. A teraz najważniejsze koszt całej naprawy.

1. Sciągniecie pojazdu do najbliższego serwisu - 0 zł ( assistance w ubezpieczeniu) przejechano 80 km
2. Koszt naprawy w serwisie citroena - 100 zł i nic wiecej.
 Moja rada - jak ktos ma dieselka to moze sam to zrobic - napompowac paliwko recznie ze zbiornika do silnika. Przy zapowietrzeniu sam nie da sobie rady silnik a pompa nie da rady.

jacekczewa1

  • Gość
Re: engine fault - i zgasł silnik i nie moge zapalić
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 13, 2010, 17:37:37 »
dziwne w tym wszystkim jest to że auto zapowietrzyło sie
 ( czyżbys miał malo paliwa w zbiorniku ?) auto samo z siebie sie nie zapowietrza

Offline Piotr Wroński

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 4
  • Skąd: świdnica
  • Posiadany samochód: citroen xsara picasso
  • Miejscowość: świdnica
Re: engine fault - i zgasł silnik i nie moge zapalić
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 13, 2010, 17:41:37 »
Paliwo miałem na rezerwie i wg. kompa mogłem przejechac jeszcze 150 km - prawdopodobnie wskazania poziomu paliwa zostały błednie odczytane przez komputer. Na wskazniku palił sie czerwony prostokąt wskazujący stan paliwa a nie czerwona kropka.

Offline Maciej Krawczak

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso
  • Miejscowość: Bydgoszcz
Re: engine fault - i zgasł silnik i nie moge zapalić
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 21, 2010, 13:50:13 »
Duża ta rezerwa u Ciebie??????? :)  :)

jacekczewa1

  • Gość
Re: engine fault - i zgasł silnik i nie moge zapalić
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 21, 2010, 18:12:30 »
Cytuj

Maciej Krawczak napisał:
Duża ta rezerwa u Ciebie??????? :)  :)


czy kolega zauważył ze post jest z połowy wrzesnia..... toż to wykopaliska archeologiczne :)