Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Wymiana wyświetlacza wąskiego na szeroki  (Przeczytany 16605 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tomasz Stoszko

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 070
  • Skąd: Dżwirzyno
  • Posiadany samochód: renault kadjar 1,3 Tce był C5 x7 2,0 blue hdi crosstourer
  • Miejscowość: Dżwirzyno
Odp: Wymiana wyświetlacza wąskiego na szeroki
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 30, 2017, 21:50:15 »
dla bajeru :):) pewno

Offline Paweł Cynamon

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 447
  • Skąd: Krosno
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Mk III Tourer 2.0 16V LPG HA3+
  • Miejscowość: Krosno
Odp: Wymiana wyświetlacza wąskiego na szeroki
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 31, 2017, 08:29:07 »
Temat fabrycznej nawigacji i jej archaiczności poruszany był już kilka razy na forum. Każdy kto raz pojeździł na mapach Google, nie dotknie już żadnej nawigacji, która nie uwzględnia natężenia ruchu i aktualizacji on-line.

Offline Tadeusz Garbacik

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 700
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.2 HDI 204, P308 2.0 HDI RHR,
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Lubin
Odp: Wymiana wyświetlacza wąskiego na szeroki
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 31, 2017, 08:38:36 »
dlatego własnie niektórzy chcą mieć mapy google czy tomtoma go mobile w fabrycznej zabudowie.

Offline Paweł Cynamon

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 447
  • Skąd: Krosno
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Mk III Tourer 2.0 16V LPG HA3+
  • Miejscowość: Krosno
Odp: Wymiana wyświetlacza wąskiego na szeroki
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 31, 2017, 08:56:23 »
Myślę że to kwestia czasu, gdy Chińczycy zrobią ramkę do C5 z wbudowanym tabletem. Do wielu samochodów już coś takiego zrobili, szczególnie do Japońskich i Koreańskich. Idealnie by było, gdyby soft komunikował się z BSI i przejął funkcje środkowego wyświetlacza.

Offline Michal Wladyniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 993
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Renault Megane Grandtour Limited 2015/C4GP 2.0 HDI EAT6 Shine 2017
  • Miejscowość: Kraków
Odp: Wymiana wyświetlacza wąskiego na szeroki
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 31, 2017, 09:43:49 »
Temat fabrycznej nawigacji i jej archaiczności poruszany był już kilka razy na forum. Każdy kto raz pojeździł na mapach Google, nie dotknie już żadnej nawigacji, która nie uwzględnia natężenia ruchu i aktualizacji on-line.
uuuu
to ja jestem dziwny bo w służbowym aucie jeżdżę na Google Maps a w C5 na archaicznej nawigacji NG4 :)

Offline Rafal Kopyto

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 291
  • Skąd: Gent
  • Posiadany samochód: C5 III
  • Miejscowość: Gent
Odp: Wymiana wyświetlacza wąskiego na szeroki
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 31, 2017, 09:45:00 »
A ja zapytam, po co to wszystko, przecież w dobie ówczesnych czasów w telefonie jest wszystko, ja używam telefony jako nawigacji, używam Yanosika i Google Map i jestem mega zadowolony. Używam obu na raz, Yanosik mnie informuje o radarach i innych, a Google Map prowadzi do celu.


Zgadzam się z tym, że Google Maps plus Yanosik to dobre rozwiązanie jak się jeździ po Polsce. Gorzej to wygląda jak się dużo jeździ poza granicami naszego kraju. Google maps potrafi sporo MB pociągnąć na roamingu a Yanosik nie istnieje za granicą. Do tej pory używałem TomToma go offline na smartphonie i to w miarę dobrze działało podróżując po europie. Mimo wszystko zdecydowałem się zamontować nowego TomToma 5200 i nie muszę już używać telefonu bo ta nawigacja ma wbudowaną kartę SIM i ciągnie sobie informacje o ruchy drogowym po gprsie. Raz na kilka dni nawigację zabieram do domu i robi sobie update po wifi jeśli pojawi się takowy.

Offline Tadeusz Garbacik

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 700
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.2 HDI 204, P308 2.0 HDI RHR,
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Lubin
Odp: Wymiana wyświetlacza wąskiego na szeroki
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 31, 2017, 10:57:43 »
Tomtom Go w wersji online z mapą offline też super działa i to poza granicami polski gdzie kończy się Yanosik.

Offline Rafal Kopyto

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 291
  • Skąd: Gent
  • Posiadany samochód: C5 III
  • Miejscowość: Gent
Odp: Wymiana wyświetlacza wąskiego na szeroki
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 04, 2017, 21:48:14 »
Takie rozwiązanie jest dla mnie optymalne.
Uchwyt nawigacji w kratkę nawiewu. Kabel ukryty pod kolumną kierowniczą i wpięty na stałe w okolicy BSI. Wszystko pod ręką i nie zasłania widoku jak ma to miejsce w normalnej konfiguracji.



Offline Michał Nowakowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 444
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Kiedyś C5 (X7) Tourer 2.0 hdi AM6, teraz Mondek Mk5 Titanium PowerShift 2.0 tdci 180PS
  • Zainteresowania: podróże, dobra kuchnia, dobre wina...
  • Miejscowość: Tarnów
Odp: Wymiana wyświetlacza wąskiego na szeroki
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 04, 2017, 23:10:28 »
A ja zapytam, po co to wszystko, przecież w dobie ówczesnych czasów w telefonie jest wszystko, ja używam telefony jako nawigacji, używam Yanosika i Google Map i jestem mega zadowolony. Używam obu na raz, Yanosik mnie informuje o radarach i innych, a Google Map prowadzi do celu.


Zgadzam się z tym, że Google Maps plus Yanosik to dobre rozwiązanie jak się jeździ po Polsce. Gorzej to wygląda jak się dużo jeździ poza granicami naszego kraju. Google maps potrafi sporo MB pociągnąć na roamingu a Yanosik nie istnieje za granicą. Do tej pory używałem TomToma go offline na smartphonie i to w miarę dobrze działało podróżując po europie. Mimo wszystko zdecydowałem się zamontować nowego TomToma 5200 i nie muszę już używać telefonu bo ta nawigacja ma wbudowaną kartę SIM i ciągnie sobie informacje o ruchy drogowym po gprsie. Raz na kilka dni nawigację zabieram do domu i robi sobie update po wifi jeśli pojawi się takowy.
Ja w tym miejscu co Ty mam uchwyt do telefonu z ładowaniem indukcyjnym. Mam duży ekran i RNEG2 ale nawigacji z niego nie używam ani w Polsce, ani za granicą. Fajny bajer, ładnie wygląda, lepiej go oczywiście mieć niż nie mieć, ale dla mnie to tylko bajer, mało przydatny jako nawigacja.
Umówmy się że ceny internetu za granicą nie są już wysokie, w zeszłym roku wykupiłem pakiet 500Mb za 40zł i przejechałem pół europy na google maps online i Sygic w tle. Sprawdziło się wyśmienicie, zużyłem ok 200Mb transferu przez 4000km. Od czerwca 1 GB za 7 Euro, a potem co rok taniej? To na prawdę nie jest już chyba przeszkodą? Zwłaszcza że jak ktoś ma sporo GB w Polsce, to w EU też jest jakiś niemały pakiet za free. Jaka by ta oryginalna navi nie była, dopóki nie jest ona pod androidem i nie jest online - jest średnio przydatna. Do telefonu czy tabletu po prostu powiesz gdzie chcesz jechać i tyle. I to przecież nie koniecznie adres, możesz wskazać firmę, miejsce, cokolwiek co istnieje w google. A tutaj co mamy? Rolkę i wklepywanie po literce adresu? Błagam... Ok, Smeg+ już ma dotykowy wyświetlacz, to już jakiś postęp, ale nadal daaaleko mu do funkcjonalności androida.
Nie jestem zwolennikiem rzeźby, ale gdyby pojawił się u skośnookich braci jakiś rozsądny dedykowany sprzęt na androidzie to pewnie długo bym się nie zastanawiał. Oczywiście tylko pod warunkiem że posiadałby pełną funkcjonalność oryginalnego zestawu.
Na dzień dzisiejszy uważam że moje rozwiązanie spisuje się wyśmienicie. W PL Google Maps online i Yanosik w tle, poza PL podobnie, tyle że funkcję Yanosika przejmuje Sygic. Telefon połączony po BT do rozmów, a ładowanie indukcyjne dopełnia całości i uwalnia Cię od problemu szybko rozładowującej się baterii przy takiej ilości, równocześnie działających aplikacji. Jest to proste, niedrogie rozwiązanie, które z czystym sumieniem polecam każdemu!
FAP out, EGR off, POWER up :)

Offline Rafal Kopyto

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 291
  • Skąd: Gent
  • Posiadany samochód: C5 III
  • Miejscowość: Gent
Odp: Wymiana wyświetlacza wąskiego na szeroki
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 05, 2017, 04:10:51 »
Ja jednak wolę dedykowane urządzenie z firmową stacją dokującą z magnesem bo jest to znacznie pewniejsze i szybsze w użyciu niż telefon który jest do wszystkiego...
Nie ma tygodnia żebym nie jeździł poza granicami i poruszam się głównie po beneluxie więc sprawa roamingu jest dla mnie istotna.
Odnośnie chińskiej nawigacji wbudowanej w kokpit to póki co to rzeźba. Wszystkie dostępne z Ali rozwiązania są tandetne i szkoda pieniędzy na coś takiego.

Offline Tadeusz Garbacik

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 700
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.2 HDI 204, P308 2.0 HDI RHR,
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Lubin
Odp: Wymiana wyświetlacza wąskiego na szeroki
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 05, 2017, 07:13:01 »
Najlepsza opcja na dzień dzisiejszy to podłączenie komputerka na androidzie i wpięcie się pod oryginalny wyświetlacz równolegle z fabryczną navi.
Co do google jako nawigacja to radze uważać zwłaszcza za granicą. Jak wjedziecie w jakieś mniej dostępne rejony w sygnał gps to znika mapa i na ekranie jest biała plama ze znacznikiem :)
Nawigacja musi mieć mapę offline i wymianę danych o sytuacji na drodze online.

Offline Michał Nowakowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 444
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Kiedyś C5 (X7) Tourer 2.0 hdi AM6, teraz Mondek Mk5 Titanium PowerShift 2.0 tdci 180PS
  • Zainteresowania: podróże, dobra kuchnia, dobre wina...
  • Miejscowość: Tarnów
Odp: Wymiana wyświetlacza wąskiego na szeroki
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 05, 2017, 08:45:20 »
Dlatego uważam telefon za lepsze rozwiązanie od jednej nawigacji.  Jak nie działa gm to można użyć 10 innych nawigacji online czy offline zainstalowanych na telefonie czy innym urządzeniu z androidem.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

FAP out, EGR off, POWER up :)

Offline Maciej Brzozowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 733
  • Skąd: DK
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.0HDI RHR Tourer 09'
  • Miejscowość: DK
Odp: Wymiana wyświetlacza wąskiego na szeroki
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 05, 2017, 12:55:55 »
Albo można kupic Civica IX i mieć na pokładzie fabrycznego Androida xD (tylko trzeba zhakować ale na Civic Klubie już to ogarnęli)

Offline Łukasz Czarny

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 760
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III 2.0HDI Exclusive, Citroen C4 Cactus 1.2 Shine
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: Wymiana wyświetlacza wąskiego na szeroki
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 05, 2017, 18:50:51 »




A co to za uchwyt? W poprzednim aucie używałem uchwytu do kratki i spisywał się super, zresztą używam go dalej do auta służbowego. W C5 niestety się nie sprawdza bo raz ze kratka jest w głębi deski (mój 5 calowy smartfona się nie miesci)  dwa że z pozycji kierowcy cześć ekranu zasłania koło kierownicy. Szukam pomysłu na uchwyt,  taki do szyby odpada, bo ani to wygodne,  ani funkcjonalne.

Offline Rafal Kopyto

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 291
  • Skąd: Gent
  • Posiadany samochód: C5 III
  • Miejscowość: Gent
Odp: Wymiana wyświetlacza wąskiego na szeroki
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 05, 2017, 19:22:59 »
Dedykowany do konkretnej nawigacji. Na szczęście jest wystarczająco głęboki przez co ekran nawigacji wystaje poza obrys kratki nawiewu i wszystko pasuje.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2017, 19:56:02 wysłana przez Rafal Kopyto »

Offline Łukasz Czarny

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 760
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III 2.0HDI Exclusive, Citroen C4 Cactus 1.2 Shine
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: Wymiana wyświetlacza wąskiego na szeroki
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 05, 2017, 22:16:55 »
No to mi nie pomogłeś ;) - myślałem nad uchwytem magnetycznym, gdzieś bym go może przykleił tak żeby był pod ręką ale nie wiem jak to się sprawdzi.

Offline Robert Zglinicki

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 837
  • Skąd: Szczecin
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 2.0 Kombi EXCLUSIVE+LPG 2008r
  • Miejscowość: Szczecin
Odp: Wymiana wyświetlacza wąskiego na szeroki
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 05, 2017, 22:20:44 »
Ja wymyśliłem sobie coś takiego

http://www.fotosik.pl/zdjecie/bd283bcc6572060b
http://www.fotosik.pl/zdjecie/7b4f8d526b064441
http://www.fotosik.pl/zdjecie/6f4922b0f77ea076
http://www.fotosik.pl/zdjecie/c00f6abab6be00ff

W małym schowku mam gniazdo zapalniczki zamontowane na stałe, a w gniadku mam włożoną ładowarkę i krótki przewód USB. Jestem mega zadowolony z tego rozwiązania.
Pozdrawiam

Offline Michał Nowakowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 444
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Kiedyś C5 (X7) Tourer 2.0 hdi AM6, teraz Mondek Mk5 Titanium PowerShift 2.0 tdci 180PS
  • Zainteresowania: podróże, dobra kuchnia, dobre wina...
  • Miejscowość: Tarnów
Odp: Wymiana wyświetlacza wąskiego na szeroki
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 06, 2017, 11:30:52 »
U mnie uchwyt do telefonu z ładowaniem indukcyjnym:


https://mediamarkt.pl/telefony-i-smartfony/uchwyt-samochodowy-samsung-ep-hn910i-z-ladowaniem-bezprzewodowym?utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_term=ceneo&utm_campaign=xml


jest przykręcony do czegoś takiego:



http://www.explore24.pl/product-pol-681-ProClip-do-Citroen-C5-III-08-17.html


kabel do ładowania wpięty pod deską do ładowarki 2A, wychodzi tylko mały kawałek przez zaślepkę pod kratką nawiewu.



FAP out, EGR off, POWER up :)